دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
عوارض جبران ناپذیر پوشیدن دمپایی لا انگشتی
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دمپایی انگشتی عوارض همچون : تغییر در را رفتن ، باعث درد کمر و سیاتیک ، محافظ پا نیست ، باکتری های زیادتری جذب می کند به قوزک ران آسیب میزند

عوارض و خطرات پوشیدن صندل انگشتی :

دمپایی های لا انگشتی باعث ایجاد برخی مسایل در قسمت تاندون آشیل و قسمت پشتی می شوند.

دمپایی های لا انگشتی باعث تغییر راه رفتن می شوند که این به خودی خود باعث مشکل می شود.

اکثر افراد در اثر استفاده بیش از حد از این نوع دمپایی ها باعث ایجاد وضعیت ناخوشایندی می شوند که فشار و درد در قسمت رباط پا را باید تحمل کنید.که هنوز درمانی برای آن وجود ندارد.

مهم این است که دیگر از این نوع دمپایی ها استفاده نکنید چراکه منجر به مشکلات جبران ناپذیری می شوند.

1. دمپایی لا انگشتی حمایتی از پای نمی کند :

بر خلاف دیگر کفش‌ها که کمی حامی پاهای شما هستند، چنین چیزی در مورد دمپایی لا انگشتی وجود خارجی ندارد. از آنجایی که این نوع دمپایی از پایه، کاملاً تخت و ساده است، و شما ناچارید تا با یک بند لای انگشتانتان حفظش کنید، بنابراین هیچ حمایتی از پای شما ندارد. اکثر این دمپایی‌ها از لاستیک ساخته شده‌اند. اینکه شما چیزی به پا کنید که حامی پای شما نیست، عملاً پاهای خود را در معرض آسیب قرار داده‌اید.

۲. در معرض حذب باکتری‌ :

اگر شما همیشه دمپایی لا انگشتی به پا کنید، آنگاه طبیعتاً پای شما در معرض آلودگی هوا و دیگر عناصر خواهد بود. در مطالعات اخیر به اثبات رسیده است هنگامی که دمپایی لا انگشتی به پا دارید، حدود ۱۵۰۰۰ باکتری مختلف را جذب پای خود خواهید کرد! بنابراین اگر شما عادت دارید تا همیشه دمپایی لا انگشتی به پا کنید، دوباره در این مورد فکر کنید.

۳. ممکن است به پوستتان صدمه بزند :

دمپایی‌های لا انگشتی شل بوده، و حامی جون داری برای پاهای شما نیستند. اگر عجله داشته باشید، حتی ممکن است لیز بخورید و به پایتان آسیب وارد شود. از آنجایی که این دمپایی‌ها شل و ول هستند، حتی ممکن است از پای شما در بیایند و پوستتان زخمی یا خراشیده شود.

عوارض خطرناک و جبران ناپذیر پوشیدن صندل لا انگشتی

۴. قوزک و ران :

از آنجایی که در دمپایی لا انگشتی هیچ حمایتی در نظر گرفته نشده است، باعث می‌شود تا پای شما به طور غیر طبیعی حرکت کند. که باعث ایجاد درد در مچ پا و ران شما می‌شود. اگر شما همیشه دمپایی لا انگشتی به پا می‌کنید، حتی احتمالش هست که درد کمر را نیز تجربه کنید. هوشمند باشید، پوشیدن دمپایی لا انگشتی ایده‌ی خوبی برای همه‌ی مواقع نیست.

۵. به پاهایتان فشار می‌آورد :

از آنجایی که معمولا، دمپایی لا انگشتی سفت و تخت طراحی می‌شود، می‌تواند باعث آزردن پاشنه‌ی پای شما شود. اگر همیشه دمپایی لا انگشتی به پا کنید، درد یا فشاری را روی پاها و ستون فقرات خود احساس خواهید کرد.

۶. پوشیدنشان راحت نیست

دمپایی‌های لا انگشتی شل هستند و هیچ حمایتی برای پاهای شما ندارند. بعلاوه اصلاً هم راحت نیستند! اگر برخی اوقات آن‌ها را می‌پوشید، ممکن است این عدم راحتی را احساسش کرده باشید. آن‌ها بر خلاف آنچه تصور می‌شود اصلاً راحت نیستند.

ممکن است این دمپایی‌ها ظاهر باحالی داشته باشند، اما اصلاً مناسب و راحت نیستند. عاقلانه است که همیشه چیزی را برای به پا کردن انتخاب کنید که برایتان راحت باشد و در عین زیبایی، سلامتی شما را در خطر نندازند. در واقع دمپایی‌های لا انگشتی زمانی که بحث سلامتی در میان است، اصلاً ارزش هزینه‌ای که بابت آن پرداخت کرده‌اید را نخواهند داشت.

divider

بیشتر بخوانید :

آیا دمپایی لا انگشتی باعث درد سیاتیک می شود؟

چگونه دمپایی حمام درست کنیم؟

نکاتی در خرید دمپایی روفرشی

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد



این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits