alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
عیسی بشکردی معروف به تمساح خلیج فارس کیست ؟
85
زمان مطالعه: 5 دقیقه
عیسی بشکردی معروف به تمساح خلیج فارس یکی از بزرگترین قاچاقچیان و سوداگران مرگ در منطقه خلیج فارس بوده که دامنه فعالیت‌های او از ایران فراتر رفته و به کشورهای حاشیه خلیج فارس هم می‌رسد.

تمساح خلیج کیست؟

تمساح خلیج فارس معروف به عیسی بشکردی سرشبکه های ترانزیت موادمخدربه کشورهای حوزه خلیج فارس وخاورمیانه است. وی متولد سال 1362 شهرستان میناب روستای زهوکی می باشد، که با دارایی بیش از 500 میلیارد تومان در شرف اعدام شدن است.

تمساح خلیج پس از گذشت بیش از چهار سال کار اطلاعاتی در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر، فرماندهی انتظامی استان هرمزگان و سایر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی دستگیر شد.

در سوابقش فرار از سربازی دیده می‌شود، اما با وجود آنکه بی سواد است یکی از بزرگترین شبکه‌های قاچاق و توزیع مواد مخدر را در ایران و پاکستان رهبری می‌کرده است.

تمساح خلیج در چهره‌های مختلف و پوشش‌های گوناگون در حوزه جنوب ایران و پاکستان فعالیت می‌کرده و حین دستگیری‌اش در حال هدایت برای قاچاق بیش از ۱۰۰ تن مواد مخدر به حوزه آب‌های آزاد بوده است که ناکام ماند.

بیشتر بخوانید :

اعدام تمساح خلیج فارس (عیسی بشاگردی)

فعالیت های تمساح خلیج فارس

سردار علی مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تأیید این سوابق، درباره نحوه دستگیری این سوداگر مرگ اظهار کرد : بین چهار تا پنج سال برای دستگیری این فرد ۳۱ ساله اقدامات اطلاعاتی انجام شد و با وجود اینکه وی هیچ ردی از خود به جا نمی‌گذاشت، سرانجام در حالی که وارد کشور ما شده بود، در دام مأموران پلیس گرفتار شده و دستگیر شد.

در چند سال گذشته از طریق دریا 100 تن مواد مخدر را به کشورهای عربی ترانزیت کرده است.

مؤیدی افزود: گردش مالی وی 500 میلیارد تومان بوده است. این فرد دارای تابعیت ایرانی و اهل یکی از شهرهای جنوبی کشور است. عمده فعالیت وی در جنوب پاکستان بوده و مواد مخدر را به دریای عمان و خلیج فارس ترانزیت می‌کرده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: این فرد اغلب اوقات در خارج از کشور سکونت داشت و در یکی از ترددهایی که به ایران داشت دستگیر شد.

گردش مالی تمساح خلیج فارس

عبدالرضا‌رحمانی فضلی، دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر از دستگیری فردی خبر داد که از راه قاچاق مواد مخدر طی ۲ سال مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان به جیب زده است.وی افزود: این فرد که تنها پنج کلاس سواد دارد، ظرف دو سال دو‌هزار میلیارد تومان در حسابش واریز شده و حتی به اسم مردگان حساب باز کرده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به قدرت تشخیص قضات اشاره کرد و گفت در بحث ضربه زدن به پیکره اقتصادی توسط قاچاقچیان مواد مخدر ضعف قانونی داریم به‌طوری که قاضی نمی‌تواند تشخیص دهد که آیا کسب مال فرد از راه مجاز بوده است یا خیر؟

آنچنان که رحمانی فضلی اشاره می‌کند، این فرد حتی به اسم مردگان حساب باز می‌کرده و پول‌های کلان به این حساب‌ها واریز می‌کرده است تا از دست قانون فرار کند.

در این رابطه علیرضا‌جزینی، قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر به فارس گفت: این فرد ۲ ماه پیش توسط پلیس در جنوب کشور دستگیر شده است و تحقیقات در مورد وی ادامه دارد.

دارایی عیسی بشکردی

وی به درآمد ۲ هزار میلیارد تومانی این فرد از راه قاچاق موادمخدر اشاره کرد و افزود: حدس پلیس این است که درآمد وی به مراتب بیشتر از ۲ هزار میلیارد تومان است.جزینی در مورد هویت این فرد تاکید کرد: قاچاقچی ۲ هزار میلیارد تومانی همان «تمساح خلیج» است که اخیراتوسط پلیس در جنوب کشور دستگیر شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گردش ریالی این سرشبکه بزرگ مافیایی مواد مخدر را 500 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم برآوردهای اولیه پلیس است و به احتمال زیاد این رقم افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

مویدی عمده فعالیت تمساح خلیج را در بحث قاچاق تریاک اعلام کرد و گفت: هنگام دستگیری این فرد مقادیر قابل توجهی سلاح نیز از وی کشف شد و پیش از آن نیز در جریان تحقیقاتی که برای دستگیری وی آغاز شده بود، تعدادی سلاح گرم نیز از وی کشف و ضبط شده بود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، یکی دیگر از فعالیت‌های تمساح خلیج را خرید و فروش املاک منطقه دانست و گفت: فعالیت وی به حدی بوده که اقداماتش روی قیمت املاک منطقه تاثیرگذار بوده است.

وی در پایان از اقدامات سردار محمدی یگانه رئیس پلیس استان هرمزگان قدردانی کرد.

حکم اعدام تمساح خلیج

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اجرای حکم اعدام سرکرده باند بین المللی مواد مخدر معروف به تمساح خلیج فارس خبر داد.

علی صالحی صبح امروز(پنجم بهمن ماه) در این باره اظهار کرد: حکم اعدام سرباند بین المللی مواد مخدر با نام اختصاری (ع – ز) معروف به تمساح خلیج فارس و یکی از شرکای او با نام اختصاری (م-ح) اجرا شد.

وی در ادامه افزود: هجده نفر از سوداگران مرگ و اعضای دیگر این باند نیز در مجموع به ۴۲۰ سال حبس و بیست و یک میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده اند.

صالحی یادآور شد: متهم (ع –ز) سرباند این شبکه سازمان یافته قاچاق مواد مخدر که از سوی رسانه‌های مختلف با عنوان تمساح خلیج فارس و مواردی از این دست مطرح شده، یکی از بزرگترین سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر از طریق دریا بود.

عکس های عیسی بشکردی

تمساح خلیج کیست؟

عیسی بشکردی کیست

حکم اعدام تمساح خلیج فارس عیسی بشکردی

تصویر مزار عیسی بشکردی معروف به تمساح خلیج فارساین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (85 رای)  
  • منبع
  • alef.ir
  • www.yjc.ir
  • tabnakhormozgan.ir
۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
بامری | ۵ ماه پیش
بلوچه چون لباس بلوچی تنشه، کسی بغیر بلوچها جرئت این کارا رو نداره
6
6
احمد | ۱۱ ماه پیش
شما گفتید ما هم باور کردیم ولی انصافا قیافه و زندگی این ادم تو عکسهایی که گذاشتید به ۵۰۰ میلیارد می خوره؟
5
5
hits