دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۰۲ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
بیوگرافی حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حسین‌علی شهریاری نماینده مردم زاهدان از استان سیستان و بلوچستان در دوره هفتم، هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی است. در این مقاله نگاهی به سوابق شهریاری می اندازیم با دلگرم همراه باشید.

بیوگرافی حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان

حسین‌علی شهریاری (متولد ۱۳۳۰ شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان) نماینده مردم زاهدان از استان سیستان و بلوچستان در دوره هفتم، هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و در حال حاضر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی است.

تحصیلات حسینعلی شهریاری

حسین‌علی شهریاری جراح و متخصص چشم فلوشیپ ویتره ورتین فارغ‌التحصیل سال ۱۳۶۵ از دانشگاه شهید بهشتی، استاد پایه ۴۱ و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

افتخارات حسینعلی شهریاری

  • نشان خدمت جمهوری اسلامی ایران توسط رئیس‌جمهور وقت (۱۳۷۵)
  • اخذ لوح تقدیر ریاست جمهوری به مناسبت ۳۰ سال خدمت در حوزه سلامت (۱۳۸۷)
  • اخذ جایزه ابن‌سینا از دانشگاه علوم پزشکی تهران (۱۳۸۸)

حواشی حسینعلی شهریاری

استعفا حسینعلی شهریاری

در پی وقوع حادثه بمب‌گذاری در زاهدان، حسین‌علی شهریاری و عباسعلی نورا دیگر نماینده سیستان و بلوچستان به دلیل عدم توانایی دولت در کنترل و حفظ امنیت این استان از سمت خود استعفا دادند. اما چندی بعد اعلام کردند که با توصیه رهبری استعفایشان را پس گرفته‌اند.

بیوگرافی حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان

انتقاد از دولت پیرامون بحران آلودگی هوای تهران

در پی بحران آلودگی‌های تهران در پاییز و زمستان ۱۳۸۹ او ضمن اشاره به خطرات آلودگی هوا برای مردم از دولت پیرامون عدم پرداخت تسهیلات دو میلیارد دلاری مترو تهران، انتقاد کرد.

اظهارات جنجالی دربارهٔ فروختن کلیه افراد فقیر برای فرار از فقر

حسین‌علی شهریاری در مورد فروش کلیه توسط افرادی که در فقر مفرط هستند گفت: چه اشکالی دارد وقتی که فرد در فقر به سر می‌برد و با دریافت ۲۰ الی ۳۰ میلیون زندگی‌اش متحول می‌شود این کار را انجام دهد.

وی گفت: عده ای از ممنوع شدن پیوند کلیه از زنده به زنده سود می برند و سود آنها نیز در خرید و واردات دستگاه های دیالیز و تجهیزات گران قیمت مربوطه است....این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • wikipedia.org
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter