دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
۱۳ فایده جادویی دمنوش کامبوجا
2
زمان مطالعه: 6 دقیقه
دمنوش کامبوجا یا چای کامبوچا Kombucha : یک نوشیدنی جاودانگی یا اکسیر زندگی شناخته شده است ، این دمنوش برای ترمیم زخم سربازان ژاپنی مورد استفاده قرار می گرفت است.

دمنوش کامبوجا و فواید آن

کامبوجا شامل سم زدایی بدن، تامین مواد مغذی ضروری، منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، جلوگیری از سرطان، داشتن توانایی های محافظتی برای جلوگیری از هپاتیت، منبع خوبی از پروبیوتیک، کمک به کنترل دیابت، کمک به مبارزه با میکروب، افزایش متابولیسم، آرتریت آرام بخش، تقویت سیستم ایمنی بدن، و درمان زخم معده است.

کومبوچا در ابتدا در چین کشت می شد و از آنجا به اروپا و ژاپن و روسیه رسید.این چای اغلب به عنوان چای جاودانگی نامیده می شود و در واقع نامگذاری آن در چین بوده است.

در طول قرن ها این نوشیدنی به عنوان اکسیر زندگی شناخته شده بود.این نوشیدنی برای ترمیم زخم ها برای سربازان ژاپنی مورد استفاده قرار می گرفت.

تا سال 1960 سوئیس تحقیقات خود را در مورد خواص کومبوجا در سراسر جهان آغاز کرد.


1.مواد مغذی در دمنوش کامبوجا :

کامبوجا برای کمک به سلامت بدن قرن ها محبوب بوده است.باکتری های موجود در کامبوجا حاوی پلی فنل، اسید آمینه و اسید آلی هستند.

پس از فرآيند تخمیر کامبوجا، ويتامين ها و آنزيم های متنوعی را که برای بدن مفید هستند، توسعه می دهد. Kombucha غنی از تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید فولیک و سایر مواد شیمیایی مانند اسید گلوکونیک است.

2.سم زدایی کردن بدن :

سم زدایی بدن فرآیندی است که در آن کبد را از مواد سمی و آلودگی پاک می کند.کامبوجا به عنوان یک محرک عمل می کند و بدن را از سموم ناخواسته پاک می کند و سیستم را از داخل پاکسازی می کند.

کامبوجا بدن را از مواد معدنی و فلزات سنگین و آلودگی ها حفظ می شود.

3.آنتی اکسیدان ها :

اسیدگلوکورونیک و سایر اسید های آلی موجود در دمنوش کامبوجا جامد هستند و به بدن کمک می کنند که خود را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت می کند.

دمنوش کامبوجا بدن را از آسیب ها حفظ می کندو همچنین از اثرات مخرب رادیکال های آزاد در سلول های سالم بدن محافظت می کند.

4. پیشگیری از سرطان :

آنتی اکسیدان ها مانند سیستم دفاعی در برابر سرطان هستند. رادیکال های آزاد دارای اثرات مضر D.N.A است که می تواند موجب سرطان شود باعث رشد تومور می شود سرطان پروستات و پستان را هدف قرار داده و مانع از ریشه کردن در بدن می شود.

در این تحقیق همچنین اثرات کومبوجا بر سرطان پانکراس و توانایی آن در کاهش آسیب ها مشخص شد.

5. توانایی های محافظتی هپاتیت :

Kombucha در مبارزه با هپاتوتوکسین ها آزمایش شده است. Kombucha با دیگر چای های سیاه مقایسه شد که مشخص شد چای کامبوجا بهتر از سایر دمنوش ها اثر محافظتی دارد.

در این یافته ها مشخص شد که دمنوش کامبوجا اثر عالی بر روی کبد دارد و در واقع برای تصفیه خون بسیار مفید است.

6. پروبیوتیک :

در چین باستان، کمبوچا خواص محافظتی از روده داشت زیرا فیلسوفان باستان اعتقاد داشتند که بیشتر بیماری ها در روده شروع شده است.

در این فرایند این دمنوش یک باکتری خوب ایجاد می کند که روده را از عفونت و بیماری های روده ای خطرناک محافظت می کند. این کمک می کند که باکتری های روده سالم مانده همچنین از دستگاه گوارش محافظت کند.

خواص کامبوچا ( Kombucha )

7. مدیریت دیابت :

مطالعات متعدد برای مطالعه اثرات مهار کنندگی کومبوچا بر سرطان پانکراس انجام شده است. مطالعات نشان می دهد که ترکیب شیمیایی Kombucha آن را در تنظیم قند خون و حفظ سطح گلوکز خون کمک می کند.

مشاهده شده است که غلظت اوره در بدن را کاهش می دهد و به بدن کمک می کند تا مقادیر انسولین را کاهش دهد.

8. کامبوچا خاصیت ضد میکروبی دارد :

باکتری هایی نظیر سالمونلا و E. coli می توانند باعث ایجاد خسارت زیادی در بدن شوند و Kombucha دارای خواص ضد میکروبی است که بدن را از این عفونت ها محافظت می کند. این همچنین بهبود زخم سریع را تسهیل می کند و باکتری های آلوده را از بین می برد.

9. خواص متابولیکی دارد :

بدن نیاز به جذب اسید آمینه کافی و امگا 3 از پروتئین دارد تا پروسه بازسازی عضله را آغاز کند. Kombucha بدن را در شکستن کربوهیدرات ها و پروتئین های پیچیده کمک می کند تا اطمینان حاصل کند که مواد مغذی را به طور مناسب جذب می کند و مانع از جذب سموم در پوشش روده می شود.

10.کامبوجا درمان آرتریت است :

Kombucha دارای آنزیم هایی است که اثر ضد التهابی روی آرتروز و درد مفصلی دارند. Kombucha می تواند به بدن کمک کند تا تراکم استخوان را حفظ کند و کلیه ها را سالم نگه می دارد

11.خواص سلامتی دیگر :

اکثر نوشیدنی های انرژی حاوی مقادیر زیاد مواد شیمیایی و قندها هستند که باعث افزایش موقت انرژی بدن می شوند و به همین ترتیب باعث پایین آمدن قیمت می شوند.

Kombucha یک دمنوش با انرژی طبیعی است خواص ایجاد باکتری های مغذی و باکتری خوب برای حفظ سلامت روده را دارد.این دمنوش یک انرژی زای طبیعی و بدون عوارض است

12. سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد :

Kombucha یکی از بهترین نوشیدنی هایی است که می تواند به حفظ سیستم ایمنی بدن شما کمک کند. خواص ضد التهابی و ضد میکروبی آن سیستم ایمنی بدن را به عنوان عفونت نگه می دارد و بیماری های فصلی قادر نخواهد بود بر آن تأثیر بگذارد.

مصرف منظم Kombucha می تواند باکتری های مضر را از بدن دور نگه دارد به بدن کمک می کند تا آنها را دفع کند.

13.برای درمان زخم معده مفید است :

زخم معده یک وضعیت نسبتا ناراحت کننده است و می تواند منجر به بسیاری از مشکلات دیگر مانند فشار خون بالا و در موارد شدید سرطان کولون شود.

آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های موجود در Kombucha به طور خاص از موسیون ها در بافت های معده محافظت می کنند و از دفع بیش از حد اسیدهای معده جلوگیری می کنند.

مطالعات انجام شده نشان دهنده توانایی Kombucha برای بهبود زخم ها به عنوان داروهای تجاری قابل دسترس است.

divider

بیشتر بخوانید :

خواص بی نظیر نوشیدنی کامبوجا

خواص و مواد مغذی مفید کره کاکائو

11 خاصیت شگفت انگیز خربزه تلخ و کدوی تلخ

خواص بی نظیر چای رویبوس ( Roiibos )

کاربر گرامی اگر نظر و پیشنهادی در این زمینه دارید لطفا دیدگاه خود در زیر همین صفحه با ما و دیگران کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید .

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits