دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
فروش زیباترین و گران ترین گردنبند دنیا
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فروش زیباترین و گران ترین گردنبند دنیا-الماس تخم مرغی شکل که توسط «جسیکا»، دختر بچه نسبتا فقیر آفریقایی، در میان انبوه تکه سنگ‌ها پیدا شد،

فروش زیباترین و گران ترین گردنبند دنیا، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

فروش زیباترین و گران ترین گردنبند دنیا

زیباترین و گران ترین گردنبند دنیا

این گردنبند با عنوان«با ارزش‌ترین گردنبند دنیا» و الماس بکار رفته در ساخت آن نیز به عنوان «بی‌عیب و نقص‌ترین الماس دنیا» در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. جواهرساز معروف «موآواد» با تبحر کامل از پس ساخت این جواهر با ارزش برآمده و قرار است آن را در نمایشگاه جواهرات سنگاپور در معرض فروش بگذارند.
الماس تخم مرغی شکل که توسط «جسیکا»، دختر بچه نسبتا فقیر آفریقایی، در میان انبوه تکه سنگ‌ها پیدا شد، و بعد از پیدا شدن در یک گردنبند مورد استفاده قرار گرفته است، عنوان گران‌ترین گردنبند دنیا را به خود لقب داده است و اکنون آماده فروش است.

این سنگ زرد بی عیب و نقص که «Incomparable» نام دارد، وزنی معادل 407 قیراط دارد .الماس زرد رنگ را با 90 الماس کوچکتر سفید با عیار 230 قیراط آراسته‌اند و برای خرید این قطعه طلای باشکوه، 34 میلیون پوند قیمت تعیین شد.

زیباترین و گران ترین گردنبند دنیا


به نظر می‌رسد فقط افراد متمول می‌توانند برای خرید گردنبند، وارد این نمایشگاه بشوند. دوربین‌های مدار بسته، گارد حفاظتی ارتش و ماموران لباس شخصی، همگی حفاظت از این گردنبند قیمتی را برعهده دارند. تاکنون دو نفردر آسیا آمادگی خود را برای خرید این گردنبند اعلام کرده اند که یکی از آنها، مدیرعامل شرکت جواهرسازی موآواد «جین نصر» است.


هویت دختر بچه‌ای که این الماس را در سال 1980 پیدا کرده، همچنان ناشناخته باقی مانده ولی آنچه مسلم است، وی هنگام بازی کنار ساحل خانه عموی خود ودر میان صخره‌ها در جمهوری کنگو، این الماس 890 قیراطی را پیدا کرده است.

زیباترین و گران ترین گردنبند دنیا

عموی دختر بچه پس از دیدن الماس به قدمت و ارزش آن پی برد و نزد جواهرساز معروفی در یکی از محلات آفریقا برد. کارگران بسیاری برای کندوکاو به محل مورد نظر اعزام شدند ولی به دلیل محکم بودن صخره‌ها، قادر به شکافتن آنها و یافتن الماس‌های دیگر نشدند.

الماس مذکور در نهایت جهت نمایش به عنوان یک سنگ قیمتی به موسسه تاریخ طبیعی واشینگتن فرستاده شد و اکنون در سنگاپور آماده فروش است.

زیباترین و گران ترین گردنبند دنیا

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.2 از 5 (6 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است