یانی بزرگترین آهنگساز و پیانیست اهل یونان

یانی - یانیس کریسومالیس
۲,۹۹۲
۴
۰
یکشنبه, ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۹:۱۸
یانی - Yiannis Chryssomallis زادهٔ ۱۴ نوامبر ۱۹۵۴ - کالاماتا ، موسیقی‌دان، پیانیست، نوازندهٔ کیبورد و آهنگساز اهل یونان و ساکن ایالات متحده است. با دلگرم همراه باشید تا با یانی بیشتر آشنا شوید.
یانی - یانیس کریسومالیس

بهترین موسیقی های یانی The Best Of Yanni

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با بهترین موسیقی‌دان، پیانیست، نوازندهٔ کیبورد و آهنگساز اهل یونان و ساکن ایالات متحده آشنا شوید.

زندگی نامه یانی Yiannis Chryssomallis

موسیقی یانی تلفیقی از سبک‌های جاز، موسیقی دوره کلاسیک، سافت راک، و موسیقی جهان است و بخش عمدهٔ آهنگ‌های او را سازهای موسیقی تشکیل می‌دهند. یانی با کنسرت یانی، زنده در آکروپولیس به شهرت رسید،بطوری که این آلبوم با فروش بیش از ۷ میلیون نسخه، دومین کنسرت موسیقی ویدیویی پرفروش تاریخ است.علاوه بر آن، یانی به دلیل اجرا در مکان‌های تاریخی از قبیل تاج محل در هند، شهر ممنوعه در چین، برج خلیفه در امارات متحده عربی،کاخ کرملین در روسیه،دژ اِل‌مورو در پوئرتوریکو،شهر باستانی جبییل در لبنان، تئاتر رومی کارتاژ در تونس، کاخ لاکشمی ویلاز در هند،اهرام مصر و ابوالهول بزرگ جیزه، و جبل القلعه در اردن شناخته شده است.

آلبوم بهترین آهنگ های بی کلام یانی


دست‌کم ۱۶ آلبوم یانی رتبهٔ نخست را در دسته‌بندی «آلبوم عصر نوی برتر» مجله بیلبُرد به‌دست آورده‌اند،و دو آلبوم در زمان من و شهامت رویاپردازی نامزد جایزه گرمی شده‌اند.تا پایان سال ۲۰۱۱ میلادی، یانی دربرابر بیش از ۲ میلیون نفر در ۲۰ کشور دنیا کنسرت زنده اجرا کرده و آلبوم‌هایش فروشی بیش از ۲۰ میلیون نسخه داشته‌اند ساخته‌های یانی در برنامه‌های تلویزیون‌های تجاری، و بویژه برای رخدادهای ورزشی استفاده شده‌اندو از دیرباز در جمع‌آوری کمک‌های مالی برای تلویزیون‌های همگانی مؤثر بوده‌اند او موسیقی فیلم نیز کار کرده است و ساخت موسیقی برای یک آگهی تلویزیونی شرکت بریتیش اِروِیز که برندۀ جایزه شد را عهده‌دار بوده است.

Yanni

یانی ترکیب موسیقی الکترونیک سینث‌سایزر را با ارکستر سمفونی کامل محبوبیت بخشید.او در خلق موسیقی خود از موسیقی‌دانانی با ملیت‌های گوناگون استفاده نموده است و انواعی از سازهای جالب توجه را بکار گرفته است.از پی تأثیراتی که یانی از فرهنگ‌های گوناگون جهان پذیرفته است، او را «هنرمند جهانی حقیقی»، و موسیقی‌اش را که گفته می‌شود بازتابی از فلسفهٔ «یک دنیا، یک نفر» وی است«آمیزه‌ای از گلچین نواهای قومی» لقب داده‌اند.

موسیقی تنها استعداد و ذوق یانی نبود در سن 14 سالگی به رشته شنا علاقمند شد و توانست در سال 1969رکورد ملی را در پنجاه متر آزاد مردان برای کشورش به جا بگذارد.یانی در سن 18 سالگی به قصد تحصیل کشورش را به مقصد آمریکا در رشته ی روانشناسی ترک کرد و در سال 1976 در رشته ی روانشناسی فارغ التحصیل شد.یانی دوره موسقی خود را با پیوستن به یک گروه rock and roll محلی به نام chameleon و نواختن سنتی سایرز و یا کیبورد آغاز کرد.

آلبوم بهترین اهنگ های بیکلام یانی

او در سال 1980 اولین آلبوم خود را به نام optimystique آماده کرد اما آن را در سال 1984 منتشر کرد. در سال 1986 اولین گروه خود را با جان تش و چارلی آدامز تشکیل داد و در این دوره آلبوم هایی تولید کرد.دوره سازندگی یانی بین سالهای 1993 تا 1987 است او غیر از آلبوم های خود آهنگهای دیگری برای برنامه های تلوزیونی و سینمایی و شرکت های تجاری ساخته است.در سال 1990 ارکستر سمفونی دالاس همراه یانی شد و مقدمه ای برای شروع تازه کارهای منحصر به فرد این آهنگساز شد.یانی تور جهانی خود را بین سالهای 1993 تا 1996 تشکیل داد که اجراهایی نظیر آکروپلیس یونان، معبد توجی در کیوتون ژاپن، مکزیک، نیویورک، روبال آلبرت هال لندن و ... را شامل می شد.

یانی برای تبدیل شدن به اولین هنرمند غربی پروژه ای در دو کشور هند و چین را به تحقق رساند. tribute آلبومی در پاییز سال 1997 منتشر شد که این موسیقی متفاوت یانی در این دو مکان در ذهن او پدید آمده بود. این برنامه ترکیبی از ارکستر 45 نفره ای که شامل نوازندگان برجسته و فوق العاده و رهبر ارکستر و تنظیم کننده ای از ارمنستان به نام arman anassian بود که بدون چالش به دنبال جنبش صلح جهانی و هماهنگی بودند، این برنامه ویژه مخاطبان تلویزیون، جمعی در حدود 250 میلیون نفر بود.

یانیس کریسومالیس

در‌آمد حاصل از این برنامه اهدایی بود از یانی برای کمک و حفظ تاج محل و افراد مستمند، یانی درمورد این پروژه می‌گفت: چند سال قبل از آن وقتی صحبت از این برنامه شد من تردید داشتم برای اجرای آن اما حقیقت این است که به طور شگفت انگیزی موفقیت آمیز بود.یانی مدتها با خانمی به نام (linda evans) همکاری صمیمی داشت و وی تا مدتها تهیه کننده ارشد کنسرت های یانی بود.

یانی می‌گوید: هدف من ارتباط با احساسات مردم هست. موزیک اشاره به دور امیدواری است و تماسی است روی شنونده.او در سال 2003کتابی به نام Yanni in words را منتشر کرد که در آن به شرح حال زندگی خود می‌پردازد. این کتاب خاطرات شامل اطلاعات مربوط به دوران کودکی یانی در یونان، سالهای تحصیلی در ایالت مینه سوتا، موفقیت او به عنوان یک هنرمند موسیقی بین المللی با اکتشافات خود است.

در اکتبر سال 2003 یانی افتتاحیه پنجمین دوره ازمسابقات جهانی بیسبال، سرود ملی آمریکا را در استادیوم واقع در فلوریدار برای 27 میلیون بیننده آمریکا اجرا کرد.در سال 2004 از سوی دانشگاه مینه سوتا مدرک افتخاری دکتری علوم انسانی به یانی اعطا گردید.یانی در سال 2010 تور جدیدی به سبک همیشگی خود برگزار کرد که اکثر کنسرت‌ها در آمریکای جنوبی اجرا شدند از جمله : شیلی، آژانتین، برزیل، مکزیک، پاناما و ...

عمده‌ی موفقیت وی با اجرا کنسرت در آکروپولیس یونان به دست آمده‌است که به عنوان پربیننده ترین و زیباترین کنسرت موسیقی از آن یاد می شود و با فروش ۷ میلیون نسخه، دومین ویدئو موزیک پرفروش تاریخ میباشد. این کنسرت در ۶۵ کشور جهان پخش شد و نزدیک به یک میلیارد نفر آن را تماشا کردند.

یانی


یانی


کنسرت‌های یانی

هَوی گِرَپِک از روزنامهٔ پام بیچ پست دربارهٔ یکی از اجراهای یانی در آوریل ۲۰۱۲ خاطرنشان کرد که این نمایش یک نمایش یک-نفره با کیبورد نبود، بلکه تک‌نوازی‌های فردی طولانی را در کانون توجه قرار داده بود و جلوه‌گر استعدادهای اعضای گروه یانی بود، و اینکه یانی «دوست دارد این فرصت را به آنان بدهد تا جداگانه بدرخشند.»

جِفری کاچمارچیک از مجموعهٔ بوث نیوزپیپرز عنوان کرد که «یانی موسیقی‌دانان همراه خیلی خوبی دارد - همیشه داشته‌است.»علاوه بر آن، یانی با استفاده از چندین کیبورد قابل تعویض که هر کدام به دیگری متصل است به صدا تنوع می‌بخشد، به این صورت که نواختن هر کیبورد می‌تواند باعث شود سایر کیبوردها هم نت‌های متناظری را بنوازند و در نتیجه سازهای گوناگون شبیه‌سازی شوند.

یانی

کنسرت‌های یانی، که از جهت نورپردازی و سایر جنبه‌های فنی شناخته شده هستند،برای نورپردازی یک نمایش به بیش از ۲۰۰۰ اشارهٔ زمانبندی نیاز دارند.طراح نورپردازی دیرین یانی در سال ۲۰۱۳ خاطرنشان کرد که نورپردازی به شکلی حساس با خود موسیقی یانی زمان‌بندی می‌شود، با کسر میزانهای گوناگون آن همساز می‌شود، و در ادامه اظهار کرد که از آنجاییکه یانی بیشتر در مکان‌های نمایشی اجرا می‌کند تا تالارهای سرپوشیده، نورپردازی می‌تواند رنگ و حرکات ظریف را شامل شود. نورپردازی همچنین بر تکنوازی‌های اعضای گروه و نیز بر لحظات بخصوص در کنسرت‌ها تکیه می‌گذارد.


جِفری کاچمارچیک از مجموعهٔ بوث نیوزپیپرز با اشاره به «نورپردازی عالی» یانی روی صحنه و «طنین فراوان میان تماشاگران» خاطرنشان کرد که کنسرت یانی «می‌تواند تجربه‌ای سرخوش‌کننده باشد.»

در اوایل سال ۲۰۱۷ یانی تور خود را با عنوان «شامگاهی در گفتگو با یانی» یا «گفتگویی صمیمی با یانی»آغاز نمود که در آن پرسش‌های حضار و مشارکت روی صحنه برنامه را هدایت می‌کردند، و یانی بدون گروهش پیانو می‌نواخت .


یانی بزرگترین آهنگساز و پیانیست اهل یونان
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
4
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter