دلگرم
امروز: شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
حالت شیردادن به کودک،با انواع حالت شیر دادن به کودک خود آگاه هستید؟
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حالت شیردادن به کودک-انواع حالت شیر دادن به کودک-آموزش حالت شیردادن به کودک-حالت های شیردادن به کودک-چگونگی حالت شیردادن به کودک-روش شیر دادن به کودک-روش های شیر دادن به کودک-یادگیری حالت شیردادن به کودک

حالت شیردادن به کودک:شیرخواران شكمو هنگام غذا خوردن تماشایی اند؛ خود مادران عاشق شیر خوردن فرزندشان هستند با این همه همیشه این سوال را از خود میپرسند كه: « الان بچم راحته؟ نكنه شیر بپره تو گلوش؟ » این نگرانی ها تنها برای شیر مادر نیست، حتی اگر فرزندتان شیر خشك هم می خورد باید بلد باشید چطور به او شیر بدهید؛

حالت شیردادن به کودک و انواع حالت شیر دادن به کودک

حالت شیردادن به کودک و انواع حالت شیر دادن به کودک

اصلا شیر خوردن آدابی دارد، از موقعیت بدن مادر و كودك تا اینكه مادر بفهمد شیرش به طور صحیح خارج می شود یا نه؛ با خواندن این مطلب در شیردهی به نوزادان و انواع حالت شیردادن به کودک متخصص خواهید شد.

حالت شیردادن به کودک:آغوشی مورب

بنشینید، بالشی را روی پایتان بگذارید و فرزندتان را در آغوش بگیرید به طوری كه بدنش كاملا كشیده باشد؛ اگر می خواهید از سینه راست تان شیر دهید بازوی راست تان را پشت بدن كودك قرار داده و با انگشتان دست چپ سر كودك را به سمت سینه تان بگیرید.

حالت شیردادن به کودک و انواع حالت شیر دادن به کودک

حالت شیردادن به کودکآغوشی

بنشینید و نوزادتان را طوری بغل كنید كه بدنش اریب به سمت شكم تان بیاید آرنج تان را زیر سرش و كف دس تتان را زیر باسنش بگذارید، با دست دیگرتان سینه خود را نگاه دارید. این حالت برای نوزادانی كه چند وقتی است شیر خوردن را شروع كرده و دیگر مکیدن را خوب بلدند مناسب است. البته بعضی خانمها می گویند نگاه داشتن سر نوزاد در این وضعیت سخت است.

حالت شیردادن به کودک و انواع حالت شیر دادن به کودک

حالت شیردادن به کودکآغوش صلیبی

یک بالش با ارتفاع و سفتی مناسب انتخاب كنید و نوزاد را به پهلو روی آن بخوابانید؛ اگر می خواهید از سینه چپ تان شیر بدهید با بازوی راست پشت و با كف دست سر كودك را نگاه دارید و بالعكس. با انگشتان دست چپ سینه چپ تان را نگاه دارید.

حالت شیردادن به کودک و انواع حالت شیر دادن به کودک

حالت شیردادن به کودکدراز كشیدن به پهلو

اگر می خواهید از سینه چپتان شیر دهید به پهلوی چپ دراز بكشید و به تیكه گاهی تیكه بدهید؛ فرزندتان را هم به پهلو روبه روی خود بخوابانید. با بازوی راست تان پشت و با كف دست راست تان سرش را نگاه دارید؛ زیر سر خودتان و زیر بدن بچه به اندازه كافی بالش بگذارید تا فاصله ها تنظیم شوند. این حالت برای شب ها كه فرزندتان با گریه های گرسنگی شما را بیدار میکند مناسب است.

حالت شیردادن به کودک و انواع حالت شیر دادن به کودک

حالت شیردادن به کودکاصول شیردادن با شیشه

بنشینید و فرزندتان را طوری بغل كنید كه حالت نشسته داشته باشد. پشت گردنش را نگاه دارید. درحالتی كه دراز كشیده به او شیر ندهید زیرا ممكن است شیر وارد گوش هایش شود و زمینه عفونت ایجاد كند. شیشه را به طور مورب بگیرید تا پستانك شیشه پر شود و كودك هوا نمكد.

شیشه و تمام اجزایش را تمیز نگاه دارید. به این منظور میتوانید آن را بجوشانید یا در ماشین ظرفشویی بشویید.شیری كه آماده كرده اید را در یخچال نگاه داشته و اگر تا 24 ساعت مصرف نكردید آن را دور بریزید.

برای گرم كردن شیری كه در یخچال یا فریزر بوده، شیشه محتوی شیر را تا زمانی كه به دمای اتاق برسد در ظرف آب گرم بگذارید. ابتدا چند قطره اش را روی پشت ساعدتان بریزید و اگر دمایش مناسب بود به فرزندتان بدهید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (8 رای)  
    توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

    دیدگاه ها

    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    
    hits