دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۲ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز
0
زمان مطالعه: 12 دقیقه
چرا شکلات دست ساز خوشمزه تر است. تفاوت شکلات های دست ساز و انواع صنعتی آنها در کیفیت. دلیل اختلاف قیمت این دو محصول. ویژگی‌های خرید شکلات دست ساز.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

فرقی نمی‌کند شما از آن دسته افرادی باشید که به سالم بودن خوراکی هایی که می‌خورد اهمیت می‌دهد یا عاشق خوردن تنقلات متنوع است. شکلات های دست ساز هردو خواسته شما را برآورده می کند. شاید قبلاً برای خرید شکلات دست ساز باید از دوست و آشنا سراغ این محصول را می‌گرفتید و کسی را پیدا می‌کردید که به صورت خانگی و محدود این محصول را تهیه می‌کرد یا خودتان شخصاً دست به کار می‌شدید. این احتمال هم وجود داشت که کلاً قید این خوراکی خوشمزه را می‌زدید. اما اکنون با گردشی کوتاه در فضای مجازی می‌توان دید که در چند سال اخیر تعداد تولید کنندگان این شکلات‌ها چقدر بیشتر شده و استقبال افراد از خرید شکلات دست ساز و سفارش به صورت آنلاین گویای محبوبیت آن است. دلیل این استقبال علاوه بر طعم عالی این محصولات، اطمینان از سالم بودن آن‌هاست. این ماده غذایی بیشترین طرفداران خود را میان خردسالان دارد. مادران مهربانی که نگران سلامتی فرزند خود هستید با خرید شکلات‌های دست ساز می‌توانند مطمئن باشند که میان وعده‌ای سالم و خوشمزه را در اختیار کودک دلبندشان می‌گذارند.

اکنون برای چشیدن طعم بی‌نظیر این محصول مفید، دیگر مجبور نیستید خودتان دست به کار شوید. بلکه با وجود فروشگاه‌هایی که به صورت اینترنتی در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌توانید به راحتی به افرادی که در تولید این خوشمزه‌ها مهارت کافی دارند طعم‌های دلخواه خود را سفارش داده و با خرید شکلات دست ساز به صورت آنلاین با خیال راحت آنها را مصرف کنید.

برای دانستن ویژگی‌های یک شکلات مرغوب و سپس تفاوت نوع صنعتی و دست ساز آن با یکدیگر، در ادامه با ما همراه باشید.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

ویژگی‌های یک شکلات مرغوب

ویژگی های یک شکلات مرغوب

برای خرید یک شکلات دست ساز مرغوب ابتدا باید مشخصه‌های یک شکلات خوب را بدانید. بخشی از این ویژگی‌ها تنها در آزمایشگاه قابل تشخیص هستند اما توجه به یک سری نکات ساده می‌تواند ما را در خرید محصولی سالم‌تر یاری دهد. باید این را هم در نظر داشت که دلیل اصلی بالاتر بودن قیمت شکلات دست ساز نهفته در عواملی است که در زیر به آنها اشاره می‌شود.

مواد تشکیل دهنده شکلات

تولید کننده ملزم است روی بسته بندی تمام مواد به کار رفته در محصول را قید کند. بنابراین در هنگام خرید شکلات دست ساز می‌توانید از سازنده درباره این مواد سؤال کنید. در چوکوچاملی با مراجعه به سایت به راحتی می‌توانید در جریان کلیه مراحل تولید از ابتدا تا انتها قرار بگیرید علاوه بر این از آخرین قیمت شکلات دست ساز نیز مطلع شوید.

تاریخ تولید شکلات

شکلات‌هایی که از تاریخ تولید آنها زمان کمتری گذشته است عطر و طعم بهتری دارند. شکلات تلخ معمولاً تا حداکثر 1سال و شکلات سفید حداکثر 6ماه بعد از تولید باید مصرف شوند. خرید شکلات دست ساز این مزیت را دارد که شما به صورت تازه و بلافاصله پس از سفارش آن را مصرف می‌کنید.

عطر شکلات

شکلات مرغوب به دلیل استفاده از رایحه‌ای قوی و دلپذیر دارد. بعد از سفارش از چوکوچاملی و خرید شکلات دست ساز متوجه تفاوت عطر و طعم نوع صنعتی و دست ساز آن خواهید شد.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

تفاوت عطر و طعم نوع صنعتی و دست ساز

بافت شکلات

شکلاتی که با کیفیت باشد ترد و سفت است و در دمای اتاق ذوب نمی‌شود اما از طرف دیگر به راحتی در دهان آب می‌شود. با خرید شکلات دست ساز می‌توانید این حس بی‌نظیر را تجربه کنید.

سالم بودن شکل ظاهری شکلات

خرد شدن شکلات باعث می‌شود که با محیط واکنش نشان داده و خاصیت قلیایی پیدا کند. این امر به شدت کیفیت شکلات را کاهش می‌دهد. هنگام خرید شکلات دست ساز این محصولات به صورت پک‌های زیبا و کاملاً سالم به دست شما می‌رسند.

رنگ شکلات

یک شکلات با کیفیت دارای سطحی براق و صیقلی است و هیج‌گونه لک، سفیدک و ناهمواری روی آن دیده نمی‌شود. شکلات تلخ به رنگ قهوه‌ای تیره بوده و هرچه رنگ آن به قرمز متمایل باشد، مرغوب‌تر است.

طعم شکلات

طعم یک شکلات مرغوب برای مدتی در دهان باقی مانده و زود از بین نمی‌رود. با خرید شکلات دست ساز این حس خوب را به خود هدیه می‌دهید و هرگز آن را فراموش نخواهید کرد.

انواع شکلات

این محصول به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که هر کدام از آنها مصرف خاص خود را دارد و در جاهای مختلف مورد اسفاده قرار می‌گیرند که حتی در زمان خرید شکلات دست ساز می‌توانید . به طور کلی این شکلات‌ها را می‌توان در دسته های زیر جای داد.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

انواع شکلات دست ساز

1- شکلات خالص یا واقعی

این محصول که دارای بافتی کرمی، لوکس و مزه‌ای قوی است در انواع مختلفی تولید می‌شود. تفاوت این شکلات‌ها در درصد کاکائوی به کار رفته در آنهاست. در ادامه به هریک از این محصولات اشاره می‌کنیم.

  • بدون شکر

85 تا 100 درصد از دانه‌های کاکائو تشکیل شده است.

  • تلخ وشیرین

65 تا 80 درصد آن را دانه‌های کاکائو تشکیل می‌دهد.

  • نیمه شیرین

35 تا 60 درصد آن را دانه‌های کاکائو تشکیل می‌دهد.

  • شکلات شیری

10 تا 20 درصد آن را دانه‌های کاکائو تشکیل داده و شکر و پودر شیر به آن افزوده می‌شود.

  • شکلات سفید

تنها از کره کاکائو درست شده و دارای 20 درصد کره کاکائو و 14درصد شیر جامد در ترکیبات خود می‌باشد.

ویژگی های شکلات واقعی

با دانستن ویژگی‌های شکلات واقعی یا خالص بهتر می‌توان آن را تشخیص داد. این ویژگی‌ها در زیر آورده می‌شوند.

  • به دندان ها و کام نمی‌چسبد

  • با گرمای دست آب می‌شود

  • هیچ ترک و خراشی روی آن وجود ندارد

  • عطر و طعمی قوی دارد

  • هنگام شکستن صدایی بلند و تیز دارد

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

ویژگی‌های شکلات واقعی یا خالص

2- شکلات کامپاند یا مرکب

این شکلات، شکلات واقعی نبوده و در آن از روغن‌های گیاهی استفاده شده و بیشتر برای مصارف قنادی و پوشش بستنی‌ها و بیسکوئیت‌ها از آنها استفاده می‌شود.

