دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟ (آموزش 0 تا 100)
1
زمان مطالعه: 9 دقیقه
کاشت ابرو بدون جراحی به فرآیند پیوند فولیکول‌های مو که از ناحیه اهداکننده به ناحیه بدون ابرو به دلیل ریزش یا ویژگی‌های ژنتیکی برداشته شده، گفته می‌شود.

ابروها یکی از بارزترین اجزای صورت انسان‌ها مانند چشم‌ها، بینی، لب‌ها و استخوان‌های گونه هستند. هماهنگی بین این قسمت‌ها می‌تواند افراد را قادر سازد به ظاهری بی عیب و نقص برسند که ما آن را فرصت طلایی می‌نامیم. حتماً با مراجعه به بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران شما برنده این فرصت خواهید شد.

کاشت ابرو بدون جراحی به فرآیند پیوند فولیکول‌های مو که از ناحیه اهداکننده به ناحیه بدون ابرو به دلیل ریزش یا ویژگی‌های ژنتیکی برداشته شده، گفته می‌شود. دلایل متعدد ریزش ابرو شامل موارد زیر می‌شود.

ریزش مو، همچنین ابرو به صورت ژنتیکی برداشتن طولانی‌مدت ابرو از یک ناحیه بیماری‌های پوستی مختلف از جمله قسمت ریشه مو استفاده از لوازم آرایش به صورت دائمی شیمی درمانی

کاشت ابرو بدون جراحی که اغلب توسط افرادی که دچار ریزش ابرو می‌شوند ترجیح داده می‌شود. کاشت ابرو دقیقاً با همان تکنیک‌های خاص و با همان دقت کاشت مو انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین عناصری که بر زیبایی صورت تأثیر می‌گذارد، ابروها است. اگر فرم و ضخامت ابروها با صورت همخوانی داشته باشد، حالتی رسا، شاداب و جوان‌تر خواهید داشت. از آنجایی که ناحیه ابرو که چشمگیرترین نقطه روی صورت شماست نشان‌دهنده ویژگی مشترک بین زیبایی و کار منحصر به فرد کلینیک ترانسپلنت است.

مراحل کاشت ابرو

در مرحله اول عملیات کاشت ابرو یک ناحیه مستطیلی (ناحیه کوچکی که ریشه کافی برای کاشت ابرو را فراهم می‌کند) از ناحیه‌ای به نام بانک مو بیمار (ناحیه بین دو گوش در پشت سر) تراشیده می‌شود. از آنجایی که یک ناحیه مستطیلی کوچک تراشیده می‌شود. بهتر اصلاً نگران تراشیدن موهای خودتان نباشید. زیرا، وقتی بیمار روند کاشت ابرو را می‌گذراند، از آنجایی که موها این ناحیه را می‌پوشاند، شما می‌توانید به راحتی به زندگی اجتماعی خود بازگردید (همه موها نیازی به تراشیدن ندارند و فقط بخش کوچکی). بخش فولیکول‌های ابرو برای جمع‌آوری ریشه‌های مو یک به یک از ناحیه بانک مو برداشته شده و در حین عمل و حفظ حیات آن لازمه دقت بالایی است.

در هنگامی‌که فرآیند جمع‌آوری ریشه‌ها به پایان رسید، کانال‌ها یا حفره‌ها یکی، یکی با سوزن‌های نازک از راه پوست (سوزن‌های مورداستفاده از راه پوست، سوزن‌های بسیار نازکی هستند) به ناحیه ابرویی که قرار است پیوند زده شود، باز می‌شوند و در محدوده طراحی شده ابرو باقی می‌مانند و گرافت‌ها که در محلول نگهداری می‌شوند، یک به یک باز می‌شود، همچنین با دقت در قسمت طراحی شده قرار می‌گیرند. با توجه به جهت ابروهای خود شما کاشت انجام می‌شود تا ظاهر طبیعی به راحتی به دست آید. زیرا، فرآیند قرار دادن و جهت رویش فولیکول‌های ابرو بسیار بااهمیت است.

طراحی ابرو

هنگام بررسی طراحی کاشت ابرو، قطعاً لازم است که با انجام تحقیقات گسترده و با دقت به کوچک‌ترین جزئیات، تصمیم درستی بگیرید. فرم ابرو در تاریخ با توجه به مد و تصور زیبایی تغییر کرده است. در حالی در گذشته ابروهای نازک بسیار پرطرفدار و مورداستفاده قرار می‌گرفته‌اند، اخیراً ابروهای طبیعی‌تر و پرپشت‌تر موردتوجه قرار گرفته‌اند. امروزه کاشت ابرو بدون جراحی یکی از روش‌هایی است که طبیعی‌ترین ظاهر را به منظور پرپشت شدن ابروهای نازک و ایجاد فرم موردنظر خود ارائه می‌دهد.
کاشت ابرو هم به دلیل اینکه ظاهری طبیعی دارد و هم به این دلیل که برای تمام عمر ماندگار است، توسط خانم‌ها ترجیح داده می‌شود.

استخراج گرافت‌

با استفاده از تکنیک FUE و گرافت‌های موردنیاز برای باز شدن ابرو از ناحیه پشت یکی، یکی با ربات کاشت ابرو یا میکروموتور گرفته می‌شود. ناحیه استخراج گرافت‌ها که در آن فولیکول‌های مو برداشته شده قرار می‌گیرد و با داروهای بی‌حس کننده موضعی بی‌حس می‌شود.
کانال‌های میکرو با یک شکاف جانبی در ناحیه پیوند باز می‌شوند. پزشکان و پرسنل بهداشتی کلینیک ترانسپلنت که در زمینه خود متخصص هستند، فرآیند پیوند را یکی، یکی انجام می‌دهند. به عنوان بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران صدها کاشت ابرو با موفقیت انجام شده است و ما در مدت زمان بسیار کوتاهی بدون ضربه و بدون درد، طرح و فرم دلخواه را به ابروهای شما مخصوصاً در کم‌پشتی ناشی از برداشتن ابرو و نازک شدن ابروها اعمال می‌کنیم.

کاشت گرافت‌

تصویر ابرویی که فرد باید در طول زندگی خود بر روی صورت خود داشته باشد باید موردتوجه قرار گیرد. طراحی ابرو باید به صحیح‌ترین شکل انجام شود، در غیر این صورت بازگشت به حالت اولیه بسیار دشوار است. موارد کلی که باید در مورد کاشت ابرو در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

در طول کاشت ابرو، لازم است تعداد کانال‌هایی که پیوندها در آن‌ها گرافت‌ها استخراج می‌شوند، به حداکثر برسد. برای تعیین تعداد گرافت‌ها با توجه به ساختار ابرو باید دقت شود. با توجه به فرم ابرو، جهت قرار گرفتن گرافت باید به درستی مشخص شود. برای ظاهر طبیعی کاشت ابرو، باید به برداشتن تک ریشه توجه شود. پس از کاشت ابرو برای رفتن به مکان‌هایی مانند حمام آب و سونا باید 15 تا 10 روز صبر کرد. حداقل تا 15 روز پس از عمل باید از ورزش‌های سنگین اجتناب شود. تا دو روز پس از کاشت ابرو نباید شستشو انجام شود.فرآیند شستشو توسط پزشکان در کلینیک ترانسپلنت انجام می‌شود و آموزش داده می‌شود.

بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران

بهترین مرکز کاشت ابرو

روش کاشت ابرو یک عمل زیبایی شناسی دائمی است که می‌تواند برای افرادی که به دلایل فیزیکی، زیبایی یا ژنتیکی ابروهای کمی دارند یا اصلاً ابرو ندارند، اعمال شود. افرادی که اسکار یا آثار سوختگی روی ابروهای خود دارند نیز می‌توانند این کار را انجام دهند. این تصور که فقط زنان پیوند را انجام می‌دهند، تصور اشتباهی است. هرکسی، صرف‌نظر از مرد یا زن، می‌تواند درخواست کاشت ابرو را انجام دهد. با این حال، برخی از جزئیات وجود دارد که کسانی که کاشت ابرو انجام می‌دهند باید به آن توجه کنند. یکی از این موارد انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران است که باید تحقیقات خود را به خوبی انجام شود، همچنین در انتخاب متخصص کاشت ابرو دقت لازم را کرد. اگر در حال تحقیق در مورد بهتر مرکز کاشت مو هستید و نمی‌دانید چگونه تصمیم بگیرید، می‌توانید با مقاله ما به نتیجه برسید.

از آنجایی که ابرو در نقطه مرکزی صورت قرار دارد، پیوندهایی که قرار است در این ناحیه انجام شود باید به خوبی برنامه‌ریزی و اجرا شوند. در انتخاب مرکز کاشت ابرو باید نظرات کسانی که قبلاً کاشت ابرو انجام داده‌اند در نظر گرفته شود و با مشاهده عکس‌های قبل و بعد کسانی که قبلاً کاشت ابرو انجام داده‌اند، اطلاعات کسب شود. در صورت تمایل می‌توانید به عکس‌های قبل و بعد از کاشت ابرو و نظرات کسانی که کاشت ابرو در کلینیک ترانسپلنت به نشانی اینترنتی www.clinichairtransplant.ir انجام داده‌اند را بررسی کنید.

مزایای کاشتن ابرو بدون جراحی

کاشت ابرو بدون جراحی را می‌توان برای افراد در هر سنی که با ابروهای خود مشکل دارند انجام داد. میانگین زمان عمل به طور مستقیم با تعداد پیوندهایی که باید پیوند زده شوند، متناسب است، که به طور متوسط ​​1 تا 3 ساعت طول می‌کشد. در بخش اول کاشت ابرو لازم است که نیازهای فرد مشخص می‌شود، سپس فرم معمولی ابرو متناسب با مدل ابروی موردنظر تعیین شده و گرافت‌های موردنیاز فرد از ناحیه بانک مو ( بین دو گوش) با کمک موتورهای میکرو با استفاده از روش FUE، کانال‌ها بنا به نیاز یکی باز می‌شوند.
کاشت ابروی سفارشی در بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران دارای مزایای زیر است:

ابروها با موهای طبیعی رشد می‌کنند روند در حال رشد ابرو دائما بازسازی می‌شود مراقبت از آن آسان است ابروهای شاداب و طبیعی، بدون نیاز به آرایش ابرو بدون نیاز به خالکوبی یا میکروبلیدینگ

عوارض کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو در روز دوم، بیمار برای اولین شستشو آماده است. ناحیه ابروی بیمار که در آن فرآیند پیوند انجام شده شسته می‌شود و نحوه شستشو به بیمار آموزش داده می‌شود. بیمار را در روز دهم پس از عمل برای معاینه دعوت می‌کنند و در صورت وجود پوسته‌های ناحیه ابرو، با شستشوی نهایی ابروها از روی پوسته‌ها پاک می‌شوند و به این ترتیب ریشه‌های کاشته شده با اکسیژن تأمین می‌شود.

از ماه سوم بعد از عمل، ابروهای کاشته شده شروع به رشد می‌کنند. در نتیجه عمل کاشت ابرو به طور متوسط ​​طی 10 تا 8 ماه به دست می‌آید. پس از کاشت، ابروها در 12 ماه اول می‌توانند سریع‌تر رشد کنند. فرم شفاف ابرو 1 سال پس از عمل به دست می‌آید.
برخی از عوارض کاشت ابرو عبارتند از:

برخی از پیوندها ابرو با پوستهماهنگ نمی‌شوند ناهماهنگی ابروها به دلیل بیهوشی رشد مو در جهات مختلف یا بافت‌های متفاوت عفونت فولیکول‌های مو ملتهب و عفونی (فولیکولیت) جای زخم کبودی و تورم

جمع بندی

ابرو یکی از جنبه‌های بسیار مهم از صورت است. همه ما می‌توانیم قبول کنیم که ابروهای مرتب می‌توانند بهترین ویژگی‌های صورت به خصوص چشم‌ها را برجسته کنند و به همین دلیل جای تعجب نیست که بسیاری از زنان تمام تلاش خود را برای بهبود ابروهای خود با آرایش و یا روش‌های دیگر انجام می‌دهند! اما پس از آن کاشت ابرو به عنوان یک گزینه جدید جذاب در حوزه جراحی زیبایی مطرح شد. خبر خوب در مورد کاشت ابرو این است که دیگر لازم نیست به ابروهای مصنوعی بسنده کنید. زیرا، با انجام روش کاشت ابرو بدون جراحی صاحب ابروهای طبیعی خواهید شد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است