دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۷ اوت ۲۰۲۲ میلادی
شهادت شهید محمود غلامی (1339ش)
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهادت شهید محمود غلامی

شهید محمود غلامی در تاریخ چهاردهم اسفندماه سال ۱۳۳۹ش در روستای دشت مزار از منطقه دماوند در یک خانواده  شهید محمود غلامیمذهبی چشم به جهان گشود. محمود، دوران تحصیلات خود را با موفقیت پشت‌ سر گذاشت.

غلامی دارای اخلاق و رفتاری نیکو و پسندیده بود و نسبت به انجام فرائض دینی بسیار مقید و حساس بود. وی در راه‌اندازی پایگاه بسیج نیز نقش و فعالیت چشم‌گیری داشت. با شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران به ندای پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفت و به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید تا این‌که سرانجام در تاریخ شانزدهم اسفندماه سال ۱۳۶۱ش در سن ۲۲ سالگی در منطقه شرق بصره به صف یاران شهیدش پیوست و سرافرازانه عاشورائی گشت.

فرازی از وصیت‌نامه: سپاس خداوندی را که شناخت معرفت خویش را به من آموخت. انتخاب راه شهادت که در صدر اسلام اولین‌بار از سوی مردانی چون حسین علیه‌السلام، ابوذر و یاسر برگزیده شد؛ تا امروز به جوانان ایران‌زمین به ارث رسید. شما نیز با کار و کوشش خود، انقلاب را یاری کنید و ما نیز با خون خود ریشه آن را آبیاری می‌کنیم. مرگ در بستر، ذلت است و این را بدانید که تا کفر هست لشگریان اسلام آرام نخواهند نشست. تذکر دیگر این‌که امام را همیشه دعا کنید زیرا با رهنمودهای او انقلاب تا این حد پیش رفته است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است