ارتباط تنبیه بدنی کودک ورفتارهای پرخاشگرانه نوجوانی

۵,۹۱۶
۳
۰
پنج شنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵

مطالعات نشان می‌دهد که مادرانی که کودک زير 3 ساله خود را تنبیه بدنی می‌کنند، در افزایش خطر ابتلا این کودکان به رفتارهای پرخاشگرانه و خشونت در دوره نوجوانی، نقش اساسی دارند.

مطالعات انجام شده نشان می دهد که انواع تنبیه بدنی، کودکان را برای رفتارهای پرخاشگرانه در مراحل بعدی زندگی آماده می کند.

 تنبیه بدنی کودک

دکتر کاترین تیلور ، محقق و استادیار علوم سلامت و بهداشت جامعه در دانشگاه تولان و دانشکده بهداشت شهر نیواورلئان ، می گوید هرچند کودکان نیازمند یادگیری نظم و انضباط هستند اما والدین باید بدانند که لازم است اين کار را با استفاده از رفتارهايی به جز تنبيه بدنی به او آموزش دهند. پیام آکادمی اطفال آمریکا می گوید به شدت با هر نوع تنبیه بدنی کودکان به هر دلیلی مخالف است .

ارتباط تنبیه بدنی کودک ورفتارهای پرخاشگرانه نوجوانی

دکتر تیلور و همکارانش در یک نظر سنجی از2500 مادر دارای کودک زير سه سال پرسیدند که در ماه گذشته چند بار فرزند خود را تنبیه بدنی کرده اند که نزدیک به نیمی از انها گفتند که در ماه گدشته فرزند خود را تنبیه بدنی نکرده اند، حدود 28درصد آنها یک یا دوبار این کار را انجام داده اند و و 26 درصد در طی اين مدت بیش از دوبار فرزند خود را تنبیه کرده اند.

 تنبیه بدنی کودک


دکتر پاتریشیا هامتز ، مدیر پیشگیری از آسیب و خشونت و استادیار بالینی مرکز اطفال در دانشگاه کلمبیا نيز با تاکید بر وجود ارتباط بین رفتار های تهاجمی با هر نوع خشونت فیزیکی در خانه و پرورش انسانی تهاجمی تر در آینده، به مادران کودکان زير سه سال پيشنهاد می کند که برای اصلاح رفتارهای بد و تقويت رفتارهاب درست از راه های دیگری به جز تنبيه بدنی استفاده کنند.

منبع: نی نی باناین مطلب چقدر مفید بود ؟
(3 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم