کار در منزل: ۱۵ ایده شگفت انگیز برای کسب و کار در منزل

۳,۸۷۶
۵
۰
Arad |
شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۴۲

مجله دلگرم | کار در منزل به عنوان یکی از محبوب ترین مشاغل دنیا محسوب می شود چرا که با سرمایه کم و ریسک بسیار کم می توان کسب و کاری راه اندازی کرد که درآمد بسیار بالایی داشته باشد. اگر بخواهیم مثالی بزنیم می توانیم به بسیاری از غول های بزرگ صنعت جهان و ایران که از خانه فعالیت خود را آغاز کرده اند اشاره کرد مانند اپل ، گوگل ، آمازون ، دیزنی، HARLEY و … در ایران هم نمونه های بسیار خوبی می توان یافت مانند سایت دیجی کالا ، پرورش قارچ توسط محمد یاسر خواجوی راد که با دستان خالی شروع کرد و در حال حاضر سرمایه 2 میلیاردی دارد یا آقای بهروز زالی که با چرم دوزی در منزل 5 میلیون سرمایه اش به 2 میلیارد افزایش یافت و … .

کار در منزل انواع مختلفی دارد مانند :

بسته بندی
چرم دوزی
عروسک سازی
ساخت زیور آلات
خیاطی
کار اینترنتی
پرورش طیور
پرورش قارچ
و…

اما کدام سود آور است؟ با کدام شغل می توان زندگی راحتی را تجربه کرد؟

برای اینکه بتوانیم بهترین شغل خانگی در سال 98 پیدا کنیم باید ابتدا رفتار مشتری را بررسی کنیم:

  • مشتریان فست فود ها 30% کاهش داشته
  • مردم 75% کم تر خشکبار می خرند
  • سفر های خارجی به شدت کم تر شده است

همین طور باید بدانید در چند سال گذشته تعداد افرادی که در منزل بسته بندی شروع کردن خیلی زیاد شده است .

اما چه شغلی به عنوان کار در منزل مناسب تر است؟

متاسفانه به دلیل بازگشت تحریم ها و افزایش نرخ دلار همه جنس ها گران شد و قدرت خرید مردم کاهش یافت .

اما خیلی از کسب و کار ها با افزایش نرخ دلار درآمدشان هم افزایش پیدا کرد !!

بله

کسب و کارهایی که درآمدشان به دلار بود بدون اینکه بخواهند کاری کنند درآمدشان سه برابر یا حتی بیشتر شد مانند:

صادر کنندگان
فریلنسرها
فروشندگان آمازون و ای بی
و…

بنظر من سال 1398 نقطه عطف مشاغل خانگی یا همان کار در منزل است . اگر بتوانید با موج تغییرات هم سو شوید درآمد شگفت انگیزی نصیبتان خواهد شد در غیر اینصورت احتمال شکست بسیار زیاد است .

انواع کار در منزل چیست؟

من خیلی جستجو کردم تا یک شغل خوب و با درآمد زیاد برای کار در منزل پیدا کنم اما نمی توان به طور قطع بگویم فلان کار از بقیه بهتر است به همین خاطر بیشتر تمرکزم را روی فعالیت های گذاشتم که بیشترین سود را دارد تا هرکسی و با هر شرایط مالی بتواند کار خود را آغاز کند.

کار در منزل برای خانمها

طبق تجربه ایی که در این مدت کسب کرده ایم حدود 60 درصد از متقاضیان مشاغل خانگی خانمها هستند ، خانم ها نقش تعیین کننده ایی در اقتصاد مشاغل خانگی دارند شاید بتوان گفت مهم ترین دلیل اینکه خانمها بیشتر به این موضوع اهمیت می دهند این است که محل کار در منزل است و اینکه برای مشاغل خانگی نیاز به سرمایه و امکانات زیادی نیست.

بسته بندی

کار بسته بندی و تغییر در محصولات خام یکی از پر سود ترین بیزینس های دنیاست. بسیاری از کشور ها، فاقد منابع طبیعی هستند اما محصولات کشورهای دیگر مانند ایران را خریداری می کنند با کمی تغییر و بسته بندی شکیل صادر می کنند. شاید براتون جالب باشه که بدانید سود این کشور ها از کشورهایی که محصولات اولیه تولید می کنند به مراتب بیشتر است حالا اگر همین فعالیت را به وسعت کوچک تری تبدیل کنیم می شود، همین فعالیتی که در حال انجام آن هستید کشاورزان زیادی در ایران محصولات تولید می کنند. اگر کارآفرینی با کم ترین هزینه محصولات فله ایی را خریداری کند کمی محصولات را تمیز و براق و سپس در بسته بندی های شکیل بسته بندی کند و روانه بازار نماید زحمت کم تری نسبت به کشاورزی کشیده و سود چندین برابر کشاورزی را کسب کرده است .

بسته بندی حبوبات

یکی از راه های کارآفرینی در منزل بسته بندی حبوبات در منزل است. بسته بندی حبوبات در منزل یکی از بهترین فعالیت های خانگی محسوب می شود که سود فوق العاده ایی دارد. طی بررسی های که کرده ایم یکی از پرسود ترین انواع مشاغل خانگی بسته بندی حبوبات در منزل بوده است. البته لازم به ذکر است نسبت به بقیه ی فعالیت ها، بسته بندی حبوبات در منزل نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد ، به طور کلی بسته بندی حبوبات ، بسته بندی خشکبار و پرورش قارچ در منزل نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد.

بسته بندی تخم مرغ محلی

ایده بسته بندی تخم مرغ محلی یک ایده ناب است که می تواند پول زیادی را نصیب هر کارآفرینی کند. فعالیت به این صورت است که پس از گرفتن مجوز های لازم تخم مرغ های محلی تازه را خریداری کرده ، پوسته آن ها را تمیز و در بسته بندی های زیبا قرار داده و به فروش رسانید به دلیل استقبال بیش از حد مردم به محصولات ارگانیک و همچنین مصرف زیاد تخم مرغ این ایده می تواند یکی از پولساز ترین ایده های مشاغل خانگی باشد.

عروسک سازی

یکی از بهترین فعالیت های کار در منزل برای خانمها عروسک سازی در منزل است عروسک سازی هزینه اولیه بسیار کمی دارد با حداقل سرمایه می شود این کسب و کار را راه اندازی کرد . خانم تاجیک مثال خوبی برای علاقه مندان به این رشته است. معصومه تاجیک با حداقل سرمایه در منزل عروسک سازی را شروع کرد و در حال حاضر درآمد 3 میلیونی دارد و چندین نفر در کارگاه وی کار می کنند . همانطور که می دانید برای تولید عروسک در منزل باید خلاقیت و سلیقه بسیار زیادی را بکار ببرید کیفیت محصولات تولیدی نیز در موفقیت شما نقش کلیدی دارد .

چرم دوزی

چرم دوزی در منزل نیز مانند عروسک سازی بیشتر به عنوان کار در منزل برای خانمها مطرح می شود اما بسیاری از آقایان را مشاهده می کنیم که در این راه فعالیت کرده اند و درآمد قابل توجهی کسب کرده اند مانند آقای زالی پور که با چرم دوزی درآمد 2 میلیاردی رسیده اند . برای موفقیت در چرم دوزی باید توجه ویژه به کیفیت و ظرافت محصولات داشته باشید محصولاتی که زمان زیادی برای ریزه کاری های آن صرف شده است مشتریان بیشتری دارد و با قیمت بیشتری خرید می کنند .

ساخت دست بند و زیور آلات

برای ساخت دست بند و زیور آلات در منزل باید به چند نکته دقت کنید. محصولاتی که شما می سازید به قصد بیزینس و تجارت است پس کیفیت و ظرافت را هرگز فراموش نکنید ، خلاقیت ! سعی کنید محصولات شما با سایر دست بند ها و زیور آلات موجود در بازار متفاوت باشد حداقل یک ویژگی درون محصولات شما وجود داشته باشد که در سایر محصولات نیست ، برند سازی را آموزش ببینید سعی کنید محصولات خود را برند کنید ! برای آموزش ساخت دست بند و زیور آلات و همچنین آموزش حرفه ایی برند سازی و فروش محصولات از طریق لینک زیر به صفحه مربوطه مراجعه نمایید .

نمد دوزی

نمد دوزی در منزل نیز از فعالیت های کار در منزل برای خانم ها محسوب می شود محصولاتی که با نمد تولید می شوند کاربرد های مختلفی دارند از دستگیره یخچال گرفته تا جا موبایلی و عروسک و … درآمد نمد دوزی در صورت توانایی در فروش محصولات درآمد قابل ملاحظه ایی دارد و سود آن بیش از 250 درصد است .

پرورش قارچ

پرورش قارچ در منزل یک کار پر سود و کم درد سر می باشد ، برای پرورش قارچ در منزل باید حداقل یک اتاق 6 متری داشته باشید به کسانی که مستاجر هستند و یا از فضای کافی برخوردار نمی باشند این شغل پیشنهاد نمی شود اما اگر فضای لازم برای این کار را دارید بهتون پیشنهاد می کنم اینکار را انجام دهید.

تایپ کردن

یکی از کارهایی که هر کسی در منزل می تواند انجام دهد و واقعا نیازی به تخصص هم ندارد و فرقی هم نمی کند آقا باشید یا خانم تایپ کردن است. بله شما با تایپ کردن می توانید در خانه کسب درآمد داشته باشید.

هنوز هم افراد یا شرکت های زیادی هستند که نیاز به یک تایپیست دارند و شما می توانید بهترین گزینه برای آن ها باشید.

تایپ کردن شاید کار خسته کننده و کم درآمدی باشد ولی برای شروع یک کار خانگی بسیار گزینه خوبی می تواند باشد. برای این که تایپ کردن متون دیگران را به عنوان کار در منزل برای خود انتخاب کنید فقط نیاز به کامپیوتر و صد البته اینترنت دارید.

به خاطر اینکه برای دریافت سفارشات باید حتما از طریق سایت های آگهی مثل شیپور، دیوار و سایت ای استخدام یا ایران استخدام اقدام کنید. همچنین اگر اندکی سرمایه دارید می توانید از تبلیغات آفلاین مثل تراکت و بروشور هم برای معرفی خود استفاده کنید. حتی می توانید به نیازمندی های روزنامه ها هم مراجعه کنید و به دنبال استخدام تایپیست به صورت دورکاری بگردید.

ترجمه کنید

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید، می توانید خدمات ترجمه ارائه دهید. این کار می تونه یکی از بهترین و پولساز ترین راه ها برای کار در منزل باشد. امروزه تولید محتوا در وب بسیار اهمیت پیدا کرده است و خیلی از سایت ها برای تامین محتوای خود مجبورند متون و مقالات انگلیسی را ترجمه کنند.

اگر تواناتی لازم در ترجمه مقالات خارجی را داشته باشید می توانید درآمد خوبی را در منزل خود کسب کنید. برای اطلاع از قیمت ها بهتر است به سایت هایی که هم اکنون در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کنید و نرخ خود را تعیین کنید.

کلا اگر به ترجمه متون تسلط داشته باشید می توانید کارهای زیادی انجام دهید و کسب درآمد کنید. مثلا ترجمه نامه های رسمی، ترجمه رزومه، نوشتن پرپوزال، خلاصه نویسی متون و … که هر کدام برای خود نرخ های جداگانه ای دارند.

برای دریافت سفارش هم می توانید از طریق سایت های نیازمندی ها و همچنین سایت هایی که در زمینه ترجمه فعالیت می کنند اقدام کنید. خیلی از سایت های خدمات ترجمه نیازمند به مترجم حتی به صورت دورکار هستند.

تولید محتوا

یکی دیگر از کارهایی که به درد کار در منزل می خورد تولید محتوا است. در قسمت قبل به مترجمی اشاره کردم ولی در این قسمت تولید کننده محتوا مد نظر است.

همانطور که گفتم خیلی از سایت ها هم اکنون نیازمند به محتوا هستند و برای این که محتوای خود را تامین کنند به تولید کننده محتوا نیاز دارند. یعنی کسی که بتواند مقاله یا مطلب در سایت منتشر کند.

در قسمت قبل نیاز بود تخصص داشته باشید در مترجمی ولی در این کار یعنی تولید کنندگی محتوا نیاز به تخصص خاصی نیست! با کمی تمرین می توانید به یک تولید کننده محتوا معمولی تبدیل شوید. تولید محتوا در وب کار خیلی سختی نیست! یعنی همیشه نیاز به خلق محتوای جدید نیست بلکه با جمع آوری اطلاعات هم می توان محتوا تولید کرد.

البته هر کاری نسبت به کیفیت اش ارزش دارد. منظورم این است که خیلی از سایت ها هم نیاز به محتوای با کیفیت و ناب دارند که خب در این شرایط نیاز به تولید کنندگان محتوای حرفه ای است. ولی در کل در وب فارسی خیلی از سایت ها با محتوایی که صرفا کپی نباشد قانع می شوند.

برای این که بتوانید در موضوعی مقاله ای بنویسید هم فقط کافی است چند مقاله در آن زمینه بخوانید و سپس شروع به جمع آوری اطلاعات و تبدیل آن ها به یک مقاله کنید. کار خیلی سختی نیست فقط کافی است کمی تمرین کنید.

خیلی از سایت ها برای نوشتن مقالات از ۱۷ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان هزینه می کنند. یعنی به ازای هر مقاله ای که شما برای شان می نویسید حاضر اند این مقدار به شما پول بدهند. البته این قیمت ها بیشتر به طول محتوا هم بستگی دارد. هر چه طول محتوا بیشتر باشد و دارای عکس های بیشتری باشد هزینه اش هم بیشتر می شود.

سایت هایی مثل انجام میدم، پونیشا، پارس فریلنسر یا ورکفا هستند که می توانید از این سایت ها به عنوان معرفی خود استفاده کنید. یعنی به این سایت ها مراجعه کنید و خود و تخصصی که دارید را همراه با تعرفه هاتون معرفی کنید. در این صورت خیلی از افرادی که به شما نیاز دارند سریعا شما را پیدا می کنند و اگر نمونه کارهای خوبی داشته باشید قطعا شما را برای رفع نیاز خود انتخاب می کنند.

مدیریت سایت از راه دور

شرکت هایی وجود دارند که به افرادی نیازمند اند تا مدیریت سایت شان را برعهده گیرند. منظور از مدیریت سایت یعنی هر کاری که مربوط به سایت می شود. مثلا ارسال خبر یا مقالات روی سایت، تغییر برخی از اجزای سایت، یا بررسی ترافیک ورودی روزانه سایت و … است.

کار سختی نیست فقط کافی است از طریق آموزش های رایگان در اینترنت نحوه مدیریت و کار با سیتم های سایت ساز معروف مثل وردپرس و جوملا را یاد بگیرید. هم چنین یک سری از ابزارهایی که مربوط به تحلیل سایت می شوند مثل گوگل وبمستر تولز و گوگل آنالیتیکس را هم یاد بگیرید. یا کار با فتوشاپ، اکسل و نرم افزار ورد را بلد شوید.

در واقع شما باید یک وبمستر کامل شوید و به هر چیز که مربوط به مدیریت یک سایت می شود اشراف کامل داشته باشید. خیلی از شرکت ها به دنبال چنین افرادی هستند که از راه دور وب سایت شان را مدیریت کنند. این کار قطعا یک کار در منزل خوب برای شما محسوب می شود.

اگر توجه کرده باشید با مشغول شدن در هر راه کار یا ایده ای که تا الان بهتون معرفی کردم در بلند مدت می توانید در آن متخصص شوید و کسب و کار جدیدی را برای خود راه اندازی کنید. البته فعلا زود است و باید یکم بیشتر سرمایه جمع آوری کنید.

کترینگ مواد غذایی

این روزها که دلار خیلی گران شده است کسب و کارهای زیادی در معرض ورشکستگی قرار گرفته اند ولی این را بدانید هر کسب و کاری که مربوط به شکم می شود هیچگاه ورشکسته نمی شود. چون هیچ وقت مردم از خوردن دست بر نمی دارند.

به همین دلیل یکی از بهترین ایده هایی که الان خیلی جواب گو است راه اندازی کترینگ مواد غذایی در منزل است. اگر آشپز خوبی هستید درست کردن غذاهای خانگی یکی از بهترین کارهای خانگی پولساز برای شما خواهد بود.

شاید در روزها و ماه های ابتدایی درآمدی نداشته باشید ولی مطمئن باشید در ماه های آینده افراد زیادی مشتری های دائمی شما خواهند شد. چون خیلی از افراد غذاهای خانگی را به غذاهای رستوران ها ترجیح می دهند.

برای راه اندازی این کار به سرمایه زیادی احتیاج ندارید. وسایل آشپزخانه هم که دارید و نیاز به تهیه وسایل زیادی نیست. فقط برای جذب مشتری حتما باید از تبلیغات آفلاین (پخش تراکت) استفاده کنید چون نهایتا می توانید فقط به محدوده خود سرویس دهید. البته از گروه ها و کانال های تلگرامی و همچنین از اینستاگرام هم می توانید کمک بگیرید.

نکته مهم در جذب مشتری کیفیت سرویس های ارائه شده و همچنین بسته بندی غذاها می باشد که بسیار جذاب باید انجام دهید. همچنین تا جایی که ممکن است به موقع و سر وقت سفارش ها را تحویل دهید. در صورت ارسال دیر هنگام حتما به مشتری های خود هدیه ای بدهید تا اصول مشتری مداری را رعایت کرده باشید.

همکاری در فروش

یکی از بهترین روش ها برای یک کار در منزل مناسب همکاری در فروش کالا و خدمات برای دیگر شرکت ها است. اگر به هر دلیلی توانایی ساخت محصولاتی را ندارید یا تخصص خاصی در زمینه ای ندارید بهتر است از طریق همکاری در فروش که بدون هیچ سرمایه ای امکان پذیر خواهد بود کسب درآمد خانگی را تجربه کنید.

شاید تا به حال با واژه دراپ شیپینگ مواجه نشده باشید. دراپ شیپینگ همان خرده فروشی است. سایت هایی هستند که به واسطه فروشندگان دیگر، محصولاتی را به صورت واسطه ای می فروشند. یعنی هیچ انباری برای نگهداری از محصولات شان ندارند و زمانی که سفارشی دریافت کردند آن سفارش را مستقیم به فروشنده اصلی ارتباط می دهند و فروشنده اصلی محصول را برای مشتری ارسال می کند.

هم اکنون دیجی کالا به یکی از بزرگترین خرده فروشی های آنلاین در ایران تبدیل شده است و فروشندگان زیادی محصولات شان را در دیجی کالا به فروش می رسانند. اما کاری که شما باید انجام دهید مشارکت در فروش این کالاها می باشد.

به این صورت که با راه اندازی وب سایت ارزان قیمتی و با استفاده از انواع روش های تبلیغات و جذب بازدیدکننده به وب سایت شروع به تبلیغ محصولات کنید. برای این کار بهتر است محصولات پر فروش را در اینترنت شناسایی کنید. به عنوان مثال دمنوش های گیاهی نیوشا یکی از محصولات پر فروشی است که می توانید به صورت همکاری در فروش اقدام به فروشش کنید.

شما به دو صورت می توانید همکاری در فروش داشته باشید. اول اینکه مستقیما از طریق سایت هایی که سیستم همکاری در فروش دارند اقدام کنید که در این صورت لینک همکاری در فروش به شما تعلق می گیرد. یعنی زمانی که هر فردی از طریق لینک اختصاصی شما سفارشی ثبت کند به نام شما ثبت می گردد.

راه دیگر این است که خودتان به سراغ فروشندگان عمده محصولات بروید (به صورت حضوری) و با آن ها در مورد فروش محصولات شان به صورت اینترنتی و واسطه ای صحبت کنید.

یعنی شما بدون اینکه ابتدا محصولات آن ها را بخرید برای محصولات شان تبلیغ می کنید و به محض ثبت سفارش توسط مشتری، سفارش مورد نظر را به فروشنده اصلی ارجاع می دهید و فروشنده موظف است سفارش را به دست مشتری برساند. توجه داشته باشید برای این کار حتما باید از قبل با فروشنده مورد نظر هماهنگ کرده باشید.

ادمین شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین و ساده ترین کارهایی که در منزل می توانید از آن پول خوبی درآورید نویسندگی در کانال های تلگرامی یا مدیریت پیج های اینستاگرامی است. این روز ها کانال های تلگرامی درآمدهای فوق العاده بالایی دارند و برای بقاء در عرصه رقابت باید محتوای مفید و جذاب و سرگرم کننده ارائه دهند.

به همین دلیل نیازمند افرادی برای نویسندگی و تولید کننده محتوا هستند. پیج های اینستاگرامی هم همین روال را طی می کنند. بیشتر پیج های اینستاگرامی دارای چندین مدیر برای تولید محتوا هستند. شما نیز می توانید در این زمینه مهارت هایی کسب کنید و از این طریق کسب درآمد در منزل داشته باشید.

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی چندان کار سختی هم نیست. فقط کافیه برای تولید محتوا به کانال ها یا پیج های دیگر سری بزنید و کلی ایده جالب برای تولید محتوا به دست آورید.

جمع بندی و سخن آخر

امیدوارم از ایده ها و راه کارهایی که برای کار در منزل با شما عزیزان در میان گذاشتم استفاده کافی را برده باشید. بعضی از ایده ها برای خانم ها و بعضی دیگر برای آقایان مناسب است.

نکته مهم این است که در بعضی از راه کارهای ارائه شده برای کار در منزل نیاز به یک وب سایت اینترنتی دارید. فکر نکنید راه اندازی سایت هزینه های سنگینی در بر دارد. اصلا اینطور نیست! به لطف سیستم های سایت ساز رایگانی مثل وردپرس طراحی و راه اندازی سایت با هزینه ای کمتر از ۵۰۰ هزار تومان هم امکان پذیر است و خودتان هم به راحتی بدون هیچ دانشی می توانید یک سایت برای خود بسازید.

نکته مهم بعدی این است که برای بازاریابی محصولات یا خدماتی که قرار است ارائه دهید حتما از سایت های اشاره شده استفاده کنید. سایت هایی مثل دیوار و شیپور برای تبلیغ محصولات فوق العاده اند.

نکته بعدی این است که اگر کاری را بلد نیستید یا تخصص کافی در آن ندارید به هیچ وجه نا امید نشوید. اصلا اشکالی ندارد که شما تخصصی ندارید. همانطور که اشاره کردم با کمی تمرین و مطالعه می توانید اطلاعات تان را در آن موضوع بالا ببرید. پس فکر نکنید همه افراد به طور ذاتی متخصص بوده اند. شما هم می توانید متخصص شوید.

و نکته آخر این است که برای راه اندازی بعضی از کسب و کارهای خانگی نامبرده شده شاید نیاز به مقدار اندکی سرمایه است. خیلی از دوستان فکر می کنند به سرمایه زیادی نیاز دارند که اصلا اینطور نیست. خاصیت کسب و کارهای خانگی همین است که با کمترین هزینه هم میشه شروع شان کرد.

پس پیشنهاد می کنم از هر راهی که شده آن سرمایه اندک را تامین کنید و کار در منزل را همین امروز آغاز کنید. شاید این تنها راه شما در این وضعیت بی کاری باشد.


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(5 امتیاز , میانگین: 2.8 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم