مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
پروژه "درخت 40میوه" !!
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پروژه "درخت 40میوه" ,درخت 40میوه ,درخت جادویی ,میوههای هسته دار, سم فان آکن ,تکنیک پیوند تراشه ای, تولید غذا

درخت‌های جادویی که همزمان چندین میوه‌ مختلف تولید می‌کنند، در سراسر ایالات متحده رشد کرده‌اند

درختی که 40 نوع میوه می‌دهد!

این درختان که همزمان انواع مختلف هلو، آلو، زردآلو، شلیل و گیلاس تولید می‌کنند، در تمامی طول سال معمولی به نظر می‌رسند اما در فصل بهار دارای طیفی از رنگ‌های متنوع هستند و هر درخت نیز مجموعه‌ای از میوه‌های هسته‌دار منحصر‌به‌فرد خود را دارد.
این درختان حاصل خلاقیت «سم فان آکن»، مجسمه‌ساز و هنرمند دانشگاه سیراکوس، هستند و در تلاش وی برای مجاب‌کردن مردم در درک بیشتر چگونگی تولید غذا رشد داده شده‌اند.

پروژه آکن در سال 2008 و زمانی آغاز شد که وی باغی 200 ساله را در نیویورک کشف کرد که حاوی تنوعی از میوه‌های هسته‌دار بود اما در آستانه متروکه‌شدن قرار داشت.
پس از خریداری این باغ، فان آکن موفق به رشددادن این نوع درختان شد. پروژه «درخت دارای 40 میوه» در واقع یک درخت نیست بلکه مجموعه‌ای از درختان میوه دورگه‌ شده است.
فان آکن تاکنون 16 درخت از این نوع را در موزه‌ها، مراکز تجمع و مجموعه هنرهای خصوصی سراسر امریکا رشد داده است.

پروژه "درخت 40میوه" !!


در فصل بهار، درختان در رنگ‌های صورتی، قرمز سیر و سفید شکوفا می‌شوند و در تابستان نیز طیفی از میوه‌های هسته‌دار را دارا هستند.
16درخت جادویی مزبور با استفاده از تکنیک پیوند تراشه‌ای تولید شده‌اند که این فرآیند شامل بریدن قطعه‌ای از یک درخت از جمله شکوفه و واردکردن آن در بریدگی درخت در حال‌رشد دیگری است.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است