دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
تعبیر خواب کشتی: ۴۳ نشانه و تفسیر دیدن کشتی در خواب
61
زمان مطالعه: 9 دقیقه
خواب کشتی دیدن تعابیر مختلفی از دیدگاه معبران متفاوت دارد . تعبیر های کشتی در خواب را در دلگرم بخوانید .

خواب کشتی دیدن نشانه چیست ؟

دلگرم: تعبیر خواب کشتی ( تعبیر خواب کشتی بزرگ ، تعبیر خواب کشتی چوبی قدیمی ، تعبیر خواب سفر رفتن با کشتی ، تعبیر خواب کشتی غرق شده و .... ) از نظر از نظر تعبیرکنندگان مختلف، تعابیر و تفاسیر زیادی دارد ، ما در این مقاله به جزئیات ، برداشت ها و پیام های مختلف این خواب می پردازیم .

separator line

تعبیر خواب کشتی

1- تعبیر دیدن کشتی در خواب نشانه خوشبختی و تغییرات مهم در زندگی است. این خواب همچنین نشانه افزایش انرژی و بهره وری و بهبود شرایط است.
2- این خواب گاهی نشانه دستاوردهای موفقیت آمیز شما در دوران سخت است.
3- دیدن خواب کشتی همچنین می تواند به سفر معنوی و مسیر درست زندگی اشاره میکند و نشان دهنده حرکت رو به جلوست.
4- دیدن کشتی در خواب نشان می دهد که به زودی یک سفر طولانی در پیش خواهد داشت. گاهی اوقات این خواب می تواند توانایی شما را برای حل مشکلات نشان دهد.
5- اگر خواب دیدید که در حال ساخت کشتی بودید تعبیرش این است که مشغول برنامه ریزی برای کارهای خود هستید و این کار را به نحو احسنت انجام می دهید. این خواب همچنین نشانه امور عاشقانه و رویدادهای شاد زندگی تان است.
6- تعبیر دیدن قایق روی کشتی در خواب نشانه شروع تغییرات کوچک برای رسیدن به تغییرات بزرگ است. این خواب همچنین نشانه میل به پیشرفت و حرکت رو به جلو و تغییر شیوه زندگی و پیدا کردن شغل جدید است.
7- اگر خواب دیدید که در طوفان در کشتی بودید تعبیرش این است که شخصی از شما کلاهبرداری می کند و این موضوع باعث ورشکستگی شما خواهد شد. اگر از طوفان جان سالم به در بردید تعبیرش این است که مشکلات مالی را به زودی سپری می کنید.
8- کشتی خراب در خواب نشانه فریب و ورشکستگی است. این خواب نشانه مشکلات در آینده نیز هست. در واقع دیدن این خواب به ضعف شما در برخورد با مشکلات زندگی اشاره دارد.

حضرت دانیال گوید :
9- تعبیر دیدن کشتی در خواب ، غم و اندیشه است ، خصوصا اگر که از کشتی بیرون نیاید و در دریا فروماند .

کارل یونگ ، پروفسور سوئیسی می گوید:
10- تعبیر دیدن خواب کشتی این است که شما جنبه هایی از احساسات و ضمیر ناخودآگاه تان را کشف می کنید. حالت و شرایط کشتی، بیانگر حالت احساسی شماست.
11- اگر شما روی کشتی هستید و هوای طوفانی را تجربه می کنید، بیانگر این است که وارد حوادثی در هم برهم در زندگی بیداری تان شده اید. اگر خواب کشتی کروز را می بینید، تعبیرش حالات خوشایند است.
12- تعبیر خواب دیدن اینکه شما کشتی را رها می کنید این است که نیاز دارید رها کنید و به مرحله بعد بروید. شاید احساساتتان شما را عقب نگه دارد.


تعبیر خواب کشتی بزرگ

13- دیدن خواب کشتی بزرگ نشانه پیروزی، موفقیت و فراوانی در آینده است. این خواب همچنین نشانه ایجاد فرصت های جدید در زندگی است.
14- تعبیر خواب کشتی خیلی بزرگ با خدمه های زیاد ایستادگی، همبستگی و مقاومت در برابر مشکلات است. این خواب نشان می دهد که با اتحاد و همبستگی به آنچه می خواهید خواهید رسید.


تعبیر خواب کاپیتان کشتی

15- تعبیر دیدن کاپیتان کشتی در خواب به قدرت رهبری و هدایت شما اشاره دارد. خاین خواب همچنین نشانه ای از تحقق اهداف و برنامه های شماست.


تعبیر خواب کشتی چوبی قدیمی

16- اگر در خواب کشتی چوبی قدیمی و شکسته ای را دیدید تعبیرش این است که انتظاراتی که از دیگران دارید برآورده نشده است. شاید انتظار دارید که شرایط شما بهتر شود اما در آینده نزدیک اتفاق نخواهد افتاد و باید بیشتر تلاش کنید. این خواب همچنین نشانه این است که به کمک فردی در آینده نیاز دارید.


تعبیر خواب در کشتی بودن

17- اگر خواب دیدید که در کشتی در حال استراحت هستید تعبیرش این است که بعد از تلاش های مداوم، احساس امنیت و آسایش می کنید. این خواب به شما یادآوری میکند که شکر گذار نعمت های خدا باشید.


تعبیر خواب راندن کشتی

18- اگر در خواب دیدید که ناخدا بودید و کشتی را می راندید تعبیرش این است که خوشبختانه توانسته اید زمام امور را به دست بگیرید و با موفقیت، پروژه های نیمه کاره را پایان می دهید. این خواب همچنین بیان می کند که اکنون راه پول درآوردن و کسب و کار موفق را آموخته اید.
19- دیدن خواب راندن کشتی نشانه این است که به احتمال زیاد به زودی یک پروژه بزرگ و موفق را در آینده خواهید پذیرفت و به ثروتی بزرگ خواهید رسید.


تعبیر خواب اسکله بندر کشتی

20- تعبیر خواب دیدن بندر کشتی نشانه خوبی است. این خواب نشانه ثبات و امنیت مالی است. شاید قصد خرید برخی سرمایه گذاری ها را داشته باشید. این خواب همچنین بیانگر رابطه متقابل است.
21- اگر در خواب دیدید که کشتی را دیدید که وارد بندر می شود تعبیرش این است که روزهای خوب و خوش نزدیک است. احتمالا شما برخی اخبار غیر منتظره را خواهید شنیدو در تلاش هستید تا آن ها را حل کنید.


تعبیر خواب حرکت کشتی

22- اگر خواب دیددی که کشتی بدون شما حرکت کرد تعبیرش این است که فرصت های خوب زندگی را از دست داده اید بدون اینکه بتوانید روی آن ها کار کنید.


تعبیر خواب سفر رفتن با کشتی

23- تعبیر دیدن خواب مسافرت با کشتی این است که دوست دارید تغییرات خوبی را در زندگی تان بدهید. ممکن است به جای دیگری برای زندگی بروید و شغل خود را تغییر دهید.


تعبیر خواب کشتی غرق شده

24- تعبیر دیدن غرق شدن کشتی در خواب نشانه شکست در تمام زمینه هاست.
25- دیدن خواب کشتی غرق شده خواب نشانه عدم شایستگی و عدم اعتماد به نفس و همچنین ضعف در امور زندگی است. شاید شما تاثیر بدی روی مردم اطراف داشته باشید. رفتار و نگرش شما بر دیگران تاثیر زیادی دارد. در 26- برخی موارد این خواب نشانه ترس از غرق شدن نیز است.

کارل یونگ ، پروفسور سوئیسی می گوید:
27- خواب دیدن اینکه کشتی شکسته است یا غرق شده است بیانگر این است که از نظر احساسی، حس می کنید از کنترل خارج می شوید. شما نوعی ترس یا عدم اطمینان را در حالت احساسی تان ابراز می کنید. شما به خاطر 28- مشکلاتی نگران از دست دادن چیزی هستید که به شما نزدیک است.
29- تعبیر دیدن این خواب که کشتی تان شکسته بیانگر این است که مشکل احساسی ای تجربه می کنید یا در ابراز احساساتتان مشکل دارید. به علاوه، خواب به این معنی است که شما آماده اید با مسائلی در ضمیر ناخودآگاهتان روبرو شوید


تعبیر خواب کشتی جنگی

30- تعبیر خواب دیدن کشتی جنگی این است که احتمالا از عزیزان و خانواده و دوستان خود جدا می شوید و به سفر می روید.

کارل یونگ ، پروفسور سوئیسی می گوید:
31- اگر شما خواب کشتی جنگی می بینید، به این معنی است که شما احساس تجاوز را تجربه می کنید. اگر خواب کشتی دزدان دریایی میبینید، بیانگر تمایلات سرکوب شده ی شما از آزادی و ماجراجویی است


تعبیر خواب کشتی سواری

کارل یونگ ، پروفسور سوئیسی می گوید:
32- خواب دیدن اینکه شما در دریاهای آزاد با کشتی در حال کشتی رانی هستید بیانگر این است که هنوز با وجود هرج و مرج احساسی ای که در زندگی تان رخ می دهد، کمر خم نکرده اید.


تعبیر خواب کشتی ابن سیرین


محمدبن سیرین گوید :
33- اگر در خواب دید کشتی بود و به سلامت بیرون آمد ، دلیل که از غم ها برهد . اگر دید کشتی او بشکست ، دلیل مصیبت است . اگر دید در میان دریا کشتی ها و قماش می رفت ، دلیل به سفر رود ومال بسیار حاصل کند . اگر بیند در کشتی بود و کشتی ایستاده است ، دلیل که در سفر مقیم شود .


تعبیر خواب کشتی امام جعفر صادق

حضرت امام جعفر صادق فرماید :
34- دیدن کشتی در خواب بر هفت وجه است .
اول : فرزند .
دوم : پدر .
سوم : زن .
چهارم : مرکب سواری .
پنجم : ایمنی ( امنیت سواری ) .
ششم : عیش ( زندگانی ) .
هفتم : توانگری ( ثروتمندی ) .


تعبیر خواب کشتی منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر مطیعی تهرانی گوید :

35- دیدن خواب کشتی نشانی از برخورد ایمنی است در رو به روئی با غم ها و شدایدی که گرد ما را می گیرند .
36- چنانچه در خواب ببینید در ساحل ایستاده اید و می بینید یک کشتی در دریا حرکت می کند چه آن کشتی به جانب شما بیاید و چه نیاید خبری به شما می رسد .
37- تعبیر دیدن خواب در کشتی بودن این است که درگیر حوادث می شویم و چنانچه در خواب ببینیم کشتی جائی متوقف شد و پیاده شویم از غم و رنج و اندوه رهائی می یابیم . وقتی درون کشتی هستیم از امواج و خروش 38- دریا امنیت داریم ولی درگیر حادثه هستیم و چون پیاده شویم از غم و رنج هراس دریا رهائی حاصل می کنیم .
39- اگر در خواب ببینید جائی هستید که یک کشتی به طرف شما می آید نشان این است که امنیت برای شما نیست بلکه برای آن هاست که در کشتی هستند . برای بیننده خواب حادثه ای پیش می آید و چون کشتی دور شد بیم درگیری با حادثه از بین می رود .
40- اگر خواب ببینید در کشتی هستید و کشتی شما را به جائی می برد که می دانید ، خوب است ولی اگر در کشتی باشید و ندانید کشتی شما را به کجا می برد خوب نیست .
41- اگر بیننده خواب ببیند از ساحل سوار کشتی می شود و به دریا می رود کاری را شروع می کند و مشغله ای برای او پیش می آید که نشیب و فراز و تلخ و شیرین فراوان دارد .
42- اگر بیننده خواب ببیند در کشتی است و کشتی در دریا غرق شد یا آسیب دید خوب نیست چرا که خواب او می گوید به مصیبتی گرفتار می آید ولی اگر به قایق نشست باز امنیت حاصل می کند .
43- روی هم رفته خواب در کشتی بودن و بی هدف در دریا رفتن خوب نیست ولی اگر بیننده خواب بداند به کجا می رود و نام آن محل را بداند نیکو خوابی است .

تهیه و ترجمه : مجله اینترنتی دلگرم

separator line

تعبیرهای مرتبط

تعبیر کامل خواب قایق : 44 تفسیر و معنی دیدن خواب قایق و قایق سواری

تعبیر کامل خواب سفر : 54 نشانه و تفسیر دیدن خواب سفر رفتن و ...

تعبیر خواب دریا : ۴۱ نشانه دیدن دریا در خواب

خواب ماهیگیر و ماهیگیری کردن چه تعبیر و تفسیری دارد ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (61 رای)  

۵ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

Paria | ۴ ماه پیش
من خواب دیدم با دوستم رفتیم تو یه دریاچه خیلی خیلی کوچک و اونجا پر از ماهی بنفش بود بعد از اینکه تا آخر اون دریاچه رو رفتیم به یه جزیره کشتی های بزرگ رسیدیم که اون کشتی ها خیلی ترسناک بودن که داخلشون همه زرد رنگ و طلایی بودن که اونجا آهنگ ترسناک و دزد دریایی پخش می‌شد بعد از اینکه من جیغ زدم که ببینم چه خبره همه سربازای دزد دریایی ریختن دنبالمون و ما با ترس خیلی بدی فرار کردیم رسیدیم به اون دریاچه دیدیم ماهی های بنفشه دارن دنبالمون میکنن ولی ما باز فرار کردیم که رسیدیم به یه سوپر مارکت کوچک که دیدیم بابای دوستمم اونجا کار میکنه هیچ کسیو نمیشناختیم و هیچ کسیم ما رو بعد دیدیم صدای همون آهنگ ترسناک میاد از سوپر مارکت رفتیم بیرون دیدم همون کشتی ها با سربازا دارن میان سراغمون بعد از خواب بیدار شدم لطفا تعبیرشو بگید :)))
0
0
ندا | ۵ ماه پیش
عالی بود. ممنون
0
0
Mn | ۲ سال پیش
من خواب دیدم سوار کشتی پرنده ای بودم با دو سه نفر دیگه از روی دریای خیلی خیلی بزرگی پرواز میکردیم که من از اون بالا یک کشتی در آب دریا دیدم که اون دو نفر گفتند از این کشتی دوتا هست یکی اینجا و یکی کشتی یونانی در جزیره کیش و اینکه تو اوم کشتی پرنده ای که بودم کمدی وجود داشت که درش نیمه باز بود و از اول تا آخر خوابم یک موجود سیاهی ک داخل کمد بود و فقط چشم هاش پیدا بود داشت نگاهم میکرد.
3
7
فاطمه | ۲ سال پیش
سلام من خواب دیدم ایرانی وسیاه پوست باهم درحال جنگ وآماده باش بودن یهویی دیدم سرباز سیاه پوست شلیک کرد وبعد ایرانیها شروع به تیراندازی کردن یهودفعه اونها دستور دادن کشتی هارو حرکت بدن واز بالای صخره این کشتی بزرگ درحال حرکت افتادن دردریا بکل غرق شدن چندتا این کشتی ها باهم بود ومن چند نفر از داخل دریا نجات دادم
3
5
مهدیه | ۳ سال پیش
با عرض سلام
من خواب دیدم که روی یه تیکه برف نشستم کنار رودخانه که آب صافی است از روی برف بلند میشم و میرم داخل آب و شنا میکنم میرم اون طرف آب اونجا یک کشتی کوچکی که برعکس شده را همراه یک آقای ناشناس مهربان می‌خواهیم آن کشتی را راست کرده و سوار آن شویم تا به سمت نور برویم
توروخدا تعبیرش را بگویید با تشکر
2
7

hits