سید حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت کیست ؟

۱,۶۷۶
۴
۰
چهارشنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۱
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در ادامه هشتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال مبنی بر خبر بازداشت حسن میرکاظمی با 17 قلاده ببر گفت: « بارها گفته‌ایم قبل از اثبات مجرمیت اسم نیاورید، با آوردن مشخصات دچار معذوریت برای پاسخگویی می‌شوم لذا با رعایت محذوریت‌های قانونی اصل بازداشت این فرد را تایید می‌کنم و عناوین اتهامی به خاطر اینکه در مرحله تحقیقات مقدماتی است، بعد از رسیدگی اعلام می‌شود.»
سید حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت کیست ؟

سید حسن میرکاظمی کیست ؟

سید حسن میرکاظمی مشهور به «حسن رعیت» از نیروهای موسوم به لباس شخصی، مدیر عامل کارخانه دنیای فلز، پارسیان فلز البرز، لوح فشرده پارس، و یک تاجر ایران است.

نقش در برخورد با معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸

تصاویری از سید حسن میرکاظمی در روزهای اولیه بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در فضای مجازی دیده شد که در آن‌ها میرکاظمی مسلح به سلاح کمری جزو نیروی موتورسوار برخورد کننده با معترضان بود.

حسن رعیت بزرگترین بدهکار بانک کشاورزی در کشور

طبق نامه منتشر شده‌ای اداره کل حقوقی بانک کشاورزی به بازرسی شعبه چهارم دادسرای امور اقتصادی در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۸۷، میرکاظمی با بیش از ۱۷۵ میلیارد تومان بزرگترین بدهکار بانک کشاورزی در کل کشور معرفی شد که بدهی خود را تسویه نکرده و بسیاری از اعتبارات را نیز بدون وثیقه و با ضمانت شخصی دریافت کرده‌است.

این مکاتبات ابتدا در سال ۱۳۸۸ و دوباره در ۱۳۹۱ توسط سایت بازتاب امروز منتشر شد اما هیچگاه تکذیب نشد.

نزدیکی حسن رعیت با بابک زنجانی

تصاویری از بابک زنجانی در کنار سید حسن میرکاظمی در جت اختصاصی اش منتشر شده که زنجانی صحت عکس‌ها را تلویحاً تأیید کرده و اعلام نمود با سید حسن میرکاظمی که از «دوستان و تجار خوب» است در آن هواپیما همسفر بوده‌است. سایت بازتاب امروز در یادداشتی میرکاظمی را چهره اصلی حامی زنجانی در فعالیت‌های بزرگ اقتصادی او در ایران دانست.

بازداشت حسن رعیت توسط قوه قضاییه

غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سؤالی مبنی بر خبر بازداشت حسن میرکاظمی با ۱۷ قلاده ببر گفت:« بارها گفته‌ایم قبل از اثبات مجرمیت اسم نیاورید، با آوردن مشخصات دچار معذوریت برای پاسخگویی می‌شوم لذا با رعایت محذوریت‌های قانونی اصل بازداشت این فرد را تأیید می‌کنم و عناوین اتهامی به خاطر اینکه در مرحله تحقیقات مقدماتی است، بعد از رسیدگی اعلام می‌شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • سید حسن میرکاظمی
  • حسن رعیت
  • حسن میرکاظمی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter