دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۷ آوریل ۲۰۲۴ میلادی

جالب و خواندنی

زرتشتی‌ها در ۴ فصل، ۴۸ روز روزه‌ می‌گیرند. روزه در دین زرتشت از ۱۵ سالگی بر دختران و پسران که به تکامل فکری می‌رسند، واجب می‌شود. مسیحیان 167 روز در سال روزه داری می کنند

سوسک ها می توانند بدون سر به مدت یک هفته زنده بمانند اما چرا انسان نمی تواند؟

گرانترین استفراغ جهان که در ساخت عطر ، بخور، داروی مقوی و دارویی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری های مغز، قلب و حواس کاربرد دارد .

یک پژوهش جدید ارتباط بین مرگ‌ومیر و تحصیلات را بررسی کرده است و عدم تحصیلات را با سیگارکشیدن قابل مقایسه می‌داند.

معرفی 12 رستوران‌ عجیب و غریب دنیا که از دیدنش تعجب خواهید کرد.

در این قسمت از دلگرم رسم های عجیب و غریب کریسمس را در برخی کشورها مشاهده می کنید.

برآورد تازه‌ای در مورد زمان و چگونگی مرگ خورشید توسط دانشمندان اعلام شده است .

مردان افغانستان برای رسیدن به وصل خود باید راهی دشوار و پرهزینه را طی کنند که در حقیقت بیانگر قدرت معنوی پنهان زنان در این جامعه مرد سالار است.

نوزادی که با ماسک بتمن متولد شد و پدر و مارش را شوکه کرد.

دیوار چین سالانه میلیون‌ها بازدید کننده را از سراسر دنیا جذب می‌کند و جزو شگفت انگیزترین سازه‌های جهان و البته مشهورترین‌ها است.

ناصرالدین‌شاه و حرمسرای او به‌عنوان یکی از مشهورترین حرمسراهای تاریخ نامبرده می‌شود اما نام او تنها با نام یک زن عجین شده است: جیران!

قدش نزدیک به 180 سانتی‌متر بود، بدنی نیرومند و با اندامی ورزیده داشت، چهره‌اش گیرا و صدایش رسا و خشن بود و می‌توانست تا 100 متر را با صدا تحت فرمان قرار دهد.

حقایق شگفت‌انگیزی در مورد کوه اورست وجود دارد که در این مقاله با مطرح کردن آن‌ها هوش را از سرتان می‌بریم.

زمزمه کردن اصواتی بی‌معنی، بلعیدن غذاهای یخچال، پریدن از تخت و پنجره یا حتی ادرار کردن در جایی غیر از توالت همه و همه جزو مواردی است که فرد در زمان راه رفتن در خواب انجام می‌دهد.

انیشتین حقایق و حاشیه‌های جذاب و بعضا خنده‌داری دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مالکان این خانه های فوق لوکس و اشرافی افراد مرموزی هستند. همه میدانند چه کسی صاحب کاخ "باکینگهام" است. اما آیا تابحال Tim Blixseth به گوشتان خورده؟ یا اسم اون میلیاردر هندی که یک آپارتمان 27 طبقه ساخت؛ اون هم فقط و فقط برای استفاده خودش. خوب اگه…