دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
چه معیارهایی را برای انتخاب آتلیه عکاسی کودک در نظر بگیریم؟

10 نکته برای داشتن یک آتلیه عکاسی کودک خوب و عالی

چه معیارهایی را برای انتخاب آتلیه عکاسی کودک در نظر بگیریم؟
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این بخش از دلگرم قصد داریم ویژگی های آتلیه کودک را برایتان بازگو کنیم که در انتخاب آتلیه کودک مناسب به شما کمک خواهد کرد با ما همراه باشید.

ویژگی های یک آتلیه عکاسی کودک خوب

اکثر کسانی که در این انجمن بودند اشاره هایی در مورد ویژگی های بهترین آتلیه عکاسی کودک داشتند و در کنار آن یک آتلیه هم معرفی می‌کردند.

فعالیت در فضای مجازی برای معرفی نمونه کار

یکی از دوستان در انجمن پیشنهاد داده بود که فعالیت استودیو ها را در فضای مجازی و در بستر اینترنت دنبال کنم. امتیاز جالبی که در این پیشنهاد وجود داشت این بود که من را به سمت نمونه کارهای برجسته آنها سوق می داد و می توانستم راحت تر در مورد آنها قضاوت کنم. حتی این امکان را هم داشتم که نظر و کامنت سایر کاربران را ببینم و با آنها در مورد کیفیت کار آتلیه کودک بحث کنم.

ارائه نمونه کار با کیفیت های متفاوت

پیشنهاد دوم شامل بررسی نمونه کار آتلیه ها و استودیو ها بود. برخی از دوستان معتقد بودند که در وبسایت یا در صفحه مجازی آنها می توانم این نمونه کارها را ببینم. اما برخی هم پیشنهاد می‌دادند که حضوری در محل آتلیه عکاسی کودک حضور داشته باشم و ببینم که چه کارهایی انجام میدهند.

در نظر گرفتن بعد مسافت نسبت به محل کار یا زندگی

یکی دیگر از پیشنهادات، در نظر گرفتن بعد مسافت نسبت به محل کار یا زندگی بود. به اعتقاد این دوست، نزدیک بودن آتلیه کودک به محل زندگی یا محل کار این امکان را به ما می‌دهد که با دردسر کمتری خود را به آنجا برسانیم و نگران هزینه جابجایی و ترافیک داخل شهر نباشیم.

استفاده از پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده

عکاسی یک هنر است و هر فعالیت در آتلیه کودک نیاز به هنرمندی و مهارت دارد. یک شخص فعال در آتلیه هم باید توانایی عکاسی بالایی داشته باشد، هم مهارت کافی در کار با نرم افزارهای گرافیکی را داشته باشد و هم از لحاظ روانشناسی برای کار با کودکان واجد شرایط باشد.

دوستی که این پیشنهاد را داده بود معتقد بود که استفاده از پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده می تواند ما را به یک عکاسی زیبا برساند و تجربه های شیرین برای کودک به وجود بیاورد.

آمادگی برای پیاده سازی ایده های مختلف و متنوع

یکی از دوستان که حسابی از آتلیه قبلی خود شاکی بود، از توانایی آتلیه عکاسی کودک در پیاده سازی ایده های مختلف و متنوع می گفت. به عقیده این دوست آتلیه ها باید توانایی پیاده سازی ژست های مختلف را داشته باشند و باید این موارد را با خانواده‌ها هماهنگ کنند تا احساسات آنها هم بیان شود.

آتلیه کودک


10 نکته به عنوان ویژگی های آتلیه کودک :

1- کارهای قبلی آتلیه موردنظرتان را ببینید.

اگر می‌خواهید عکس‌های کودک شما باکیفیت و خاص باشد، باید در انتخاب آتلیه کودک دقت کنید. یکی از بهترین روش‌ها هنگام انتخاب آتلیه مناسب، مشاهده کارهای قبلی آتلیه و رزومه عکاسی آن است.

اگر مسئول آتلیه تعداد کمی عکس در اختیار شما گذاشت یا خبری از آن در شبکه‌های اجتماعی نبود، به این معنی است که به صورت حرفه‌ای از کودکان عکاسی نمی‌کند و قابل اطمینان نیست.

2- به قیمت عکس‌برداری در آتلیه‌های کودک توجه کنید.

ملاک شما برای انتخاب آتلیه عکاسی کودک، گران قیمت بودن یا ارزان قیمت بودن عکس‌ها نباید باشد؛ زیرا معیار درستی نیست. اگر کیفیت عکس‌های یک آتلیه کودک را پسندیدید، بر سر موضوع مالی عکس‌ها هم به توافق برسید تا در انتهای کار، قیمت آلبوم کودکتان شما را متعجب نکند!

3- کمی با اصطلاحات عکاسی کودکان بیشتر آشنا شوید.

اگر با اصطلاحات عکاسی آشنا نباشید، وقتی به آتلیه‌های عکاسی کودک می‌روید، متوجه تفاوت‌ها و برتری‌های عکس‌های یک آتلیه نسبت به آتلیه‌ای دیگر نمی‌شوید.

قبل از اینکه به آتلیه کودک بروید، در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی دنبال عکس‌های زیبای کودکان بگردید و عکس‌های دلنشین را از عکس‌های بی‌کیفیت تشخیص دهید. می‌توانید مدل‌های دلخواه خود را در گوشی موبایلتان ذخیره کنید و از عکاس بخواهید آن مدلها را روی کودک شما پیاده سازی کند و عکس بگیرد.

آتلیه کودک

4- به دوربین‌ها، تجهیزات و نورپردازی آتلیه عکاسی توجه کنید.

خیلی مهم است که تجهیزات و دوربین‌های آتلیه عکاسی کودک به‌روز باشند. این موضوع در بهتر شدن کیفیت عکس‌ها و ظرافت بخشیدن به عکس‌های کودکان نقش پررنگی دارد. لنزهای قوی و جدید، ریزترین جزئیات را ثبت می‌کنند.

نکته مهم دیگر، نورپردازی در آتلیه عکاسی است. هرچه نورپردازی آتلیه عکاسی بهتر باشد، عکس‌ها واضح‌تر و زیباتر می‌افتند. پس به وسایل عکاسی آتلیه نیز توجه بفرمایید.

5- از مسئول آتلیه بخواهید که قوانین و خدمات آتلیه را برای شما توضیح دهد.

بعضی از آتلیه‌ها قوانین خاصی دارند و باید شما به عنوان مشتری آتلیه، از این قوانین باخبر شوید. مثلا بعضی از آتلیه‌ها آوردن خوراکی برای کودک را مجاز نمی‌دانند و بعضی دیگر هنگام عکاسی، از مادر و کودک پذیرایی می‌کنند.

وقتی قوانین آتلیه را بدانید، مطابق همان‌ها رفتار می‌کنید و این موضوع باعث راحتی و آسودگی شما و فرزند عزیزتان می‌شود.

6- در انتخاب لباس مناسب برای کودک خود دقت کنید!

بهتر است لباس‌های راحت و سبک کودک را تنش کنید تا در هنگام عکس گرفتن اذیت نشود. بسیاری از آتلیه‌ها چندین دست لباس دخترانه و پسرانه دارند که به کودک می‌پوشانند و عکس می‌گیرند. شما هم برای اطمینان، چندین دست لباس شیک نوزاد را با خود به آتلیه ببرید.

7- با کودک خود به خوبی رفتار کنید!

این موضوع بسیار مهم است و رعایت آن باعث شاد ماندن و خوش‌اخلاقی فرزند شما می‌شود. زمانی که در آتلیه کودک هستید، مدام برای کودک دست نزنید، اسم او را صدا نزنید و برایش شکلک درنیاورید. شاید ابتدا کودک شما بخندد؛ اما به تدریج خسته و کلافه می‌شود و در این هنگام است که بدقلقی کودکانه‌اش شروع می‌شود.

8- کودک خود را گرسنه و خسته جلوی دوربین نفرستید.

اگر کودک شما گرسنه باشد یا خوب نخوابیده باشد، همان عکس‌های اول به دردسر خواهید افتاد! به او شیر دهید و اجازه دهید چرت کوتاهی بزند. از فرصت استفاده کنید و از خواب زیبا و کودکانه‌اش عکس بگیرید.

9- آتلیه‌ای را انتخاب کنید که از رنگ‌های متنوع و دکور زیبا استفاده کرده باشد.

محیط آتلیه کودک باید شاد و جذاب باشد. استفاده از رنگ‌های زیبا و متنوع باعث می‌شود که کودک سریع‌تر با محیط ارتباط برقرار کند. اگر بتوانید کودک خود را مشغول بازی کنید، برگ برنده از آنِ شما خواهد بود. زیرا بازی‌ها باعث سرگرم شدن کودک می‌شود. هنگام بازی کودکان می‌توانید از چهره بامزه آنها عکس بگیرید.

10- عکاسی را انتخاب کنید که بتواند با کودکان ارتباط برقرار کند.

اگر چهره عکاس اخمو باشد، بچه‌ها از او می‌ترسند و حالت چهره‌شان شاد نخواهد بود. در بعضی از آتلیه‌ها، افرادی با تخصص روانشناسی کودک حضور دارند و برای برقراری ارتباط موثر با کودک تلاش می‌کنند. یادتان باشد آرامش کودک از همه چیز مهم‌تر است.

همچنین ببینید:

ژست و فیگور آتلیه ای کودکان

۴۵ عکس از ژست و فیگور آتلیه ای نوزاد - سری جدید ۲۰۱۸

ژست و فیگور های آتلیه ای کوکانه

عکسهای دیدنی از دوقلو های ناز و دوست داشتنیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • hiradphoto.ir
  • mahtabir.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter