دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
نوید ابراهیمی مرد متولد سال 69 با چهار همسر کیست ؟

آشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با 4 همسر !

نوید ابراهیمی مرد متولد سال 69 با چهار همسر کیست ؟
8
6.6K
زمان مطالعه: 11 دقیقه
در فضای مجازی فیلمی منتشر شده است که در آن یک مرد متولد 69 به اسم نوید ابراهیمی از زندگی با 4 همسرش سخن میگوید و ادعا دارد تمامی همسرهایش با هم مثل خواهر مهربان هستند. در این مقاله نگاهی به زندگی جنجالی نوید ابراهیمی می اندازیم با دلگرم همراه باشید.

آشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با ۴ همسر

هیچ کدام از خانم ها از چند همسری مردان خوششان نمی آید و به شدت با این مسئله مخالف هستند. در کشور ایران مردان برای ازدواج مجدد به رضایت زن اول نیاز دارند. در این میان به ندرت زنانی هستند که به همسرشان اجازه ازدواج مجدد می دهند همچون مرد ۲۹ ساله ایرانی که نوید ابراهیمی و همسرانش بصورت همزمان دارد.

این مستند روایتگر زندگی نوید ابراهیمی است که چهار همسر از نقاط مختلف کشور دارد و متولد سال ۶۹ است که البته خود را نویسنده ۲۰ جلد کتاب معرفی کرده و اعلام می‌کند درآمدش هم از همین راه تأمین می‌شود.

separator lineآشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با ۴ همسر /همسر های نوید ابراهیمی/رزندگی نامه نوید ابراهیمی از زبان خودش///

زندگی نامه نوید ابراهیمی از زبان خودش

در حالی که نوید ابراهیمی ادعا میکند که تنها یک نویسنده است با جستجو در گوگل، زندگی نامه این مرد را از زبان خودش پیدا کردیم و به طور کامل در ذیل قرار داده ایم.

نام:نوید
نام خانوادگی: ابراهیمی اُرمَـوی
شهرت: استاد اُرمـوی
پست الکترونیک: ebrahimIormavi.NAVID@GMAIL.com
نخصص ها: فقه و اصول ، ادبیات عرب ، سایر

آشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با 4 همسر !

زندگی نامه
بسم الله الرحمن الرحیم
* اینجانب شب 24 خرداد 1369 هجری شمسی(مطابق با 22 ذی القعده 1410 هجری قمری) در شهرستان ارومیه، به دنیا آمدم.
تحصیلات کلاسیک خود را تا 15 سالگی و تا مقطع أوّل متوسطه(دبیرستان) در این شهرستان إدامه دادم. متاسفانه به دلیل این که
استان آذربایجان غربی از استان های مرزی به حساب می آید، با وجود اینکه ارومیه از قبل انقلاب مرکز استان نیز بوده، در آن سال ها امکان تحصیل همزمان دروس حوزه و کلاسیک فراهم نبود.

* در سال 84 علی رغم مخالفت خانواده با ورود به حوزه، با موفقیت در امتحان ورودی حوزه های علمیه، به قم هجرت نموده و در حوزه علمیه امام حسن مُجتبی(علیه السلام) تحصیلات حوزوی خود را آغاز نمودم.
دوران تحصیل را به دلیل هوش و تلاش فراوان و تبعیّت از روش سنتی حوزه در مُداقّه و بررسی متون درسی با حواشی و تعلیقات
به صورت إرتقائی(جهشی) گذراندم و مجموع دروس دوازده ساله با تحصیل مداوم چهار ساله طی شد.
البته در این چهار سال شدیدا دچار ضعف جسمی شدم و ضعف بینایی در هر دو چشم به حدود 6 دیوپتری رسید.
بحث و همچنین تدریس به طلاّب ضعیفتر یکی از علاقه مندی هایم در طول دوران تحصیل بود و کمک شایانی در إرتقاء سطح درسی ام داشت.

