دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
خسارت سیار چیست و کدام بیمه ها خسارت سیار دارند ؟
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
دریافت خسارت در هر رشته بیمه‌ای مهمترین معیار در خرید هر بیمه نامه است، چرا که بیمه شده تمایل دارد به راحتی اقدام به دریافت خسارت از شرکت بیمه نماید.

کارشناسی خسارت سیار

به گزارش دلگرم : بسیاری از ترافیک هایی که هر روز با آن مواجه می شویم ، ناشی از تصادفات است . تصادفاتی که گاهی نیاز به کروکی هم ندارند . حتی بعضا نیازی به مراجعه حضوری به شرکت بیمه مورد نظر هم نیست ، چون امکان کارشناسی خسارت سیار برای آن ها فراهم شده است . با این حال بسیاری از مردم از این امکان اطلاعی ندارند و طرفین تصادف منتظر رسیدن پلیس می مانند تا با کروکی به مراکز پرداخت خسارت بیمه مراجعه کنند .

پرداخت خسارت سیار؛ مزیتی قابل توجه برای شرکت‌های بیمه

اتلاف وقت و دیگر هیچ

پروسه دریافت خسارت از بیمه ، به دلیل طی کردن مراحل مختلف وقت زیادی از افراد می گیرد .در بسیاری از موارد ، طرفین تصادف دید مثبتی از مراحل دریافت خسارت دارند . به همین جهت تلاش می کنند تا با توافق بین خود ، خسارت را بین خودشان پرداخت کنند . مراجعه به تعمیرکاران متفرقه تنها راه برای کارشناسی و تعیین خسارت برای این افراد است .با توجه به این که این توافق بر اساس نظر کارشناسی مناسب نیست ، توافق قابل اتکایی نیست . این اتفاق بعضا باعث می شود یکی از طرفین تصادف متضرر شوند و خسارت واقعی پرداخت نشود .

راه حل سریع و آسان

ارزیابی و پرداخت خسارت در بسیاری از موارد باعث ایجاد درگیری و تنش بین طرفین تصادف می گشت . برای پایان یافتن این درگیری ها و تسهیل امور مربوط به ارزیابی و پرداخت خسارت ، بیمه ها اقدام به راه اندازی کارشناسی خسارت سیار نمودند .هرچند کارشناسی خسارت سیار ، آنطور که باید در باور عموم به تثبیت نرسیده است .بر خلاف باور غلط مردم و به علت عدم معرفی مناسب ، بسیاری نمی دانند که خسارت مالی بسیاری از تصادفات قابلیت ارزیابی در محل را دارد .امکان کارشناسی خسارت سیار ، راه حلی آسان برای آغاز پروسه دریافت خسارت تصادفات رانندگی می باشد .

فقط یک تماس تا اعزام کارشناس

در هنگام بروز حوادثی که نیاز به کارشناس بیمه دارند ، بهترین گزینه تماس با بخش کارشناسان شرکت بیمه مورد نظر شماست . البته باید توجه داشت که تمام شرکت ها مسئولیت مستقیم کارشناسی خسارت را برعهده نمی گیرند .شرکت سامان نگار ایرانیان یکی از قویترین شرکت های تعیین و ارزیابی خسارت می باشد . این شرکت ارزیابی خسارت های حادثه دیدگان بیمه های رازی ، البرز ، پاسارگاد و بسیاری دیگر از بیمه ها را بر عهده دارد . اگر شما تحت پوشش یکی از بیمه های ذکر شده قرار داشته باشید ، می توانید با شماره تلفن ۸۴۳۲۵-۰۲۱ تماس بگیرید .در صورت تماس با این شرکت ، کارشناس ارزیابی در اسرع وقت به محل موردنظر شما خواهد رسید . البته این نکته نیز قابل ذکر است که در صورت حضور شما در نزدیکی مراکز اصلی کارشناسی ، شما را به این مراکز ارجاع خواهد داد .

پرداخت خسارت سیار

پرداخت سیار خسارت بیمه ایران

اگر بیمه شخص ثالث شما توسط شرکت بیمه ایران صادر گردیده ، شما باید با مرکز خسارت سیار بیمه ایران ، شماره تلفن ۰۹۶۶۸ تماس بگیرید .کارشناسان بیمه ایران در صورت وقوع حادثه طی ساعات کاری ، در اسرع وقت به محل حادثه مراجعه می کنند .یکی از امکانات جالب توجه بیمه ایران صدور چک خسارت در بعضی از مواقع می باشد . در بعضی از ایام خاص ، اگر مبلغ خسارت از حد معینی فراتر نرفته باشد ، کارشناس ارزیابی اقدام به صدور چک خسارت در محل می نماید .نکته مهم و قابل توجه در رابطه با کارشناسی سیار خسارت بیمه ایران این است که این بیمه بدنه شامل ارزیابی سیار نخواهد شد .

کدام بیمه ها خسارت سیار دارند؟

تقریبا همه شرکت های بیمه دارای واحد خسارت سیار می باشند و بیمه گذاران می توانند با لحاظ شرایط از خدمات خسارت سیار این شرکت ها استفاده نمایند.

نحوه پرداخت خسارت در سایر شرکت های بیمه

شرکت بیمه آسیا متاسفانه از امکان پرداخت خسارت سیار دارا نیست .شرکت بیمه پارسیان به صورت مستقل اقدام به راه اندازی بخش پرداها خسارت به صورت سیار نموده است . افراد تحت پوشش این شرکت بیمه در صورت نیاز باید با شماره تلفن ۸۲۵۹-۰۲۱ تماس حاصل کنند .برای دریافت خسارت سیار بیمه سامان نیز می توانید از شماره تلفن ۲۲۵۱۶۵۹۴-۰۲۱ استفاده نمایید .

شماره های تماس واحد خسارت سیار بیمه ایران در تهران به ترتیب زیر می باشد:

خسارت سیار بیمه دانا

یکی از شرکت هایی که واحد خسارت سیار دارد، شرکت بیمه دانا می باشد. اگر بیمه نامه شما از بیمه دانا صادر شده و خسارت دارید می توانید با یکی از شماره های زیر برای اعلام خسارت تماس بگیرید. شماره تلفن های واحد خسارت سیار بیمه دانا به ترتیب زیر می باشد:

خسارت سیار بیمه کوثر

برای استفاده از خدمات خسارت سیار شرکت بیمه کوثر می تونید با شماره تلفن ۸۹۳۸۲ تماس بگیرید.

خسارت سیار بیمه پارسیان

اگر بیمه پارسیان دارید و خسارت دیده اید می توانید از شماره تماس واحد خسارت سیار بیمه پارسیان ۰۲۱۸۲۵۹ استفاده کنید.

خسارت سیار بیمه البرز

شماره تماس واحد خسارت سیار شرکت بیمه البرز ۰۲۱۸۴۳۲۵ در تهران می باشد.

خسارت سیار بیمه سامان

برای ارتباط با واحد خسارت سیار بیمه سامان جهت تماس با شماره تلفن های ۸۹۴۳ و یا ۴۴۰۰۶۱۶۲ تماس بگیرید.

خسارت سیار بیمه پاسارگاد

واحد خسارت سیار بیمه پاسارگاد شرکت شرکت سامان نگار ایرانیان می باشد و می توانید با شماره ۸۴۳۲۵ تماس بگیرید.

خسارت سیار بیمه کارآفرین

شماره تماس واحد خسارت سیار شرکت بیمه کارافرین به ترتیب زیر می باشد:

خسارت سیار بیمه معلم

شماره های تماس واحد خسارت سیار در شرکت بیمه معلم به ترتیب زیر می باشد:

پرداخت خسارت سیار؛ مزیتی قابل توجه برای شرکت‌های بیمه

مدارک مورد نیاز برای ارزیابی خسارت

کارشناس اعزام شده به محل حادثه برای آغاز مراحل ارزیابی ، مدارکی را از ما طلب می کند .گواهینامه طرفین تصادف اولین مدرکی است که از طرفین درخواست می شود . مدرک بعدی ، کارت خودرو یا برگ سبز طرفین خودرو می باشد . اما مهمترین مدرک ، بیمه شخص ثالث دارای اعتبار می باشد . هر دو طرف تصادف برای آغاز فرآیند کارشناسی ، باید این مدارک را ارائه کنند .

کروکی : لازم یا ضروری

برای دریافت خسارت تا سقف معینی از خسارت نیاز به کروکی پلیس نیست . اما نباید کروکی را دست کم گرفت !بعضی مواقع کارشناس در هنگام مراجعه به محل تصادف ، بنا به شرایطی از طرفین تصادف تقاضای کروکی پلیس می نماید .مثلا اگر تعداد وسائل نقلیه حادثه دیده از ۳ بیشتر باشد یا خودرو یکی از طرفین از قسمت عقب دچار خسارت شده باشد نیاز به کروکی معتبر پلیس می باشد.

ارزیابی سیار خسارت بیمه بدنه

تنها خسارت های بیمه شخص ثالث توسط کارشناسان سیار ارزیابی نمی شود .یکی دیگر از محاسن کارشناس سیار ، ارزیابی خسارت برای بیمه بدنه می باشد . برای ارزیابی خسارات ناشی از تصادف و سرقت باید همان مدارک مورد نیاز برای خسارت بیمه شخص ثالث توسط دارنده بیمه بدنه به ارزیاب تحویل داده شود .تنها در صورت درخواست خسارت سرقت ، باید گزارش تائید شده پلیس هم به ارزیاب تحویل داده شود .

تا سال ها نگرانی مردم در هنگام تصادف ، رد و بدل کردن مدارک یا تنظیم کردن زمان برای مراجعه به شرکت بیمه برای گرفتن خسارت بود . اما کارشناسی خسارت سیار بسیاری از نگرانی ها را برطرف کرد .دیگر برای بسیاری از تصادف های جزئی نیاز به حضور پلیس و کشیدن کروکی نیست . دیگر نباید منتظر طرف دیگر ماند تا به بیمه مراجعه کرد . کارشناسان در اسرع وقت اقدام به بازدید و برآورد تقریبی خسارت (البته تا سقف معین) می کنند .هر چند برای تایید خسارات بالاتر از حد مجاز ، نظر کارشناس باید توسط کارشناسان ارشد تایید شود . اما نکته مهم عدم نیاز به مراجعه حضوری برای دریافت خسارت می باشد .


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits