مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۲ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
ماکارونی ، جایگزین برنج و نان
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
درگیر و دار دم کشیدن قیمت برنج و گرانی‌های غیررسمی نان به بهانه‌های گوناگون، بسیاری از شهروندان ماکارونی را به عنوان جایگزینی مناسب برای این دو ماده غذایی انتخاب کرده‌‌اند. که می‌تواند هر...

Imageدرگیر و دار دم کشیدن قیمت برنج و گرانی‌های غیررسمی نان به بهانه‌های گوناگون، بسیاری از شهروندان ماکارونی را به عنوان جایگزینی مناسب برای این دو ماده غذایی انتخاب کرده‌‌اند.


که می‌تواند هر چند روز یکبار جای خالی برنج و نان را برای آنها پر کند. هر چند قیمت‌های مقایسه‌ای فروشگاه‌ شهروند نشان می‌دهد ماکارونی‌ها در مقایسه با زمان مشابه سال پیش بین ۱۱تا ۷۰ درصد گران‌تر شده‌انداما باز هم خانواده‌ها آن‌را به برنج کیلویی۳ تا ۴ هزار تومان ترجیح می‌دهند.


با اینکه پیش از این ماکارونی‌ به عنوان غذا‌یی پرخاصیت تلقی نمی‌شد، این روز‌ها انواع غنی شده، این ماده غذایی را هم در فهرست خوردنی‌های مناسب قرار داده است.
البته از طریق اضافه‌کردن سس‌های مغذی نیز می‌توان انواع ارزان‌تر آن‌را در سبد مصرف جای داد و از صرفه‌جویی اقتصادی آن بهره‌مند شد.

برای نمونه در مایع ماکارونی می‌توان از انواع سبزی‌ها مانند فلفل‌دلمه‌ای، کلم‌بروکلی و هویج استفاده کرد.

یکی از مهم‌ترین نکات پخت ماکارونی که منجر به صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود، حرارت دادن بیشتر ماکارونی پیش از آبکش کردن است.
با نرم شدن ماکارونی جذب کربوهیدرات‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای آن سریع‌تر و آسان‌تر صورت می‌گیرد.


این غذا به وسیله اضافه کردن روغن مایع یا روغن زیتون به مایه ماکارونی، بعد از آبکش کردن نیازی به روغن مجدد ندارد. فقط اندکی روغن برای تفت مایه آن کفایت می‌کند.


درکنار ماکارونی سعی کنید از ماست و دوغ کم‌چرب و بدون گاز استفاده کنید زیرا به هضم پروتئین و کربوهیدرات‌های غذا کمک می‌کند.
برای آشتی دادن کودکان با غذا نیز می‌توان از این ماده غذایی سریع و آسان استفاده کرد. برخی از بچه‌ها تخم‌مرغ و انواع سبزی‌ها را دوست ندارند.


در این مورد می‌توان از علاقه آنها به ماکارونی سود جست و با اضافه کردن این مواد به ماکارونی کم کم آنها را به خوردن سبزی‌ها و تخم مرغ ‌ عادت داد.
البته این موضوع را نباید از یاد برد که اصولا ماکارونی غذای سنگینی است که برخی از کودکان پس از صرف آن به دل درد دچار می‌شوند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است