دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۲۲ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۰۲ اوت ۲۰۲۱ میلادی
معرفی ۱۰ سرگرمی فوق العاده برای بزرگسالان در قرنطینه کرونا
3
زمان مطالعه: 8 دقیقه
این روزها با شیوع ویروس کرونا و قرنطینه شدن در خانه، بسیاری از افراد کلافه می شوند و حوصله شان سر می رود. با ما همراه باشید تا شما را با بهترین سرگرمی ها آشنا نماییم.

سرگرمی های متنوع برای روزهای قرنطینه

سرگرمی در روزهای قرنطینه موضوع مورد بحث ماست. این روز‌ها که به دلیل شیوع ویروس کرونا اعضای خانواده بیشتر در کنار هم هستند و به دلیل قرنطینه دیگر خبری از دورهمی‌های فامیلی یا تفریحات خارج از خانه نیست.

شاید بهترین انتخاب برای سرگرم شدن و استراحت دادن به ذهن برای دوری از اخبار منفی این باشد که گوشی‌های تلفن همراه خود را کنار بگذارید و کلافگی این روز‌ها را با بازی‌ های خانوادگی جبران کنید، بازی‌ هایی که علاوه بر تقویت قدرت فکر و حافظه، باعث افزایش نشاط در خانه می‌شود.

پژوهشی از سوی RealNetworks, Inc نشان داده که بازی‌ های فکری، «استرس» را کاهش داده، به تعادل روانی کمک کرده و «احساس آرامش» را تقویت می‌کنند.

تصور بر این است که بازی‌های فکری، امکانِ فرار از افکار آزاردهنده روزانه را برای افراد فراهم کرده و باعث می‌شود که آن‌ها، برای مدتی هر چند کوتاه به فعالیت‌هایی کاملاً متفاوت بپردازند.

بهترین سرگرمی ها برای روزهای قرنطینه در خانه

در روزهای قرنطینه کرونا چگونه خود را سرگرم کنیم ؟

1. تماشای فیلم های کلاسیک و کمدی برای سرگرمی در روزهای قرنطینه

فیلم‌ های کلاسیک امیدوار کننده برای این روزهای سخت می‌توانند راهی برای ایمان به معجزه و امید به رسیدن روزهای خوب باشند. از دیدن فیلم‌ های بیلی وایلدر، ارنست لوبیچ و فرانک کاپرا غافل نشوید.

هر چیزی که از پرستون استرجس دم دستتان است ببینید. اگر دم دستتان هم نیست پیدایش کنید. فیلم‌هایی مثل «بانو ایو» یا «داستان پالم‌بیچ». این فیلم‌ها یادتان می‌آورند که در سخت‌ ترین روزها همیشه امید به آمدن سحر وجود دارد.

2. دوز بازی برای سرگرم شدن در روزهای قرنطینه

یکی از محبوب‌ ترین بازی‌ های دوران پدر‌ها و پدربزرگ‌ های ما که جزو بهترین بازی ها برای روزهای قرنطینه است، دوز بازی با استفاده از نخود و لوبیا و سنگ بوده، در این بازی یک صفحه به شکل زیر که روی یک برگه کاغذ یا مقوا قابل طراحی است می‌ کشیم.

هر فرد ۱۲ مهره دارد که رنگ یا شکل آن با حریف متفاوت است، هر بازیکن در نوبت خود باید یک مهره را بر روی خانه‌ های مشخص شده قرار دهد، در صورتی که یکی از بازیکنان بتواند سه مهره از مهره‌های خود را در یک راستا قرار دهد، اعلام دوز می‌کند و بازیکن مقابل موظف است یکی از مهر‌ه های دست خود را حذف کند.

این بازی تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که یکی از بازیکنان مهره‌ای برای دوز شدن نداشته باشد که در این صورت حریف او برنده بازی است.

3. شاه، دزد، وزیر بهترین سرگرمی برای روزهای قرنطینه

یکی از بازی‌ های گروهی خنده دار که معمولاً هم به صورت چهار نفره انجام می‌شود شاه، دزد، وزیر است.

برای انجام این بازی روی ۴ تکه کاغذ کلمات شاه، دزد، وزیر و جلاد را می‌نویسید و سپس کاغذ‌ها را تا می‌کنید. هر کدام از بازیکنان یک کاغذ را برمی دارند و وقتی مشخص شد هرکسی چه عنوانی دارد بازی رسماً آغاز می‌شود.

در ابتدا شاه رو به دیگران می‌پرسد «وزیر من کیست ؟» وزیر باید با نشان دادن کاغذ، خودش را به شاه معرفی کند. شاه می‌گوید: «دزد را از میان این دو پیدا کن.»

حالا وزیر یک نفر را به عنوان دزد معرفی می‌کند که دو حالت دارد، اگر حدس وزیر درست بود که شاه فرمان شکنجه‌ای را به جلاد صادر می‌کند و جلاد هم دزد را شکنجه می‌کند.

اما اگر حدس وزیر اشتباه باشد معمولاً بلافاصله پس از حدس وزیر و معرفی او، می‌گوید «به جلاد توهین کردی ؟!» و شاه شکنجه‌ای را به جلاد می‌گوید تا جلاد، وزیر را تنبیه کند. شکنجه‌ها دردآور و همراه با خنده بوده که معمولاً سبیل آتشین یا بشین و پاشو جزو آن هاست.

4. نقطه بازی سرگرمی شاد در خانه

نقطه بازی یکی دیگر از بازی‌ های خانوادگی برای روزهای قرنطینه است که معمولاً ساعت‌ها شما را سرگرم نگه می‌دارد. در این بازی ابتدا یک صفحه کاغذی را به صورت مربع شکل با نقطه پر می‌کنید و بعد بازی را شروع می‌شود.

هرکس باید با خط‌ هایی که به نوبت می‌کشد، یکی از چهارخانه‌ها را برای خود کند و هر خانه‌ای را که کامل کرد، اولین حرف اسم خود را در آن خانه بنویسد.

کسی که یک خانه را تصاحب می‌کند، جایزه دارد که یک خط دیگر هم بکشد. در آخر بازی، هر کس تعداد خانه‌های خود را می‌شمارد و آن کسی که تعداد خانه بیشتری را برای خود کرده باشد، برنده است.

بازی برای بزرگسالان در خانه

5. بله - نه معکوس سرگرمی بامزه برای روزهای قرنطینه

آیا عسل شیرینه ؟! نه ! آیا شما گوشی موبایل دارید ؟! مسلماً نه ! اینجوری باید به سوال‌ها جواب بدید تا رکورد بزنید. در این بازی سوالات طبقه بندی ندارند فقط باید یک نفر در حکم پرسشگر ظاهر شود و از نفر مقابل سوال‌های بدیهی کند و بازیکن هر جایی که باید بگوید «بله»، «نه» جواب بدهد و بالعکس.

شخص پرسشگر باید پرحافظه و با تمرکز باشد و تا می‌تواند به بازی سرعت دهد تا کسی که به سوال‌ها جواب می‌دهد دستپاچه شود و اشتباه پاسخ دهد.

کسی که در مقابل تعداد بیشتری از سوال‌ها مقاومت می‌کند، برنده بازی است.

6. بازی منچ و مار و پله برای روزهای قرنطینه

یک گزینه ثابت بازی‌های خانگی منچ و مار و پله است که همه ما دست کم یک بار این بازی را انجام داده ایم. این بازی زمانی هیجان انگیزتر می‌شود که بر روی نتیجه و کاری که فرد بازنده باید انجام دهد مثلاٌ شستن ظرف‌ها تأکید کنید.

7. دبلنا بازی شاد برای روزهای قرنطینه کرونا

دبلنا یا دبرنا یکی دیگر از بازی‌های خانوادگی مناسب برای روزهای قرنطینه است که طرفداران بسیاری دارد. در این بازی پرطرفدار هر کس چهار کارت چهارخانه در اختیار دارد که در بعضی خانه‌ها اعدادی از یک تا ۹۹ نوشته شده است و یک کیسه که در داخل آن مهره‌هایی در همین بازی وجود دارد.

در هر دور از بازی، به هر کس چند کارت می‌رسد و یک نفر کیسه را دست می‌گیرد و پس از به هم زدن مهره ها، سه مهره را بیرون می‌کشد و عددش را می‌خواند، اگر شماره مهره با شماره یکی از خانه‌های بازیکن دیگری یکی باشد، مهره به او داده می‌شود تا روی همان خانه بگذارد.

دیگران هم اگر این شماره را داشته باشند، باید با لوبیا آن را پر کنند. هر کسی خانه هایش را زود‌تر از سایرین پر کند، برنده بازی می‌شود.

8. پانتومیم سرگرمی عالی برای روزهای قرنطینه در خانه

بازی پانتومیم هم یکی از بازی‌ های دسته جمعی پر طرفدار است. نحوه بازی به این صورت است که به دو گروه تقسیم می‌شوید. بعد از یارکشی، یکی از گروه ها، یک نفر از تیم حریف را انتخاب و کلمه مورد نظرش را به او می‌گوید تا او به اعضای گروه خودش بفهماند که گروه اول چه کلمه‌ای را انتخاب کرده اند.

با کمک یک زمان سنج می‌توانید به هر گروه فرصت معینی برای حدس زدن بدهید و هیجان بازی را بیشتر کنید. بدون شک انجام این بازی‌ها و گپ و گفت‌های خانوادگی می‌تواند تحمل قرنطینه را برای شما آسان‌تر کند.

9. تماشای فیلم های درام سرگرمی خوب در خانه

بعضی از مخاطبان سینما کلا رابطه‌ی خوبی با جهان غیرواقعی ندارند. هر چند همه‌ی چیزهایی که ما در سینما می‌بینیم دستکاری شده‌اند و در حقیقت فیلمساز جهان خودش را به مخاطب نشان می‌دهد.

اما طراحی صحنه و روایت و بازی‌ها جوری است که به نظرتان واقعی می‌رسد. این فیلم‌ها می‌توانند الهام گرفته از یک داستان حقیقی باشند یا داستانی که به کلی از تخیل فیلمساز برآمده اما جهانی که در آن روایت می‌شود حقیقی است.

10. تماشای فیلم های فانتزی جدید

بعضی‌ ها می‌خواهند برای یکی دو ساعت هم که شده کلا از اخبار این جهان فارغ شوند. دلشان نمی‌خواهد فیلم‌های واقعی رئالیستی ببینند. دنبال یک دنیای جدید هستند که خود فیلمساز خلق کرده باشد. در سال‌های اخیر کارگردانان خلاقی بوده‌اند که ما را به دیدن جهان‌های فانتزی خودشان دعوت کرده‌اند.

برنامه بدنسازی بدون نیاز به دمبل و دستگاه برای روزهای قرنطینه

۱۲ ایده طلایی برای سرگرم کردن کودکان در روزهای قرنطینه کرونا

17 راهکار برای جلوگیری از چاقی در روزهای قرنطینه در خانهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.7 از 5 (3 رای)  
 • منبع
 • digikala.com
 • www.yjc.ir
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits