دلگرم
امروز: جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۱ میلادی
چسبیدن فلز (قاشق) به بدن پس از تزریق واکسن کرونا واقعیست ؟
5
چهارشنبه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۷:۱۸
ویدئویی از فردی که مدعی است پس از تزریق واکسن کرونا بدنش قابلیت نگهداشتن یک قاشق فلزی را پیدا کرده است در فضای مجازی منتشر شد.

چسبیدن قاشق به بدن پس از تزریق واکسن کرونا

ماجرای چسبیدن فلز به بدن افراد واکسینه بعد از تزریق واکسن کرونا مسئله ای عجیب به نظر می رسد که یک پزشک متخصص در این زمینه توضیح داد.

صحبت هایی مطرح شده است درباره اینکه واکسینه شدن افراد در برابر کرونا ویروس موجب ایجاد چسبندگی فلزات به محل تزریق می شود.


مطالبی در خصوص چسبندگی اشیای فلزی به محل تزریق واکسن وجود دارند که عنوان می‌کنند که تزریق واکسن کرونا در برخی افراد موجب می‌شود که اشیای فلزی به محل تزریق واکسن بچسبند و حال با توجه به فیلم‌هایی که در این خصوص وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود آیا چنین مطلبی صحت دارند و یا مانند بسیاری از مطالب دیگر که در فضای مجازی منتشر می‌شود، جزء شایعات محسوب می‌شوند.

به گزارش رکنا ، حمید عمادی، متخصص بیماری‌های عفونی در این خصوص گفت: برخی از افراد به دلایل نامعلومی حالت مگنتیو دارند و برخی اشخاص این موضوع را به واکسن نسبت می‌دهند، در حالی که چنین صحبت‌هایی صحیح نیست و این حالت ربطی به تزریق واکسن ندارد.

محقق اصلی پروژه واکسن کرونا ی سوبرانا (مشترک بین کوبا و پاستور ایران) ضمن اشاره به اینکه گروه‌های ضد واکسن در همه دنیا وجود دارند، ادامه داد: افرادی که بر ضد واکسن تبلیغ می‌کنند که در کشور ما هم هستند و به علاوه بین شرکت‌های بزرگ دارویی در دنیا که واکسن‌های مختلفی را تولید کرده اند به دلیل رقابتی که با یکدیگر دارند، مطالبی را بر ضد هم منتشر می‌کنند و فضای مجازی هم بستر پخش اینگونه مطالب را بیش از پیش فراهم می‌کند و به طور کلی نباید به مطالب این چنینی توجه شوداین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.6 از 5 (5 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits