دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۷ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
کارکرد کارمندان در محیط کار بهتر است یا بیرون از محیط کاری؟

آیا کارمندان در خارج از محیط کار بهتر کار می‌کنند؟

کارکرد کارمندان در محیط کار بهتر است یا بیرون از محیط کاری؟
1
زمان مطالعه: 10 دقیقه
چرا کارمندان در خارج از محیط کار بهتر کار می‌کنند؟ با این بخش از دلگرم همراه باشید تا بدانید کارکرد کارمندان در محیط کار بهتر است یا بیرون از محیط کاری ؟

آیا بازده کاری کارمندان در بیرون از محیط کاری بیشتر است یا در محیط کار؟

براساس تحقیقات انجام شده روی ۲۶۰۰ کارمند، تنها ۲۴ درصد آن‌ها گفته‌اند که در دفتر کار می‌توانند فعالیت بهتری داشته باشند. سایر کارمندان گفته‌اند که در هر محیط دیگری به‌جز شرکت می‌توانند بیشتر کارکنند.

پنجاه درصد از کارمندان گفته‌اند که در خانه بهتر کار می‌کنند و ۱۲ درصد آن‌ها گفته‌اند که در کافی‌شاپ، کتابخانه یا مکان‌های عمومی شرایط کار کردن بهتری دارند. در این میان ۱۴ درصد از کارمندان هم گفته‌اند که خارج از ساعت‌های کاری می‌توانند در شرکت عملکرد بهتری داشته باشند.

اما چرا کار کردن در شرکت سخت است؟ بسیاری از کارمندان می‌گویند که سایر همکارانشان در روند کاری آن‌ها مشکل به وجود می‌آورند و شرایط شرکت باعث از بین رفتن تمرکز آن‌ها می‌شود. همچنین سیاست‌های موجود در یک شرکت و محیطی که کارمندان در آن احساس ناراحتی کنند هم باعث سخت شدن شرایط کاری می‌شود.

سازمان FlexJobs که این تحقیقات را انجام داده، گفته که شرکت‌های مختلف برای افزایش کارایی کارمندان خودشان باید سیاست‌های جدیدی را در نظر بگیرند. این سازمان چند راه حل برای بهتر شدن شرایط کاری پیشنهاد کرده است.

‌سیاست های ارتباط از راه دور به‌وجود بیاورید

این اجازه را به کارمندان بدهید که بتوانند از راه دور و در مکانی که احساس راحتی بیشتری دارند، کار کنند. همچنین بهتر است از روش‌های سنتی برای مدیریت کارمندان استفاده نشود.

البته اگر نمی‌خواهید تمام کارمندان از خانه کار کنند، می‌توانید یک روز در هفته را انتخاب کنید تا آن‌ها در خانه یا مکانی که راحت‌تر هستند، به‌کارشان مشغول شوند. با این روش مشاهده خواهید کرد که چقدر کارمندان می‌توانند بهتر کار کنند.‌

کاری کنید که کارمندان مزاحم یکدیگر نشوند

۷۶ درصد از کارمندان گفته‌اند که افراد دیگر در زمان کار کردن تمرکز آن‌ها را از بین می‌برند. این موضوع باعث می‌شود که عملکرد کارمندان تا اندازه‌ی بسیار زیادی کاهش پیدا کند. باید کارمندان درجایی حضور داشته باشند که بتوانند روی فعالیت خودشان تمرکز کنند. کتابخانه و اتاق کنفرانس از جمله مکان‌هایی هستند که می‌توان در آن‌ها به راحتی کار کرد.‌

زمان رفت و آمد کارمندان را کمتر کنید

کارمندان برای رفتن به شرکت یا رفتن به خانه زمان زیادی در ترافیک قرار می‌گیرند. این موضوع اضطراب افراد را بالا می‌برد و باعث می‌شود که آن‌ها با شرایط نامناسبی وارد شرکت شوند.

می‌توانید ساعت‌های کاری شرکت را برای چند روز در هفته کمتر کنید تا کارمندان به موقع به شرکت و خانه برسند. حتی می‌توانید کاری کنید که برخی از کارمندان در خانه کار کنند. همچنین بد نیست شرایطی را به وجود بیاورید که گروهی از کارمندان چند روز در خانه کار کنند و چند روز به شرکت بیایند.

شرایط شرکت را سالم‌تر کنید

۸ درصد کارمندان فکر می‌کنند که کارکردن خارج از شرکت برای سلامتی آن‌ها بسیار مفید است. ۲۹ درصد کارمندان هم ورزش کردن را یک دلیل اصلی برای کار کردن در خانه می‌دانند. با در نظر گرفتن این موضوع بد نیست که شرایط شرکت را سالم‌تر کنید. شرایط ورزش کردن را در نزدیک شرکت به وجود بیاورید تا کارمندان بتوانند پس از کار ورزش کنند.

البته کارمندان می‌توانند غذاهای سالم به همراه خودشان داشته باشند. اگر شرایط کاری بسیار سالم باشد، قطعا کارمندان دلیلی برای کار کردن در خانه پیدا نمی‌کنند و در محیط کار همیشه احساس بهتری خواهند داشت.

انواع کارمندان در محیط کار را بشناسید.شما جزوکدام هستید؟

انواع مختلفی از کارمند وجود دارد و اگر شما در یک شرکت کار می کنید می دانید مجموعه شخصیت های یک محل کار می تواند بسیار متنوع باشد. هیاهو در محیط کار می تواند تأثیرات مثبت یا منفی روی ما بگذارد. همه ما دارای نقاط مثبت و منفی و شخصیت منحصر به فرد هستیم که ما را از دیگران متفاوت می کند.

در محیط کار مهم است که کارمندان روی ارتباط، کار گروهی و نکات اخلاقی تمرکز کنند. یکی از راه هایی که می تواند به موفقیت بیانجامد شناخت بهتر خود است. با استفاده از انواع کارمندان معرفی شده در این مقاله شما بهتر می توانید خودتان را بشناسید و شرایط کاری خود را بهبود دهید.

شما کدام یک از این چهارده نوع کارمند در محیط کار هستید؟

1. مدیر کوچک

هیچ فردی نمی خواهد یک مدیر کوچک در شرکت باشد چون آن ها اغلب مورد علاقه افراد نیستند. مدیر کوچک همه جا حاضر است و فراتر از حد محیط کار عمل می کند. بدون شک در هر شرکت یک عدد از آن ها وجود دارد. این مدیرها رفتار سایر افراد را مورد سؤال قرار می دهند و دوست ندارند کنترل از دستشان خارج شود.

2.همکار بسیار متعهد

درست مانند همکار بسیار موفق، همکار بسیار متعهد هم نمی تواند نه بگوید. آن ها افرادی هستند که تا دیروقت سر کار می مانند، خوردنی ملاقات ها را فراهم می کنند و میزبان مهمانی های کاری هستند. آن ها همه کاری انجام می دهند و داشتن آن ها در کنار خود بسیار خوب است چون آن ها ترتیب همه کارها را می دهند.

این رفتار آن ها چند مشکل ایجاد می کند. اول اینکه سایر همکاران موقعیت های جدید پیدا نمی کنند. این افراد ممکن است افراد صادق و درستکار یا افراد فریب دهنده باشند و معمولاً خواندن ذهن آن ها بسیار سخت است.

3.فرد شایعه پراکن

این نوع شخصیت به مقداری توضیح نیاز دارد. حتماً شما افرادی را به یاد دارید که در دبستان، دبیرستان و حتی دانشگاه شایعه پراکنی می کردند. همین افراد وقتی وارد محیط کار می شوند در آن جا هم به پخش کردن شایعات می پردازند. از این افراد دوری کنید چون جدا شدن از شایعات وقتی درگیر آن ها می شوید کار آسانی نیست.

4.فرد رابط

این نوع شخصیت می تواند زندگی کاری شما را به نوع خوبی زیر و رو کند. آن ها همکاران شناخته شده هستند و متخصص پیدا کردن افراد و افزایش بهره وری تیم ها هستند.

آن ها جویندگان کار را به کارفرمایان معرفی می کنند، در مواجهه با این افراد به خوبی برخورد کنید و قدر آن ها را بدانید. اگر شما شخصیت عقب نشیننده دارید ممکن است فرد رابط برای شما تهدید آمیز باشد. به یاد داشته باشید شخصیت رابط می خواهد همه را دوست بدارد و از جنبه های مختلف شخصیت های افراد قدردانی کند.

5. فرد غیر اجتماعی

مشکل می توان گفت افراد غیر اجتماعی تنها هستند. شاید آن ها در کنار دیگران بودن را دوست ندارند و به همین دلیل تنهایی را ترجیح می دهند. شما می توانید این افراد را از نبودنشان بشناسید. آن ها در مهمانی ها شرکت نمی کنند و در اوقات استراحت در جمع حضور نمی یابند.

6.فرد همه چیز دان

این افراد جواب همه چیز را می دانند و در هر فرصتی آن را نشان می دهند و ابزار نظر می کنند. آن ها در ملاقات ها صحبت می کنند و ساکت نمی شوند. همه چیز دان به افراد توصیه های بی جا می کند و ممنون متشکرم را به عنوان جواب قبول نمی کند. مشکل اینجاست که در حالی که این افراد با اطلاع به نظر می رسند معمولاً دانش زیادی ندارند.

7.فرد تنبل

افراد تنبل معمولاً به مدیران کوچک یا افراد بسیار متعهد وابسته هستند. این که چرا هنوز این افراد مشغول کارند برای همه سؤال است ولی خوب آن ها وجود دارند. ممکن است آن ها کنار میز شما بایستند تا با شما صحبت کنند یا از کارهای شما بپرسند. بهتر است با این افراد خوب برخورد کنید، در واقع اگر محیط شما پر از افراد بسیار متعهد و فعال است ممکن است فرد تنبل یک کارمند معمولی باشد که تنبل به نظر می رسد.

8. فرد صحبت کننده

مانند افراد همه چیز دان افراد صحبت کننده همکارانشان را با صحبت کردن و رفتار جلب توجه کننده حواس همکارانشان را پرت می کنند. این فرد دوست دارد به جای کار کردن صحبت کند. ممکن است دوست بودن با همچنین فردی خوب باشد ولی نباید مانع کار شما بشود.

9. فرد با استرس

شما ممکن است این افراد را به عنوان یک فرد احساساتی و دارم بشناسید. برای این افراد هر چیز کوچکی بزرگ و همه تغییرات و اتفاقات مهم است. با این افراد به خوبی برخورد کنید آن ها همه تلاششان را می کنند.

10. فرد ریلکس

این افراد باید بیشتر در محیط کار حضور داشته باشند چون زندگی شخصی شان را در منزل می گذارند و بسیار آرامش بخش هستند. ممکن است این افراد تنبل به نظر برسند ولی به دلیل ریلکس بودن برایشان اهمیتی ندارد.

11. فرد بامزه

ممکن است شما این فرد را دوست داشته باشید یا از او متنفر باشید. این افراد در موقعیت های مختلف یخ کار را می شکنند و افراد را در شرایط سخت به خنده می اندازند. بدترین حالت این است که این افراد به نظر شما خنده دار نیستند و نمی دانند چطور کارشان را جدی بگیرند.

12. مدیر واقعی

مدیر واقعی در شرکت فردی است که افراد به حرف او گوش می دهند، حرف او را قبول می کنند و به او احترام می گذارند. ممکن است آن ها در بخش بالای شرکت نباشند ولی کارشان را جدی می گیرند. این افراد ارزش اصلی شرکت هستند چون با اشتیاق به سمت هدفهایشان حرکت می کنند. آن ها افراد اجتماعی هستند ولی ارتباط با دیگران را از حد خارج نمی کنند و متعادل هستند.

13.کارمند معمولی

این افراد کارمندانی هستند که سر کار حاضر می شوند و می توان روی آن ها حساب کرد. ممکن است آن ها توانایی مدیریت نداشته باشند ولی تنبل هم نیستند و کارشان را به خوبی انجام می دهند.

14. فرد باهوش و نابغه

افراد باهوش و نابغه در رأس کسب و کارهای موفق در دنیا قرار دارند. بسیاری از آن ها مدیر عامل یا مدیر بالایی شرکت هستند. آن ها ایده های بزرگ دارند و اغلب آن ها را به واقعیت تبدیل می کند.

همچنین بخوانید:

۱۰ توصیه پزشکی برای سلامتی کارمندان پشت میزنشین

برنامه غذایی مناسب برای کارمندان

اشتباهات و رفتارهای نامناسب در محیط کار

7 راهکار طلایی برای ایجاد محیط کاری جذاب و دوست داشتنی

۱۰ راز زنان موفق در مورد رفتار و عملکرد مناسب در محیط کاراین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • banki.ir
  • linkedin.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter