دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۲۶ مه ۲۰۲۰ میلادی
رحلت دانشمند شهير خراسان آيت ‏اللَّه شيخ عباس خالصي خراساني (1378 ش)
3
1,682
Arad |
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آيت ‏اللَّه حاج شيخ عباس خالصي خراساني در سال 1289 ش (1328 ق) در بخش بيهود از توابع شهرستان قائن در خراسان فعلي به دنيا آمد و پس از طي دروس مقدمات و سطح راهي حوزه علميه مشهد گرديد. وي پس از مدتي به نجف رفت و پس از شركت در درس خارج فقه و اصول حضرات…

رحلت دانشمند شهير خراسان آيت ‏اللَّه شيخ عباس خالصي خراساني (1378 ش) آيت ‏اللَّه حاج شيخ عباس خالصي خراساني در سال 1289 ش (1328 ق) در بخش بيهود از توابع شهرستان قائن در خراسان فعلي به دنيا آمد و پس از طي دروس مقدمات و سطح راهي حوزه علميه مشهد گرديد. وي پس از مدتي به نجف رفت و پس از شركت در درس خارج فقه و اصول حضرات آيات: آقاضياءالدين عراقي، شيخ محمدحسين غروي اصفهاني، سيدابوالحسن اصفهاني، سيدجمال الدين گلپايگاني و سيد محمود شاهرودي، به اخذ اجازات متعدد روايي و اجتهادي نائل گشت.

آيت‏ اللَّه خالصي در حدود سال 1320 ش به ايران بازگشت و در زادگاهش و سپس در بخش سرايان، به خدمات ديني، علمي و اجتماعي خود ادامه داد. برخي از آثار ايشان عبارتند از: تاريخ ايران، ادبيات پارسي و تقريرات درس اصول آيت‏ اللَّه شاهرودي. آيت ‏اللَّه خالصي سرانجام پس از چند سال كسالت و ضعف عمومي، در نهم فروردين 1378 ش برابر با يازدهم ذي‏حجه 1419 ق پس از شصت سال خدمت در راه دين، در 89 سالگي دارفاني را وداع گفت و پس از تشييعي با شكوه، در قبرستان عمومي سرايان در استان خراسان به خاك سپرده شد.


    دیدگاه ها

    شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید
    hits