دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
۲۶ مهرماه شروع هفته ملی تربیت بدنی و ورزش
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هفته تربیت بدنی و ورزش در 26 مهر ماه در کشور همزمان با روزهای آغازین فعالیت مدارس و دانشگاه ها گرامی داشته شده و به ترویج فرهنگ ورزش همگانی و اهمیت ورزش در مدارس پرداخته می شود.

هفته تربیت بدنی همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود.

ورزش رکن اصلی سلامتی است. تحرک کافی بدن انسان نخستین، او را سالم نگه داشته بوده، اما هر چه زندگی شهری، یک جانشینی و زندگی های کارمندی رواج پیدا کرد، بدن ها بیشتر دچار بیماری های مختلف چون آرتروز، پوکی استخوان، چاقی، فشار خون، دیابت و… شد.

هر چقدر سن افراد بالاتر می رود، ورزش منظم می تونه شما را از نظر بدنی متناسب و سالم نگاه داره. همچنین وضعیت پوست و ماهیچه های شما را هم بهتر خواهد کرد، قابلیت انعطاف شما را بالاتر می بره و از بسیاری بیماری های مربوط به پیری از قبیل پوکی استخوان و بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

26 مهر، روز تربیت بدنی و ورزش به دلیل ترویج فرهنگ ورزش و تحرک کافی در جامعه نامگذاری شد تا به بهانه این روز و این هفته هم شده، اهمیت ورزش بیشتر مرور شده و با توجه به ابلاغیه ها در ادارات، مدارس و دانشگاه ها و… ورزش بیشتر در جامعه ترویج پیدا کند.

۲۶ مهرماه شروع هفته ملی تربیت بدنی و ورزش

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits