دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
انتخاب و انجام مشاوره حقوقی با بهترین وکلا به کمک اپلیکیشن داداپ
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
استفاده از وکیل در مسائل مربوط به خانواده سبب می‌شود که مدت زمان کمتری صرف شود. زیرا به دلیل عدم آشنایی کافی افراد با روند کار چنین پرونده‌هایی، ممکن است که به اشتباه مسیرهای دیگری را انتخاب کرده و زمان بیشتری را تلف کنند.

یکی از مشکلات مردم در انتخاب وکیل مناسب برای موضوع پرونده خود تشخیص وکیل متخصص آن حوزه است زیرا براساس قانون، وکلا حق وکالت در تمامی موضوعات را دارند ولی اغلب وکلا به صورت تخصصی در یک موضوع فعالیت می‌کنند که تشخیص تخصص وکلا برای عموم کاری دشوار است لذا به همین منظور داداپ با تقسیم‌بندی وکلا براساس تخصص اعلامی و همچنین ارائه رزومه آنها سعی در معرفی بهترین وکلا به کاربران دارد. از خدمات تخصصی وکلای داداپ، وکالت در زمینه دعاوی خانوادگی، ملکی و کیفری است.

وکیل خانواده

علم حقوق دارای شاخه‌های مختلفی بوده و حقوق خانواده یکی از زیر شاخه‌های این علم است. این شاخه از حقوق به دلیل اینکه که با اساسی‌ترین بنیان اجتماعی سروکار دارد دارای حساسیت بالایی است و هرگونه اشتباه در این زمینه قابل چشم پوشی نیست. بنابراین در این زمینه نیازمند بهره گیری از وکلای پایه یک متخصص و مجرب هستیم. مسائل خانواده بسیار حساس بوده و صرف تحصیل در رشته حقوق و دریافت پروانه وکالت نمی‌تواند بسیار کارساز باشد. بنابراین در زمینه خانواده نیازمند به کارگیری وکلای متخصص در زمینه حقوق خانواده هستیم. وکیل خانواده فردی است که به طور اختصاصی در زمینه مسائل مربوط به خانواده مثل طلاق، نکاح، نفقه، مهریه، اجرت المثل، نسب، فسخ، حضانت و... فعالیت می‌کند، دارای سابقه بالا در زمینه دریافت وکالت پرونده‌های خانواده و موفقیت در آنها است، به لحاظ شخصیتی فردی است که روحیه سازش دهنده را دارا بوده، نسبت به مسائل خانواده و قوانین این حیطه اشراف کامل دارد و دائماً در این زمینه دانش خود را به روز می‌کند. بنابراین بهتر می‌تواند چنین پرونده‌هایی را حل وفصل کند.

مزایای مشاوره با وکیل خانواده

استفاده از وکیل در مسائل مربوط به خانواده سبب می‌شود که مدت زمان کمتری صرف شود. زیرا به دلیل عدم آشنایی کافی افراد با روند کار چنین پرونده‌هایی، ممکن است که به اشتباه مسیرهای دیگری را انتخاب کرده و زمان بیشتری را تلف کنند. از طرفی استفاده از وکیل سبب می‌شود که وکیل مربوط در نقش سازش دهنده عمل کرده و چه بسا زوجین در ابتدا به تفاهم رسیده و از جدایی منصرف شوند و یا اینکه در زمینه مسئله‌ای چون طلاق توافقات خود را مطرح کنند. همچنین مشاوره با وکیل خانواده سبب می‌شود که بسیاری از حقوق افراد تضعیف نشده و افراد بتوانند مسیر درست‌تری را انتخاب کنند.

وکیل ملکی

به علت وجود قوانین و آیین نامه‌های مختلف نسبت به دعاوی ملکی، این دعاوی دارای پیچیدگی بالایی است و بدون حضور وکیل چنین پرونده‌هایی دچار مشکل می‌شود. بنابراین بهتر است که از وکلای ملکی استفاده شود. وکلا با توجه به اینکه در رشته حقوق تحصیل می‌کنند در تمامی حوزه‌های این علم به صورت مختصر اطلاعاتی را دارا هستند. اما برای اینکه فردی بتواند پرونده ملکی را قبول کند می‌بایست علاوه بر اینکه پروانه وکالت پایه یک دادگستری دارد در زمینه پرونده‌های ملکی تخصص بالایی داشته باشد. در واقع وکیل دعاوی ملکی فردی است که در زمینه دعاوی ملکی تخصص و اشراف به قوانین و آیین نامه‌های مرتبط به املاک داشته و از رویه چنین پرونده‌هایی به خوبی آگاه باشد.

مزایای مشاوره با وکیل ملکی

با توجه به اینکه چگونگی طرح دعوا و شکایت در امور ملکی از اهمیت بالایی برخوردار است، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در دعاوی ملکی بهتر است قبل از هر اقدامی از مشاوره یک وکیل ملکی استفاده شود. از طرفی با توجه به اینکه ممکن است در دعاوی ملکی طرفین دعوا جا به جا شوند، یعنی دعوای متقابل از آن‌ها صورت بگیرد و روند پرونده مختل شود، بهتر است که از راهنمایی وکیل ملکی استفاده شود. همچنین وکیل ملکی به خوبی می‌داند که روند پرونده به چه صورت بوده و زمان اعتراض نسبت به پرونده را به خوبی درک کرده و مانع از تضعیف حق موکل خود می‌شود. در نهایت باید گفت که وکیل ملکی بهتر از هر کسی می‌تواند ادله گردآوری شده را در زمان مناسب به کار برده و حق موکل خود را باز ستاند.

وکیل کیفری

دعاوی کیفری، دعاوی هستند که مستلزم صدور کیفرخواست هستند. برای دفاع از حقوق خود در دعاوی کیفری افراد نیازمند استفاده از وکلای کیفری می‌باشند. در واقع وکیل دعاوی کیفری وکیلی می‌باشد که علاوه بر داشتن پروانه وکالت دادگستری در زمینه دعاوی کیفری مانند قتل، کلاهبرداری، ضرب و جرح، جعل، آدم‌ربایی و ...تخصص و تجربه بالایی دارد.

مزایای مشاوره با وکیل کیفری در داداپ

گروه وکلای داداپ این امکان را فراهم نموده است که کاربران بتوانند از خدمات حضوری و غیرحضوری وکلای مجموعه با کمترین هزینه استفاده نمایند.خدمات این مجموعه شامل مشاوره حضوری و تلفنی با وکلای متخصص کیفری، تنظیم شکایت، لایحه و... می‌باشد.

استفاده از خدمات وکلای کیفری در امور کیفری بسیار حائز اهمیت است به این دلیل که این مسائل دارای پیچیدگی و حساسیت بالایی هستند و بدون استفاده از وکیل چنین پرونده‌هایی دچار خلل می‌شوند و عدم استفاده از وکلا به معنای این است که اتهام مورد قبول طرف می‌باشد. وکیل با توجه به تخصص و تبحری که دارد به‌خوبی می داند که شکایت را چگونه تنطیم کند که حقوق موکلش را حفظ نماید، از چه ادله‌ای و در چه زمانی از ادله و مستندات استفاده کند که برگ برنده‌ای برای موکلش باشد. این وکیل است که با مواعد قانونی به خوبی آشنا می باشد و عواقب عدم رعایت مواعد را بر موکل خود تحمیل نمی‌کند و در زمان خود تجدیدنظر خواهی و واخواهی نماید. مهم‌ترین دلیل بهره‌مندی از وکیل کیفری این است که با توجه به اینکه هردعوایی فقط یک بار قابل طرح است در نتیجه اگر به شیوه نادرست مطرح شود سبب از پایمال شدن حقوق فرد می‌شود و خسارات جبران‌ناپذیری را به بار می‌آورد.

سخن پایانی

از طریق داداپ این امکان برای کاربران در سراسر کشور فراهم شده است تا بتوانند وکیل تخصصی در زمینه‌های خانوادگی، کیفری و ... را با کمترین هزینه پیدا کرده و از طریق مراجعه حضوری یا آنلاین با وکیل مورد نظر در ارتباط باشند از مزایای بهره گیری از وکیل متخصص می توان به توقیف اموال خوانده و متهم اشاره کرد که اشخاص عادی از آن بی اطلاع بوده و چه بسا با معاملات صوری یا طرق دیگر از دسترس آنها خارج شود. گستردگی علم حقوق سبب تخصصی‌شدن وکلای این علم شده است زیرا وکلا در همه زمینه‌ها متخصص نمی‌باشند، این وکیل متخصص است که با قوانین عمومی و خاص، مواعد قانونی، طرق بکارگیری ادله و رویه قضایی هر پرونده آشنا می‌باشد و استفاده از خدمات او شانس جلوگیری از اطاله دادرسی، پرداخت هزینه کمتر و موفقیت در پرونده را بالا می‌برد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits