دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۱ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
استخدام استانداری مرکزی ۹۷
0
زمان مطالعه: 13 دقیقه
استخدام استانداری مرکزی ۹۷ - استخدام استانداری مرکزی سوالات استخدامی استانداری-استخدام-استانداری-مرکزی-سوالات-استخدامی-رایج

استخدام استانداری مرکزی

سوالات استخدامی استانداری

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

خبر ۱۹ فروردین ۹۷ – ۲۰ درصد از اشتغال استان مرکزی در حوزه کشاورزی

استاندار مرکزی گفت: ۲۰ درصد از اشتغال این استان در حوزه کشاورزی و بخش های وابسته به آن است و بیش از ۹۰ هزار بهره بردار در عرصه کشاورزی استان فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا، سید علی آقازاده روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع دامپروری پوریای ولی در اراک افزود: حوزه کشاورزی استان مرکزی دارای ظرفیت های زیادی است که متناسب با شرایط روز نیاز به بازتعریف دارد تا بتواند در اشتغالزایی، تولید ثروت و تقویت امنیت غذایی نقش آفرینی کند.
وی ادامه داد: به منظور افزایش بهره وری در تولید کشاورزی استان در بخش های زراعت، باغبانی، دامپروری و شیلات باید نگاه علمی بر مدیریت این حوزه حاکم شود و به ویژه شیوه های نوین مد نظر باشد.
استاندار مرکزی گفت: این استان از مناطق برخوردار کشاورزی کشور است و با توجه به اقلیم نیمه خشک نیاز است که توجه جدی به الگوی کشت و بهره گیری از محصولات کم آب بردر دستور کار قرار گیرد.
آقازاده خاطر نشان کرد: تقویت پیش آمادگی در برابر تهدیدهای حوزه های کشاورزی در استان سرمایه ای مدیریتی است و برای مثال نیاز است که در خصوص شیوع انواع بیماری های بازپدید و نوپدید الگوی بازدارنده و موثری وجود داشته باشد.
وی افزود: یکی از ارکان مهم در به روز رسانی حوزه کشاورزی آموزش تخصصی به بهره برداران و استفاده از پژوهش های کاربردی دانشگاهی است که این مهم باید مورد توجه مسئولان این حوزه قرار گیرد.
مجتمع دامپروری ۶۰۰ راسی پوریای ولی در اراک، از سال ۱۳۶۰ با ۲۵ راس گاو فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرده و اکنون روزانه هفت تن شیر در این مجتمع تولید و برای ۲۳ نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی شده است.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
این استان رتبه چهارم تولید بچه ماهی قزل آلا، رتبه اول در تنوع تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم تولید گل ها شاخه بریده، رتبه سوم در تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم سطح زیر کشت و تولید انار کشور، رتبه ششم تولید پسته، مقام هشتم تولید گل محمدی، مقام نهم در تولید انگور، رتبه سوم در تولید لوبیا و رتبه پنجم در تولید جو را به خود اختصاص داده است.
استقرار ایستگاه انار ساوه، پژوهشکده گل و گیاهان زینتی محلات، ایستگاه ملی تحقیقات لوبیای خمین، وجود شعبه ششم تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، وجود ایستگاه تحقیقات ماهیان زینتی و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی نیز از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی استان مرکزی است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

خبر ۱۷ بهمن ۹۶ – دریافت مجوز استخدام ۱۰۷ نفر در بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک

سیدعلی آقازاده ظهر امروز در افتتاح ام. آر. ای و کلینیک بیمارستان امیرالمومنین(ع) اظهار داشت: امروز در بازدید از بیمارستان امیرالمومنین(ع) طرح‌هایی با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال پروژه را افتتاح کردیم.

وی افزود: ما در استانی زندگی می‌کنیم که متاسفانه سرانه‌های پزشکی و درمانی آن پایین است و در همین راستا باید از مردم عذرخواهی کنیم و این قول را هم به مردم می‌دهیم که کارهایی که در استان در حال شکل‌گیری است در مدت کمتر از یک سال خود را به سطح متوسط کشور در بحث سرانه‌های درمان و خدمات پزشکی می‌رسانیم.
وی افزود: امروز ۲ هزار و ۵۰۰ متر درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی ایجاد شده که بسیار مورد نیاز مردم استان و استان‌های دیگر است.
استاندار مرکزی بیان کرد: دستگاه‌های ام. آر. ای با مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی شد که من از این مشارکت بخش خصوصی و هوشمندی دانشگاه علوم پزشکی بسیار خرسند هستم چون سبب می‌شود خدمات بهتری به کسانی که درمان را دنبال می‌کنند ارائه شود.
وی ادامه داد: رکوردی هم در همین بخش ام. آر. آی زده شد و در ۲۸ روز ۲۸۰ متر مترمربع ساخته شد که این موضوع یک اراده قوی است که انجام شد.
آقازاده خاطرنشان کرد: در راستای راه‌اندازی فاز دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری و همان طور که قول دادیم، برای ۱۰۷ نیرو مجوز گرفتیم که امیدواریم تا یکی دو هفته دیگر نیروها جذب شوند و ما بتوانیم ۱۰۰ تخت بیمارستاتی را تا پایان امسال اضافه کنیم و امیدواریم ۵۰۰ تخت بیمارستانی هم بتوانیم در بیمارستان ولی‌عصر(عج) اضافه کنیم.
وی بیان کرد: همه ما تلاش می‌کنیم تا امور مربوطه هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد زیرا اگر بیمارستان جدید ولی‌عصر(عج) راه‌اندازی شود حتما به سطح استان‌های متوسط از لحاظ خدمات درمانی می‌رسیم.

منبع : خبرگزاری تسنیم

خبر ۱۴ بهمن ۹۶ – ایجاد ۶ هزار و ۱۹۲ فرصت شغلی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: ۶ هزار و ۱۹۲ فرصت شغلی از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان ایجاد شده است.
مصطفی آمره روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در دولت تدبیر و امید ۴۴۶ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان به بهره برداری رسیده درحالی که در مدت فعالیت ۲۵ ساله شرکت شهرکهای استان مرکزی تا پایان دولت دهم، یک هزار و ۲۶۴ واحد صنعتی در این شهرک ها به بهره برداری رسید.
وی، میزان سرمایه گذاری در شرکت شهرک های این استان را تا پیش از دولت تدبیر و امید، ۲۳ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در پنج سال اخیر ۲۴ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال سرمایه در نواحی و شهرک های صنعتی استان جذب شده که درصد تغییرات این مهم به بیش از ۱۰۶ درصد می رسد.
وی اضافه کرد: ۱۱۰ هزار و ۹۲ هکتار زمین تا سال ۹۲ در اختیار شرکت شهرک های استان مرکزی بوده است اما، در دولت تدبیر و امید یک هزار و ۲۱۲ هکتار زمین در اختیار شرکت شهرک های استان قرار گرفته که بر اساس محاسبات سالانه بیش از ۱۰ درصد رشد دارد.
آمره، میزان فضای سبز ایجاد شده در شهرک های صنعتی استان مرکزی در دولت تدبیر و امید ۸۰ هکتار عنوان کرد و گفت: این شاخص تا پایان دولت دهم در مجموع ۱۷۵ هکتار بود.
وی عنوان کرد: در پنج سال اخیر ۱۴۶ لیتر بر ثانیه آب برای شهرک های صنعتی استان تامین شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی بیان کرد: میزان برق تامین شده در نواحی و شهرک های استان نیز در پنج سال اخیر ۱۳۳ مگاوات بوده است.
استان مرکزی با حدود سه هزار واحد صنعتی رتبه نخست تنوع محصولات تولیدی، رتبه چهارم صنعت کشور و جایگاه دوم صنایع مادر تخصصی را دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

خبر ۲۵ دی ۹۶ -ایجاد ۲۲۶ شغل جدید در شهرستان خنداب

فرماندار شهرستان خنداب گفت: ۲۲۶ شغل جدید امسال توسط دستگاه های اجرایی مختلف در این شهرستان ایجاد شد.

حمید غیاثی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۳ مورد از این فرصت های شغلی توسط اداره کل بهزیستی، ۴۷ شغل در کمیته امداد امام خمینی(ره)، ۸۲ شغل در حوزه صنعت، معدن و تجارت، سه اشتغال توسط صندوق کارآفرینی امید و ۶۰ شغل نیز از طریق جهادکشاورزی در شهرستان خنداب ایجاد شده است.
وی گفت: ۸۵۶ مجوز مشاغل خانگی نیز امسال در شهرستان خنداب صادر شده که ۱۶ مجوز توسط اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی، ۱۱۲ مجوز توسط صنعت، معدن و تجارت، هشت مورد در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، ۱۶۹ مجوز توسط سازمان جهاد کشاورزی، ۱۳۸ مجوز در صندوق کارآفرینی امید و ۴۱۲ مجوز نیز توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) در این شهرستان محقق شده است.
فرماندار شهرستان خنداب گفت: عملیات اجرایی واحد تولید و فرآوری محصول کشمش کشاورزان خندابی امسال در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در زمینی به مساحت چهار هزار هکتار و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال آغاز شده است.
غیاثی افزود: با ساخت و راه اندازی این واحد، زمینه تولید یک هزار و ۵۰۰ تن کشمش در خنداب فراهم می شود و اشتغالزایی حداقل ۱۷ نفر را خواهد داشت.
وی ادامه داد: همچنین امسال عملیات اجرایی سیلو مکانیزه ذخیره سازی گندم شهرستان خنداب در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال آغاز شده است که با بهره برداری از آن برای پنج نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می شود.
فرماندار شهرستان خنداب گفت: در بخش ترویج کشاورزی در سال جاری، درختی کردن باغ های انگور، تغییر الگوی کشت، بهره گیری از گیاهان کم آب بر و کشت دیم در دستور کار این شهرستان قرار دارد.
شهرستان خنداب با جمعیت ۵۸ هزار نفری در ۸۷ کیلومتری اراک یکی از شهرستان های ۱۲گانه استان مرکزی به شمار می رود.

منبع:خبرگزاری ایرنا

خبر ۵ مهر ۹۶ – ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان مرکزی

خبرگزاری ایرنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: در نیمه نخست سال جاری بیش از ۶ هزار فرصت شغلی در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان ایجاد شد.

به گزارش ایرنا، عزیز فیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان اشغالزایی حدود چهار هزار و ۵۰۰ شغل در نقاط شهری و یک هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی نیز در نقاط روستایی استان مرکزی ایجاد شد.
وی با بیان اینکه برای ایجاد این میزان اشتغالزایی حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده، ادامه داد: طرح های اشتغالزایی روستایی در بخش های کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، خدمات و بازرگانی، کارگاه های صنعتی خانگی، دامداری و مرغداری و طرح های اشتغالزایی شهری نیز در حوزه های صنعتی، معدنی، کارگاه های خانگی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: برنامه ریزی های لازم برای ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی دیگر تا پایان امسال اندیشیده شده که در صورت همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل این مهم نیز محقق می شود.
وی افزود: در ۶ ماه نخست امسال همکاری و مشارکت بانک ها و دستگاه های اجرایی به بالاترین میزان ممکن رسید به طوری که بیش از ۹۵ درصد از تعهدات اشتغالزایی استان محقق شد.
فیلی اضافه کرد: همه بانک های خصوصی و دولتی اعتبارات چشمگیری را در مقوله اشتغالزایی به خصوص اشتغال روستایی در نظر گرفته اند که در صورت ارائه طرح های اشتغالزایی منطقی و با ظرفیت، افراد می توانند از این فرصت استفاده کنند.
وی توضیح داد: یکی از بانک های عامل در استان مرکزی ظرفیت پرداخت بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی دارد که جوانان برومند استان هم در شهرها و هم در روستاها می توانند از این ظرفیت ارزشمند در راستای خودکفایی و ایجاد اشتغال پایدار برای خود استفاده کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار کرد: صندوق توسعه ملی نیز یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغالزایی در نظر گرفته که مدیریت ارشد استان به دنبال بهره مندی حداکثری از این ظرفیت است.
وی ایجاد اشتغال روستایی را در شرایط کنونی بسیار ضروری دانست و گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و گسترش مناطق حاشیه نشین و در نتیجه افزایش انواع آسیب های اجتماعی ایجاد اشتغال مولد و ارتقای سطح معیشتی روستائیان در دستور کار دولت دوازدهم قرار گرفته است.
استان مرکزی یک میلیون ۴۱۴ هزار نفر جمعیت، ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر و یک هزار و ۲۱۰ روستا دارد.
از یک هزار و ۲۱۰ روستای استان مرکزی ۷۵۲ روستا دارای دهیاری هستند.

خبر ۱۷ مرداد ۹۶ – زمینه ایجاد ۶هزار اشتغال جدید در استان مرکزی

خبرگزاری ایرنا: معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: سرمایه گذاری شرکت خودرو سازی رنو فرانسه در ساوه زمینه ایجاد ۶ هزار اشتغال جدید در این شهرستان را فراهم می آورد
محمد بهاروند عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: انعقاد قرارداد میان سازمان گسترش و ایدرو با رنو فرانسه در حوزه تولیدات خودرو فصل جدید همکاری های تجاری و صنعتی در خطه ساوه است.
وی ادامه داد: با استقرار رنو در شرکت بن رو ساوه، حدود ۶ هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این واحد مشغول به کار خواهند شد.
معاون استاندار مرکزی بیان کرد: حجم اولیه قرارداد با طرف فرانسوی حدود ۴۰۰ میلیون یورو است که این مبلغ قابل افزایش است.
بهاروند گفت: مقرر شده این شرکت در سال نخست فعالیت، ۱۵۰ هزار دستگاه و در سال حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج کشور کند.
وی افزود: ۶۰ درصد از آورده این همکاری مشترک تجاری از سوی طرف فرانسوی و ۴۰ درصد نیز با طرف ایرانی است که این مهم علاوه بر استفاده از مزیت های داخلی، قابلیت صادرات محوری دارد.
معاون استاندار مرکزی بیان کرد: طرف خارجی متعهد به انتقال تکنولوژی به داخل کشور است و تحقق این امر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.
بهاروند تصریح کرد: در آینده ای نزدیک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو در بخش نیروگاه سیکل ترکیبی ساوه سرمایه گذاری می شود.
وی بیان کرد: ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی با همکاری کشور بلژیک و دیگر کشورهای خارجی آغاز شده و اقدامات مطالعاتی آن مانند تامین آب، برق، گاز و واگذاری زمین توسط دستگاه های اجرایی انجام شده است.
بهاروند عنوان کرد: مقرر شده ظرفیت این نیروگاه از هزار و ۲۰۰ مگاوات به هزار و ۸۰۰ مگاوات افزایش یابد.
شهرستان ساوه به عنوان دومین قطب جمعیتی استان مرکزی بیش از۲۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

ˈسعید آقاصادقیˈ روز سه شنبه افزود: آزمون استخدامی ۵۰۰ نفر از مجموع یاد شده در یک ماه آینده در استان مرکزی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: این آزمون برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز در پست های بلاتصدی ۳۷ دستگاه دولتی در همه شهرستان های استان مرکزی به جز اراک برگزار می شود.

ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻭ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭ بیان کرد: استخدام برای کلیه رشته ها شامل فنی و مهندسی، علوم انسانی، پزشکی و پیراپزشکی در مقاطع کارشناسی به بالا است.

آقاصادقی توضیح داد: شرکت کنندگان در آزمون علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی استخدام شامل سن، نداشتن سوء سابقه و مصرف دخانیات باید تخصص لازم برای دستگاه مورد تقاضا را داشته باشند.

وی ادامه داد: متقاضیان مشاغل حاکمیتی، خانواده های معظم شهدا و جانبازان در این آزمون به صورت رسمی و مابقی به صورت پیمانی جذب می شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اضافه کرد: زمان و نحوه برگزاری آزمون توسط رسانه ها به اطلاع عموم خواهد رسید.

آقاصادقی در خصوص مجوز ۵۰۰ نفر دیگر نیز توضیح داد: تا پایان سال جاری با برگزاری آزمونی این تعداد نیز در ادارت دولتی جذب خواهند شد.دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits