۷ مهارت فروش از زبان یک عکاس حرفه ای حیات وحش

۱,۹۴۳
۵
۰
پنج شنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۸:۳۵
آنچه من طی سال های آموزش تیم های فروش یاد گرفتم، این است که توانایی فروش تنها از یک راه فروش یا یک اصل میسر نمی شود؛ بلکه این توانایی از طرف مخالف می آید؛ از تفکری متفاوت، از تمایل به کشف و ایجاد و از بی تفاوتی ... من از تجربه شخصی ام به عنوان یک عکاس حیات وحش برای آموزش و الهام گرفتن مهارت فروش استفاده می کنم.
7 مهارت فروش از زبان یک عکاس حرفه ای حیات وحش

عکاسی حیات وحش و دستیابی به فروش

من به عنوان رهبر یک تیم با 10 نفر از فروشندگان و مدیران در یک شرکت چند ملیتی، ارزش مهارت های فروش خوب را هم برای اعضای تیم و هم برای کارآفرینان می دانم.

موفقیت در کار و زندگی، در فروش خوب خلاصه می شود.

با این حال، آنچه من طی سال های آموزش تیم های فروش یاد گرفتم، این است که توانایی فروش تنها از یک راه فروش یا یک اصل میسر نمی شود؛ بلکه این توانایی از طرف مخالف می آید؛ از تفکری متفاوت، از تمایل به کشف و ایجاد و از بی تفاوتی.

من از تجربه شخصی ام به عنوان یک عکاس حیات وحش برای آموزش و الهام گرفتن مهارت فروش استفاده می کنم.

در اینجا هفت مهارت فروش از دید یک عکاس حرفه ای حیات وحش ، آورده شده است.

7 مهارت فروش از زبان یک عکاس حرفه ای حیات وحش

1- استفاده از ابزارها را یاد بگیرید

شما نمی توانید از سوژه بخواهید بایستد و منتظر باشد تا شما دوربین و تجهیزات را نصب و تنظیم کنید. وقتی با ماشین با سرعتی مناسب می روم، آماده هستم تا یک جگوار یا توله های پر جنب و جوش در حال بازی با مادرشان را ببینم و آن لحظه را ثبت کنم.

من تمام ویژگی های دوربینم را می دانم. فروشنده ها و کارآفرینان پیگیر لنز یا دیافراگم نیستند اما ابزارهای دیگر مانند نرم افزار مدیریت نیروی فروش یا لوله کشی، در کار آنها ضروری هستند.

7 مهارت فروش از زبان یک عکاس حرفه ای حیات وحش

2- تمرین ، تمرین ، تمرین

در سفر اخیر به تانزانیا، چند عکس اول من از یک زنبور عسل در حال پرواز سریع بود. هرچند آن تصاویر تیز، سرعت سریع او را نشان نمی داد ولی من فورا سرعت شاتر را کم کردم و برای رسیدن به یک تصویر بهتر از حرکت حیوان، آنها را به هم وصل کردم. در عکس آخر، زمینه و پای چابک او محو شده اما سر او کانون شده است. در آن لحظه، آن تنظیمات ممکن بود، چون توانستم به حافظه عضله ای که در خانه آن را پرورش دادم تکیه کنم و هزاران عکس از پرندگان دریایی وحشی در آسمان بگیرم.

تمرین کنید فروش را نیز بهبود دهید. معرفی تان را تمرین کنید و دقیقا بدانید که چه چیزی را می فروشید، تا حدی که وقتی با یک مانع در طول روند فروش مواجه می شوید، بتوانید آن را رفع کنید.

7 مهارت فروش از زبان یک عکاس حرفه ای حیات وحش

3- فرصت خلق کنید

وقتی به مکان های دور می روم، نمی توانم از حیات وحش انتظار داشته باشم تا من را پیدا کند. با کمک یک راهنمای محلی قابل اعتماد، من باید در میان کوه ها پیاده روی کرده تا یک شیر کوهی را ببینم.

فروش به سطح یکسانی از تحقیق، آمادگی و سخت کوشی نیاز دارد. شما نمی توانید یک معرفی را انجام دهید و انتظار داشته باشید یک قرارداد را امضا کنید. شما نمی توانید عقب بنشینید و انتظار داشته باشید یک مشتری با پول در دست بیاید.

7 مهارت فروش از زبان یک عکاس حرفه ای حیات وحش

4- فعالیتتان را هدفمند کنید

در زندگی، تنها چیزی که ما می توانیم کنترل کنیم، برنامه و زمانمان است. باید مطمئن شویم که آن را هدفمندانه صرف می کنیم.

من وقتی یک عکس را تنظیم می کنم، در حقیقت بهترین زمان سال را برای دیدن سوژه هایی که دنبالشان هستم، تحقیق می کنم. خواه یک شیر کوهی تازه متولد شده در پاتاگونیا یا 12 خرس قطبی در قطب باشد.

در فروش شما نمی دانید که آیا مشتری آمادگی خرید دارد یا نه. در عوض، باید تصمیم بگیرید چگونه زمانتان را به بهترین نحو برای اجرا، برنامه ریزی کنید. پیش از اینکه گوشی را بردارید و با مشتری صحبت کنید، باید همه کارهایتان هدفمند باشد.

7 مهارت فروش از زبان یک عکاس حرفه ای حیات وحش

5- فردیت خود را بپذیرید

جالب نمی شود اگر ما همه تصاویر را همیشه از متداول ترین زوایا بگیریم. من به دنبال روش هایی هستم که کار من را منحصر به فردکند.

فروش هم همین است. شما نمی توانید همانند یک ربات باشید. فردیت به اندازه درگیر بودن با مشتری مهم است. این چیزی است که شما را منحصر به فرد می کند.

همیشه به دنبال روش های جدیدی برای رسیدن به خواسته مشتریان باشید. مثلا یکی از اعضای تیم فروش من پادکست هایی از موضوعات مورد علاقه مشتریان درست می کند.

7 مهارت فروش از زبان یک عکاس حرفه ای حیات وحش

6- جالب باشید

همه می خواهند ارتباط بگیرند و یک داستان عالی بشنوند. ارتباط و داستان سرایی، هر دو برای هر فروشی مناسب هستند.

برای داشتن یک کار سالم، چه نوپا باشد، چه رهبری یک تیم فروش باشد، باید یک زندگی کاری متعادل داشته باشید. پس مهم نیست چه کاری انجام می دهید. تصور کنید راننده هستید و مسئول، سپس به درستی راهی برای به سرانجام رساندن زندگی حرفه ای تان پیدا خواهید کرد.

نویسنده: Scott Ferraro

divider

تهیه و گردآوری: علی گلی
مجله اینترنتی دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(5 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter