دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۴ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۴ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
تعبیر خواب رفتن به مکه (حج رفتن)

تعبیر خواب حج : تعبیر خواب رفتن به مکه چیست؟

تعبیر خواب رفتن به مکه (حج رفتن)
31
زمان مطالعه: 6 دقیقه
تعبیر خواب رفتن به مکه چیست؟ دیدن حج و رفتن به مکه در خواب نشانه خوبی است، همیشه دیدن این نوع خواب های زیارتی در خواب نیز انرژی خوبی به آدم می دهد، در زیر تمام تعابیر معتبر را بخوانید.

تعبیر خواب رفتن به مکه از دیدگاه معبران اسلامی و غربی

با تعبیر خواب حج رفتن، تعبیر خواب رفتن به مکه، تعبیر خواب نماز خواندن در کعبه، تعبیر خواب روز عرفه و تعبیر خواب حاجی شدن همراه دلگرم باشید.

هر یک از خواب هایی که ما در عالم رویا می بینیم دارای تعابیری خاص می باشند و می توانند روی زندگی در عالم واقعیت تاثیرگذار باشند. در مطالب قبلی تعبیر خواب عزاداری، تعبیر خواب قبر و تعبیر خواب بوسیدن مرده را مطالعه کردید در ادامه این مطلب تعبیر خواب رفتن به مکه را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

تعبیر دیدن خواب رفتن به مکه در خواب

تعبیر خواب روز عرفه

ابراهیم کرمانی: اگر بیند روز عرفه است، دلیل که با کسی صلح کند.

تعبیر خواب نماز خواندن در کعبه

ابراهیم کرمانی: اگر بیند در کعبه نماز می‌کرد، دلیل که از بزرگان و مهتران کارش نیکو شود.

تعبیر خواب رفتن به مکه

جابرمغربی گوید: اگر دید به مسجد یا مکه یامدینه رفت، دلیل که از همه ترس‌ها ایمن شود و مرادهای دنیوی و اخروی حاصل کند.

تعبیر خواب حاجی شدن

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: اگر در خواب ببینید که خودتان حاجی شده‌اید از شر و ترس و بلا ایمنی می‌یابید و اگر در خواب ببینید که دیگری حاجی شده است هم برای شما خوب است و هم برای آن که از حج بازگشته و مبشر خیر و صلاح و امنیت خاطر است و برای کسی که از حج آمده سلامت و امنیت حاصل می‌گردد.

البته اگر آشنا باشد. و اگر بیگانه و نا آشنا باشد نتیجه خواب متوجه بیننده آن است. اگر در خواب دیدید که همسرتان حاجیه شده در این صورت خواب شما بشارت می‌دهد که از همان زن فرزندی صالح می‌آورید.


رفتن به مکه در خواب دارای چه تعبیری است ؟

علی ابن محد العنبری : تعبیر خواب رفتن به مکه بیانگر آسایش و ایمن شدن از بیم و ترس است همچنین دیدن این خواب می تواند بیانگر رزق و روزی برای خواب بیننده و به جای آوردن مناسک حج باشد.

محمد بن سیرین : اگر فردی در خواب مشاهده کند که به سفر حج می رود بیانگر این است که از جانب خداوند متعال به وی حج روزی می شود و اگر خواب بیننده بیمار باشد عافیت پیدا می کند و اگر وی قرض دار باشد بدهی او پرداخت خواهد شد همچنین اگر بیننده خواب از مسئله ای ترس داشته باشد آرامش پیدا می کند و اگر در سفری باشد به سلامت از آن سفر برمی گردد.

اگر فردی در خواب ببیند که به حج می رود و در این سفر فوت می کند بیانگر این است که عمر وی دراز می شود و کارش نیز درست خواهد شد.
اگر فردی در خواب ببیند که به مکه می رود نشانه این است که به خواست خداوند به سفر حج مشرف می شود.


تعبیر خواب رفتن به سفر حج

تعبیر خواب حج از دیدگاه امام صادق بر ۷ وجه زیر است :

 1. ازدواج کردن
 2. کنیزک خریدن
 3. زیارت کردن پادشاه
 4. نیکویی بر مردم
 5. تلاش کردن در کار خیر
 6. مزد و ثواب کردن
 7. صحبت و همنشینی با اهل علم

تعبیر خواب رفتن به مکه بیانگر شادی و تزویج برای بیننده خواب است.

منوچهر مطیعی تهرانی: اگر فردی در خواب ببیند که به سفر حج می رود و حاجی می شود بیانگر این است که از شر و بلا و ترس ایمن خواهد بود.
اگر فردی در خواب ببیند که همسرش به مکه رفته و حاجیه می شود بیانگر این است که از همسرش صاحب فرزندی صالح می شود.

اسماعیل بن اشعث : اگر فردی در خواب ببیند که به مکه رفته و کسی موی وی را در حرم مکه می تراشد بیانگر این است که اگر بیننده خواب بدهکار است بدهی وی پرداخت می شود و یا اگر بیننده خواب غمگین است خوشحال و شاد می شود.

همچنین بخوانید:

هزینه قربانی حج در سال ۹۸ چقدر است + نحوه و مهلت زمان واریز وجه قربانی

خواص اعجاب انگیز خواندن سوره حج

تفاوت حج عمره مفرده با حج تمتع در چیست ؟

حج یکی از مهم‌ترین فروع دین

تعبیر دیدن رفتن به مکه در عالم رویا

ابراهیم کرمانی : اگر فردی در خواب ببیند که رفتن به مکه بر او واجب است ولی آن را به جا نمی آورد بیانگر این است که بیننده خواب خیانت در امانت می کند.
اگر فردی در خواب ببیند که به مکه رفته و در آنجا نماز می خواند نشانه این است که روسا و بزرگان باعث می شوند تا کار وی بهتر شود و اگر فردی در خواب ببیند که احرام گرفته و لبیک می گوید بیانگر این است که گرفتار بیم و ترس می شود.

 • اگر فردی در خواب ببیند که به مکه می رود یا موفق به زیارت کردن خانه خدا می شود و یا عملی را انجام می دهد که برای وی ثواب حج را می نویسند اگر بیمار باشد شفا پیدا می کند و اگر قرض دار باشد دین او ادا خواهد شد.
 • اگر فردی در خواب ببیند که یکی از نزدیکانش به مکه می رود و مشغول زیارت خانه خدا می شود نشانه این است که امنیت خاطر و سلامتی برای آن فرد ایجاد می شود.
 • اگر فردی در خواب ببیند که مردم با اطمینان خاطر و آرامش مشغول زیارت خانه خدا هستند و ذکر می گویند نشانه ایمان زیاد و صفای باطن برای آن ها است ولی اگر کسانی که مشغول زیارت خانه خدا می باشند در خواب شبیه به حیوانات یا زشت مشاهده شوند بیانگر این است که حج آن ها باطل و عبادتشان نیز از روی دورویی و نفاق است.
 • اگر فردی در خواب مشاهده کند که قصد رفتن به مکه را دارد و در بیداری نیز آرزویش این است که به مکه برود برایش کاری پیش می آید که ثواب رفتن به مکه را برای وی می نویسند یا در کاری که بیننده خواب در بیداری انجام می دهد برای وی برکت و خیر زیادی وجود دارد.
 • اگر فردی در خواب مشاهده کند که در راه مکه است بیانگر این است که خواب بیننده در حال انجام دادن عمل خیری است که این عمل خیر و برکت دنیا و آخرت را برای وی به همراه دارد و هر اقدامی که بیننده خواب در دست دارد برای او بی خطر است.
 • تعبیر خواب رفتن به مکه فرد مرده بیانگر نزدیکی و تقرب روح آن فرد به خداوند است همچنین گناهان فرد مرده آمرزیده می شود و وی از مقربان درگاه خداوند می شود.
 • اگر در خواب مشاهده کنید که به مکه رفته اید و برای نزدیکی به خداوند در حال نماز خواندن هستید بیانگر این است که در کاری که در دست انجام دارید موفق می شوید و رضای خداوند نیز در آن کار همراه شما است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (31 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits