دلگرم
امروز: شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
تعبیر خواب فرش : دیدن فرش در خواب نشانه چیست ؟
203
زمان مطالعه: 11 دقیقه
خواب دیدن فرش تعابیر مختلفی از دیدگاه معبران متفاوت دارد . تعبیر های دیدن فرش در خواب را در دلگرم بخوانید .

خواب فرش دیدن چه تعبیری دارد ؟

تعبیر خواب فرش ( خواب خریدن فرش ، فروختن فرش ، خواب تابلو فرش ، فرش ابریشمی ، فرش پشمی ، فرش کهنه و ... ) از نظر تعبیرکنندگان مختلف معناها و نشانه های متفاوتی دارد ما در این مقاله به جزئیات تعبیر این خواب می پردازیم.

divider

تعبیر خواب فرش

تعبیر خواب فرش نشان دهنده حقیقتی تلخ است. به گفته بعضی معبران دیدن فرش در خواب دلیل بر راحتی بعد از رنج و سختی زیاد است. البته کیفیت و نوع فرش نیز در تعبیر آن اثر دارد .
فرش در خواب واقعیت های دشوار و سخت زندگی را نشان می دهد. تعبیر فرش نسبت به کیفیت و نوع آن متفاوت است.
تعبیر رقصیدن بر روی فرش در خواب نماد رفاه و آسایش است.
اگر خواب دیدید که روی فرش می رقصیدید تعبیرش این است که به زودی خبر خوشی به شما می رسد و آنچه می خواهید همان خواهد شد. اگر روی فرش ورزش میکردید تعبیرش این است که رابطه خود را با دیگران گسترش می دادید و مراقب سلامتی خود هستید.
تعبیر خواب ورزش کردن بر روی فرش به این معنی است که دوست دارید با دیگران رابطه نزدیک تری برقرار کنید. گاهی نشان از آن دارد که روابط شما ممکن است با دیگران به مشکل بر بخورد که با تمرین بیشتر این مشکلات را برطرف خواهید کرد.
تعبیر خواب دیدن رد پا روی فرش به معنی مهمان است.
تعبیر دیدن فرش جادویی در خواب نشانه این است که آرزوهای دست نیافتنی شما به واقعیت تبدیل خواهد شد. شاید از مسئولیت ها و رابطه های خود خسته شده اید.
فرش در خواب دختر نشانه بخت و ازدواج است.
تعبیر ایستادن روی فرش در خواب نشانه ساخت خانه، ویلا و آپارتمان است.
دیدن فرش در روز سه شنبه و چهارشنبه و جمعه نشانه بازشدن بخت است.
تعبیر دیدن فرش در روز یکشنبه نشانه استراحت و داشتن اوقات خوش زندگی است.
تعبیر دیدن مار روی فرش در خواب نشانه نا امیدی و از دست رفتن رابطه هاست. شما اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. مار قرمز نشان دهنده تجاوز جنسی است. مار سبز نشانه شخصی دو رو و فریبکار و فرش آبی نشانه فردی است که به دروغ ادعا می کند عاشق شماست.
دیدن سوسک روی فرش در خواب نشانه ترس از دست دادن اموال و ثروت و دارایی هاست. به احتمال زیاد با شخصی دوست می شوید که باعث ورشکستگی شما خواهد شد

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید :

 • تعبیر فرش در خواب حیثیت و آبرو و اعتبار بیننده خواب را نشان میدهد . فرش معنی عام دارد و زیلو و قالی را نیز شامل می شود حتی بوریا ، حصیر ، موکت ، تایل و خیلی چیزهای دیگر فرش هستند و کلا در رویاهای ما آبرو و اعتبارند از نظر قضاوت دیگران و تامین است از دیدگاه خودمان .
 • چنان چه در خواب ببینید اتاق های فرش شده گسترده و وسیعی دارید تعبیر این خواب به شما میگوید که آبرو و حیثیت و اعتبار و شخصیت شما نزد افراد جامعه تامین است و مردم درباره شما خوب قضاوت می کنند و احترام قائلند . ضمنا تامین مالی حاصل می کنید که خیالتان از جهت فردای احتمالی آسوده می شود .
 • اگر خواب دیدید که اتاق های خانه شما فرش شده نیستند تعبیر کاملا خلاف مورد بالاست
 • اگر در خواب ببینید که جائی از اتاق یا خانه شما دارای فرش است و جائی زمین دیده می شود تعبیر ، آن است که موقعیتی متزلزل و ناپایدار دارید .
 • اگر خواب ببینید فرشی گران بها را با حصیر پوشانده باشید تعبیر این خواب میگوید موقعیت خوبی دارید اما ظاهرتان طوری است که مردم اعتباری به شما نمی دهند .

کارل یونگ ، پروفسور سوئیسی میگوید :

 • دیدن خواب فرش و موکت در خواب تان بیانگر شیوه ای است که خودتان را از حقایق زننده ی زندگی حفظ می کنید.
 • تعبیر دیگر خواب فرش، نمادی از تجمل، راحتی یا غنی بودن است شرایط یا طرح فرش را در نظر گیرید و اینکه چگونه موازی با پایه و اساسی که برای خودتان در زندگی گذاشته اید، پیش می روید. شاید خواب به شما می گوید که از مواجه با برخی مسائل خودداری می کنید و به جایش آنها را به زیر فرش می روبید.
 • تعبیر خواب پهن کردن فرش ، بیانگر این است که تلاش می کنید زندگی تان را راحت تر سازید. این خواب ممکن است مشابه برنامه ریزی برای چیزی باشد. شما طرح پروژه یا تلاش جدیدی را می ریزید

یوسف نبی علیه السلام گوید :

 • تعبیر خواب خانه آراستن به فرش های نیکو زیادتی نعمت و دولت باشد

تعبیر خواب فرش امام صادق (ع)

حضرت امام جعفر صادق فرماید :
تعبیر دیدن بساط ( فرش ) در خواب ، چون بزرگ و نو بود ، بر شش وجه بود .

 • عز و جاه
 • بزرگی و رفعت
 • مرتبت
 • مال
 • عمر دراز
 • ثنا به قدر بزرگی آن

تعبیر خواب فرش گران قیمت

تعبیر دیدن فرش لوکس و زینتی در خواب نشانه حرص و طمع شما به تجمل گرایی است.


تعبیر خواب فرش جارو زدن

اگر خواب دیدید که فرش را جارو میکردید تعبیرش ایناست که آن شخص به شما ضرر مالی خواهد رساند.


تعبیر خواب شستن فرش

تعبیر خواب شستن فرش نشانه ثبات در کار است. اگر در خواب ببینید که فرش می شویید نشان دهنده این است که حاضر به تغییر در روند کارتان نیستید ولی در انجام آن کار موفق هستید.
اگر خواب دیدید که مشغول شستن فرش هستید تعبیرش این است که در حرفه خود مهارت لازم را پیدا کرده اید. شما ثبات تکاری دارید و می توانید به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار کنید.


تعبیر خواب فرش خونی

تعبیر دیدن فرشی که روی آن لکه های خون ریخته این است که شما از روبرو شدن با مشکلات می ترسید و سعی می کنید با این شرایط کنار بیایید. ترس و عدم اعتماد به نفس و حتی انرژی های منفی دیگران باعث شده در همین شرایط سخت زندگی کنید و علاقه ای به پیشرفت نداشته باشید.


تعبیر خواب فرش کثیف

تعبیر دیدن فرش کثیف در خواب نشانه مشکلات و موانعی است که در زندگی تجربه میکنید.


تعبیر خواب ریختن چیزی روی فرش

اگر خواب دیدیدکه روی فرش چیزی می ریختید و آن را کثیف می کردید تعبیرش این است که دوست دارید در زندگی هیجان ایجاد کنید و از زندگی روزمره خود خسته شده اید.


تعبیر خواب نشستن روی فرش

تعبیر خواب نشستن روی فرش خوش نقش و نگار و تمیز ، این است که کار و بارتان رونق می گیرد و به سود زیادی می رسید و اگر فرش کهنه و کثیف باشد تعبیرش برعکس خواهد بود.

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید :
اگر دیدید اتاق خود را با زیلو فرش کرده و روی زیلو یک فرش گران نشستید خواب شما می گوید موقعیت شما خوب نیست ولی ظاهر را حفظ می کنید .


تعبیر خواب خریدن فرش

تعبیر خواب خریدن فرش ، نشان می دهد که در آینده به سود بالایی می رسید و این پول را صرف خانواده خود می کنید.
اگر خواب دیدید که فرش می خریدید تعبیرش این است که در آینده سرمایه گذاری خوبی خواهید کرد و به آسایش واقعی خواهید رسید. احتمالا به زودی یک سفر شاد و مفرح خواهید داشت و به زودی پاسخ تلاشتان را خواهید گرفت.


تعبیر خواب دور انداختن فرش کهنه

اگر در عالم رویا دیدید که فرش را دور انداختید تعبیرش این است که قصد دارید شغل جدیدی ایجاد کنید و اگر فرش کهنه بود و قصد داشتید فرش جدیدی بگیرید تعبیرش خوب است ولی اگر فرشی که دور انداختید نو بود تعبیرش این است که فرصت شغلی خوبی را از دست خواهید داد.


تعبیر خواب فرش لوله شده

فرش لوله شده در خواب نشان دهنده ثروت و سودی است که از راه نادرست به دست می آید. تعبیر این خوای میگوید ممکن مجبور به انجام کاری غیر اخلاقی باشید. این کار مسیر زندگی شما را تغییر خواهد داد.
تعبیر دیدن فرش رول شده و جمع شده در خواب نشانه تغییرات ناگهانی در زندگی شماست. در شرایطی قرار می گیرید که مجبور می شوید عقاید خود را به خاطر دیگران کنار بگذارید.


تعبیر خواب فروش فرش

تعبیر خواب فروش فرش نشان از سفری لذت بخش و پر از سود و منفعت است. شاید بعد از دیدن این خواب به بهترین سفر عمرتان بروید.
تعبیر خواب فروشگاه فرش در خواب نشانه محیط صمیمی و دوستان موفق است که شما را نیز موفق می کند

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید :
دیدن خواب فروش فرش نشانه آنست که به کسی که فرش را می خرد نیاز پیدا می کنید.


تعبیر خواب تابلو فرش

اگر در خواب ببینید که تابلو فرش ، روی دیوار نصب کردید تعبیر این خواب به این معنی است که شما در حال انجام پروژه ای بزرگ در کارتان هستید که سود و منفعت بسیاری از این جهت خواهید دید.


تعبیر خواب فرش ابریشمی

تعبیر فرش ابریشمی درخواب به معنی حرص و طمع در جمع آوری پول و طلاست.


تعبیر خواب فرش جدید

تعبیر دیدن فرش نو در خواب پیش بینی می کند که به سرمایه گذاری های آینده و شغل و حرفه خود دقت کنید تا به زودی موفق شوید.


تعبیر خواب فرش کهنه

داشتن یا دیدن فرش کهنه در خواب نشانه این است که باید خود را برای شرایط سخت آماده کنید. شما بدهکار هستید یا در آینده بدهکار خواهید شد. زیرا مسیری که در زندگی پیش گرفته اید اشتباه است.


تعبیر خواب فرش پاره

تعبیر خواب فرش پاره و کهنه بدبختی و بدهی های مالی است که بر اثر ولخرجی و اسراف به وجود می آید.


تعبیر خواب فرش کوچک

دیدن فرش کوچک در خواب نشانه پول کمی است که با کار زیاد و سخت پرداخت خواهید کرد. شما زندگی سختی دارید و از زندگی خسته شده اید.


تعبیر خواب فرش خیلی بزرگ

فرش بزرگ در خواب نشانه ازدواج موفق است.


تعبیر خواب قالی خیس

تعبیر دیدن فرش تر ( خیس ) در خواب به این معنی است که شما با تعصب نظرات دیگران را رد می کنید. این احساسات و افکار منفی آسیب های جبران ناپذیری در آینده به شما خواهد زد.
تعبیر دیدن فرش خیس در خواب نشانه این است که عقاید شما منفی است و مدام با دیگران بحث و جدل دارید. این احساسات یا افکار منفی در آینده آسیب های بزرگی به دنبال خواهد داشت.


تعبیر فرش مخمل در خواب

تعبیر خواب فرش مخمل اتفاقات جدیدی است که در انتظار شماست. مانند ازدواج و پیدا کردن شغل مناسب.


تعبیر خواب فرش پشمی

اگر در خواب فرش پشمی دیدید تعبیر ، این است که شخصی در خانواده شماست که شما را بسیار ناراحت کرده است. شاید در آینده نزدیک از کار خود پشیمان شده و با شما آشتی کند.


تعبیر خواب پرواز با قالیچه

اگر در خواب دیدید که در حال پرواز با فرش هستید تعبیرش این است که در سعی می کنید از شغل خود و از محیطی که در آن هستید می ترسید و سعی می کنید از آن فرار کنید.

کارل یونگ ، پروفسور سوئیسی میگوید :
خواب پرواز با فرش بیانگر این است که تمایلات و خواست هاتان از یک موقعیت، رابطه یا مسئولیت، فرار می کند.


تعبیر خواب فرش آبی رنگ

تعبیر فرش آبی در خواب نشان دهنده ثروت و سودی است که از راه نادرست به دست می آید. ممکن مجبور به انجام کاری غیر اخلاقی باشید که به سرعت مسیر زندگی شما را تغییر خواهد داد و به سود بالایی می رسید.


تعبیر خواب فرش قرمز

تعبیر فرش قرمز در خواب نشان دهنده قدرت و شهرت است. شما به راحتی می توانید سبک زندگیتان را تغییر بدهید و فرصت های عالی برای پیش می آید که می توانید خودتان را به همه اثبات کنید.
دیدن فرش قرمز در خواب می تواند نشانه خبرهای خوشحال کننده و شاد باشد.

کارل یونگ ، پروفسور سوئیسی میگوید :

 • خواب راه رفتن روی فرش قرمز بیانگر این است که تمایل دارید تحسین شوید و به شما چشم دوخته شود. شما به دنبال اعتبار و تایید برای دستاوردهاتان هستید
 • دیدن فرش قرمز در خواب تان بیانگر این است که شما از لذت و جشن در زندگی تان استقبال می کنید. شما برای جشن آماده اید

تعبیر فرش سبز در خواب

فرش سبز در خواب، تعبیرش خبر خوش است و نشان دهنده اتفاقات جدیدی در زندگی و رابطه شما خواهد بود.


تعبیر خواب فرش سفید

تعبیر خواب فرش سفید نشان دهنده ازدواج موفق و شادی در خانواده است.


تعبیر خواب فرش نارنجی

تعبیر دیدن خواب فرش نارنجی نشان دهنده افرادی هستند که برای رسیدن به هدف های کاری به شما کمک خواهند کرد و میتوانید به آنها تکیه کنید.


ترجمه : معصومه راهی

dividerاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (203 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits