alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
5 راه برای رسیدن به 400 اسب‌بخار با قیمت 20 هزار دلار
3
3.1K
زمان مطالعه: 7 دقیقه
۵ راه برای رسیدن به ۴۰۰ اسب‌ بخار با قیمت ۲۰ هزار دلار-۴۰۰ اسب‌ بخار-خودروی اقتصادی-فورد موستانگ-مرسدس بنز-شورولت کوروت-جیپ گرند چروکی-آئودی

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که ۲۰۰ اسب‌بخار شرایط یک خودروی اقتصادی است، ۳۰۰ اسب‌بخار قدرت نسبتاً متعادلی برای هیجان در رانندگی بوده و ۴۰۰ اسب‌بخار حداقل قدرتی است که نظر علاقه‌مندان رانندگی را به خود جلب می‌کند. در همین حال، اگر از دیدگاه مناسب نگاه کنید، قدرت زیاد مقرون به صرفه نیز هست.

در دهه گذشته، دنیا خودروهای ۴۰۰ اسب‌بخار زیادی را به چشم دیده است و آن‌ها را به راحتی می‌توان در بازار اتومبیل پیدا کرد. ولی در بین خودروهای دست‌دوم، در بازه قیمت ۲۰ هزار دلار، آن‌ها به راحتی دست به دست نمی‌شوند. این در حالی است که کیلومترشمار آن‌ها بالای ۱۶۰ هزار کیلومتر را نشان می‌دهد و واقعاً کار کرده محسوب می‌شوند.

برای بسیاری از افراد، خودروهای دست دوم با این سطح قدرت، بیشتر از یک کمری جدید، مقرون‌به‌صرفه خواهند بود. در ادامه پنج نمونه از خودروهای با قدرت ۴۰۰ اسب‌بخار به بالا را مرور می‌کنیم که قیمتی در محدوده ۲۰ هزار دلار دارند.

۱) فورد موستانگ GT 5.0

نوع موتور: DOHC، ۳۲ سوپاپ، ۵ لیتری V8، قدرت ۴۱۲ اسب‌بخار

۰ تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۴/۶ ثانیه

تست یک‌چهارم مایل: ۱۳/۲ ثانیه با سرعت نهایی ۱۷۵/۴ کیلومتر بر ساعت

قیمت پایه مدل جدید: ۳۰۴۹۵ دلار

قیمت کنونی: ۲۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار

2011 ford mustang gt

Ford Mustang GT 2011


موستانگ‌هایی که موتور ۵ لیتری کایوت V8 دارند بسیار سریع و هیجان‌انگیز هستند و نظر همه را به خود جلب می‌کنند. این خودروها ممکن است یک محور عقب صلب داشته باشند، ولی بهینه‌سازی‌های مناسب در دیگر زمینه، موستانگ GT را تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها کرده است.

نقطه ضعف: سیستم گیربکس ۶ دنده دستی Getrag MT-82 که توسط چینی‌ها ساخته، آشکارا نقطه ضعف موستانگ محسوب می‌شود. همچنین از مدل‌هایی که آیتم‌هایی مانند سیستم انژکتور نیتروژن مونوکسید به آن‌ها اضافه شده، پرهیز کنید.

هزینه‌ها: تغییر ویسکوزیته مایع گیربکس می‌تواند مشکلات MT-8 را تا حدودی بهتر کند. تعویض کلاچ هزینه‌ای در حدود ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت. همچنین به خاطر داشته باشید که بسیاری از موستانگ GT های ۲۰۱۱ در حال اتمام گارانتی کارخانه هستند و یا گارانتی آن‌ها به پایان رسیده است.

۵ راه برای رسیدن به ۴۰۰ اسب‌بخار با قیمت ۲۰ هزار دلار

۲) مرسدس‌بنز SL55 AMG مدل ۲۰۰۳

نوع موتور: SOHC سوپرشارژر، ۲۴ سوپاپ، ۵/۴ لیتری V8، قدرت ۴۹۳ اسب‌بخار

۰ تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۴/۵ ثانیه

تست یک‌چهارم مایل: ۱۳ ثانیه با سرعت نهایی ۱۷۷/۰۳ کیلومتر بر ساعت

قیمت پایه مدل جدید: ۱۱۸۲۹۵ دلار

قیمت کنونی: ۲۰۰۰۰ دلار

Mercedes-Benz SL55 AMG 2003

Mercedes-Benz SL55 AMG 2003


در زمانی معرفی مدل SL با قدرت ۴۹۳ اسب‌بخار، این خودرو یکی از قدرتمندی بنزهای بازار زمان خود بود. در همین حال، از معایب آن می‌توان به وزن ۱۹۹۶ کیلوگرمی و سقف جمع‌شونده پیچیده‌اش اشاره کرد. با این حال، فقط به کاهش بهای آن در این سال‌ها توجه کنید تا همه این مسائل را فراموش کنید.

نقظه ضعف: سیستم‌های هیدرولیک و از جمله سیستم تعلیق کنترل بدنه هوشمند، از نقاط ضعف این مدل خواهند بود. نشت المان‌های پنوماتیک که برای عملکردهای درها و صندلی‌ها استفاده می‌شوند نیز می‌توانند برای شما دردسرساز شوند.

هزینه‌ها: گفته می‌شود که «هیچ‌چیز گران‌تر از یک مرسدس ارزان‌قیمت نیست»؛ چیزی که کاملاً در اینجا صدق می‌کند. یکی از مشکلات رایج در این مدل، حسگر موقعیت میل‌لنگ است. ولی تعویض این حسگر به تنهایی ۶۰ دلار هزینه دارد؛ این در حالی است که اگر بخواهید سیستم تعلیق هیدرولیک را تعمیر یا تعویض نمایید، می‌تواند هزاران دلار برای شما هزینه داشته باشد.

۳) شورولت کوروت مدل ۲۰۰۵

نوع موتور: pushrod، ۱۶ سوپاپ، ۶ لیتری V8، قدرت ۴۰۰ اسب‌بخار

۰ تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۴/۳ ثانیه

تست یک‌چهارم مایل: ۱۲/۷ ثانیه با سرعت نهایی ۱۸۱/۸۵ کیلومتر بر ساعت

قیمت پایه مدل جدید: ۴۴۲۴۵ دلار

قیمت کنونی: ۲۰۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ دلار

Chevrolet Corvette 2005

Chevrolet Corvette 2005


مدل C7 شاید آخرین و بهترین کوروت باشد، ولی یک C6 کارکرده نیز عملکردی فوق‌العاده خواهد داشت. بسیاری از کوروت در اوایل بزرگسالی خریده می‌شوند و در طول عمر آن‌ها، مراقبت‌های فراوانی از آن‌ها می‌شود. بنابراین کمتر، در یک کوروت دست‌دوم شرایط بحرانی شاهد خواهید بود.

نقطه ضعف: C6 معمولاً دچار مشکل در عملکرد دامپرهای هارمونیک میل‌لنگ می‌شود. همچنین به دنبال درزها در چراغ‌های جلو باشید که در هنگام مه، رطوبت را جذب خواهد کرد.

هزینه‌ها: تعویض دامپرهای هارمونیک هزینه‌ای در حدود هزار دلار خواهد داشت. استفاده از چراغ‌های یدکی دست‌دوم هزینه‌ای برابر ۶۲۵ دلار برای هر کدام خواهد داشت و اگر بخواهید از نوع یدکی جدید آن استفاده کنید، بیش از ۱۲۰۰ دلار برای هر طرف باید خرج کنید.

۴) جیپ گرند چروکی SRT8 مدل ۲۰۰۶

نوع موتور: pushrod، ۱۶ سوپاپ، ۶/۱ لیتری V8، قدرت ۴۲۰ اسب‌بخار

۰ تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۴/۵ ثانیه

تست یک‌چهارم مایل: ۱۳/۲ ثانیه با سرعت نهایی ۱۶۷/۳۷ کیلومتر بر ساعت

قیمت پایه مدل جدید: ۳۹۹۹۵ دلار

قیمت کنونی: ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار

Jeep Grand Cherokee SRT8 2006

Jeep Grand Cherokee SRT8 2006


یک خودروی ۲۱۷۷ کیلوگرمی که مانند یک کوروت حرکت می‌کند و هر چیزی که لازم دارید، می‌تواند برای شما حمل کند. موتور ۶/۱ لیتری Hemi V-8 عطش زیادی برای حرکت به جلو دارد و در هر ۱۰۰ کیلومتر، در شهر ۲۱/۴ لیتر و در جاده ۱۶/۸ لیتر سوخت مصرف می‌کند و بنابراین باید هزینه‌های بالای سوخت آن را هم درنظر بگیرید.

نقطه ضعف: مدل SRT8 معمولاً نقطه ضعف چندانی ندارد. ولی با توجه به وزن بالای خودرو، تعویض صفحات و دیسک‌های ترمز باید با سرعت بیشتری صورت گیرد.

هزینه‌ها: تعویض یک سری تایرهای ۲۰ اینچی گودیر ایگل run-flat RS-A EMT هزینه برابر ۱۵۶۸ دلار خواهد داشت. در همین حال، کنار گذاشتن نوع run-flat و استفاده از تایرهای معمول و مناسب برای عملکرد، می‌تواند حدود چند صد دلار برای شما صرفه‌جویی داشته باشد.

۵) آئودی S6 مدل ۲۰۰۷

نوع موتور: DOHC، ۴۰ سوپاپ، ۵/۲ لیتری V10، قدرت ۴۳۵ اسب‌بخار

۰ تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۵/۴ ثانیه

تست یک‌چهارم مایل: ۱۳/۸ ثانیه با سرعت نهایی ۱۶۷/۳۷ کیلومتر بر ساعت

قیمت پایه مدل جدید: ۷۴۰۲۰ دلار

قیمت کنونی: ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار

Audi S6 2007

Audi S6 2007


با یک موتور لامبورگینی ۵/۲ لیتری V-10 در قسمت جلو، S6 دارای قدرتی فوق‌العاده برای توزیع از طریق دیفرانسیل چهار چرخ متحرک آئودی است. در همین حال، S6 یک خودروی سنگین است و نسبت به رقبای خود از مرسدس‌بنز و ب‌ام‌و، به هیچ‌وجه خودروی سریعی نیست. کمیاب‌بودن و پیشرانه لامبورگینی، از عوامل اصلی اقبال علاقه‌مندان به این مدل است.

نقطه ضعف: قسمت‌های کربنی در موتور و المان‌های الکترونیکی از جمله مشکلات رایج در این مدل هستند.

هزینه‌ها: بسیاری از قسمت‌های این مدل با آئودی A6 مشترک هستند. ولی قسمت‌هایی که فقط مختص مدل S6 هستند، هزینه‌های بالایی خواهند داشت. به عنوان مثال، ورودی هوای موتور V-10 حدود ۸۸۰ دلار خرج برمی‌دارد. بنابراین، قبل از خرید، اطمینان حاصل کنید که کسی که از این خودرو استفاده کرده، با آن مهربان رفتار کرده است.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits