alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۰۳ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۰۷ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
اولین شغل‌های ۷ کارآفرین برتر جهان
1
زمان مطالعه: 9 دقیقه
برای اغلب افراد این موضوع جای سوال است که کارآفرینان برتر جهان چه شغل هایی داشته اند؟ در ادامه این بخش از دلگرم با اولین شغل‌های ۷ کارآفرین برتر جهان آشنا خواهید شد.

اولین شغل‌های ۷ کارآفرین برتر دنیا چه بود؟

شاید به چهره‌های بزرگی مثل «ایلان ماسک» یا «استیو جابز» نگاه کنید و تصمیم بگیرید برای زندگی خود اهدافی بزرگ داشته باشید. اما بیشتر اوقات، به نقطه‌ای که در آن قرار دارید نگاه می‌کنید و رسیدن به موقعیت آن‌ها را غیرممکن می‌بینید.

شاید لازم باشد تا نگاهی به رزومه‌ی این افراد بیاندازید و ببینید که در ابتدای کار، چنان هم وضعیت خوبی نداشته‌اند. اخیرا مکالمه‌ای توییتری بین مدیر شرکت Homebrew Ventures به راه افتاده که در آن او از چهره‌های معروف، از اولین شغل‌شان پرسیده است.

شغل‌هایی مثل کارمندهای رده‌ی پایین شرکت‌ها را هم از ذهن‌تان بیرون بیاورید؛ برخی از مدیران شرکت‌های بزرگ، اولین شغل‌های بسیار سختی داشته‌اند.

 1. «جف وینر»، مدیر عامل شرکت LinkedIn، به عنوان اولین شغل‌اش برف‌های کنار خیابان را پارو می‌کرده و روزنامه‌رسان بوده است.
 2. «سارا فرایر»، مدیر مالی شرکت Square، در مزرعه‌ی عموی‌اش سنگ جمع می‌کرده است.
 3. «برد فلد»، سهامدار شرکت Foundry Group، لانه‌های زنبور را جمع می‌کرده است و پس از آن هم زباله‌های یک باشگاه تنیس را به دور می‌انداخته.
 4. «تونی فدل»، مدیر عامل شرکت Nest، ظاهرا از کودکی کار‌آفرین بوده است. او در کلاس سوم یک تجارت تخم‌مرغ فروشی راه انداخته بوده است.
 5. «چد دیکرسن»، مدیر عامل شرکت Etsy، در هشت سالگی به عنوان اولین شغل‌اش چمن کوتاه می‌کرده است.
 6. «سارا تول»، یکی از سهام‌داران شرکت Greylock، می‌گوید که در نیویورک خانه به خانه برای سازمانی پول جمع می‌کرده است.
 7. «جنیفر پالکا»، موسس شرکت Code for America، در یک دانشگاه نگهبان شیفت شب بوده است.

برترین ویژگی های کارآفرینان موفق چیست؟

خلاقیت در کار

کارآفرین، باید درجه اول خلاق باشد. خلاقیت عنصری برای مقایسه بین یک فرد عادی و یک فرد کارآفرین است.اکثرا اینطور فکر می‌کنند که خلاقیت یک ویژگی ذاتی و ارثی است که تنها برخی افراد با آن متولد می شوند. اما امروزه ثابت شده است که این توانایی در نوع بشر عمومیت دارد و همه در هنگام تولد، به درجات گوناگون دارای این استعداد هستند.

در تعریف خلاقیت مفهوم تازگی و نو بودن به همراه ارزشمند و مناسب بودن مشترک می باشد.گیلفورد در کتاب خود تحت عنوان ماهیت هوش انسانی (The Nature of Human Intelligence) دو عامل” تفکر واگرا ” و ” تفکر همگرا ” را از یکدیگر جدا می کند و کلیه خلاقیت را در ” تفکر واگرا ” می داند.

تفکر واگرا (Divergent Thinking) تفکری است که به جهان مختلف سیر می کند و برای حل مسئله به خلق راه حل های بسیار متنوع، متفاوت و نوین می پردازد .برعکس در تفکر همگرا (Convergent Thinking)، فرد می کوشد تا با ادغام اطلاعات به روش منطقی فقط به یک پاسخ صحیح برسد.

نوآوری

نوآوری از اعمال کلیدی در این فرآیند به شمار می رود. نوآوری فرآیند اجرای خلاقیت یا به عبارتی تحقق بخشیدن و عملیاتی کردن ایده های نو و به طور کلی تبدیل خلاقیت به نتیجه عینی است.کارآفرینان توانایی دیدن ، تشخیص و ایجاد فرصت‌ها را در خود پرورش می دهند، حال آنکه دیگران فقط مشکلات را می‌بینند.

نوآوری به قدری ضروری است که می‌توان ادعا نمود کارآفرینی بدون آن وجود ندارد و خلاقیت نیز بدون نوآوری نتیجه ای را حاصل نمی نماید.این سخنرانی که توسط ناوی راجو (Navi Rdjou) ارائه شده، درباره محدودیت منابع در مواجهه با حل مسئله است. تماشای این سخنرانی به خصوص برای مواقعی که تصور می‌کنید به بن بست رسیده‌اید و کار دیگری نمی‌توانید انجام دهید، بسیار عالی است.

آینده نگری (پیش بینی آینده)

کارآفرینان یک احساس و تعریف درست از جستجوی فرصت‌ها دارند. آن‌ها پیش رو را نگاه می‌کنند و کم‌تر نگران آنچه دیروز انجام داده‌اند و آنچه فردا باید انجام دهند، هستند. آن‌ها مایل به بازگشت به گذشته و خوشحالی به سبب موفقیت‌هایشان نیستند.

کارآفرینان واقعی بر آینده تمرکز می‌کنند. بت‌کروس می‌گوید: از آنجایی که شما یک شرکت را رشد و توسعه می‌دهید، اهداف شما متعالی‌‌‌ تر خواهد شد و تمایل به توسعه بیش‌تر پیدا می‌کنید. کارآفرینان، جایی که بیشتر مردم فقط مشکلات و غیرممکن‌ها را می‌بینند، پتانسیل‌ها را می‌بینند و سرانجام، افکارشان تبدیل به موفقیت‌های بزرگ برای آن‌ها می‌شود.

در حالی که مدیران دربارهٔ منابع در دسترس نگران هستند.کارآفرینان، علاقه‌مند به کشف و سرمایه‌گذاری در فرصت‌ها هستند.

جرأت ریسک کردن

کارآفرینان بزرگ همواره آدم‌های ریسک پذیری بوده‌اند. ما اغلب شکست های خود را به گردن ریسک می اندازیم .ما معمولاً چیز‌‌هایی مثل از دست دادن پول در بازار بورس یا موتور سواری بدون کلاه را به عنوان ریسک تلقی می کنیم. اما واقعیت این است که خطر کردن، دشمن کسی نیست!در حقیقت هوشمندانه ریسک کردن پیش نیاز استفاده از فرصت های طلایی است.

همیشه بر سر فرصت های طلایی رقابت وجود دارد. به همین دلیل اگر هوشمندانه ریسک کنید فرصت‌هایی را به دست می‌آورید که دیگران آن‌ها را از دست می‌دهند .جایی که که دیگران چراغ قرمز را می بینند، چراغ برای شما سبز است .

بعضی از کارآفرینان آدم های اهل ریسکِ غیر منطقی ای هستند. درست مثل بعضی گاوچران‌ها که حاضرند برای دنبال کردن آرزوهای احمقانه خود سر مزرعه شان شرط بندی کنند.

اما آنچه کارآفرینان بزرگ را از این گروه متمایز می‌کند، تحمل آن‌ها برای خطر کردن نیست. بلکه توانایی آن‌ها برای ارزیابی و مدیریت آن به صورت مدبرانه است. آن‌ها فقط فرصت هایی را دنبال می کنند که مزایای آن‌ها به معایب احتمالی بیارزد، این یکی از مهارت های کلیدی است که کارآفرینان را موفق می کند.

ارزش آفرینی

کارآفرین کسی است از هیچ، خلق ارزش می‌کند.آنچه یک کسب و کار را ماندگار می کند، ارزش آفرینی است. اگر نگران موقعیت شغلی خود هستید، به دنبال ایجاد یک ارزش باشید. ارزش آفرینی به شکلی که بازار حاضر باشد هزینه آن را پرداخت کند.

موفقیت شکننده و زود گذر است. لحظه ای که فکر می‌کنید موفقیتتان تا ابد ادامه دارد، همان لحظه ای است که رقیبی به جلو جهش می کند و جای شما را می گیرد. اگر چه ما خوش بین هستیم اما باید چالاک باشیم و همیشه حس کنیم در ابتدای کار هستیم.

انعطاف پذیری یکی از ویژگی های بارز کارآفرینان موفق است

آنچه را که فکر می کردید در مورد دنیای کار می دانید، فراموش کنید. قوانین تغییر کرده‌اند.شکاف بین آن دسته از افراد که قوانین کاری جدید را می دانند با آن‌هایی که به راه های قدیمی محکم چسبیده اند و بر مهارت های اولیه و محدود تکیه می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است.

سؤال این است : شما جزو کدام دسته هستید؟

در واقع شما دیگر نمی‌توانید روی آموزشی که توسط کارفرما داده می‌شود حساب کنید، شما هرگز نمی دانید در آینده چه خواهد شد، اطلاعات شما محدود است، منابع محدود هستند، رقابت شدید است، دنیا در حال تغییر است…

این به این معنای آن است که شما باید پیوسته خود را با شرایط وفق دهید و اگر این کار را انجام ندهید، نه فقط کارفرمای شما بلکه هیچ کس وقتی که به دلیل انعطاف ناپذیری و ادامه مسیر اشتباه، منابعتان را از دست بدهید از شما حمایت نخواهد کرد.

در حقیقت مهم نیست که شما در چه شهری زندگی می‌کنید یا این که دقیقاً چه نوع کاری انجام می‌دهید، تلاش کنید انعطاف پذیر باشید به آن معنا که توانایی وفق دادن با تغییراتی که پیوسته رخ می دهند را داشته باشید.

کارآفرینی ذهنیتی برای زندگی!

باید به این نکته مهم توجه کرد که کارآفرینان، شخصیت‌های منحصر به فردی نیستند که بتوان از قبل پیش‌بینی کرد که چه کسی کارآفرین می‌شود و چه کسی نمی‌شود.

در واقع ویژگی‌های کارآفرینان بسیار متنوع است. هر کس بدون در نظر گرفتن سن، سابقه، جنسیت، رنگ پوست، ملیت یا دیگر مشخصه‌ها می‌تواند یک کارآفرین شود و هیچ محدودیتی در این باره وجود ندارد.در واقع چیزی که امروزه اهمیت دارد داشتن یک ذهنیت کارآفرینی است .

در شرایط فعلی، آسانسور در تمام طبقات پر و شلوغ است. بسیاری از افراد جوان که خیلی از آن‌ها تحصیلات بالایی دارند، در طبقات پایین مانده‌اند، کارهای خوبی ندارند یا بیکارند.

رونالد براون اشتاین می گوید: (به جای پیشرفت در یک حرکت منظم و هماهنگ ، هر فرد بر روی پای دیگری قدم می گذارد و سعی می کند که جای او را بگیرد.)با این شرایط این وظیفه شماست که خودتان را آموزش دهید و بر روی خودتان سرمایه گزاری کنید و نوآور بودن خود را حفظ کنید و در پی ایجاد یک مزیت رقابتی باشید.

این راهبرد ها در هر سطح کاری که باشید، بسیار با ارزش است.هر که هستید و هر چه می‌کنید، می‌توانید همانند یک شرکت نوپا فکر کنید.

همچنین بخوانید:

تاریخ دقیق روز ملی کار آفرین در تقویم سال ۹۸ چه روزی است ؟

بانوان کار آفرین در تحقق توسعه اقتصادی و فرهنگی مؤثر هستند

راههای گرفتن اقامت کار آفرینی در ایتالیا در سال ۲۰۱۸این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • blog.ir
 • digikala.com
 • mostafaee.com
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits