بیوگرافی شان پن - بازیگر ، تهیه کننده و کارگردان برنده اسکار

۲,۱۷۸
۱
۰
دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۲۷
شان پن، بازیگر برنده جایزه اسکار، در فیلم های 'زمان سریع در Ridgemont High، رودخانه مرموز و شیر است. با مدونا ازدواج کرد و کارگردان جک نیلسون در دو فیلم او است.
بیوگرافی شان پن - بازیگر ، تهیه کننده و کارگردان برنده اسکار

شان پن کیست؟

شان پن، متولد کالیفرنیا در تاریخ 26 مرداد سال 1339 است. اغار کار او "شیپور های خاموش 1981" است. نقش آفرینی او در سال 1982 ، زمانی بود که او نقش جف اسپیکولی را در Ridgemont High بازی کرد. بعد از آن، نقش افرینی های او شامل "قدم زدن مرد مرده 1995" ، او بسیار دوست داشتنی بود (1997) و نوشتن، تولید و کارگردانی گارد عبور (1995) بود.
اثر های هنری اخیر پن عبارتند از: در ویلا، وزن آب، همه مردان پادشاه، من سام هستم و زندگی شیر و درخت است.
شان پن چندین افتخار را به عنوان بازیگر و فیلمساز به دست آورده است، از جمله دو جایزه اسکار به عنوان بهترین بازیگر. در اوایل سال 2016، شان پن خود را بعد از مصاحبه با Rolling Stone با مواد مخدر درگیر کرد.

زندگی نامه شان پن

شان پن
شان پن

جوان هالیوود

شان جاستین پن در 26 مرداد 1339 در سانتا مونیکا، کالیفرنیا متولد شد. پدرش، لئو پن، بازیگر و کارگردان بود. مادر او، آیلین رایان، یک بازیگر بود. شان پن در لس آنجلس بزرگ شد و در کنار دبیرستان سانتا مونیکا همراه با دانش آموزان و بازیگرانی مثل امیلیو استوئوز، چارلی شین و راب لائو حضور یافت.

علاقمندی به فیلمسازی، به ویژه کارگردانی، منجر به اشتیاق پن برای بازیگری شد که شامل شرکت در چندین قسمت تلویزیونی بود. او در سن 19 سالگی به نیویورک نقل مکان کرد و خیلی سریع یک قسمت از نمایش Heartland در برادوی را به دست آورد. در سال 1981، او اولین فیلم خود را در کنار ستاره جوان تام کروز بدست آورد و برنده جایزه اسکار تیموتی هاتون شد.

نقش موفق پن در سال بعد، او جف اسپیکلی را در Fast Times در High School Ridgemont 1982 مقابل جنیفر جیسون لی و قاضی رینولد، بازی کرد. پس از آن شان پن اولین نقش های اصلی خود را در "پسران بد" (1983) و "The Falcon and Snowman " 1985 بازی کرد.

در سال 1985، پین در حالی که با مدونا (نماد پاپ) ازدواج کرد، شهرت جدیدی به دست آورد. ازدواج چهار ساله شگفت انگیز آنها ساخت یک فیلم مفرح به نام "شانگهای سورپرایز" 1986 را شامل شد. تصویر پسر بد "پن" تنها با خصومت مداوم خود به سمت پاپارازی تهاجمی افزایش یافت. او در سال 1987 به مدت 34 روز در زندان برای مشت زدن به شخصی که سعی در عکس گرفتن از او را داشت، گذراند. پن و مدونا در سال 1989 طلاق گرفتند.

حرفه بازیگری و کارگردانی

در سال 1991، دو سال پس از به دست آوردن نقد های مثبت بسیار زیاد بخاطر عملکرد خود در فیلم "تلفات جنگ (1989)"، شان پن اولین فیلم خود را کارگردانی کرد.
اگرچه او قبلا ادعا کرد که خداحافظی می کند، اما پن در سال 1993 به جلوی دوربین بازگشت، "وکیل جنایتکار در کارلیتو" را با آل پاچینو بازی کرد. عملکرد وی او را برای نامزد گلدن گلوب به عنوان بهترین بازیگر مکمل کرد.
در سال 1995، او به عنوان یک زندانی در زندان به سر می برد اما پس از آزادی در فیلم Dead Man Walking که بر اساس داستان واقعی Helen Prejean است بازگشت. این فیلم جایزه اسکار پن و نامزدی گلدن گلوب و جایزه مستقل "روح" را به دست آورد. این فیلم همچنین با مخاطبان خوبی همراه شد و بیش از 80 میلیون دلار در سراسر جهان به فروش رفت.
در همین سال، او نویسنده، تهیه کننده و کارگردان The Crossing Guard شد، یک درام تاریک جک نیکلسون در آن بازی کرد. این فیلم نقد های مثبتی داشت و همچنین نامزدی گلدن گلوب را برای Anjelica Huston را به ارمغان آورد.

شناسایی او در "رودخانه مرموز"

پن بعدا به عنوان یک شوهر حسود و دوست داشتنی در فیلم Nick Cassavetes's She's So Lovely 1997، با همکاری John Travolta و همسر دوم زندگی اش، رابین رایت پین، درخشید. گرچه پن (که همچنین به عنوان تهیه کننده اجرایی کار می کرد) برنده جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم کن شد، اما این فیلم مخاطبان گسترده ای را نتوانست جذب کند.

پین در دو فیلم بزرگ دیگر در سال 1997 ظاهر شد: کمپانی U-Turn به کارگردانی الیور استون و The Thriller The Game با بازی مایکل داگلاس. در همان سال، همچنین در نقش برجسته ای در جهانی دوم در فیلم خط نازک قرمز، به کارگردانی Terrence Malick درخشید.

در سال 1999، زمانی که شان پن دومین جایزه اسکار برای بهترین بازیگر را به دست آورد. در سال 2000، او فیلم رمانتیک ویلا را با کریستن اسکات توماس بازی کرد. کارگردانی سوم او، تعهد هیجان انگیز، دوباره نیکلسون و رایت پین را به صحنه آورد. سپس در سال 2002، پن در مقابل "میشل پفیفر" در "من سام هستم" بازی می کرد که یک فرد معلول ذهنی است که برای بدست آوردن دختر جوانش مبارزه می کند. او سومین نامزدی اسکار را برای این نقش دریافت کرد.

در سال بعد، او در شهر کوچک کلینت ایستوود، در "رودخانه مرموز" نقش آفرینی کرد و جایزه اسکار بهترین بازیگر را به دست آورد. او ادامه داد تا داستان واقعی زندگی یک مرد جوان که در روستای آلاسکا در Into the Wild 2007 زندگی می کند را با Emile Hirsch بازی کند.

شان پن
شان پن

دومین اسکار برای فیلم "شیر"

شان پن در مقابل دوربین، پنجمین جایزه اسکار خود را به عنوان بهترین بازیگر برای به تصویر کشیدن نخستین سیاستمدار همجنسگرا ، هاروی میلک در فیلم شیر (2008) بدست آورد. این فیلم به کارگردانی گس ون سنت، بیش از 40 جایزه دریافت کرد و در باکس آفیس نیز خوب عمل کرد. بعد از آن پن نقش حمایتی در فیلم «درخت زندگی» (Malick) داشت. در همان سال، او در نمایشنامه مستقل "این باید محل برگزاری باشد" بازی کرد. ، در آنجا پین به عنوان ستاره راک که یک جنایتکار نازی را برای انتقام از پدرش جستجو می کرد بازی کرد.

پین با نقش مهمی در مجموعه گانگستر (2013)، یک فیلم در مورد برخورد میان اجرای قانون و جرایم سازمان یافته در لس آنجلس در دهه های 1940 و 1950 روبرو شد. وی مکی کوهن رئیس مجرمانه جرم و جنایت را بازی کرد و رایان گسلینگ عضو یک نیروی پلیس شد که مخالف او بود. این پروژه برای انتشار پاییز 2012 برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل صحنه تیراندازی فیلم در یک سینما که به خاطرات تیراندازی در ژوئیه 2012 در فیلم سینمایی کلرادو منجر شد، به تأخیر افتاد. برادران وارنر، استودیو پشت اسکاد، در فیلم تغییراتی ایجاد کردند.

شان پن نقش مکمل کوچکی در "وال استریت" را در سال 2014 بازی کرد و در نقش "بنی استیلر" را داشت. همچنین در نمایشنامه "The Gunman" در سال 2015 حضور داشت.

نشست "ال چپو"

در مقاله ای که در 11000 کلمه نوشته شد و در وب سایت Rolling Stone در تاریخ 9 ژانویه 2016 منتشر شد، شان پن اعلام کرد که او در ماه اکتبر سال 2015 در محل نامعلومی ماموریت مواد مخدر گروه مافیا El Chap Guzmán را دیده است. Guzman که فرار جسورانه ای را از سه ماه پیشتر از یک زندان با امنیت بالا به دنبال یک فیلم در مورد زندگی اش اجرا کرده بود، با مصاحبه با هنرپیشه مکزیکی کیت دل کاستیلو موافقت کرد.

در این مقاله، پن اقدامات امنیتی انجام شده توسط مردان ال چپو، از جمله حمل آنها در هواپیما را شگفت انگیز دانست. وی خاطرنشان کرد: "من هیچ ربطی به حفظ اسراری که ممکن است به عنوان محافظت از مجرمان شناخته نشود، ندارم، و در من هیچ گونه غرور و ترس و وحشتی در همکاری با افراد ناشناس وجود ندارد. این اولین مصاحبه ای است که ال چپو در خارج از اتاق بازجویی انجام داده است. "

این مقاله یک روز پس از بازداشت گسمان در لس Mochis، مکزیک منتشر شد.

داستان و کتاب صوتی "باب عسل"

در سال 2016، پن یک کتاب صوتی با نام «باب عسل» را منتشر کرد. باب معتقد است که مردی با نام Pappy Pariah که یک مرد میانسال است که در مورد وضعیت کشوری اش نگران میباشد و در حال کار کردن برای دولت است.
شان پن در سال 2018 با تکمیل کار در قالب رمان، کتاب را به پایان برد. نیویورک تایمز این کتاب را به خاطر عقاید عجیبی که در آن بیان شد، عنوان "یک کلاهبرداری پیچیده و مبهم در دیوانگی" را به آن داد.

زندگی شخصی شان پن

شان پن و رابین رایت در سال 1996 ازدواج کردند و دو فرزند دارند. این زوج در سال 2010 در یک شرایط خیلی سخت طلاق گرفتند. سپس در اوایل سال 2014، گزارش ها نشان داد که پن به یک برنده اسکار، Charlize Theron علاقه مند شده است. آنها در ماه دسامبر به آرامی رابطه خود را شروع کردند، اما در ماه ژوئن بعد معلوم شد که این زوج خیلی زود رابطه خود را به پایان رسانده اند.

شان پن و چارلیز ترون

شان پن و چارلیز ترون
شان پن و چارلیز ترون

شان پن و مدونا

شان پن و مدونا
شان پن و مدونا

نظر شان پن در مورد ایرانامیدوارم از بیوگرافی شان پن راضی بوده باشید. شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter