دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۸ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
انواع تبلیغات اینستاگرام +معرفی بزرگترین مرجع تبلیغات اینستاگرام
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
تبلیغات اینستاگرام انواع گوناگونی از جمله تبلیغات اینفلوئنسری، کمپین های تبلیغاتی، تبلیغات منشن، اسپانسری دارد. قبل از انجام تبلیغات آنها را بشناسید.

اگر صاحب کسب و کار اینترنتی هستید، حتما برای تبلیغات اینستاگرام برنامه ریزی کرده اید. با توجه به اینکه اینستاگرام بزرگترین رسانه برای معرفی محصولات و خدمات است، میتواند بهترین بستر برای تبلیغات اینستاگرام گسترده باشد. به صورت کلی تبلیغات در فضای مجازی مانند تبلیغات اینستاگرام یا تبلیغات تلگرام نیاز به هزینه و هوشمندی دارد.
زمانی که شما برای بیزینس خود هزینه و سرمایه گذاری می کنید این هزینه و سرمایه باید به شما برگردد. افراد زیادی هستند که بدون برنامه و استراتژی اقدام می کنند، آنها علاوه بر اینکه سودی نمی برند، سرمایه اولیه خود را از دست می دهند. اینکه ما چطور تبلیغ کنیم که نتیجه موثر بگیریم مطلبی است که ما میخواهیم در ادامه به آن بپردازیم.

روش های جادویی تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

تبلیغ در اینستاگرام روش های گوناگونی دارد که می توانید با توجه به اهداف خود از آنها استفاده کنید. رایج ترین آنها تبلیغات اینفلوئنسری است که نحوه تبلیغات و تعیین تعرفه متفاوتی دارند. از انواع تبلیغات در اینستاگرام می توان به تبلیغات بازدیدی، تبلیغات ساعتی، تبلیغات استوری، تبلیغات ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام اشاره کرد. شما می توانید هرکدام از این روش ها را براساس نیاز و هدف خود انتخاب کنید.

چگونه بهترین روش را برای تبلیغات اینستاگرام خود انتخاب کنیم؟

انتخاب روش های تبلیغات در اینستاگرام به میزان بودجه و نوع صفحه اینستاگرام شما بستگی دارد. شما می توانید با انتخاب درست برای تبلیغات در اینستاگرام خودی نشان دهید و افزایش فالوور داشته باشید.
برای معرفی انواع تبلیغات اینستاگرام می توانیم به تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ و کمپین تبلیغات اینستاگرام اشاره کنیم. در هردوی این روش ها نکته مهم این است که پیج های بزرگ را شناسایی کنید و برای تبلیغات در این پیج ها بنر آماده کنید. انجام این دو اقدام ریزه کاری هایی دارد که باید حتما به آنها توجه کنید.

به تعداد فالوورهای آن توجه داشته باشید

عدد بزرگ فالوورها صرفا نشان دهنده ی بالا بودن فالوورها نیست. در انتخاب پیج های بزرگ و اینفلوئنسرها به این نکته دقت کنید که ممکن است آنها از فالوورهای فیک استفاده کرده باشند. بهترین ملاک برای انتخاب خروجی و نرخ تعامل آنهاست. تعداد لایک و کامنت هایی که دریافت می کنند را بررسی کنید.
اگر تبلیغات خود را به صورت استوری انجام می دهید تعداد بازدیدهای استوری اهمیت پیدا می کند. می توانید از لینک خرید فروشگاه خود در استوری استفاده کنید، تعداد افرادی که وارد لینک می شوند گزینه ی دیگری برای تعیین تعرفه در تبلیغات موثر است.

از پیج های تخصصی و مرتبط با برند خود استفاده کنید

اینفلوئنسرها را مورد بررسی قرار دهید، بیشتر آنها تخصصی هستند. تخصصی بودن به این معنی است که در یک زمینه مشخص فعالیت می کنند. شاید این سوال را از خود بپرسید که تخصصی بودن یک پیج چه تاثیری در تبلیغات شما دارد؟ زمانی که در یک پیج تبلیغات می کنید فالوورهای جدیدی به صفحه شما وارد می شوند، این فالوورها هدفمند هستند و به محصول شما نیاز دارند.
اگر در پیج های غیر مرتبط تبلیغات انجام دهید فالوورهایی متناسب با همان پیج وارد می شوند. آنها بعد از بررسی محتوا پیج شما را ترک می کنند چرا که برای آنها جذابیتی ندارد. نیاز و علاقه مندی به یک محصول و خدمات است که فالوورها را به سمت آن جذب می کند.
در اینستاگرام برای هر تخصص و کسب و کار چندین پیج فعال و کامل وجود دارد. اگر پیج های اینفلوئنسری موردنظر برای تبلیغات اینفلوئنسری اینستاگرام خود را می شناسید آنها را انتخاب کنید. اما اگر نمی شناسید ریسک نکنید و برای انتخاب مناسب با مشاوران نمادین در ارتباط باشید.

تبلیغات اینفلوئنسری اینستاگرام به چند روش و چگونه انجام می شود؟

تا اینجا در مورد اینفلوئنسرمارکتینگ و پیج های بزرگ متوجه شدیم و آنها را شناختیم. زمان آن رسیده است که قدم بعدی خود را برنامه ریزی کنیم. در این قسمت می خواهیم با انواع تبلیغات آن آشنا شویم. تبلیغات اینفلوئنسری به سه روش انجام می شود.

تبلیغات اینفلوئنسری تبلیغات اینستاگرام در استوری نمادین

انجام تبلیغات اینفلوئنسری با استفاده از بنر تبلیغاتی

در این روش شما از یک بنر و عکس برای تبلیغات خود استفاده می کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید جذابیت و کیفیت بنرهای شما است. زمانی که برای تبلیغات خود هزینه می کنید، اینفلوئنسرهای مرتبط خود را انتخاب کردید، اگر از بنر مناسب استفاده نکنید زحمات شما به نتیجه نمی رسد.
برای ساختن یک بنر مناسب و با کیفیت نیازی نیست عکاس و گرافیست حرفه ای باشید. شما می توانید با استفاده از تلفن همراه خود بهترین عکس را بگیرید و با استفاده از ابزارهای ادیت عکس آن را ویرایش کنید.
اگر گرافیست حرفه ای ندارید می توانید به این شکل در کمترین زمان و بدون هزینه پست و بنرهای فوق العاده طراحی کنید.

انجام تبلیغات اینفلوئنسری با استفاده از ویدئو تبلیغاتی

همانطور که اسم آن مشخص است این نوع از تبلیغات مختص به تولید ویدئو است. شما می توانید از کسب و کار ویدئو بسازید و برای انتشار به اینفلوئنسرها واگذار کنید. تبلیغات بنری و ویدئویی تفاوت هایی دارد در نتیجه نحوه محاسبه ی قیمت آنها متفاوت است. معمولا به دو صورت در نتیجه گرفته می شود.

در حالت اول مانند تبلیغات ساعتی بنری است. شما ویدئوی خود را در صفحه اینفلوئنسر می گذارید و در ازای 24 ساعت یا مدت زمان کمتر هزینه پرداخت می کنید. در این حالت تفاوت قیمت زیادی وجود ندارد.
در حالت دوم هزینه تبلیغ در اینستاگرام شما براساس میزان بازدید محاسبه می شود. برای مثال 1000 بازدید را در نظر می گیرید و بعد از آن پست شما از صفحه حذف می شود.

انجام تبلیغات اینفلوئنسری با استفاده از استوری

شما با این نوع تبلیغات آشنایی بیشتری دارید. بنر خود را به اینفلوئنسرها می دهید تا برای 24 ساعت آن را به صورت استوری قرار دهند. تبلیغات در استوری مناسب کسانی سات که محصولی برای فروش دارند یا می خواهند برای سایت خود تبلیغات انجام دهند.
اینستاگرام به صفحاتی که بالاتر از 10 هزار فالوور دارند این قابلیت را می دهد که در استوری خود لینک قرار دهند. بودن لینک در استوری افزایش فالوور و فروش را افزایش می دهد. فالوورها می توانند به راحتی وارد لینک شوند و از آنجا اقدام به خرید کنند. در این روش هزینه استوری به دو صورت در نظر گرفته می شود.
روش اول مانند همان تبلیغات بنری است که با توجه به نوع صفحه و میزان فالوورها تعرفه آن متفاوت است.
روش دوم هزینه استوری بر حسب میزان بازدید محاسبه می شود.

اینکه به ازای هر 1000 بازدیدی که تبلیغ در اینستاگرام شما داشته باشد تعرفه مشخصی در نظر گرفته می شود. به این نکته توجه کنید که در اینجا منظور ریچ نیست و ایمپرشن به عنوان بازدید محاسبه می شود.

چگونه از کمپین تبلیغاتی اینستاگرام چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

کمپین تبلیغات اینستاگرام در واقعی یک کمپین بازاریابی است که شامل انتشار متحوا در صفحه خود و صفحات بزرگ اینستاگرامی برای هدف بازاریابی است. استراتژی های متفاوتی برای طراحی یک کمپین وجود دارد. کمپین ها برای افزایش فروش یک محصول یا برندسازی انجام می شوند که در هردو مورد هدف جذب افراد علاقه مند به پیج اینستاگرام است. مهم ترین نکته که باید در اجرای کمپین ها توجه کرد اشتراک گذاری محتوای جالب، خلاق و کاملا عالی است. ما در اینجا به مراحل اجرای کمپین های تبلیغاتی اشاره می کنیم.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

برای کمپین تبلیغاتی خود هدف تعیین کنید

قبل از اینکه یک کمپین اینستاگرام موفق باشید، باید در مورد هدف خود کاملا روشن باشید. میخواهید کمپین تبلیغاتی خود را برای برندسازی انجام دهید یا می خواهید محصولات خود را به فروش برسانید.

مخاطبان خود را شناسایی کنید

زمانی که میخواهید افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنید، منطقی است که باید محتوایی تولید کنید که مورد علاقه ی فالوورهای شما است. اگر پیج بیزینسی دارید اینستاگرام به شما تجزیه و تحلیل کاملی ارائه می دهد که با استفاده از آن می توانید مخاطبان خود را بشناسید.

یک طرح و برنامه برای کمپین خود داشته باشید

برای کمپین خود نقشه راه طراحی کنید. مدت زمانی که کمپین اینستاگرام خود را برای آن اجرا کنید، محتوایی که میخواهید از آن استفاده کنید، نحوه ی تولید محتوا کمپین، صفحاتی که میخواهید تبلیغ را منتشر کنید و نوع تبلیغات را در نظر بگیرید و اقدام کنید.

تبلیغات تلگرام موثر همگام با تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات تلگرام

تبلیغات تلگرام از هر کانالی که باشد برای هر کسب و کاری یکی از ضروریات است. زمانی که شما یک فروشگاه کوچک داشته باشید افراد آشنایی کمی با شما دارند و کمتر دیده می شوید. در اینصورت مشتریان چگونه می خواهند با محصولات شما آشنا شوند؟
زمانی که شما با استفاده از تبلیغات تلگرام محصول خود را به آنها معرفی می کنید. مشتریان از محصولات شما استقبال می کنند و زمانی که در کنار معرفی، امکان خرید اینترنتی را اضافه می کند با استقبال بیشتری مواجه خواهید شد.
با توجه به اینکه بعد از اینستاگرام یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی تلگرام است. کاربران زیادی برای اوقات فراغت خود و رفع خستگی از تلگرام استفاده می کنند. بنابراین تبلیغات تلگرام در کانال های پرطرف دار و پر بازدید ضمانت بالایی برای افزایش فروش و درآمد شما دارند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است