بیوگرافی غزاله نظر | عکس‌ها و مصاحبه جنجالی با این بازیگر

۱۰,۹۸۸
۴
۰
پنج شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲
غزاله نظر بازیگر جوان کشورمان که نامش بیشتر در کنار شهاب حسینی شنیده شده است اکنون با فیلم سینمایی لابیرنت که در عید فطر روی پرده سینما خواهد رفت دوباره در کنار شهاب حسینی دیده خواهد شد. غزاله نظر در فیلم لابیرنت در کنار شهاب حسینی، ساره بیات و پژمان جمشیدی ایفای نقش کرده است و انتظار می رود که یکی از فیلم های پرفروش سینما باشد. با دلگرم همراه باشید تا با غزال نظر آشنا شوید.
بیوگرافی غزاله نظر | عکس‌ها و مصاحبه جنجالی با این بازیگر

بیوگرافی غزاله نظر بازیگر نقش بیتا در فیلم سینمایی لابیرنت

غزاله نظر بازیگر جوان سینما و تلویزیون ایران است. وی سابقه زیادی در همکاری با شهاب حسینی دارد.

نام: غزاله
نام خانوادگی: نظر
متولد: اردیبهشت 1366 در تهران
پیشه: بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

غزاله نظر کیست ؟ سابقه هنری او چیست ؟

غزاله نظر بازیگر جوان ایرانی متولد اردیبهشت ماه 1366 در تهران است. غزاله نظر فعالیت‌های بازیگری‌اش را خیلی زود و از سن 14 شروع کرد و توانست با حضورهای درست و سنجیده در اواخر دهه هشتاد نام خودش را به‌عنوان یک بازیگر مستعد تثبیت کند. از مهم‌ترین آثار غزاله نظر می‌توان به بازی در فیلم تنگنا، فیلم تئاتر اعتراف و فیلم سینمایی مقیمان ناکجا نام برد.

غزاله نظر در سال 85 با بازی در فیلم تلویزیونی تنگنا شناخته شد. تنگنا عنوان یک فیلم تلویزیونی است که در سال ۱۳۸۵ به کارگردانی علیرضا بذرافشان و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور ساخته شده است. فیلم درباره دو دوست قدیمی است که پس از سالها دوری به یکدیگر می رسند، اما درگیر یک ماجرای پلیسی می شوند. تنگنا اولین بار در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۸۶ از شبکه سه پخش شد. بازی در کنار بازیگران مشهوری همچون شهاب حسینی و سروش صحت برای غزاله نظر تجربه ای بزرگ محسوب می شود.

همکاری غزاله نظر با شهاب حسینی به همین جا ختم نشد. وی در سال 96 در فیلم سینمایی مقیمان ناکجا دوباره با شهاب حسینی همبازی شد. مقیمان ناکجا فیلمی محصول سال ۱۳۹۶ به نویسندگی و کارگردانی شهاب حسینی است. این فیلم بر اساس نمایشنامهٔ مهمان‌سرای دو دنیا اثر اریک امانوئل اشمیت است. داستان دربارهٔ پسری است که برای انجام یک کاری به جایی مسافرت می‌کند و وارد مهمانسرایی می‌شود و در آن با قضیه‌هایی روبه‌رو می‌شود که زندگی او را تغییر می‌دهد…

غزاله نظر در سال 96 در یک فیلم تئاتر به نام اعتراف مجددا با شهاب حسینی همکار شد. شهاب حسینی پس از پایان ماه مبارک رمضان سال 96، نمایشی را با بازی خودش و علی نصیریان در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه برد. نمایش اعتراف دومین تجربه‌ کارگردانی شهاب حسینی و سومین حضورش در تئاتر بود.

غزاله نظر در تئاتر شهاب حسینی به ایفای نقش در کنار بازیگر بزرگی همچون علی نصیریان پرداخت و دوباره با شهاب حسینی هم بازی شد.

غزاله نظر در تئاتر اعتراف
غزاله نظر در کنار استاد علی نصیریان در تئاتر اعتراف

غزاله نظر درباره همکاری با علی نصیریان گفت: ایشان مثل یک استاد بی‌بدیل با روی گشاده بی‌دریغ تجربیاتشان را در اختیار من قرار می‌دادند و حضورشان در تمرینات یک انرژی مثبت به فضای کار وارد می‌کرد . به نظر من این نوع فرصت‌های همکاری با بزرگان کمتر در طول دوران حرفه‌ای یک بازیگر به وجود می‌آید .

در نهایت، غزاله نظر با فیلم سینمایی لابیرنت که قرار است برای عید فطر روی پرده سینما برود به شهرت و محبوبیت دست پیدا کرد. غزاله نظر در این فیلم دوباره با شهاب حسینی همکاری دارد.

امیرحسین ترابی کارگردان فیلم سینمایی لابیرنت درباره انتخاب بازیگران گفت: شهاب حسینی اولین بازیگری بود که به این قصه اضافه شد، البته این را باید بگویم که من و شهاب حسینی سال‌های طولانی با هم دوست هستیم، زمانی که فیلمنامه را به او دادم به یاد دارم که درگیر یک پروژه سینمایی بود و به من گفت که نمی‌تواند در فیلم بازی کند، به او گفتم تنها می‌خواهم فیلمنامه را بخواند و بگوید چه کسی می‌تواند نقش امیرعلی را بازی کند، فردا صبح به من زنگ زد و گفت که بهترین گزینه برای نقش امیرعلی، شهاب حسینی است!

وی ادامه داد: برای نقش نگار، از مدت‌ها قبل به ساره بیات فکر می‌کردم و در نهایت در این زمینه به تفاهم رسیدیم، اما نقش بیتا برای من بسیار مهم بود و به دنبال یک چهره جدید بودم، نزدیک به ۱۵ نفر از بازیگران خوب تئاتر را انتخاب کردیم که از این تعداد ۳ نفر گزینه نهایی شدند و هر ۳ نفر در دورخوانی‌های ما شرکت کردند که در نهایت غزال نظر به عنوان بهترین گزینه برای این پروژه انتخاب شد.

غزاله نظر بازیگر فیلم لابیرنت
بازیگران فیلم لابیرنت

گفت و گو با غزاله نظر درباره همکاری با شهاب حسینی در نمایش اعتراف

با غزاله نظر درباره همکاری با شهاب حسینی و بازی در نمایش اعتراف گفت‌وگویی انجام داده‌ایم:

در اواخر دهه هشتاد در فیلم تنگنا با شهاب حسینی فرصت همکاری پیدا کردید. همکاری با این بازیگر و کارگردان مطرح چه ویژگی‌هایی دارد؟

فیلم تنگنا در آن زمان بهترین تجربه بازیگریم محسوب می‌شد. زیرا هم کارگردانی و هم فیلم‌نامه خوبی داشت و در کنارش شهاب حسینی هم به‌عنوان بازیگر حضور مؤثری در این فیلم داشت . هم‌بازی شدن با شهاب حسینی در تنگنا باعث شد تا مسائل جدیدی را در حوزه بازیگری بیاموزم . حضورم در اعتراف هم باعث شد بازهم تجربیات متفاوت‌تری را در حوزه تکنیک‌های بازیگری به دست بیاورم . در هر جلسه تمرینی نمایش با نکات و حرف‌های جدیدی روبه‌رو می‌شدم و تمام عوامل بازیگری از این فرصت مغتنم بهره لازم را بردند. در تئاتر خیلی مهم است با کارگردانی کارکنید که دارای ایده و نظریه باشد و حرفی برای گفتن هم داشته باشد . حضور استاد علی نصیریان در اعتراف مزیت دیگری برای من بازیگر بود که از نزدیک با شیوه بازیگری ایشان آشنا بشوم.

معمولاً کارگردان‌هایی که سابقه بازیگری دارند نقش‌ها را برای درک بهتر بازیگران یک دور بازی می‌کنند . شیوه کاری شهاب حسینی در بحث هدایت بازیگران چه بود؟

شهاب حسینی با تیزهوشی بازیگر را وارد مسیر درست ایفای نقشش قرار می‌دهد .

شهاب حسینی در تمرینات برای هدایت بازیگر به سمت نقش چه کارهایی انجام می داد؟

ایشان با توصیف ابعاد و ویژگی‌های نقش بازیگر را در مسیری قرارمی‌دهد تا ابعاد نقش را کشف کند و چراغ را برای شما روشن می‌کند که مسیر درست ایفای نقش را طی کنید . برای من پروسه‌ای که طول کشید تا به نقش در تمرینات برسم فوق‌العاده جذاب و لذت‌بخش بود و با اشتیاق تمرینات را انجام می‌دادم .

پروسه تمرینات اعتراف به چه نحوی بود؟

بخشی از جلسات تمرینی به تحلیل نقش اختصاص داشت در این جلسات کارگردان با دقت نظرات بازیگران درباره نقش‌هایشان را می‌شنید و با گفتن انتظارش از نقش ، باعث می‌شد کلیت بازی هر بازیگر مشخص شود و هیچ‌وقت بازیگر را مقید نمی‌کرد در چارچوب خاصی قدم بردارد .

جایگاه نقش شما (مادر خانواده) در نمایش اعتراف به چه نحوی بود؟

نکته مهم این بود که اتفاقی در زندگی خانوادگی این قاتل جوان رخ می‌دهد و من نقش مادر خانواده را بازی کردم .به هر حال خانواده مرد جوان سرمنشأ اتفاقات بعدی زندگی‌اش است که درگیر تبهکاری و جرم و جنایت و حضور در گروه‌های گانگستری می‌شود. این زن و شوهرش شروع خوبی در زندگی مشترکشان مثل همه زوج‌های جوان داشته‌اند. اما به‌تدریج زندگی پرفرازونشیبی را طی کرده‌اند و دستخوش ناملایماتی شده‌اند و درزمان حال هم این مادر اوضاع خوبی را ندارد .

واکنش مردم و مخاطبان در قبال نقش شما در نمایش اعتراف چگونه بود؟

خیلی از مردم عادی بعد از دیدن نمایش تحلیل‌های جذابی از این نقش و نمایش ارائه می‌کردند که برایم غیرمنتظره بود و این نظرات نشان می‌دهد مردم با نمایش اعتراف ارتباط خوبی برقرار کرده‌اند و هر مخاطبی برداشت‌های خاص خودش را از این اجرا دارد .

دو نمایشی که در این یک سال اخیر بازی کرده‌اید ( مافیا و اعتراف) نمایش‌های موفق و پرمخاطبی هستند. آیا این مسئله باعث نمی‌شود در قبول پیشنهاد‌های تئاتریتان در آینده دچار چالش در انتخاب بشوید؟

به چنین چالشی فکر کرده‌ام و باید آگاهانه و با منطق کار بعدیم را در تئاتر انتخاب کنم.

غزال نظری بازیگر لابیرنت

اینستاگرام غزاله نظر

ghazalehnazar

فیلم های غزاله نظر

  1. فیلم تنگنا کارگردان علیرضا بذرافشان (1385)
  2. فیلم مادر لر کار گردان جهانگیر الماسی
  3. فیلم کشتی امید کارگردان مجتبی اسدی پور
  4. فیلم تلویزیونی که عشق آسان نمود اول کارگردان محمدرضا بیاتی (1387)
  5. فیلم بازی شبانه کارگردان کاظم معصومی (1387)
  6. مجموعه شاید برای شما هم اتفاق بیفتد اپیزود نیمه پنهان کارگردان احمد معظمی
  7. فیلم سینمایی مقیمان ناکجا به کارگردانی شهاب حسینی (1396)
  8. فیلم آینه شیطان کارگردان فرید ولی زاده (1397)

تئاترهای غزاله نظر

  1. نمایش مافیا به کارگردانی افروز فروزند
  2. نمایش اعتراف به کارگردانی شهاب حسینی

عکس‌های غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

غزاله نظر

مطالب مرتبط:

زمان اکران فیلم لابیرنت با هنرنمایی شهاب حسینی

جدیدترین تصاویر شهاب حسینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم