دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۳ میلادی
دلیل سکسکه نوزاد چیست و برای بند آوردن سکسکه نوزاد بهترین راه چیست؟
242
زمان مطالعه: 5 دقیقه
دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد-دلیل سکسکه نوزاد- بند آوردن سکسکه نوزاد-سکسکه نوزادان-سکسکه نوزاد-سکسکه‌های نوزادان-کاهش سکسکه نوزاد-راه‌های کاهش سکسکه نوزاد-سکسکه طولانی نوزاد-در طول سکسکه نوزاد-ایجاد سکسکه در نوزاد

چرا و چگونه سکسکه نوزاد اتفاق می افتد؟

دلیل سکسکه نوزاد انقباض عضلات و حرکت ناگهانی دیافراگم است. واضح است که این موضوع باعث اذیت شدن آنها می شود، اما جای نگرانی نیست، چون سکسکه نوزادان تنها یک دقیقه طول می کشد. همینطور عواملی مثل تحریک عضلات، نوع شیر دادن به آنها و یا نگه داشتن نوزاد در دمایی ، که باعث سرما خوردن وی میشود.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد

در کل نگرانی والدین درباره ی نوزادانشان ، تا زمانی که سکسکه نوزاد مزاحم خواب و تغذیه ی کودک نمی شود ،بی مورد است و نیازی به مراجعه به متخصص نیست. اما اگر این تدوام تا بالای یک سال طول کشید ، زمان آن فرا رسیده که به آن توجه کنید.هرچند که این امر بسیار نادر است، اما به هر صورت همیشه پیشگیری، بهترین راه است.

اگر نوزادی دارید که مدت طولانی سکسکه می‌کند و این امر او را ناراحت می‌کند، باید او را نزد پزشک اطفال ببرید. ممکن است بیماری رفلاکس معده مری (GERD) در او تشخیص داده شود.

این بیماری علامت‌های شایع زیر را دارد :

سکسکه‌های طولانی، سرفه. در این بیماری اسید معده وارد مری می‌شود و ایجاد ناراحتی می‌کند.

اگر این بیماری در نوزاد تشخیص داده شود، باید اصول شیردهی مطابق با دستورات پزشک انجام شود و یک سری دارو برای اصلاح این وضعیت تجویز شود.

برخی تصورات غلط در خصوص بند آوردن سکسکه نوزاد وجود دارد؛ مثلا ترساندن نوزاد، فشار دادن پیشانی او، فشار دادن چشم نوزاد و ... . اما امروزه هیچ یک از این روش‌ها توصیه نمی‌شود، زیرا هیچ پشتوانه علمی ندارد. آنچه مهم است این است که سکسکه نوزاد امری شایع و اجتناب ناپذیر در نوزاد است و بسیاری از سکسکه‌های نوزادان کاملا طبیعی است.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد

راه‌های کاهش سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسه نوزاد:

***ببینید آیا نوزاد بعد از شیر خوردن، آروغ زده است یا نه؟ ورود بیش از حد هوا هنگام شیر خوردن یا مکیدن پستانک می‌توانند سبب ایجاد سکسکه در نوزاد شود.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد

***موقعیت سر نوزاد را تغییر دهید. گاهی اوقات با تغییر وضعیت سر نوزاد، سکسکه او قطع می‌شود.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد

***اگر سکسکه نوزاد طولانی شده و او را بی تاب کرده است، می‌توانید کمی آب گرم به او بدهید.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***سعی کنید در طول سکسکه نوزاد به او شیر ندهید، زیرا هوای بیشتری وارد معده او می‌شود و بیشتر نفخ می‌کند.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***اگر نوزادی دارید که خیلی سکسکه می‌کند، حجم وعده‌های شیردهی را کاهش و تعداد آنها را افزایش دهید. حجم زیاد شیر در هر وعده شیردهی می‌تواند سبب ایجاد سکسکه در نوزاد شود.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***اگر از شیشه شیر برای شیردهی به نوزاد استفاده می‌کنید، حتما سایز سر شیشه را متناسب با دهان نوزاد انتخاب کنید. اگر اندازه سرشیشه با دهان نوزاد متناسب نباشد، هوا وارد دهان نوزاد می‌شود و او بیشتر دچار سکسکه می‌شود. همچنین طی شیردهی از سینه مادر نیز باید سعی شود هوای کمتری وارد دهان نوزاد شود نا نفخ کمتری صورت بگیرد و احتمال وقوع سکسکه کمتر شود.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***حتما بعد از هر بار شیر دادن به نوزاد آهسته پشت او را بمالید تا هر گونه هوای بلعیده شده در طول شیردهی از دهان او خارج شود.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***اگر هنگام شیر خوردن نوزاد از سینه مادر به مکیدن او توجه کنید خواهید دید که سرعت مکیدن او تقریبا آرام و با آهنگ خاصی است. اگر از شیشه شیری که برای تغذیه نوزاد انتخاب می‌کنید، شیر با سرعت بالایی عبور کند و نوزاد با سرعتی بیش از توان خود شیر بنوشد، احتمال سکسکه او بالا می‌رود. بنابراین آرام شیر خوردن نوزاد به کاهش سکسکه او کمک می‌کند.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***هنگامی که نوزاد دچار سکسکه می‌شود می‌توانید او را بغل کنید و راه بروید و مناظر مختلف را به او نشان دهید. این کار می‌تواند سبب کاهش سکسکه او شود.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***اگر نوزادتان پستانک را قبول کرده است، می‌توانید هنگام سکسکه، پستانک را امتحان کنید.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***نوزاد را روی سطح صافی بخوابانید و دست‌های او را بالا ببرید و پشت او را بمالید تا معده او انقباض خود را کاهش دهد.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***گاهی اوقات مشاهده می‌شود که نوزاد به علت سرمای هوا دچار سکسکه می‌شود. اگر احساس می‌کنید نوزادتان سردش شده است، او را گرم کنید.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***در صورتی که در محیط شلوغی هستید و نوزاد شما دچار سکسکه شده است، او را به مکان آرامی ببرید تا احتمال سکسکه در او کاهش پیدا کند.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***در صورت تمایل می‌توانید مقداری آب قند به نوزاد در حال سکسکه بنوشانید تا سکسکه او کاهش پیدا کند. این روش یک روش متداول برای کاهش سکسکه در نوزاد است.

دلیل سکسکه نوزاد و بند آوردن سکسکه نوزاد***سعی کنید در طول سکسکه، حواس نوزاد خود را پرت کنید و با او بازی‌های مختلفی انجام دهید

گردآوری:مجله اینترنتی دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (242 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


۳ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

علی صالحی | ۴ سال پیش
چه ربطی داشت همه روشی گفتی امتحان کنیم.
0
0
سید حسن | ۷ سال پیش
با سلام از مطالب آموزنده و کاربردی سایت کمال تقدیر و تشکر را دارم
0
0
بهنام | ۸ سال پیش
ممنون عالی بود
0
0