مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۹ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۲ مارس ۲۰۲۳ میلادی
تجربه کن؛ تگ لاین یا شعار برند هومسا
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
شعار تجربه کن مبتنی بر نوعی خاص از سفر است که در مقوله گردشگری تجربه­گرا می‌گنجد و نمادی از گردشگری پایدار است.

شرکت‌ها معمولا علاوه بر نام، یک شعار برای خود انتخاب می‌کنند که به نوعی گویای استراتژی‌های اجرایی و بازار مورد هدف آنهاست. این شعار در کمپین‌های مختلف مارکتینگ و هر نوع فعالیت مرتبط با کسب‌وکار استفاده می‌شود. پلتفرم هومسا که یک سایت آنلاین رزرو اقامتگاه در سراسر کشور است با شعار«تجربه کن» رویکردی جدیدی را ارائه می‌دهد و به واسطه‌ی میزبانان محلی، اقامتگاه‌های سنتی و بوم­گردی تجربه‌ای فراتر از یک اقامت می‌سازد. این فعالیت­ها میهمانان را به دنیای منحصر به فردی می­برند، دنیایی که میهمان به خودی خود نمی­تواند آن را تجربه کند و فرصتی است برای میزبانان تا با هر توان، سلیقه و مهارتی با نظر به تجربه زندگی خود در آن محل، بدون وابستگی و محدودیت منابع، تجربه نابی را به اشتراک گذارد. این رویکرد توسعه محور علاوه بر گره زدن جامعه روستایی و بومی به صنعت گردشگری، تجربه­هایی را خلق می­کند که در کنار جذابیت،
شناخت و دستاوردهای متنوعی برای میهمانان به همراه خواهد داشت.

تگ لاین Tagline)) چیست و انتخاب آن چه اهمیتی دارد؟

تگ لاین یا شعار برند پیامی کوتاه برای بیان اندیشه و یک مفهوم است که:

  • محصول یا کمپانی را معرفی می‌کند.
  • به ترفیع نام شرکت و محصولات آن در بازاریابی و تبلیغات کمک می‌کند.
  • منجر به مستحکم کردن محصول یا برند در ذهن مصرف کنندگان می‌شود.
  • در حالت کلی تگ لاین، موفقیت برند را نشانه گرفته است.

گردشگری تجربه‌گرا چیست؟

ترکیبی از ویژگی‌های فیزیکی، ملموس، سنجش‌پذیر و ویژگی‌‌های ناملموس قبل، حین و بعد از سفر است که تجربه‌ای منحصر به فرد، همراه با رضایت را در افراد ایجاد و سفر و گردشگری را برای آن‌ها جذاب می‌نماید.

به زبان ساده‌تر منظور از تجربه گردشگر، حسی است که او در هنگام لمس لحظه­ها در هر فعالیت سفر دارد. از نمونه­های این تجربیات می­توان به پخت نان یا غذای محلی، چیدن میوه، دوشیدن شیر تازه از دام، پوشیدن لباس محلی، ماهیگیری، اسب سواری، قایق سواری، حصیربافی، سفالگری، شرکت در مراسم و آیین­های محلی اشاره کرد و به طور کلی سبک و سیاق مردمان آن سرزمین را تجربه کرد.

تجربه کن؛ تگ لاین یا شعار برند هومسا

تجربه کن شعاری در راستای چشم انداز هومسا

هومسا، به عنوان بزرگ‌ترین جامعه بوم‌گردی و رهبر بازار اقامتگاه آنلاین در زیست بوم گردشگری شناخته می‌شود.

این جمله به درستی چشم انداز این پلتفرم گردشگری را نشان می‌دهد و همانطور که گفتیم تگ‌لاین هر برند تجلی ابعاد مختلفی از آن کسب و کار خواهد بود. برای افرادی که با واژه بوم­گردی آشنایی دارند، پرواضح است این نوع سفر با تجربه‌های مختلفی همراه می‌شود که فرهنگ منطقه را نشان می‌دهد و در طیفی از فعالیت‌های مختلف مانند اقامت در یک خانه محلی تا زندگی به شیوه افراد بومی تعریف می‌شود. تجربه بوم­گردی و فعالیت‌های دیگر بسته به نوع اقامتگاه و منطقه متفاوت است و هر کس بنا به سلیقه، بودجه و زمان درباره آن تصمیم می‌گیرد و بر روی سایت هومسا اقدام به رزرو اقامتگاه دلخواه خود می‌کند.

تجربه کن؛ تگ لاین یا شعار برند هومسا

رونمایی از شعار تجربه کن با جشن غذا

16 اکتبر مصادف با روز جهانی غذا، هومسا با برگزاری رویداد جشن غذا در اقامتگاه بوم­گردی گیلمار رشت از شعار خودش رونمایی کرد و در این سفر تجربه‌های مختلفی مانند موسیقی زنده محلی، قایق سواری، ماهیگیری، چیدن سبزی ارگانیک، پرنده­نگری و آشپزی در طبیعت به میهمانان ارائه شد.

در این مسابقه، میهمانان به چند گروه تقسیم شدند و صفر تا صد مواد مورد نیاز برای پخت ماهی و میرزاقاسمی در طبیعت را اعم از سبزی، ماهی، بادمجان، گوجه، سیر، تخم مرغ و رب انار را با کار تیمی مهیا و روی آتش طبخ نمودند. در پایان مسابقه، جدا از نحوه سرو و طعم غذاها برای تیم­هایی که به حفظ محیط زیست اهمیت داده و موازین گردشگری پایدار را رعایت نموده بودند، امتیاز ویژه­ای در نظر گرفته شد و به رسم یادبود به تیم­های اول تا سوم تندیس رویداد جشن غذا اعطا شد.

اگر چه فعالیت‌های سفر در یک اقامتگاه به طور ثابت تعریف شده اما تجربه آن بسته به شخصیت و موقعیت افراد متفاوت می‌شود و این دقیقا فعلی است که علاوه بر میزبانان به میهمانان نیز وارد می‌شود؛ به طور مثال تجربه ماهیگیری می‌تواند برای یک فرد هیجان­انگیز باشد و برای فردی دیگر احتمالا آرامش­بخش!این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است