بیوگرافی جین راسل، بازیگر زیبا و افسانه ای هالیوود

جین راسل، بازیگر زیبا و افسانه ای دهه ۴۰ میلادی
۳,۵۰۹
۲
۰
یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۳۴
جین راسل بازیگر در دهه 1940 میلادی زمانی که یک کمپین بزرگ برای حضورش در فیلم The Outlaw ایجاد شد، به شهرت رسید. جین راسل در فیلم Gentlemen Prefer Blondes نیز با مرلین مونرو همبازی شد.
جین راسل، بازیگر زیبا و افسانه ای دهه ۴۰ میلادی

جین راسل

Jane Russell

جین راسل (متولد 21 ژوئن 1921 و درگذشت در 28 فوریه 2011) اولین شغلی که در حرفه بازیگری دریافت کرد از هاوارد هیوز بود. وی در فیلم The Outlaw حضور پیدا کرد. حتی قبل از اینکه این فیلم بصورت عمومی اکران شود، توجهات زیادی که حول محورش بود باعث شد تا جین راسل خیلی سریع به شهرت برسد. خیلی از فیلم های جین راسل در ژانر وسترن یا موزیکال یا ترکیبی از هر دو بودند که از بین آن ها میتوان به Gentlemen Prefer Blondes اشاره داشت که در ان با مرلین مونرو همبازی شد. زمانی که حرفه بازیگری جین راسل رو به افول گذاشت، وی به فعالیت خود در استیج های کلاب های شبانه ادامه داد. جین راسل حتی برای مدتی به عنوان یک سخنران فعالیت داشت. او سه بار ازدواج کرد و سه بچه را نیز به فرزند خواندگی پذیرفته است. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.

جین راسل به عنوان یک ستاره جذاب و دل فریب هالیوود در سال ١٩٤١ با بازی فیلم وسترن «یاغی» ساخته «هاوارد هیوز» به شهرت رسید.

زندگینامه و بیوگرافی جین راسل

جین راسل و مرلین مونرو

جین راسل زمانیکه با مرلین مونرو همبازی شد، توانست تجارب بیشتری بدست آورد و مونرو هم به او در صحنه خیلی کمک کرد. مخصوصا زمانیکه از استرس زیاد نمیتوانست به سر صحنه بیاید، مونرو کمک بزرگی برای راسل محسوب میشد. خیلی زود این دو با هم دوست های صمیمی خوبی شدند.

بچه های جین راسل

جین راسل نمیتوانست بصورت طبیعی خودش بچه دار شود. (وی میگوید زمانی این مشکل برایش پیش آمد که در دوران نوجوانی باردار شده بود و بچه را سقط کرد.) با شوهر اولش، باب واترفیلد سه کودک را به فرزند خواندگی قبول کرد. اول یک دختر به نام تریسی سپس پسری به نام تامی و در نهایت یک پسر دیگر به نام رابرت.

جین راسل کی بدنیا آمد؟

جین راسل در 21 ژوئن سال 1921 در مینسوتا بدنیا آمد. نام کامل او ارنستین جین گرالدین راسل بود. البته در طول سال ها همیشه او را جین راسل صدا میزدند. مادرش بخصوص خیلی علاقه مند بود که او را اینچنین صدا کنند.

جین راسل
جین راسل

علت مرگ جین راسل چه بود ؟

جین راسل بواسطه یک بیماری تنفسی درگذشت.

قد جین راسل چقدر بود ؟

قد وی 1.7 متر بود.

همسران جین راسل

جین راسل 3 بار ازدواج کرد. در سال 1943، با شوهر اولش رابرت "باب" واتر فیلد ازدواج کرد. او و جین از دوران دبیرستان یکدیگر را میشناختند. رابرت بازیکن و مربی تیم لس آنجلس رمز بود. این دو در سال 1968 طلاق گرفتند. (هر دو نفر در طول ازدواجشان بهم خیانت کردند)
در همان سال، جین راسل با راجر بارت که او نیز یک بازیگر بود آشنا شد. راجر تنها 3 ماه پس از آشناییش با جین، بر اثر یک سکته قلبی درگذشت.
در سال 1974 جین راسل در سومین مرتبه با جان کالوین که یک افسر بازنشسته نیروی هوایی و بنگاه دار املاک بود ازدواج کرد. این ازدواج نیز تا سال 1999 که جان کالوین مرد، ادامه پیدا کرد.

جین راسل
جین راسل

اوایل زندگی

زمانی که جین راسل تنها یک نوزاد بود، والدین او به کالیفرنیا مهاجرت کردند. خانواده او (که البته 4 برادر دیگر نیز داشت) وضعیت معمولی داشتند و شرایط مالیشان نیز متوسط بود. اگر چه زمانی که پدر جین زمانی که 15 سال داشت، در گذشت، شرایط تیز تغییر کرد.

جین راسل زمانی که دوران دبیرستان را میگذراند، بصورت نیمه وقت در کلاس های بازیگری نیز شرکت میکرد. زمانی که برای شرکت در برخی از فیلم های برخی از کمپانی های بزرگ مثل فاکس قرن بیستم و پارامونت درخواست داد، پذیرفته نشد.

جین راسل در طول اوج دوران معروفیت خود در سال های آغاز کاردر هالیوود در بیش از ١٨ فیلم دیگر ظاهر شد. اما به یاد ماندنی ترین نقش سینمایی او همان «یاغی» و «آقایان موطلائی هارا ترجیح می دهند» بود که در دوران محبوبیت زنان بازیگر به عنوان «الهه» و سمبل سکس و زیبایی به نمایش درآمدند.

دیوید تامپسون تاریخ شناس و منتقد سینمایی در مورد جین راسل می گوید:«تا آن تاریخ این نوع اروتیسم همراه با لودگی سابقه نداشت و شاید تا حدی این خوش شانسی هالیوود بود که بتواند اندام باشکوه جین راسل را درچندین فیلم ماجراجویانه با دست و دلبازی تمام به نمایش بگذارد.»

جین راسل
جین راسل

جین راسل در فیلم «آقایان موطلائی ها را ترجیح می دهند» در نقش دوست صمیمی ستاره فیلم ، مرلین مونرو، که دنبال یک شوهرثروتمند می گردد بازی چشمگیری ارائه کرده است ویکی از صحنه های فراموش نشدنی یا حتی جاودانه هالیوودی این فیلم صحنه ای است که این دوستاره زیبا و سکسی ترانه «الماس ها بهترین دوست یک دختر هستند» را اجرا می کنند. راسل پس از این فیلم هم درچند فیلم قابل توجه دیگر نیزایفای نقش کرد.

راسل پس از بازی در چند فیلم در دهه شصت میلادی در سال ١٩٧٠ پس از بازی در فیلم «تیره تر از عود» اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته جان مک دانالد برای همیشه از بازیگری سینما کناره گرفت. هرچند او یک سال بعد در نمایش «کمپانی» در برادوی برای مدت چند ماه جای خالی بازیگر دیگری به نام «الین استریچ» را پرکرد اما حرفه بازیگری «جین راسل» از آن تاریخ محدود به اجرای شوهای سرگرم کننده در کاباره ها و کلوپ های شبانه لاس وگاس شد.

برای نسل های جوان تر، جین راسل که «هوارد هیوز» برای او در همان دوران آغاز معروفیت یک سینه بند مخصوص طراحی کرده بود، به عنوان یک شخصیت تبلیغاتی تلویزیونی برای آگهی های سینه بند زنان شرکت «پلی تکس» شناخته می شد. این آگهی ها لقب «خانم تبلیغ سینه بند» را برای جین راسل به همراه داشت که در آن این بازیگر خرید سینه بند مخصوصی را به زنان اندازه های بزرگ تر توصیه می کرد.

جین راسل
جین راسل

هاوارد هیوز که در آن زمان پس از اخراج «هاوراد هاوکز» کارگردانی فیلم «یاغی» را خود برعهده گرفته بود، درهمان نخستین جلسه آزمایش جین راسل را برای نقش اول فیلم خود انتخاب کرد و فورا دستور داد تا طراحانی که با او کار می کردند یک سینه بند مخصوص یکپارچه و بدون بخیه برای او بدوزند. جین راسل که نهایتا از پوشیدن این سینه بند مخصوص خودداری می کند گفته بود:«هیوز می توانست هواپیما طراحی کند اما کمی وقاحت می خواست که کسی درشرایط او دست به طرح یک سینه بند بزند!»

مبارزات هاوارد هیوز با ماموران سانسور و استقبال تماشاگران از فیلم «یاغی» به خاطر جنجال هایی که در اطراف آن برپا شده بود در فیلم «هوانورد» ساخته «مارتین اسکورسیزیز» با شرکت «لئوناردو دی کپریو» به نمایش گذاشته شده است.

جین راسل که از کودکی فردی به شدت مذهبی بود در سال های آخر زندگی بیش از همیشه خود را وقف اعتقادات مذهبی اش کرده بود و همواره از این موضوع که خاطره او با یک تصویرو تصورسمبل سکسی همراه است رنج می برد. با این همه و سال ها بعد وقتی راسل مبادرت به نوشتن زندگینامه خود کرد به اصرار ناشر این کتاب عکس معروف خود از فیلم «یاغی» را روی جلد این کتاب قرار داد. عکسی که در آن جین راسل روی تپه ای از گندم های دروشده نشسته و ساقه گندمی در دست دارد.

جین راسل سه بار ازدواج کرده و سه فرزند خوانده داشت. اودرباره حرفه بازیگری خود گفته بود:«من بجز نقش های سطحی و کمدی هرگزنتوانستم آنچنان که باید هنربازیگری خودم را نشان بدهم و بدون شک یکی از قربانیان تصویرسازی های هالیوود بوده ام که به من فقط از دریچه یک نماد سکسی نگاه می کرد.»

وابستگی به مشروبات الکلی و مشکلات آن

جین راسل اعتراف کرد که تقریبا تمام عمرش دچار مشکلات و زیاده روی در مصرف مشروبات الکی بوده. در سال 1978 بدلیل رانندگی در حالت مستی به گذراندن 4 روز در زندان محکوم شد. زمانی که شوهر سوم و یکی فرزندانش را از دست داد، برای مقابله با این مشکلات به الکل روی آورد. زمانی که 79 ساله بود، فرزندانش دور هم جمع شدند و او را به بازپروری فرستادند.

مرگ جین راسل

جین راسل در سن ٨٩ سالگی به علت ابتلا به نوعی بیماری تنفسی در خانه مسکونی خود در «سانتا ماریا» در شمال لس آنجلس درگذشت.

جین راسل
جین راسل

امیدوارم از این مطلب راضی بوده و با زندگی نامه جین راسل آشنا شده باشید. شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.


بیوگرافی جین راسل، بازیگر زیبا و افسانه ای هالیوود
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
2
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter