دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
بیوگرافی همسر سابق حاکم دبی (رندا بنا) از ازدواج تا ماجرای طلاق
15
زمان مطالعه: 8 دقیقه
همسر سابق حاکم دبی کیست ؟ ماجرای افشاگری همسر سابق حاکم دبی چیست ؟ همسر اول حاکم دبی کیست

همسر سابق حاکم دبی کیست ؟

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (۱۹۴۹ در شهر دبی) که همچنین به اسم شیخ محمد شناخته می‌شود نخست‌وزیر (رئیس مجلس وزیران) و نایب رئیس امارات متحده عربی و همچنین حاکم دبی است. وی در ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۴۹ در شهر دبی متولد شد. از او به عنوان «معمار دبی نوین» یاد می‌کنند.

او سومین پسر از چهار پسر راشد بن سعید آل مکتوم است. مادر او شیخه لطیفه بنت حمدان آل نهیان (دختر شیخ حمدان بن زاید آل نهیان، حاکم ابوظبی) است

شیخ محمد در سال ۱۹۷۹ با همسر اولش «حلاوه شریفی از اهالی رودان هرمزگان» ازدواج کرد. شاهدخت هیا بنت الحسین دختر ملک حسین پادشاه پیشین اردن و خواهر ناتنی ملک عبدالله دوم پادشاه کنونی اردن هاشمی نیز در ۱ آوریل ۲۰۰۴ به همسری شیخ محمد درآمد. این دو دختری به نام الجلیله (متولد ۲۰۰۷) و زاید (متولد ۲۰۱۲) دارند. شیخ محمد تولد زاید را در توییتر اعلام کرد .

شیخ محمد رسماً ۲۱ فرزند دارد، ۸ پسر و ۱۳ دختر.

در ژوئیه ۲۰۱۹ وبگاه دیلی بیست گزارش داد شاهدخت هیا بنت الحسین به همراه دو فرزندش (زاید و جلیله) از امارات گریخته و به آلمان پناهنده شده‌است. شیخ محمد در شعری که توسط یکی از نزدیکانش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شد، فرار همسرش را بشدت محکوم کرد .

بنا بر اسناد دادگاه عالی بریتانیا، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی پس از اطلاع پیدا کردن از وجود ارتباط جنسی بین شاهدخت هیا با محافظ شخصی بریتانیایی‌اش، او را بدون اطلاع طلاق داد و به گونه‌ای عمل کرد که به ارعاب و ترساندن شاهدخت هیا منجر شد .

رندا بنا کیست

رندا همسر اول حاکم دبی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم

رندا بنا همسر اول و سابق شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی در گفتگو با نشریه انگلیسی ساندی تایمز درباره زندگی خود و اینکه حاکم دبی چگونه عاشق او شد و به او پیشنهاد ازدواج داد و به دنیا آمدن فرزندش و سپس طلاقش و اینکه چگونه از دیدن دخترش که اکنون به سن 40 سالگی رسیده محروم است صحبت کرد.

رندا در سن 64 سالگی برای اولین بار داستان زندگی‌اش با حاکم دبی را روایت و افشا کرد که چگونه ده‌ها سال برای برقراری ارتباط با دخترش که امروز در دهه چهل زندگی خود به سر می برد و با شیخ منصور معاون نخست‌وزیر امارات ازدواج کرده٬ تلاش کرده است.

شیخ محمد انسان بسیار سرسختی است٬ من تصمیم خودم را گرفتم و او را ترک کردم و اکنون مجازات من این است که نمی‌توانم منال٬ دخترم را ببینم.رندا در خصوص چگونگی آشنا شدن با شیخ محمد گفت که حاکم دبی هنگامی که رندا 16 ساله بود در یک مهمانی او را دیده و بعد به خواستگاریش رفته بود.

لوییز کالاگان خبرنگار این نشریه به نقل از رندا بنا نوشت: شیخ محمد انسان بسیار سرسختی است٬ من تصمیم خودم را گرفتم و او را ترک کردم و اکنون مجازات من این است که نمی‌توانم منال٬ دخترم را ببینم.

رندا در خصوص چگونگی آشنا شدن با شیخ محمد گفت که حاکم دبی هنگامی که رندا 16 ساله بود در یک مهمانی او را دیده و بعد به خواستگاریش رفته بود.

رندا همراه با بن راشد در لندن زندگی می کرد و سپس به دبی آمد٬ البته زندگی در یک امارت عربی برای او جالب نبود.

همسر سابق بن‌راشد در خصوص علت جدایی‌اش اظهار داشت که او پس از به دنیا آمدن دخترش در خلال سفر به بیروت فهمید که همسرش اشتباهی مرتکب شده و به همین دلیل تصمیم به طلاق گرفت.

رندا بعد از طلاق٬ امارات را ترک کرد و به بیروت رفت و در آنجا که غرق آتش جنگ داخلی بود ربوده شد. کسی که او را ربود٬ یکی از فرماندهان شبه نظامیان بود که رندا را مجبور به ازدواج با خود کرد. پس از آن زندگی رندا همراه با طوفان و خشونت‌های فراوان بود و سپس صاحب دو فرزند شد.

پس از پایان جنگ داخلی٬ رندا انتقام خود را گرفت و همسرش را تحویل مقامات داد تا او را دستگیر کنند؛ در مقابل آنها به او اجازه دادند تا به همراه فرزندانش به ایتالیا برود که تا امروز هم در آنجا زندگی می‌کند.

همسر سابق شیخ محمد بن راشد ادامه داد که او تنها یک عکس از کودکی منال را به رندا داد و آن تنها عکسی است که رندا از دخترش دارد. جالب توجه است که رندا چند سال بعد متوجه شد که این اصلا عکس منال نبوده و عکس یکی دیگر از فرزندان بن‌راشد بود و شیخ محمد او را فریب داده است.

وی اضافه کرد که چند روز قبل از اینکه به منظور شرکت در جشن عروسی منال قصد داشت به طور مخفیانه به دبی سفر کند٬ مورد حمله قرار گرفت و شدت جراحات وی به حدی بود که نزدیک بود جانش را از دست بدهد.

رندا همانطور که خودش می‌گوید٬ رازهای خانواده مکتوم را برای چند دهه در سینه‌اش نگه داشته بود؛ به امید اینکه با این سکوت بتواند دخترش را ببیند. اما امروز وضعیت سلامت او مناسب نیست و همچنین به شدت نگران است که با شکستن این سکوت٬ خودش و یا یکی از فرزندانش به دلیل انتقام مورد سوءقصد قرار بگیرند.

رندا بنا در پایان سخنان خود اظهار کرد:
اگر به من اجازه دهند تا دخترم را ببینم همه‌چیز برایم جبران می‌شود؛ همه آن چیزی که می خواهم این است که یک بار دیگر او را در آغوش بگیرم.

این اظهارات همسر اول حاکم دبی در حالی مطرح می‌شود که شاهزاده هیا بنت الحسین همسر فراری شیخ محمد بن راشد آل مکتوم در دادگاه‌های خانواده انگلیس علیه شیخ محمد شکایت کرده و خواستار جلوگیری از ازدواج اجباری شده است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم در 70 سالگی و درحالی که نخست‌وزیر و نایب رئیس امارات متحده عربی و همچنین حاکم دبی است با شاهزاده هیا 45 ساله که پیش از این عضو کمیته بین‌المللی المپیک بود ازدواج کرد که گفته می‌شود این ازدواج ششم او بود. شیخ محمد از ازدواج‌های مختلف خود بیش از 20 فرزند دارد.

رندا بنا / بیوگرافی رندا بنا

همسر حاکم دبی کیست ؟

شاهزاده هیا بنت حسین که از دست محمد بن راشد حاکم دبی فرار کرده و به دادگاه لندن شکایت برده است به قاضی انگلیسی اندرو مکفارلین گفت: شیخ محمد بن راشد آل مکتوم سال ۲۰۱۸ تلاش کرد دخترم جلیله ۱۱ ساله را به عقد ازدواج محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درآورد.

شاهزاده اردنی افزود: یک افسر پلیس موثق همچنین به من پیام داد که یکی از اعضای خانواده شیخ محمد بن راشد در فوریه ۲۰۱۸ به عربستان سفر کرد تا درباره این ازدواج صحبت کند.

قاضی انگلیسی می گوید: شیخ محمد بن راشد از اواخر سال ۲۰۱۸ طوری رفتار کرد تا با ترس افکنی، شاهزاده اردنی چاره ای جز فرار به خارج نیافت.

دادگاه عالی انگلیس روز پنجشنبه با صدور حکمی «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی را به ربودن، حصر خانگی و ارعاب دو دختر و همسر سابقش محکوم کرد.

دادگاه پس از استماع شهادت شهود به نفع همسر سابقش شاهزاده «هیا بنت الحسین» رای مثبت داد و حاکم دبی را به عدم صداقت با دستگاه قضا محکوم کرد.

بر اساس شواهد ارائه شده در دادگاه، حاکم دبی ماه «می» گذشته همسر سابقش را تهدید کرد که در انگلیس در امان نخواهد بود.

شاهزاده «هیا بنت الحسین» ۴۵ ساله دختر شاه پیشین اردن در سال ۲۰۰۴ با حاکم دبی ازدواج کرد.

او آوریل سال گذشته به همراه دو دخترش به لندن پناهنده شده و بلافاصله سفارت اردن به او سمت دیپلماتیک اعطا کرد.

با این حال شواهد ارائه شده در دادگاه نشان می دهد که محمد بن راشد او و دو دختر را بارها تهدید کرده است.

در یک مورد حاکم دبی از طریق عواملش دوبار سلاحی را زیر بالش همسر سابق خود قرار داده و سلاح‌ها در هر دو بار در وضعیت آماده به شلیک بودند.

یک بار هم بالگرد بیرون منزل شاهزاده اردنی فرود آمد و او را تهدید کرده که به صحرایی خارج از شهر منتقل می‌کند.

پویش‌های حقوق بشری از حکم دادگاه عالی انگلیس استقبال کردند.

بیوگرافی محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی + عکس

بیوگرافی هیا بنت حسین همسر حاکم دبی + عکساین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (15 رای)  

    دیدگاه ها

    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    
    hits