مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
کتاب فارسی: قهرمان من تویی (مبارزه کودکان با کرونا)
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کتاب قهرمان من تویی با بررسی شرایطی روحی و روانی خانواده‌هایی از نقاط مختلف جهان در برخورد با همه‌گیری کووید ۱۹ شکل گرفت و بعد از چندین بار نظرسنجی از ۱۷۰۰ خانواده داوطلب از سراسر جهان بازنویسی شد.

کتاب قهرمان من تویی (My Hero is You) نوشته و همراه با تصویرسازی‌های هلن پتوک، حاصل تحقیق گسترده آژانس حمایت روانی و روحی در شرایط بحران است و با حمایت سازمان بهداشت جهانی و یونیسف برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال به‌صورت اینترنتی و رایگان به زبان های مختلف منتشر شده است.

این کتاب با بررسی شرایطی روحی و روانی خانواده‌هایی از نقاط مختلف جهان در برخورد با همه‌گیری کووید ۱۹ شکل گرفت و بعد از چندین بار نظرسنجی از ۱۷۰۰ خانواده داوطلب از سراسر جهان بازنویسی شد.

سارا، دختر کوچکی است که از شنیدن اخبار و گفتگوهای مادرش با دیگران درباره بیماری نگران شده است. مادرش به او می‌گوید این بیماری هنوز شناخته‌شده نیست اما حتی سارا هم با انجام کارهای ساده‌ای می‌تواند مثل یک قهرمان جان بسیاری را نجات دهد.

کتاب فارسی: قهرمان من تویی (مبارزه کودکان با کرونا)

سارا شب‌ها نگران است و اصلاً احساس یک قهرمان را ندارد تا اینکه اژدهای خیالی‌ای به نام آریو به اتاقش می آید. سارا سوار بر آریو به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند و با کودکانی از قاره‌های مختلف جهان آشنا می‌شود که برایش از تجربه زندگی در قرنطینه، برخوردشان با بیماری، نگرانی و کمک به دیگران می‌‌گویند.

در پایان سارا فهم عمیق‌تری از شرایط دارد و می‌داند برای گذراندن این دوران چطور می‌تواند به خودش و اطرافیان کمک کند و با این کار نگرانی‌هایش را هم کنترل کند.

هانا، قهرمان ما

هرچند کتاب‌های متعدد ترجمه‌شده‌ای از انگلیسی و همین‌طور چینی در بازار کتاب کودک ایران موجود است، هانا، قهرمان ما نوشته علی‌اصغر سیدآبادی و با تصویرگری غزاله سیدآبادی نمونه خوبی از کتابی تالیفی است که خصوصیت‌های فرهنگی خاص معاشرت‌های خانوادگی در ایران را هم در نظر می‌گیرد و جای نمونه‌های مشابه آن خالی است.

هانا، قهرمان ما، قصه‌ کودکی است که در دوران شیوع کرونا، به منزل دایی‌اش می‌رود و تلاش می‌کند از خودش مراقبت کند تا به کرونا منتلا نشود.

هانا، قهرمان ما با همکار دکتر کرمانپور ، پزشک بخش اورژانس که خود مبتلا به ویروس کرونا شد نوشته شده است. ترجمه این کتاب به چند زبان از جمله انگلیسی، فرانسوی، ترکی و آلمانی ترجمه و به صورت رایگان در اینترنت منتشر شده است.

دانلود رایگان کتاب قهرمان من تویی (My Hero is You) به زبان فارسیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است