دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
7 مکان ممنوعه جهان که نمی توانید بروید / از جزیره مارها تا ....
3
در این صفحه از دلگرم با 7 مکان روی زمین آشنا می‌شوید که بازدید از آن‌ها برای عموم مردم مطلقا ممنوع است.

مکان های بسیار زیادی روی زمین وجود دارد که توسط انسان ها لمس نشده اند و هیچ جایی که اثری از زندگی انسان را احساس نکرده است. اما مکان هایی وجود دارد که به دلیل یا دلایلی برای بازدید اکثر مردم محدود است.ممکن است تنها چند فرد خاص مجاز به بازدید باشند، اما مطمئنا اگر این مقاصد انتخاب شما برای تعطیلات بعدیتان باشد، از شما استقبالی نخواهد شدچه به دلیل حفاظت از طبیعت بومی یا حفاظت از انسان ها و یا پنهان کردن واقعیت هایی باشد که دولت نمی خواهد شما بدانید، این مقاصد ممنوعه را فقط می توان از دور مشاهده کرد. البته، هیچ چیز جذاب تر از تابو نیست، پس شاید واقعا بخواهید بروید.

با این حال اگر این مقاله را بخوانید و هشدار ما را جدی بگیرید، بهتر از این است تا از پیگرد قانونی در فرار باشید. خوشبختانه می توانید به برخی از این مکان ها مانند شماره ی 2 و شماره ی 7 به اندازه ی کافی نزدیک شوید و طعم بودن در حال و هوای آن مکان را بچشید. اما دیگر مکان ها مانند شماره ی 1 و شماره ی 3 تماما بازدید ممنوع هستند که معروف ترین " مکان های بازدید ممنوع " در این سیاره اند.

1- جزیره ی مار ها در برزیل
محققان از جزیره مارها به خوبی آگاه هستند، اما هیچ شخصی مجاز به بازدید از این جزیره کوچکی در حدود 93 مایل از سائوپائولو برزیل واقع شده است، نیست. این محل که به طور رسمی Ilha da Queimada Granda نامیده می شود، حدود 2،000-4،000 مار دارد. اما نه هر ماری، بلکه جمعیت " مار لانتانول طلایی " تمام جزیره را در بر گرفته است.
مارهای لانتانول طلایی برای سم تکان دهنده ی قوی ای که نیش را در اطراف گوشت فرو می برند، معروف هستند. بهترین راه حل این است که محققان فقط برخی از تصاویر آنجا را به اشتراک بگذارند.

7 مکان ممنوعه جهان که نمی توانید بروید / از جزیره مارها تا ....

2- غارهای Lascaux در فرانسه
غارهای Lascaux در جنوب غربی فرانسه نمونه های خیره کننده ای از نقاشی های تاریخی غار را ارائه می دهند. در این غار مجموعه ای از نقاشی ها و کنده کاری های ماقبل تاریخ را که حدود 20،000 سال قدمت دارند، وجود دارد. زمانی که دیوارها را نگاه می کنید نقاشی هایی های از بیسون، ابی، گوزن، گاو و غیره را به می بینید. شگفت انگیز ترین نمونه ی آن در تالار گاو ها است که به نقاشی چهار گاو آن شناخته می شود که یکی از آنها 17 فوت طول دارد.
متأسفانه حضور مردم و آسیب به آثار هنری منجر به صدمات غیرقابل جبرانی شده است. و نه تنها این، بلکه این نقاشی ها توسط قارچ و قالب های سیاه پوشیده شده است. از این رو، از دهه 1960، ورود به این غار ممنوع شده است. خوشبختانه، اخیرا یک موزه در کنار این غارها افتتاح شده است، که می توانید حداقل بازدید از آن را تجربه کنید.

7 مکان ممنوعه جهان که نمی توانید بروید / از جزیره مارها تا ....

3- منطقه 51 در صحرای نوادا، ایالات متحده آمریکا
ممکن است هیچ نقطه ای روی زمین وجود نداشته باشد که به اندازه ی منطقه 51 در صحرای نوادا، ایالات متحده آمریکا، در مورد آن نظریه های توطئه گرایانه وجود داشته باشد. این نقطه یک پایگاه نظامی محافظت شده و پنهانی است و هیچ شخصی واقعا نمی داند که در آنجا چه اتفاقی می افتد.

شایعترین رازش این است که منطقه 51 برای آزمایش بیگانه های فرا زمینی استفاده می شود، اما هیچکس این را ثابت نکرده است. همه دولت های جهان ادعا می کنند که هیچ گونه شواهدی از دیدار فرا زمینی ها در سیاره ما وجود ندارد. بهر حال فارغ از هر اتفاقی که در منطقه 51 رخ می دهد توصیه نمی کنیم که امنیت آن را نقض کنید – این نقطه به شدت با مین های زمینی و دیگر فناوری های پیشرفته محافظت می شود.


7 مکان ممنوعه جهان که نمی توانید بروید / از جزیره مارها تا ....

4- جزیره سنتینل شمالی در خلیج بنگال
بومیان جزیره سنتینل شمالی در خلیج بنگال در نزدیکی هند، 60،000 سال است که از انزوای خود در این جزیره محافظت کرده اند. مردم Sentinelese از ارتباط با بیگانه ها اجتناب می کنند و هرکسی که تلاش کند به آن جا وارد شود را به سرعت می کشند. گارد ساحلی هند برای تخمین جمعیت این جزیره (که در سال های اخیر کاهش یافته است) و یا تعیین اینکه آیا این جامعه نیاز به کمک دارد یا نه پس از سونامی سال 2004، پرواز های گاه به گاه بر فراز آن جزیره انجام می دهند.

دولت هند خود را از مداخله منع می کند، اما اخیرا این جزیره به رسانه ها حمله کرده است، زمانی که یک مبلغ دینی جوان در این جزیره در تلاش بود که ساکنین جزیره را به دین عیسی مسیح دعوت کند. در آخرین دیدار، مردم قبیله بدنش را به صورت فلش در شن و ماسه در آورده بود.

7 مکان ممنوعه جهان که نمی توانید بروید / از جزیره مارها تا ....

5- جزیره ی Poveglia ایتالیا
امروز این جزیره کوچک ایتالیایی متروکه شده است، اما تاریخ شومی که در گذشته اش دارد دولت را مجبور به ممنوعیت بازدید از آن کرده است. در بین ونیز و لیدو در شمال ایتالیا واقع شده است، Poveglia که در قرن چهاردهم به عنوان یک منطقه قرنطینه شده برای رها کردن مردمی که دچار طاعون Bubonic مورد استفاده قرار گرفت. سپس در قرن نوزدهم، Poveglia پناهگاه افراد مبتلا به بیماری روانی بود. شایعه است که یک دکتر آزمایش های بی رحمانه ای بر روی بیماران خود انجام داد.

امروزه این جزیره رها شده است، اما شایع است که توسط ارواح افراد شکنجه دیده ای که در آنجا جان باختند، احاطه شده است. در اغلب موارد این مکان در ایتالیا خالی از گردشگران و افراد محلی و ممنوع الورود است. با این حال، اگر واقعا می خواهید برای بازدید از این جزیره شجاع باشید، می توانید یک پرونده طولانی مدت برای مجوز کامل درخواست دهید.

7 مکان ممنوعه جهان که نمی توانید بروید / از جزیره مارها تا ....

6- اسناد راز آلود واتیکان
در سال های گذشته، دین و حکومت به هم گره خورده بودند. در برخی نقاط هنوز به همین نحو است. یکی از مکان هایی که با این شیوه فعالیت می کند، آرشیو راز واتیکان در شهر واتیکان اسرار کاتولیک باستان را حفظ می کند که حاوی ارزش های قرون وسطی و حقایق پنهان، از حسابداری مالی به مقالات دولتی است که دسترسی به این آرشیوها برای اکثر مردم محدود است.

تنها محققین معتبر و مجرب در جهان مجاز هستند که به آن ها دسترسی داشته باشند. از آنجایی که این مکان بسیار محرمانه است، گمانه زنی های گسترده ای در مورد آنچه در آن وجود دارد، مانند اثبات وجود بیگانگان و شیاطین و شواهدی از مشارکت ادعایی کلیسا در حکومت فاشیستی در اواسط قرن بیستم وجود دارد.

7 مکان ممنوعه جهان که نمی توانید بروید / از جزیره مارها تا ....

7- مقبره چین شیی هوانگ در چین
اولین امپراتور چین، چین شیی هوانگ بود. مجتمع دفن او یکی از پیچیده ترین و گسترده ترین مکان هایی است که تا کنون کشف شده است. اگر تا کنون از جنگجویان چینی شنیده اید، این جا جایی است که آنها وجود دارد. اما با وجود این که این آرامگاه یکی از محبوب ترین مقصد گردشگری چین است، مهر و موم شده است.

بازدیدکنندگان می توانند حدود 2000 قلعه رزمناو را مشاهده کنند، اما تخمین زده می شود که در سراسر غارهای زیرزمینی مجتمع دفن، حدود 6000 نفر بیشتر وجود داشته باشند. شایع است که تله های بمب گذاری شده ای وجود دارد که مانع ورود مهاجمان به محل دفن می شود. اما آنچه که ما می دانیم این است که غارها دارای جیوه بسیار زیاد هستند که هرکسی بدون وسیله حفاظتی مناسب را می کشد.

آیا شور و اشتیاقتان را به شکار برخی از ارواح، نبرد با نیروهای طبیعت و یا اثبات توطئه بیشتر کردیم؟ یا شاید فقط می خواهید خود را در یک گذر شگفت انگیز و مرموز غوطه ور کنید. از آنجا که انسان ها در این موضوع دست داشته اند، می توانید این هیجان ممنوع را در کتاب ها و تصاویر را تجربه کنید.

منبع: ایران هتلاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits