مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
خواب جدایی دیدن
26
زمان مطالعه: 5 دقیقه
خواب طلاق دیدن تعابیر مختلفی از دیدگاه معبران متفاوت دارد . تعبیر های دیدن طلاق در خواب را در دلگرم بخوانید ...

خواب جدایی و طلاق نشانه چیست ؟

تعبیر دیدن خواب طلاق ، تعبیر خواب جدا شدن ، دیدن خواب جدایی و... از نظر تعبیرکنندگان مختلف معناها و نشانه های متفاوتی دارد ما در این مقاله به جزئیات تعبیر این خواب می پردازیم .

separator line

طلاق در خواب

1- طلاق گرفتن در خواب نشانه اضطراب و ترس شما از تنها بودن است. به احتمال زیاد شما زندگی مشترک خوبی ندارید و از شریک زندگی یا همسرتان راضی نیستید. از طرفی از جدایی و طلاق می ترسید اما زیاد به این موضوع فکر میکنید.
2- در برخی موارد تعبیر خواب طلاق نشانه این است که شما نیاز دارید تا زندگی خود را سازمان دهی کنید. شاید تصمیمات درستی در زندگی نگرفته اید و سعی می کنید اشتباهات خود را جبران کرده و آن را اصلاح کنید. شما نیاز دارید تا باورها و عادت های بد گذشته که تنها باعث آسیب به شما می شوند را کنار بگذارید.
3- اگر در خواب دیدید که از همسر فعلی خود طلاق گرفتید تعبیرش این است که دوست دارید مستقل شوید.
4- در برخی اوقات خواب طلاق دیدن شانه این است که از دست همسرتان به ستوه آمدید و دیگر دوست ندارید با او ادامه دهید.
5- اگر در عالم خواب دیدید که زن و مردی از هم جدا شدند تعبیرش این است که در حال حاضر احساسات منفی و افکار بد زندگی، سلامت جسمی آن دو را به هم ریخته است. به احتمال زیاد یکی از طرفین قصد فریب و خیانت همسرش را دارد و شما از این موضوع کاملا آگاه هستید و به دلیل اینکه نمی توایند برای آن ها کاری انجام دهید مدام بابت این موضوع رنج می برید و خسته شده اید.

تعبیر خواب طلاق از دیدگاه ابن سیرین :
6- اگر خواب بیند کسی زنش را طلاق داد و او یک زن بیش نبود ، دلیل شرف و بزرگی بود . اگر او را زنی دیگر یا کنیزکی بود ، دلیل که در بزرگی او نقصان شود .

تعبیر دیدن خواب طلاق از دیدگاه جعفرصادق
7- اگر بخواب یند زن را طلاق داد ، دلیل که کاری کند که از آن پشیمان شود .
8- تعبیر دیدن جدایی در خواب ، دلیل بر توانگری و غنیمت است .

منوچهر مطیعی تهرانی گوید :
9- از امام صادق علیه السلام نقل می کنند که اگر ببینید زن خویش را طلاق داده اید کاری می کنید که از کرده خود پشیمان و نادم می شوید . معبران دیگر نیز با اندکی اختلاف همین عقیده را دارند . اما نود درصد کسانی که همسر خویش را طلاق می دهند یا ازدواج هایی که به متارکه و جدایی می انجامد همراه با ندامت و ملامت و پشیمانی و سرزنش است و به همین علت است که غالبا رجوع اتفاق می افتد و زوجین با ابراز پشیمانی به سوی یکدیگر باز می گردند به خصوص اگر صاحب فرزند یا فرزندانی باشند . زمینه تعبیر فوق و اطلاق ندامت به امر طلاق در خواب نیز همین است .
10- خواب دیدن جدایی از همسر نشانه این است که کاری می کنید که از انجام آن خشنود نمی شوید . شما را ملامت می کنند
11- اگر در خواب ببینید که همسر خود را می خواهید طلاق بدهید غصه و اندوهی دارید که تلاش می کنید از رنج آن برهید .
12- تعبیر خواب طلاق گرفتن فردی دیگر تعبیر عینا همین است که گفتیم . باز هم شما غم و اندوهی دارید که می کوشید از عذابش آسوده گردید و مشاهده متارکه دیگران واکنش نوعی حسرت خوردن است که دیگری از انقیاد رهید و راحت شد و من هنوز در بستر غم و رنج هستم .

لوک اویتنهاو می گوید :
13- خواب جدا شدن از همسر تعبیرش خطر آتش سوزی است
14- دیدن طلاق در خواب تعبیرش آن است که شما به دلیل انجام یک خطا تنبیه خواهید شد

آنلی بیتون می‌گوید :
15ـ اگر خواب ببینید همسر خود را طلاق داده اید ، علامت آن است که شریک زندگی خود را دوست نمی دارید ، باید در محیط خانواده تفاهم بوجود بیاید .
16 ـ تعبیر دیدن جدایی در خواب اگر بیننده خواب زن باشد دلالت بر آن دارد که در اثر بی وفایی عشاق منزوی خواهند شد .


تعبیر خواب جدا شدن پدر و مادر

17- خواب طلاق والدین دیدن تعبیرش این است که پدر و مادر با هم مشکلی دارند که شما در جریان نیستید. سعی کنید اگر مشکلی در زندگی شان وجود دارد آن را راضی کنید.
18- در برخی موارد تعبیر خواب جدا شدن پدر و مادر بد شانسی شما در زندگی است.


تعبیر خواب طلاق گرفتن فرد مجرد

19- اگر مرد مجردی خواب دید که از همسرش جدا شده تعبیرش این است که احساسات مردانه شما زیر سوال رفته و در حال حاضر شکست های عاطفی را تجربه می کنید. رابطه آن مرد با عشقش به هم خورده است و احساس سرشکستگی می کند.

20- اگر زن مجردی در خواب دیدید که طلاق گرفته بود تعبیرش این است که آن زن دچار مشکلات عاطفی زیادی است. اگر آن زن مجرد شما باشید سعی کنید به خودتان بیایید و از شکست ها درس بگیرید. اگر زن را می شناختید سعی کنید به او کمک کنید.


ترجمه : معصومه راهی

separator line

تعبیرهای مرتبط:

تعبیر و تفسیر خواب مراسم عروسی چیست ؟

۲۸ تعبیر و تفسیر خواب ازدواج کردن


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (26 رای)  
  • منبع
  • کتاب بانک جامع تعبیر خواب
  • mydreamsymbolism.com
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است