دلگرم
امروز: جمعه, ۱۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه در تمام این سال‌ها
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در ساخت عطرهای تلخ معمولاً از گیاهان، ادویه‌های تند، ادویه‌های شرقی و ریشه‌ٔ درختان استفاده می‌شود. هرچند امروزه این ادکلن‌های تلخ به‌صورت صنعتی و در محیط‌های آزمایشگاهی هم تولید می‌شوند.

وقتی که صحبت از انتخاب و خرید ادکلن مردانه می‌کنیم، اولین چیزی که توجه ما را به خودش جلب می‌کند «بو یا رایحه» ادکلن است؛ به همین خاطر اصلی‌ترین دسته‌بندی برای ادکلن‌ها، دسته‌بندی بر اساس رایحهٔ آن‌هاست.

تلخ، شیرین، گرم، تند و ... همگی از انواع رایحه‌های عطرها و ادکلن‌ها هستند که ویژگی‌های خاص و طرفداران خاص خود را دارند. در ادامه قصد داریم لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه در تمام این سال‌ها را به شما معرفی کند.

البته پیش از معرفی این لیست، ابتدا بیاید تا کمی با ویژگی تلخ بودن عطرها آشنا شویم.

وقتی که از رایحهٔ تلخ حرف می‌زنیم، منظورمان همان تلخی مزه‌ها که در ذهن تداعی می‌شود نیست، بلکه بویی مانند بوی چوب سوخته، نعناع، قهوه یا میخک مدنظرمان است.

اگر شما هم به‌دنبال خرید ادکلن اصل هستید، لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ را از دست ندهید. ما در ادامه فهرستی پانزده‌تایی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین عطرهای تلخ مردانه را در اختیار شما قرار می‌دهیم و راجع به شش مورد اول آن به تفصیل صحبت می‌کنیم.

فهرست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه

 • ادکلن لاگوست اسنشیال
 • ادکلن بلک افغان - ناسوماتو بلک افگانو
 • ادکلن آکوا دی جیو
 • ادکلن لالیک انکر نویر
 • ادکلن بوتگا ونتا پور هوم
 • ادکلن آرمانی کد اسپرت
 • ادکلن بلو شنل
 • ادکلن کانکتد کنت کول ریکشن
 • ادکلن آیس من
 • ادکلن دانهیل سنچری
 • ادکلن آزارو کروم لجند
 • ادکلن دیسکوارد
 • ادکلن نامبر ناین پولو بورلی هیلز
 • ادکلن دیور سوَیج
 • ادکلن تروساردی

لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه در تمام این سال‌ها

۱- ادکلن لاگوست اسنشیال

عطر ادکلن لاگوست اسنشیال سبزLacoste Essential عطری است تلخ و خنک. این ادکلن یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارین ادکلن‌ها در بین ادکلن‌های تلخ مردانه است که در سال ۲۰۰۵ به بازار عرضه شده است.

ترکیب این عطر از نت‌های مرکبات و معطر است که آن را در زمرهٔ عطرهای چوبی معطر قرار داده است.

رایحهٔ این عطر بسیار سبک است و حسی از رهایی به همراه آرامش به شما هدیه می‌دهد.

رایحه اولیه: نارنگی ، برگ مو ، ترنج

رایحه میانی: فلفل ، گل سرخ بلغای

رایحه اصلی: نعناع هندی ، چوب صندل سفید

لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه در تمام این سال‌ها

۲- ادکلن بلک افغان - ناسوماتو بلک افگانو

ادکلن بلک افغان ناسوماتو بلک افگانو Nasomatto Black Afganoعطری است گرم و تلخ که شما حتماً تاکنون هم اسم آن را شنیده‌اید و هم بوی آن به مشامتان خورده است. تلخی بوی ادکلن بلک افغان یک تلخی خاص است که به جرات می‌توان گفت با هیچ عطر دیگری قابل مقایسه نیست.

طراحی فرمول عطر بلک افعان توسط عطرساز معروف «الساندرو گوالتیری» صورت گرفته است.

وقتی که این عطر را بر روی پوست خود می‌زنید، ابتدا بوی گیاه شاهدانه را حس می‌کنید. در ادامه نت‌های میانی تشکیل شده از صمغ، قهوه و تنباکو به شما آرامشی دوچندان خواهند داد. در آخر هم بوی بخور و چوب عود را استشمام خواهید کرد.

جالب است بدانید طراحی رایحهٔ این عطر به گونه‌ای صورت گرفته است که می‌توانید همزمان با همسر خود از آن استفاده کنید و در واقع عطری است هم مردانه و هم زنانه!

رایحه اولیه: نمونه‌های سبز، شاه دانه
رایحه میانی: رزین و صمغ، قهوه، برگ توتون، نمونه های چوبی
رایحه پایه: بخور، عود

۳- ادکلن آکوا دی جیو

لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه در تمام این سال‌ها

ادکلن آکوا دی جی‌یو Acqua di Gio عطری است تند، خنک و البته تلخ که توسط برند جورجیو آرمانی در سال ۲۰۱۵ وارد بازار شده است.

فرمول این عطر به گونه‌ای است که حس تازگی و فِرِش (fresh) بودن را به شما می‌دهد، چراکه نت‌های پایهٔ این عطر از عنبر و نعنا است که با ترکیبی از آکوردهای دریایی در نت‌های آغازی،‌ تجربهٔ رایحه‌ای خاص با خنکی بی‌نظیری را به شما هدیه می‌دهد.

همچنین امروزه ادکلن آکوا دی جی‌یو پروفوندو محصول جدید آرمانی نمونه‌ای مدرن‌تر از همین عطر است.

نت‌های آغازی: آکوردهای دریایی، ترنج، پرتقال سبز برزیلی

نت‌های میانی: رزماری، استوخدوس، گیاه زربین یا سرو (Cypress)

نت‌های پایه: عنبر، نعنا گواتمالایی، مشک

۴- ادکلن لالیک انکر نویر

لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه در تمام این سال‌ها

ادکلن لالیک انکر نویر عطری است مردانه با رایحه گرم و تلخ.

ادکلن لالیک انکر نویر از عطرهای قدیمی بازار است که در سال ۲۰۰۶ وارد بازار شده است.

این ادوتویلت مردانه بیشتر مناسب جوانان است چراکه رایحه‌ای عمیق و منحصر به فرد دارد و برای عقاید و سلیقه‌های خاص طراحی شده است.

هنگام اسپری عطر لالیک انکر نویر بر روی پوست خود، بوی تلخی از چوب سرو به مشام شما خواهد رسید. رایحهٔ پایهٔ این عطر تلخ مردانه از چوب کشمیر و مشک است و در مجموع می‌توان گفت این ادکلن رایحه‌ای شبیه بوی چوب سوخته از خود به جا می‌گذارد.

اگر به جز عطر و بو، طراحی بطری عطر هم برای شما اهمیت دارد بهتر است بدانید عطر لالیک طراحی شیشه‌ای ساده اما زیبایی دارد، یک قالب کریستالی سیاه که طراحی شیشه از طراحی جوهردان مشهور سال ۱۹۱۳ شرکت لالیک الهام گرفته است. انکر نویر به معنی جوهر سیاه است که تبلور همین نام در این طراحی دیده می‌شود.

رایحه اولیه: سرو
رایحه میانی: خس خس
رایحه پایه: چوب کشمیر , مشک

۵- ادکلن بوتگا ونتا پور هوم

لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه در تمام این سال‌ها

ادکلن بوتگا ونتا پور هوم پرفیوم Bottega Veneta Pour Homme Parfum عطری است گرم و تلخ. این عطر در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شده است اما علی‌رغم جدید بودن، توانسته خود را در بین لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه جا کند.

عطر بوتگا ونتا پور هوم با شروعی شیرین از رایحهٔ لوبیای تونکا به همراه رایحه‌ای گرم و البته کمی تند از ترکیب هل و صمغ‌های درختی به شما حس سرزندگی می‌دهد.

با گذشت زمان عطر گرم‌تر و شیرین‌تر می‌شود و همزمان رایحهٔ چرم در آن هم قوی‌تر می‌شود. این ترکیب تلخ و شیرن و چرمی بوی خوشبو، مردانه و لاکچری به شما هدیه می‌دهد.

رایحه اولیه: هل سبز، سدر
رایحه میانی: فلفل تند، نراد
رایحه پایه: لوبیا تونکا، چرم ، گل لادن

۶- آرمانی کد اسپرت

لیست محبوب‌ترین عطرهای تلخ مردانه در تمام این سال‌ها

ادکلن آرمانی کد اسپرت Armani Code Sport عطری است خنک و تلخ.

اگر به‌دنبال خرید ادکلن مردانه اصیل هستید، مطمئناً این ادکلن انتخاب شما خواهد بود. شرکت آرمانی این ادوتویلت مردانه خود را در سال ۲۰۰۴ روانهٔ بازار کرد. رایحهٔ آرمانی کد اسپرت بر پایهٔ مرکبات و نعنا ساخته شده است.

رایحهٔ آغازین با بوی لیمو و کمی تلخی و خنکی از نعنا شروع می‌شود. در ادامه عطر با رایحه‌‌ای از مرکبات و نعنا کمی به سمت شیرینی می‌رود و در آخر با اضافه شدن زنجبیل و رایحهٔ ملایمی از چوب حسی تلخ و تند به شما می‌دهد.

رایحه اولیه: ماندارین ، نعناع
رایحه میانی: لیمو ، زنجفیل

رایحه پایه: آب ، عنبر ، خس خس

انتخاب شما بین ادکلن‌ های تلخ مردانه چیست؟

شما تجربهٔ استفادهٔ کدامیک از عطرها و ادکلن های تلخ مردانهٔ‌ بالا را داشته‌اید؟ یا دوست دارید کدامیک را خرید و استفاده کنید؟

ازآنجایی که نمونه‌های فیک ادکلن‌های بالا در بازار زیاد شده است پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ادکلن مردانه اصل به بودیسه شاپ به‌عنوان یک فروشگاه معتبر در زمینهٔ فروش و حراج عطر و ادکلن مراجعه کنید و از بین بیش از هزاران عطر، ادکلن و ادوتویلت، محصول موردنظر خود را انتخاب و خریداری کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits