دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۱ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
6 ترفند ساده برای درآوردن هسته آلبالو بدون هسته گیر
4
زمان مطالعه: 4 دقیقه
ترفند برای درآوردن هسته آلبالو،در آوردن هسته آلبالو،در آوردن هسته آلبالو در خانه،چگونه بدون هسته گیر هسته آلبالو را جدا کنیم .

ترفند برای درآوردن هسته آلبالو

نحوه گرفتن هسته آلبالو، گیلاس، زیتون و میوه‌های دیگر، شبیه به هم می‌باشند. درآوردن هسته آلبالو به کمک هسته‌گیر بسیار آسان است.

کافی است آلبالو را در هسته‌گیر قرار دهید، دسته‌ی آن را فشار داده و آلبالو بدون هسته را از هسته‌گیر خارج کنید. در صورتی که تعداد آلبالوها زیاد است، هسته‌گیرهایی وجود دارند که می‌توانند به طور همزمان هسته‌ی چندین آلبالو را خارج کنند. با این ابزارهای کاربردی، شما می‌توانید هسته‌ی 25 پوند آلبالو را در کمتر از یک ساعت درآورید.

1. استفاده از یک چاپ استیک و بطری

یک بطری شیشه‌ای خالی را در نظر بگیرید. آلبالو را طوری روی دهانه‌ی بطری قرار دهید که دم آلبالو به سمت داخل بطری باشد (اول از همه دم آلبالو را بردارید). سپس، از قسمت صاف یک چاپ استیک برای فشار آوردن بر روی آلبالو و خارج کردن هسته‌ی آن استفاده کنید. هسته در داخل بطری می‌افتد. با بکارگیری این روش، کمترین آسیب به آلبالوها وارد می‌شود.

درآوردن هسته آلبالو

2. استفاده از یک چنگال برای جدا کردن هسته آلبالو

در صورتی که یک چنگال ارزان قیمت در اختیار دارید، می‌توانید آن را به آسانی به کمک یک انبردست خم کنید. البته، آن دارای کاربردهای خاص خود است. به منظور درآوردن هسته آلبالو به کمک چنگال، ابتدا باید دو شاخه‌ی بیرونی چنگال را به کمک انبردست به سمت پایین خم کرد. سپس، دو شاخه میانی را طوری خم کنید که به شکل قلاب دربیاید.

به منظور درآوردن هسته آلبالو، قلاب ساخته شده را به پایین آلبالو وارد کنید و هسته را بیرون بکشید. به همین سادگی! نکته‌ی جالب توجه در مورد این روش این است که شما می‌توانید هسته آلبالو را بدون کنده شدن دم آن از پایین بیرون بیاورید. این یک گزینه‌ی ایده‌آل برای دیپ شکلاتی آلبالو است.

3. استفاده از یک نی برای درآوردن هسته آلبالو

برای در آوردن هسته آلبالو نی را از قسمتی که شاخه جدا شده فرو برده و بچرخانید تا هسته جدا شده و با کمی فشار آن را خارج کنید.

هر چند ممکن است در ابتدا مقداری از میوه ها له شوند، ولی با کمی دقت و تمرین می توانید هسته ها را به راحتی و بدون آسیبی به شکل آلبالو و گیلاس خارج کنید.

4. درآوردن هسته آلبالو با استفاده از یک گیره کاغذ

چه کسی فکرش را می‌کرد که می‌توان از یک ابزار اداری ساده به عنوان وسیله‌ی آشپزخانه استفاده کرد؟ برای انجام این کار، کافی است گیره‌ی کاغذ را به گونه‌ای باز کنید که در دو انتهای آن، قلاب درست شود. یک طرف قلاب را آنقدر به داخل آلبالو فرو ببرید که بتوانید هسته‌ی آن‌ را خارج کنید.

در آوردن هسته آلبالو

5. جدا کردن هسته آلبالو با لوله خودکار

می توانید برای جدا کردن هسته آلبالو از لوله ی خودکار هم استفاده کنید. البته کامل باید آن را بشویید و ضد عفونی کنید. اگر به نی شیشه ای دسترسی نداشتید، لوله خودکار هم گزینه مناسبی است. در این ترفند با قرار دادن لوله خودکار در محل جدا شده شاخه و فشار دادن میتوانید به راحتی هسته آلبالو را جدا کنید .

6. در آوردن هسته آلبالو با چاقو

در صورتی که هسته‌گیر ندارید، می‌توانید از یک چاقوی تیز برای ایجاد شکاف از بالا تا پایین در آلبالو استفاده کنید. سپس، دو نیمه آلبالو را در جهت مخالف از هم دور کنید. اگر خوش‌شانس باشید، هسته به راحتی از یک طرف خارج می‌شود. اما باز هم باید از نوک چاقو به منظور خارج کردن آن از طرف دیگر آلبالو استفاده کنید.

به این ترتیب، آلبالو به دو نیمه تقسیم می‌شود که البته برای اکثر دستورهای غذایی اشکالی ندارد. اما اگر بخواهید آلبالو بدون هسته‌ی کامل داشته باشید، چه باید بکنید؟ به این منظور، لازم است تا یکی از روش‌های ساده‌ی بالا را امتحان کنید.

طرز تهیه شربت آلبالو با هسته به 2 روش سادهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (4 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است