ویژگی‌های شکلات‌های کامپاند

شکلات‌های مرکب دمای ذوب بالاتری دارند و به اندازه شکلات خالص چرب و خامه‌ای نیستند. در رنگ‌ها و طعم‌های متنوعی موجودند و قابلیت ترکیب با رنگ‌های خوراکی را دارند. ضمن اینکه نسبت به شکلات‌های خالص قیمتی پایین‌تر دارند.

شکلات خارجی بهتر است یا ایرانی

در این که شرکت‌های خارجی در تولید محصولات خود از مواد اولیه بهتری استفاده می‌کنند شکی نیست با این حال نمی‌توان گفت که آنها نیز 100درصد از کره کاکائو استفاده می‌کنند. مهم‌ترین تفاوت آنها با شرکت‌های داخلی این است که مواد اولیه به کار رفته صادقانه روی محصول قید می‌شود. شما می‌توانید با خرید شکلات‌ دست ساز طعم واقعی شکلاتی را که در آن 100درصد از کره کاکائو استفاده شده بچشید. قیمت شکلات دست ساز داخلی در مقایسه با انواع صنعتی خارجی آن بسیار مقرون به صرفه‌تر بوده و شما می‌توانید از تازگی محصول نیز اطمینان کامل داشته باشید.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

شکلات‌ دست ساز طعم واقعی شکلات

تفاوت شکلات دست ساز و شکلات‌های صنعتی

حال که مشخصه های یک شکلات مرغوب را بررسی کردیم به تفاوت نوع صنعتی و دست ساز آنها با یکدیگر می‌پردازیم.این دو محصول تفاوت‌های چشمگیری با یکدیگر دارند. وجود همین تفاوت‌ها زمینه ساز خلق طعم های جادویی و اختلاف قابل توجه آنها در قیمت و کیفیت می‌شود.

تفاوت در مواد اولیه

در فرآیند تولید شکلات‌های صنعتی چون تولید به صورت انبوه صورت می‌گیرد تولیدکنندگان به دلایلی نظیر پایین آوردن هزینه‌های تولید و قیمت نهایی محصول از مواد اولیه جایگزین استفاده می‌کنند. به عنوان مثال به جای استفاده از پودر و کره کاکائو که طعمی بی‌نظیر داشته و حاصل فراوری دانه های کاکائو هستند از روغن پالم و کره گیاهی استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید روغن پالم مضراتی دارد. از جمله این مضرات هم می‌توان به احتمال ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی در اثر افزایش چربی و کلسترول و انسداد عروق اشاره کرد.

از آنجا که دمای ذوب کره کاکائو و روغن پالم با یکدیگر تفاوت دارد می‌توان این مورد را ملاک مهمی برای تشخیص یک شکلات مرغوب قرار داد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که دقیقا به دلیل همین تفاوت نوع نگهداری این دو با هم فرق دارد. شکلات های دست ساز اگر به مدت طولانی در دمای اتاق قرار بگیرند شکل خود را از دست داده و سفیدک می زنند.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

تشخیص یک شکلات مرغوب

تنوع بیشتر در طراحی اشکال

شکلات‌های دست ساز می‌توانند به صورت کاملاً سفارشی و طبق خواست و سلیقه شما طراحی شوند. شما می‌توانید برای هر مناسبتی شکلات مرتبط با آن را سفارش داده و حتی تاریخی که برایتان معنای خاصی دارد نظیر تاریخ سالگرد ازدواج یا نام شیرین عزیزانتان را تبدیل به یک شکلات خوشمزه کنید و هدیه ای خاص و به یاد ماندنی به آنها تقدیم کنید.

تنوع در طعم

این شکلات‌ها می‌توانند متناسب با هر ذائقه ای تولید شوند. به دلیل دقت و ظرافتی که در فرایند تولید این محصول از آن بهره گرفته می‌شود ذائقه شما را مهمان طعم‌های منحصر به فرد و جادویی و بی‌نظیر حود می‌کنند. طعم‌هایی که نمونه آن را در هیچ فروشگاهی نمی‌توانید پیدا کنید. خرید شکلات های دست ساز این امکان را به شما می دهد که طعم مورد علاقه خود را با جزئیاتی مثل مغزها و میوه ها سفارش داده و دقیقاً همان چیزی را که انتظار دارید تحویل گرفته و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

طعم‌های منحصر به فرد و جادویی شکلات دست ساز

بسته بندی‌های منحصر به فرد و خاص

علاوه بر خلق طعم‌های خارق‌العاده و بی‌نظیر، کسانی که در حوزه تولید شکلات های دستساز فعالیت می‌کنند در انتخاب بسته بندی ها نیز دقت و سلیقه زیادی به خرج داده و شما می‌توانید شکلات دست ساز دلخواه خود را در بسته بندی های زیبا و جذاب که هم به مهمانی های شما جلوه می بخشد هم متناسب با نیاز شماست تهیه کنید. نوع بسته‌بندی این شکلات‌ها آنها را به گزینه‌ای مناسب جهت هدیه دادن تبدیل کرده است.

عوامل مؤثر در قیمت شکلات دست ساز

شکلات های دست ساز علاوه بر خوشمزه تر بودن، گران تر هم هستند. این بالاتر بودن قیمت به دو دلیل است. یکی مواد اولیه به کار رفته دراین شکلات ها که به جای پودر کاکائو در آنها از خود کاکائو استفاده می شود و یکی هم به واسطه زمان و دقتی است که برای تهیه این شکلات ها صرف می شود. هر کدام از این شکلات های دست ساز دانه دانه و بدون دخالت ماشین‌آلات صنعتی و با صرف زمان زیادی تولید می شوند پس طبیعی است که قیمت بالاتری هم داشته باشند.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

شکلات های دست ساز دانه دانه

چطوربه فروشندگان شکلات دست ساز اعتماد کنیم؟

این پرسش خیلی از شما عزیزان است. زیرا تولید و تهیه شکلات دست ساز با روش کارخانه ای بسیار متفاوت بوده و رعایت موارد مربوط به بهداشت و استفاده از مواد اولیه مرغوب شرط اصلی اعتماد به این فروشگاه هاست.

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم توجه به یک سری نکات به شما کمک می کند تا تجربه خریدی عالی را داشته باشید.

در درجه اول باید از جایی خرید خود را انجام دهید که سابقه قابل توجهی در این زمینه داشته و شما بتوانید به نظرات مشتریان دسترسی داشته باشید. مهارت، شرط اصلی تولید یک شکلات دست ساز مرغوب است. برای اینکه بتوانید با خیال راحت این محصول را خریداری کنید باید مطمئن شوید که تولید کننده دقت و وسواس و تجربه کافی در تهیه شکلات دست ساز مورد نظر شما داشته و در نهایت محصولی با کیفیت مطابق با استانداردهای موجود به شما ارائه می دهد.

دومین نکته این است که تولید کننده این شکلات ها مصرف کننده را در جریان تمامی مراحل تولید که شامل مواد اولیه مورد استفاده و نحوه بسته بندی است، قرار دهد.

خرید شکلات دست ساز | خوشمزه‌‌ای سالم به نام شکلات دست‌ ساز

نحوه بسته بندی شکلات دست ساز

سخن آخر

خرید شکلات دست ساز چوکوچاملی به صورت آنلاین روشی مطمئن و مقرون به صرفه برای شمایی است که به دنبال تنقلات مفید و با کیفیت هستید. آموختن روش های تولید و تهیه مواد اولیه این شکلات‌ها ممکن است در وقت و حوصله همه نگنجد.

علاوه بر اینها شما با مشاهده و مقایسه انواع شکلات ها در فروشگاه های اینترنتی داخلی و خارجی مانند وبسایت معتبر www.friars.co.uk در مقایسه با خرید حضوری انتخابی راحت تر بدون هدر دادن وقت و هزینه های رفت و آمد خواهید داشت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits