دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۲ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
معرفی فیلم سینمایی زالاوا : بازیگران ، داستان و زمان اکران زالاوا
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معرفی فیلم سینمایی زالاوا ، زمان اکران ، بازیگران و داستان فیلم سینمایی زالاوا کاری از ارسلان امیری و آیدا پناهنده را در دلگرم مشاهده کنید .

معرفی فیلم سینمایی زالاوا

زالاوا نام فیلم سینمایی ارسلان امیری همسر آیدا پناهنده از کارگردان به نام کشور است که در سی و نهمین جشنواره فجر کاندید شده است .

تهیه کنندگی فیلم سینمایی زالاوا را روح الله و سمیرا برادری بر عهده گرفتند . آیدا پناهنده ، ارسلان امیری و تهمینه بهرام علیان به صورت مشترک نویسندگی فیلم سینمایی زاوالا را انجام داده اند .

زالاوا در سال 2019 در جشنواره فیلم هنگ کنگ از جانب خانه فیلم کره جنوبی جایزه دریافت کرده است .

فیلم سینمایی زالاوا

پوستر فیلم سینمایی زالاوا

داستان فیلم سینمایی زالاوا

نیمی از داستان فیلم زالاوا واقعی و ترسناک است . ارسلان امیری نویسنده کار در این رابطه گفته : زالاوا» ماجرایی خیالی است در سرزمینی خیالی با مردمانی خیالی، که واقعی می‌نماید.فیلم دو زبانه فارسی و کوردی است.

دوست داشتم فیلم را کاملا به زبان کوردی بسازم. اما هنوز برای بسیاری از مخاطبان در ایران تماشای فیلم با زیرنویس دشوار است. برا‌ی ارتباط گسترده و بی‌واسطه با مخاطبان و امکان اکران عمومی فیلم و نمایش بهتر در رسانه‌های نمایش خانگی و بازگشت سرمایه، فیلم را دوزبانه ساختیم.«زالاوا» فیلمی ریٔالیستی و اجتماعی درباره کُردها یا فرهنگ کُردی نیست. اما این فیلم را متعلق به «سینمای کوردی» می‌دانم. به «سینمای اقوام» و ویژگی‌های منحصر به فرد مضمونی و سبکی این گونه فیلم‌ها باور دارم.

فیلم سینمایی زالاوا

«زالاوا» فیلمی است بین‌ژانری و نمادین درباره‌ی تمام انسان‌هایی که نسبت به چیزی یا کسی باوری غیرعقلانی، خرافی و متعصبانه دارند.

این فیلم کوردی است اما درباره‌ی مردمان آذربایجان و قره‌باغ و ارمنستان است. کوردی است اما درباره‌ی مردمان افغانستان و پاکستان و برمه و هندوستان است. «زالاوا» درباره‌ی مردمان چچن و عراق و ترکیه و بلوچستان و شامات است و حتی مردمان آن‌طرف آب‌های دور و نزدیک. «زالاوا» درباره‌ی ما است. درباره‌ی باورها، هیجانات و تصمیم‌های ما.

بازیگران فیلم سینمایی زاوالا

نگارش، ویرایش، جذب سرمایه و تولید و پیرایش «زالاوا» هفت سال زمان برد. در این مدت آرام آرام با تحولات زمانه رشد و‌ تغییر کرد. اکنون قصه‌ی مردمان زالاوا، استوار مسعود احمدی، دکتر ملیحه، آمردان و آموسا و آلطیف و سرباز وظیفه یونس و خلج، پیش روی شماست

بازیگران فیلم زالاوا

بازیگران فیلم سینمایی زالاوا

لیست بازیگران زالاوا :

  • هدی زین العابدین
  • نوید پورفرج
  • پوریا رحیمی سام
  • باسط رضایی
  • شاهو رستمی
  • فریدون حامدی
  • صالح رحیمی
  • زاهد زندی
  • مهسا حجازی

تیزر فیلم سینمایی زالاوا

ویدئوی تیز زالاوا را در ادامه مشاهده می کنید


زمان اکران فیلم سینمایی زالاوا

برنامه زمانی اکران زاوالا در جشنواره فجر 99 :

  • 5 شنبه 16 بهمن ساعت 18:00 سینما آستارا تجریش تهراناین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است