* در سال 87 و در حالیکه مشغول به تحصیل در دروس سطح عالی حوزه بودم
توسط حضرت آیت الله العظمی بهجت(قُدّس سِـرّه) به لباس مقدَّس روحانیت ملبّس شدم.
در سال 88 با إتمام تحصیل در مقطع سطح، تدریس این دروس را در مدارس علمیه برادران و خواهران در قم و شهرستانهای مختلف، شروع نمودم .
* از سال 88 تا به امروز در مقطع خارج فقه و اصول
از دروس استاد حضرت آیت الله شاهرودی(حفظه الله) و همچنین به صورت مقطعی از دروس آیت الله العظمی وحید خراسانی(حفظه الله) آیت الله سبحانی و آیات محسن وحید خراسانی،
حیدری فسائی، سید حسن خمینی بهره برده ام.
* از سال 89 با طرح ایده ای نو در زمینه تحصیل دروس سطح حوزه، موسسه ای را تاسیس نمودم.
هدف اصلی این موسسه تحقیق و بررسی تقلیل سنوات تحصیل در دروس سطح حوزه است.
سنوات این تحصیلات که به طور عادّی در طرح قدیم 10 سال و در طرح جدید 12 سال می باشد را، در طرحی به 5 ـ 7 سال تقلیل داده ام. در سال های تدریس به صورت آزمایشی و محدود با برخی طلاب این طرح را إجراء نمودم.
حاصل إجراء این طرح 14 جلد تقریرات دروس سطح بوده است که برخی از مجلدات آن منتشر شده اند.
از سال 92 با همکاری برخی از نخبگان حوزوی و دانشگاهی کارهای موسسه مزبور رسمیت بیشتری یافت و هم اکنون با نام موسسه سلمان فارسی(رحمه الله) در زمینه های مختلف تحقیقاتی، فعالیت دارد.

separator lineآشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با ۴ همسر /همسر های نوید ابراهیمی/رزندگی نامه نوید ابراهیمی از زبان خودش///

همسر های نوید ابراهیمی

بر اساس اظهارات اعضای خانواده، این چهار زن از خواهر به هم نزدیک‌تر هستند، این زنان در مجموع ۷ فرزند دارند و اعلام می‌کنند که از زندگی خود با شوهرشان راضی و خوشحال هستند.

هر قسمت از این مستند به یکی از اعضای اصلی خانواده بیشتر اختصاص دارد.

بیشتر بخوانید:

فیلم جنجالی تبلیغ چند همسری نوید ابراهیمی با ۴ زن

در شرایطی که بحث مستند چند همسری با عنوان "مثل خواهر" در شبکه‌های اجتماعی مختلف از توییتر گرفته تا اینستاگرام داغ است، این نکته هم قابل تأمل خواهد بود که دقیقا «مجموعه تلویزیونی مستند آمریکایی» در سال ۲۰۱۰ تولید شده است که نام آن هم «هووهای مثل خواهر یا Wives Sister»، است. این مستند هم مشابه نسخه فارسی منتشر شده، چند همسری یک مرد به نام «کودی براون» در آمریکا را به‌ تصویر می‌کشد.

آشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با 4 همسر !

این مرد آمریکایی با ۴ همسر و ۱۷ فرزند در «لاس وگاس» زندگی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

تبلیغ چند همسری | نقد و بررسی کارگاه آموزشی چند همسری

بحث ترویج چندهمسری در حالی در فضای مجازی دوباره داغ شده است که در آبان ماه مؤسسه‌ای با نام حیات حسنی با انتشار پوستری در فضای مجازی اعلام کرده است که قصد دارد، کارگاهی آموزشی با موضوع چند همسری را در شهر تهران برگزار کند.

انتشار این پوستر حواشی بسیاری را به‌ دنبال داشت.

به دنبال این حواشی نظر رهبر معظم انقلاب درباره مقوله چندهمسری در صفحه مجازی ریحانه توسط دفتر نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای در خصوص تعدد زوجین منتشر شد که در بیان رهبر انقلاب تاکید شده بود: «خدا یکی و محبت یکی و یار یکی"

separator lineآشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با ۴ همسر /همسر های نوید ابراهیمی/رزندگی نامه نوید ابراهیمی از زبان خودش///

نوید ابراهیمی و تصویری که با 4 زن قانونی اش منتشر شد

در این ویدئو بخش‌هایی از یک فیلم مستند را می‌بینید که یک روحانی که همزمان چهار همسر دارد و ظاهرا هر چهارتای آن‌ها هم از این شرایط راضی هستند.

این مرد روحانی ۲۹ ساله‌ای به نام نوید ابراهیمی است. او که متولد ارومیه و ساکن قم است برخلاف بسیاری از ازدواج‌های ازاین‌دست تمام همسرانش یا به قول وی، هماتاها را در یک‌خانه ساکن کرده و به‌طور مداوم از طریق مطالب مکتوب، فیلم و عکس از زندگی ایده‌آل خود در کنار ۶ فرزند و ۴ همسرش می‌گوید.

آشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با 4 همسر !

از چند روز گذشته انتشار نسخه‌ ایرانی مستند ترویج چند همسری و بازنشر آن در فضای مجازی، سر و صدای زیادی به پا کرده است.

این مستند بیشتر از یک ماه پیش در اینترنت بارگذاری شده است و حالا پس از اعلام نظر قطعی رهبر معظم انقلاب در خصوص این موضوع در آستانه یوم‌الله نهم دی مجدد در فضای مجازی ضریب گرفته است.

آشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با 4 همسر !

نوید ابراهیمی، که دارای فوق‌لیسانس فقه است خود را فردی باهوش و باانگیزه معرفی می‌کند که تحصیلات ابتدایی حوزوی را درزمانی کوتاه به پایان رسانده است.

مؤسس مرکز تحقیقاتی سلمان فارسی درآمد ماهیانه‌اش را حدود 3 میلیون تومان عنوان کرده و تأکید دارد که مجموع هزینه‌هایش برای ازدواج‌ها از 10 میلیون تومان فراتر نرفته است.

زنانی که به عقد دائم او درآمده‌اند تحصیلات دانشگاهی تا مقطع فوق‌ لیسانس هم دارند و 2 همسرش حدود ۱۰ سال از این فرد بزرگ‌تر هستند. موضوعی که به گفته ابراهیمی نشان‌دهنده این موضوع است که او از روی هوا و هوس مبادرت به این ازدواج‌ها نکرده و تنها دغدغه‌اش کمک به «زنان مجرد و فرزند آوری برای اسلام» است.

separator lineآشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با ۴ همسر /همسر های نوید ابراهیمی/رزندگی نامه نوید ابراهیمی از زبان خودش///

نوید ابراهیمی کیست ؟

این فرد که سال 96 یکی از برگزارکنندگان «اولین همایش احیای فرهنگ چندهمسری» در تهران بود می‌گوید؛ من و همسرانم چندین سال است که در راه تبلیغ سنت الهی تعدد زوجات، انواع هجمه‌ها را متحمل شده‌ایم.

سه‌گانهٔ توهین، تهدید و تطمیع نتوانسته سد راه ما شود و خداوند متعال هم هرازگاهی به زیبایی ما را به ثبات قدم دعوت نموده که مثال بارزش هم‌زمانی بارداری سه همسر اول و دوم و سوم در سال ۹۷ است که در ناباوری تمام، خداوند به هرکدام فرزندی سالم عطا فرمود.

او به‌طور روزمره در کانال اصلی خود در پیام‌رسان سروش که با عنوان «پایگاه تبیین چندهمسری اسلامی» فعالیت می‌کند از تجربیات و تقسیم زمان عادلانه‌اش بین همسرانش هم می‌نویسد و از مردان دارای چند همسر می‌خواهد که برقراری عدالت را فراموش نکنند مانند او که می‌گوید نه‌تنها شب که حتی برای استراحت نیم روزی هم وقتش را بین همسرانش به مساوات تقسیم می‌کند.

البته این روحانی در کانال‌های سروش و تلگرام و گپ و سایت اینترنتی شخصی هم فعالیت دارد و می‌گوید برای ترویج اصول برجای‌مانده شیعه باید از تمام ابزارها استفاده کرد.

separator lineآشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با ۴ همسر /همسر های نوید ابراهیمی/رزندگی نامه نوید ابراهیمی از زبان خودش///

واکنش ها به چند همسری مردان

در حالی این روزها در فضای مجازی به تبلیغی چند همسری پرداخته می‌شود که چندی پیش پیرو انتساب برخی دیدگاه‌ها و تعبیرات در موضوع «چندهمسری مردان» به رهبر انقلاب، نگاه و فتوای ایشان به این موضوع منتشر شد.

که به طور خلاصه به این شرح است: از آنجا که در جامعه و کشور ما ازدواج مجدد مردان غالباً به ضرر استحکام خانواده و موجب تضعیف محبت زوجین و گاه فروپاشی خانواده است، نگاه معظم‌له به آن خوشبینانه و مثبت نیست و از این روست که این جمله در بیان ایشان تکرار شده است که: «خدا یکی و محبت یکی و یار یکی»

فاطمه طباطبایی، عروس امام خمینی (ره) نیز در نقل یکی از خاطرات خود از ایشان به بیان قبح تعدد زوجات نزد بنیانگذار جمهوری اسلامی پرداخته و گفته است: "زمانی که امام شاگرد یک روحانی بودند، وقتی شنیدند آن آقا ازدواج مجدد کرده است، نزدشان رفته و از او که استادشان بود، علت این کار پرسیده بودند.

آن روحانی جواب داده بود که این قضیه به شما ارتباطی ندارد. می‌گویند امام بلند شده، خانه آن استاد را ترک کرده و دیگر به خانه او نرفتند چون از نظر امام او هیچ دلیلی برای ازدواج مجدد خود نداشت.

separator lineآشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با ۴ همسر /همسر های نوید ابراهیمی/رزندگی نامه نوید ابراهیمی از زبان خودش///

شکست طرح چند همسری

سیدحسن موسوی چلک گفت: یکی از موضوعاتی که در کشور با آن مواجه هستیم نگرانی در حوزه خانواده به معنای عام است؛ در قانون اساسی به تحکیم خانواده اشاره شده و سیاست های رهبر معظم انقلاب نیز در این رابطه ابلاغ شده است؛ از سوی دیگر موضوع طلاق و کاهش رغبت جوانان به ازدواج در جامعه مطرح است و این واقعیات را نمی توان با ترویج چندهمسری برطرف کرد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۱ تا ۱۱ و نیم میلیون از افراد جامعه ایرانی در سن ازدواج به سر می برند و نسبت زن و مرد در این جمعیت تقریبا برابر است اما اینکه فکر کنیم چندهمسری راهی برای خروج خانواده از این شرایط است، تصوری اشتباه بوده و اینگونه نیست.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: برخی ها برای ترویج چندهمسری استدلال می کنند

که پیامبر (ص) چهار همسر داشت یا اینکه برخی شاهان نیز چند همسر داشتند؛

موسوی چلک افزود: باید توجه داشت که داستان پیغمبر در ازداوج، موضوعی متفاوت است؛ یکی از مهم ترین ویژگی ها در برقراری ارتباط، عدالت است؛ در آیه ۱۲۹ سوره نساء آمده است که: «شما هرگز نتوانید میان زنان به عدالت رفتار کنید هر چند راغب و حریص (بر عدل و درستی) باشید…»؛

این آیه براین مساله تاکید دارد که نمی توان عدالت را بین همسران برقرار کرد بنابراین اگر به تک همسری بسنده شود، درست است.

separator lineآشنایی با زندگی جنجالی نوید ابراهیمی جوانی با ۴ همسر /همسر های نوید ابراهیمی/رزندگی نامه نوید ابراهیمی از زبان خودش///

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی محمد مسلم وافی یزدی پدر پرجمعیت‌ترین خانواده جوان ایرانی

چند همسر داشتن مردان چه شرایطی در قانون دارد ؟

چرا زن نمی تواند چند شوهر همزمان داشته باشد ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.6 از 5 (8 رای)  
  • منبع
  • andishvaran.ir
  • asriran.com
  • niksalehi.com
  • rokna.net
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter