نحوه گرفتن فال قهوه : آموزش مرحله به مرحله گرفتن فال قهوه

۱,۲۵۵
۱
۰
یکشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶
فال قهوه یکی از مهیج ترین سرگرمی هایی است که رواج دارد و مخاطبین خاص این فال آن را به اشکال مختلف تعبیر میکنند اما آیا شما هم با چگونگی و نحوه گرفتن فال قهوه و طرز تهیه دم کردن قهوه برای فال آشنا هستید.
نحوه گرفتن فال قهوه : آموزش مرحله به مرحله گرفتن فال قهوه

نحوه گرفتن فال قهوه و انواع آن

چه قهوه ای برای گرفتن فال قهوه خوبه

گرفتن فال قهوه یکی از مواردی است که بسیاری از مردم علاقه دارند آن را فرا گرفته و پس از نوشیدن قهوه‌، بتوانند فال خود را تعبیر کنند.

تاریخچه فال قهوه

قهوه نوشیدنی 70% مردم دنیاست، و بسیاری از ملل از دیرباز به خواص گوناگون آن واقف بوده اند. خاصیت آرام بخشی و تسکین آن از این ماده،نوشیدنی اصلی و مهم مجالس پذیرایی را ساخته است. ضمن نوشیدن قهوه نوعی سرگرمی و تفنن ابداع شد که به آن فال قهوه نام داده شد.

قهوه بدلیل داشتن مواد غیر حلال و جامد همیشه مقداری ته نشین دارد و از آنجاییکه رسوب این مواد به شکلها و تصاویر مختلف شباهت دارد،به نحوی ارتباط بین سرنوشت نوشنده قهوه و این تصاویر،انگاشته و از اینجا قواعد فال قهوه پیدا شد.

تغییر این شکلها نوعی آینده بینی به حساب آمده که بین ملل نوشنده قهوه بسیار رایج و جاری است،حتی مجامع و مراکز و انجمن ها و نشریات مربوط به آن دایر گردیده است.

اساس فال قهوه به اشکال مورد مشاهده در فنجان قهوه مربوط می شود،لکه ها و سایه ها به شکلها نسبت داده شده و برای هر شکل تعبیر خاص قائلند.

در بین اشکال مشاهده شده صورتهای بروج دوازده گانه و بروج فلکی از اهمیت بیشتری برخوردارند. برای پیشگویی دقیق تر فال بیننده می بایست به تفاسیر مربوط به این بروج نیز آشنایی داشته باشد.

باید توجه داشت که شکل بروج می بایست در فنجان تقریبا مشخص بوده باشد.البته وضوح تصاویر در بقیه موارد آنچنان اهمیتی ندارد ولی شکل بروج و نشان دهنده ذات و ساخت درونی فرد می باشد و می بایست واضح و روشن باشد

در تفسیر فنجان شکلهای تیره ملاک می باشند ولی بعضی افراد به اشکال سفید نیز توجه می کنند.

معمولا ته فنجان را در محل دل و پیرامون محل وقوع حوادث و وقایع می دانند؛طول تصاویر نشانه طول واقعه است؛ از کف فنجان تا لبه آنرا طول یک عمر به حساب می آورند؛

مثلا اگر آبشاری دیدید که ارتفاع آن تا لبه فنجان آمده باشد نشان دهنده این است که موفقیت تا آخر عمر ادامه دارد؛اگر وسط دیواره فنجان باشد موفقیت تا نیمه زندگی ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : اعداد در فال قهوه : هر عدد در فال قهوه چه تعبیری دارد ؟

آموزش گرفتن فال قهوه

فال قهوه یکی از فال های مرسوم و رایج بخصوص در میان خانم ها می باشد که مطمئنا خیلی ها دوست دارند نحوه خواندن نماد های آن را یاد بگیرند.

 1. نیت کنید.
 2. پس از نوشیدن قهوه نعلبکی را روی فنجان گذاشته و با دقت آن را برگردانید.
 3. چند دقیقه بعد فال شما ظاهر می شود. شما می توانید از روی فنجان یا نعلبکی فال خود را بخوانید.
 4. فنجان را در دست راست خود بگیرید.
 5. با قطر فرضی آن را به ۴ بخش تقسیم کنید.
 6. حال هر تکه شامل علائم نمادینی است که میتوانید آنها را با نماد ها و نشانه هایی که در زیر برایتان قرار داده ایم تعبیر و تفسیر کنید.

نحوه گذفتن فال قهوه

وسایل لازم برای گرفتن فال قهوه

1- قهوه

قهوه لازم برای فال بینی قهوه ای مخصوص می باشد که می بایست مقداری ناخالصی یا دُرد به اندازه لازم دارا باشد و با قهوه نوشیدنی فرق دارد.پس دقت شود که قهوه فال گیری که به قهوه ترک معروف است تهیه گردد.

2-قهوه جوش

قهوه جوش می بایست ساده و بقدر کافی جادار باشد و حتی الامکان دهانه آن تنگ و جنس آن فلزی و هر چه کهنه تر و قدیمی تر باشد بهتر است.

3- فنجان و نعلبکی

فنجانهای خیلی کوچک مطلوب نیست و می بایست فنجانهای متوسط با ساخت ساده انتخاب شود و دارای لبه بلند باشد.از انواع چینی ساده و هر چه قدیمی تر مطلوب تر است.

4-آتش

آتش طبیعی از سوختن ذغال و هیزم ترجیح داده می شود ولی نوع آتش زیاد مورد توجه نیست.

5-شکر یا قند

شکر یا فشرده برای هم شیرین کردن قهوه که طعم تلخ دارد و هم برای قوام آمدن دُرد قهوه لازم است.

سینی قدیمی شکل دار فلزی مطلوبترین سینی فال قهوه می باشد

آموزش فال قهوه

طرز تهیه قهوه برای فال قهوه

بیست گرم قهوه بسیار نرم (برای این مقدار قهوه یک فنجان بزرگ آب لازم است پس می توان مقدار قهوه را کمتر هم گرفت و آب را هم کم کرد) و یک فنجان آب و مقداری شکر (بر حسب سلیقه) در قهوه جوش مخصوص ریخته و بروی آتش می گذارند.

بمحض اینکه بجوش آمد و بوی قهوه بلند شد خوب قهوه را بهم می زنند سپس قهوه را در فنجان مخصوص ریخته و صاحب فال طوری میل می کند که آبی در آن باقی نماند و سپس این فنجان قهوه را که نعلبکی آنرا وارو روی آن قرار داده ، وارو نموده و اندکی تامل می کنند که نقوش در فنجان بسته شود .

باید نعلبکی صاف و بدون رنگ ، یکدست سفید باشد و حتما بایستی این نعلبکی کاملا تمیز و خشک باشد. و یا اینکه در موقع میل نمودن قهوه مقداری قهوه را در فنجان باقی گذارده و اینجاست که از نعلبکی استفاده می شود که بدو طریق می توان عمل کرد :

 1. تفال از روی فنجان .
 2. تفال بوسیله نعلبکی .

طریق سهل و ساده استفاده از فنجان است به این طریق که پس از میل نمودن کامل قهوه نهلبکی را وارون روی فنجان قرار داده و فنجان را بر می گردانند . در این صورت نقش قهوه مورد لزوم صاحب فال فقط در دیواره های فنجان و ته فنجان بسته می شود و دیگر چیزی روی نعلبکی نمی رسد .

گویند فال بایستی کف فنجان و سطح داخلی فنجان را در مغز خود گسترانده و بشکل یکدایره در آورده و سپس نقوش را بخواند.

طریقه تفال بوسیله نعلبکی قدری مشکل تر ولی دقیقتر است و به این طریق که قهوه را کاملا میل نکرده بلکه از مایع قهوه مقداری را ته فنجان نگه می دارند و قبل از وارونه کردن فنجان این مقدار قهوه با رسوب ته فنجان را به یک قاشق یا تکان دادن فنجان خوب بهم زده تا قهوه غلیظی حاصل شود در این حال نعلبکی را روی فنجان قرار داده و وارونه نمائید .

مسلما مقداری قهوه در وسط نعلبکی جمع می شود پس از برداشتن فنجان از روی نعلبکی اگر آبی در وسط نعلبکی دیده شود فنجان را بر می گردانیم و سعی می کنیم که فقط رسوب قهوه در نعلبکی باقی بماند و ضمنا با تکان دادن عرضی و طولی نعلبکی ممکن است کمک به نقش بستن قهوه نمائید .

قهوه ته فنجان را بطوریکه که قبلا ذکر شد روی این نعلبکی ریخته و نعلبکی را مرتبا در جهات مختلف ولی افقی تکان می دهند که خوب قهوه پخش شده و اشکال لازم ظاهر گردند و اگر خواننده فال قهوه محارت داشته باشد می تواند با این تکان دادن اشکال مربوطه بصاحب فال را مطابق دلخواهش ایجاد نماید !

وحشت نکنید طالع کسی بستگی به این حرکات ندارد زیرا که اگر کسی مایل به خوش بخت شدن باشد می تواند و عکس قضیه هم صحیح است

چو تو خود کنی اختر خویش را بد قهوه مدار از فلک چشم نیک اختری را برای خوب تشخیص دادن اشکال یک ذره بین هم می توانید بکار برید. ممکن است برای تهیه این قهوه ،قهوه را در یکپارچه ظریف (مکمل) ریخته ، گره زده ، در فنجان را گذارده و آب جوش روی آن بریزند.

گرفتن فال قهوه / چه قهوه ای برای فال خوبه ؟

انواع فال قهوه

فال قهوه دو نوع است. یک نوع فقط با نگاه کردن به نعلبکی تعبیر می شود. در نوع دوم که این روزها مورد استفاده است،ابتدا به فنجان سپس به نعلبکی نگاه کرده،تعبیر می شود.

فال قهوه نعلبکی

آماده کردن قهوه ته نشین شده ، مقداری قهوه خیلی ریز برداشته شده و داخل آب داغ جوشانده می شود.

کمی از آبش خورده شده و ته مانده آن که نباید زیاد غلیظ باشد داخل نعلبکی صاف،تمیز و خشک ریخته شده و برای پراکنده شدن ته قهوه به همه جای نعلبکی چند بار در جهات مختلف تکان داده می شود و برای آشکار شدن اشکال در جهات مختلف تکان داده می شود.

بعد از آماده کردن قهوه نعلبکی را جلوی خود بگیرید،در ذهن خود خطی از راست به چپ که از وسط نعلبکی بگذرد بکشید و به همین ترتیب خطی خیالی از بالا به پایین طوری بکشید که نقطه تقاطع این دو خط درست وسط نعلبکی باشد.

فال قهوه نعلبکی
فال قهوه نعلبکی

فال قهوه فنجان

کمی از قهوه را بعد از خوردن آن داخل فنجان باقی می گذارند. سپس بعد از گرفتن نیتی نعلبکی بر روی فنجان گذاشته شده و برگردانده می شود.

بعد از این که قهوه کمی خنک شده با نگاه کردن به اشکال داخل فنجان تعبیر می شود. بعد از فنجان نوبت نعلبکی است. اضافه های داخل نعلبکی درون فنجان ریخته می شود. و این بار با اشکال داخل نعلبکی فال تعبیر می شود.

نحوه گرفتن فال قهوه فنجان
فال قهوه فنجان

اخطارهای مهم فال قهوه

 1. در فال قهوه فقط یک نیت می شود.
 2. برای نگاه کردن و تعبیر اشکال فنجان در جهت عقربه های ساعت گردانیده می شود.
 3. اشکال ابتدا به طور مستقل تعبیر می شود و سپس حوادث به یکدیگر ربط داده می شود.
 4. نباید ته قهوه داخل فنجان زیاد باقی مانده باشد زیرا اشکال آشکار نمی شود.
 5. یک فال قهوه دو بار گرفته نمی شود،بدشانسی می آورد.
 6. فنجانی که برای فال قهوه گذاشته شده نباید برگردانده شود و باید روباز بماند.
 7. برای گرفتن فال قهوه ،قهوه همیشه باید از یک طرف فنجان نوشیده شود.

چگونه فال قهوه بگیریم ؟

چگونه فال قهوه بگیریم ؟

قهوه را بنوشید ولی بگذارید دُرد آن در ته فنجان باقی بماند؛نعلبکی را روی آن گذاشته با دو دست سریعا به طرف خود برگردانده و روی میز بگذارید و تامل کنید تا کمی خشک و ثابت شود.

سپس فنجان را برداشته تصاویر و سمبل ها و نشانه های موجود در آن را شناسایی کرده و مطابق اشکال موجود در لینک انتهای همین مقاله شرح داده شده .

البته شکلهای موجود در قهوه خیلی دقیق و روشن نیستند ولی بیننده پرتجربه به راحتی می تواند تشابه آنها را با اشکال موجود در سایت تشخیص دهد.

چه قهوه ای برای گرفتن فال قهوه خوبه ؟

فال قهوه، خواندن و تفسیر نشانه ها توسط واسطه ای اســت که از قهوه مانند گوی بلورین فالگیرهای کولی استفاده میکند.

قهوه ترک آسیاب شده بیش از هر نوع قهوه دیگر مورد اســتفاده قرار میگیرد و روند اجرای پیشگویی در همه جای دنیا یکسان اســت.

قهوه نوشیده میشود و فنجان محتوی تفاله قهوه با آداب خاصی بر روی نعلبکی برگردانده میشود و پس از خشک شدن توسط مورد مطالعه فالگیر قرار میگیرد.

اشکالی که بر دیواره فنجان تشکیل شده اند تشخیص داده شده و تفسیر میشوند و هر کس با کمی تمرین و تمرکز و با آزاد گذاشتن ناخودآگاه خود میتواند این اشکال را به خوبی تعبیر نماید.

در واقع تفاله قهوه یا چای، اشکال ابرها، لکه های سنگفرش، گلهای قالی و اســتخوانهای خرگوش (که در آفریقا به کار میرود)، همه اشکال و نمادهایی هستند که میتوان آنها را با دانستن علم نشانه شناسی و مراجعه به درونیات و درک خود از هر تصویر، معنا نمود.

بیشتر بخوانید :

آموزش کامل تفسیر بیش از 130 تصویر متفاوت در فال قهوه


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم