مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
تعبیر خواب جهنم : 21 نشانه و تعبیر دیدن جهنم در خواب
6
زمان مطالعه: 5 دقیقه
خواب دیدن جهنم تعابیر مختلفی از دیدگاه معبران متفاوت دارد . تعبیر های دیدن جهنم در خواب را در دلگرم بخوانید ...

خواب جهنم دیدن چه تعبیری دارد ؟

تعبیر خواب جهنم ،تعبیر خواب جهنم و آتش ، تعبیر خواب عذاب جهنم ، تعبیر خواب افتادن در جهنم ، تعبیر خواب افتادن در جهنم و... از نظر تعبیرکنندگان مختلف معناها و نشانه های متفاوتی دارد ما در این مقاله به جزئیات تعبیر این خواب می پردازیم .

separator line

تعبیر خواب جهنم

1- جهنم در خواب نماد احساس پشیمانی از گناه، فرصتی برای انتقام، دروغ، درد و رنج است. این خواب نشانه این است که به کسانی که به شما آسیب زده اند به بدترین شکل ممکن رفتار می کنید.
2- تعبیر ترس از رفتن به جهنم در خواب نشانه این است که به دلیل اشتباهات زندگی تان می ترسید رنج و عذاب بدی را متحمل شوید و مدام از آینده می ترسید.
3- اگر در عالم رویا دیدید که شیطان به زور شما را به جهنم برد تعبیرش این است که کاملا گمراه شده اید و مسیر درست زندگی را گم کرده اید.
4- اگر در خواب دیدید که نوری در جهنم تابید تعبیرش نور امید به بخشش خداست. احتمالا مشکل بزرگی در زندگی دارید که به زودی حل خواهد شد و شما مثل قبل خوب و خوش زندگی خواهید کرد.
5- اگر در عالم خواب دیدید که در جهنم آب جوش خوردید یا آن را به شما خوراندند تعبیرش این است که ممکن است دل کسی را شکسته باشید یا خون کسی را ریخته باشید. حال و روز زندگی شما هر روز بدتر از قبل می شود. سعی کنید اگر این طور است هر چه زودتر مشکل را پیدا کرده و راه حل آن را بیابید.
6- تعبیر سیاه شدن صورت در جهنم این است که به زودی آبروی شما خواهد رفت و مورد قضاوت دیگران قرار خواهید گرفت.
7- اگر خواب دیدید که در جهنم زندانی شده اید، تعبیرش این است که هر روز درد و رنج زیادی را در دنیا متحمل شده اید و هر روز تنها وتنها تر می شوید. سعی کنید اجتماعی تر باشید.
8- اگر دوستان خود را در جهنم دیدید تعبیرش این است که به زودی راجب دوستان خود خبرهای بدی خواهید شنید. به احتمال زیاد آن ها به کمک شما احتیاج دارند
9- اگر در خواب دیدید که در جهنم هستید و فریاد می زنید تعبیرش این است که به دردسر بدی گرفتار شده اید و احتمالا با طناب پوسیده دیگران ته چاه رفته اید و حالا می خواهید جبران کنید.
10- تعبیر شکنجه شدن در جهنم این است که زمان آن رسیده تا روح خود را از افکار شیطانی پاک کنید.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید :
11- کلیه معبران دیدن جهنم در خواب را بد دانسته اند و از عذاب و عقاب و بدی کردار و آینده ای نامیمون سخن گفته اند ولی جهنم را در خواب بدون مقدمه ذهنی و روحی نمی بینیم . موقعی جهنم را می بینیم که روحی ناآرام و مشوش و وجدانی اسیر و گرفتار دغدغه و تشویش داشته باشیم . با این وصف دیدن جهنم نمی تواند مبارک و میمون باشد . یک انسان با تقوی و نیکوکار هرگز صاحب وجدان نا آرام نمی شود و طبعا خواب جهنم نمی بیند و چون خواب جهنم دیدیم قبل از هر چیز باید بدانیم که ضمیر ناخود آگاه ما مشوش است و وجدانی زخم خورده داریم که ما را تحت فشار قرار داده است .
12- پس اگر جهنم را در خواب ببینیم آینده ای آشفته داریم و چنانچه وارد جهنم شویم و بیرون نیائیم پایان زندگی ما نزدیک است . ا
13- اگر بیننده خواب ببیند که وارد جهنم شد و از آتش نسوخت و آسیب ندید نشان آن است که گرفتار خذلان می شود و به تنگی و سختی می افتد ولی در پایان نجات می یابد
14- اگر دیگری را در جهنم ببینیم که در آتش می سوزد در واقع خودمان هستیم که می سوزیم و دیگران شاهد سوختن ما خواهند بود .
15- اگر بیننده خواب ببند که در جهنم است و آنجا ناله می کند و فریاد می کشد موقعیتی دارد که مردم از زبانش در عذابند و از شنیدن سخنانش رنج می برند .
16- به هر حال دیدن جهنم در خواب در هیچ وضع و شرایطی خوب نیست و چنانچه چنین خوابی دیدیم خوب است روی خود مطالعه کنیم و تا فرصت در دست هست تغییر راه بدهیم


تعبیر خواب جهنم و آتش

17- دیدن آتش جهنم در خواب نشانه به دست آوردن پول حرام و خوردن مال مردم است. اگر در خواب ببینید که در آتش جهنم می سوزید تعبیرش این است که به زودی به خاطر اشتباهی که کرده اید مجازات می شوید.


تعبیر خواب عذاب جهنم

18- اگر در خواب دیدید که در جهنم بودید ولی عذاب نمی شدید تعبیرش این است که پیشنهاد بدی به شما می شود اما به دلیل وجدان کاری زیر بار آن نمی روید و زندگی سالم را ترجیح می دهید.


تعبیر خواب دیدن جهنم

19- اگر در خواب دیدید که مشغول تماشای جهنم هستید تعبیرش هشداری به شماست که می گوید بیشتر مراقب اعمال و رفتار خود باشید تا به عذاب دچار نشوید.


تعبیر خواب افتادن در جهنم

20- تعبیر افتادن در جهنم در خواب نشانه ورود به مرحله تاریکی از زندگی است. مرحله ای که باید منتظر اتفاقات بدی در آن باشید.


تعبیر خواب فرار از جهنم

21- اگر در خواب دیدید که از جهنم فرار میکردید تعبیرش این است که از کار خود پشیمان هستید و می خواهید بخشیده شوید و کار زشت خود را جبران کنید.


تعبیر خواب نگهبان جهنم

22- تعبیر دیدن نگهبانان جهنم در خواب نشانه این است که افرادی در زندگی تان هستند که می خواهد شما را به چالش بکشند. این خواب نوعی هشدار است که بیشتر مراقب اطرافتان باشید.


ترجمه : معصومه راهی

separator line

تعبیرهای مرتبط:

تعبیر خواب مرگ : 30 نشانه و تعبیر دیدن مرگ ( مردن ) در خواب


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (6 رای)  
  • منبع
  • کتاب بانک جامع تعبیر خواب
  • globe-views.com
  • dreamstop.com
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است