دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
بین دوست و رفیق چه تفاوتی است ؟
52
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بسیاری از واژها و کلمات خیلی بهم نزدیک هستند و گاهی در کنار هم و شاید بجای هم نیز به کار برده شوند مانند دو واژه دوست و رفیق. اما بین این دو کلمه تفاوت زیادی است. با ما در دلگرم همراه شوید .

فرق دوست با رفیق در چیست؟

بسیاری از واژها و کلمات خیلی بهم نزدیک هستند و گاهی در کنار هم و شاید بجای هم نیز به کار برده شوند مانند دو واژه دوست و رفیق. اما بین این دو کلمه تفاوت زیادی است. با ما در دلگرم همراه شوید.

دوست: کسی که با او هم کلام شده ایم، با هم در زمان های مختلف تبادل نظر کرده ایم، به یک وسیله ای با او در ارتباط هستیم به شکلی که هر گاه اسم ما برای او یا اسم او برای ما آورده می شود حداقل یک خاطره ای در ذهن زنده شود. شاید حتی او را تا به حال ندیده باشیم.

رَفیق: شخص یا اشخاصی (خیلی تعدادشان کم است، کمتر از انگشتان یک دست) که معمولا مدت زیادی را با آن ها هستیم یا کیفیت رابطه مان با آن ها بسیار زیاد است که همین امر باعث می شود فرق او با دیگران بیشتر به چشم آید.

رفیق کسی است که بیشتر از دیگران می تواند ادعا کند ما را می شناسد. معمولا اکثر اطرافیان هم از این رابطه در جریان هستند و کما بیش احوال آن ها را از شما و احوال شما را از آن ها می گیرند.

تفاوت دوست و رفیق

بالاخره در یک زمینه ای با این شخص از همه صمیمی تری، یا رابطه مالی، یا احساسی، یا از کوچکترین احوالات روحی تو کاملا خبر دارد. کارهایی که برای همدیگر انجام می دهید بدون حساب کتاب است، که آیا او می تواند بعدا جبران کند یا نه. بیشتر از جنس مهربانی است.

از پیشرفت تو خوشحال می شود و در پیشرفت تو نیز کمک می کند، حتی شده است با یک تشویق لفظی. تایید تو برای او، و او برای تو مهم است. بعضا یک رقابت خیلی سالم در عین رفاقت هم بین شان وجود دارد.

می خواهم حالا که رفیق را مفهوم پردازی کردم، پا را فراتر بگذارم و به مفهوم پردازی” رفیق ” بپردازم.

رفیق را حتما از نزدیک دیده ایم، در برهه ای با هم زندگی کرده ایم، از عادات شخصی و خیلی خصوصی هم خبر داریم. معمولا مربوط به دوران دانشجویی یا قبل تر از آن هستند. در اکثر مواقع برای ما وقت دارند.

شماره تمام سیم کارت هایشان را معمولا داریم. در ۹۹% مواقع هر کاری از دستمان و از دستشان برآید دریغ نمی شود. تعدادشان حداکثر دو الی سه نفر است.

کنار آن ها بسیار خوشحالیم. درکنارشان یا اصلا یا با حداقل مصلحت اندیشی حرف می زنیم. در کلام بسیار با هم راحتیم. حرف همدیگر را به خوبی می فهمیم.

با این اشخاص بیشترین شوخی ها را داریم. بهترین خاطرات ما در گذشته هستند و بهترین همراه و هم پای ما در سال های آینده. اگر چندین سال هم همدیگر را ندیده باشند باز هم کیفیت دوستی شان مانند گذشته است.

امیدوارم مسیر زندگی را با رفیق و به موفقیت و شادی بگذرانید.

دوست بالاتر است یا رفیق میدونی فرق دوست با رفیق چیه فرق دوست و رفیق اینه که کلیپ فرق بین دوست و رفیق تفاوت معنای رفیق و دوست فرق رفیق با خون فرق گذاشتن بین رفیق فرق بین خون و رفیق

بیشتر بخوانید:

اس ام اس دوستی و رفاقتی

اس ام اس دوست داشتن و پیامک مخصوص ابراز عشق و علاقهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (52 رای)  


۴ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

مهدی | ۳ سال پیش
منم به چنین موضوعی کاملا معتقدم. بخاطر همین رفیقامُ میپرستم. هر کسی نیاز داره یه رفیق جون جونی داشته باشه. ممنون از مطلب بسیار مفیدتون
0
6
پاسخ ها:
علی | ۲ سال پیش
خوش به حالت من ندارم
3
9
فریما | ۳ سال پیش
الان فهمیدم که رفیق ندارم
2
14
پاسخ ها:
علی | ۲ سال پیش
منم همین طور مثل شما
1
9