دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
بیوگرافی اشکان میر آرمندهی ، مدیرعامل Divar.ir

اشکان میرآرمندهی مدیرعامل دیوار کیست ؟

بیوگرافی اشکان میر آرمندهی ، مدیرعامل Divar.ir
4
یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰ ۰۱:۳۴
اشکان آرمندهی، مدیرعامل سایت و اپلیکیشن بازار خرده فروشی دیوار است ، او متولد سال ۱۳۶۸ در شهر تهران است. مادرش اهل بروجرد، و پدرش اهل تهران است. کارشناس IT است و ورودی سال ۸۶ در دانشگاه آزاد واحد پرند و فارغ‌التحصیل سال ۹۲ می باشد.

بیوگرافی اشکان میر آرمندهی ، مدیرعامل دیوار

اشکان میرآرمندهی ، مدیرعامل سایت و اپلیکیشن بازار خرده فروشی دیوار است ، او متولد سال ۱۳۶۸ در شهر تهران است. مادرش اهل بروجرد، و پدرش اهل تهران است. کارشناس IT است و ورودی سال ۸۶ در دانشگاه آزاد واحد پرند و فارغ‌التحصیل سال ۹۲ می باشد.

دیوار سال۹۱ راه‌اندازی شد. اشکان سال۹۲ به دیوار آمده و در بخش آپریشن و در واقع در قسمت کارهایی که جنس عملیات داشتند، کارش را شروع کرده است: در این زمینه کارم را با بررسی و نظارت بر آگهی‌ها شروع کردم. تیمی را تشکیل دادیم که آگهی‌های دیوار را که در آن زمان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ عدد در روز بود، بررسی کنیم.

کم‌کم این تیم بزرگ شد و الان تیم نظارت و بررسی آگهی‌های دیوار، بیش از ۲۵۰ نفر نیروی کار دارد: آن زمان تیم دیوار به‌طور کلی تیم کوچکی بود و ما کارهای مختلف شرکت را انجام می‌دادیم و حتی کارهای مالی و حقوقی و قراردادها را هم انجام می‌دادم. البته این ماهیت استارتاپ است و افراد باید بتوانند در بخش‌های مختلف کسب‌وکار، دخیل و موثر باشند.

اشکان مزد همراهی، تلاش و اعتقاد به کار تیمی و مسئولیت‌پذیری‌اش را بعد از ۳سال می‌گیرد و از سال ۹۵ که دیوار به‌عنوان یک هویت حقوقی مستقل تحت عنوان شرکت آگه‌پردازان هوشمند که صاحب امتیاز برند دیوار است، ثبت می‌شود، او به‌عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت آگه‌پردازان هوشمند انتخاب می‌شود. آنها الان کسب‌وکاری با بیش از ۹۵۰ نیروی انسانی و ۳۵ میلیون کاربر دارند.

اشکان میر آرمندهی Ashkan Armandehi

۹۲ آمد و ۹۵ مدیرعامل شد

از سال ۹۲، به مجموعه دیوار آمده است؛ اشکان می‌گوید: قبل از آن به خاطر اینکه پسر عمویم یعنی حسام میرآرمندهی بنیانگذار کافه بازار و دیوار در سال ۸۹ بود، در جریان این دو کسب‌وکار بودم.

بعد از آن سال برای مقطع فوق‌لیسانس اقدام کرده و دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد تهران جنوب هم بوده اما به گفته خودش هنوز این مقطع را تمام نکرده است. می‌گوید واحدهای درسی را گذرانده‌ام اما برای پایان‌نامه و گرفتن مدرک اقدامی نکرده‌ام.

کار در کنار درس‌خواندن اشکان قرار داشته و یک سال بعد از ورود به دانشگاه یعنی در سال ۸۷، وارد بازار کار شده و در شرکت پرداخت الکترونیک بانک پاسارگاد به صورت پاره‌وقت و در بخش امداد مشتریان فعالیت کرده و این همکاری تجارب خوبی در زمینه‌های مالی و مسائل مربوط به مشتریان برایش ایجاد کرده است.
پیش پدرم کار می‌کردم

سال‌۹۲ وارد استارتاپ دیوار شد و در بخش کوچکی از این کسب‌وکار، کارش را شروع کرد. البته هر کجای کسب‌وکار کاری از دستش برمی‌آمد، انجام می‌داد، چون اعتقاد داشت که کار مال خودش است و نسبت به کلیت کار مسئولیت دارد. همین احساس را همکارانش هم داشتند. همین دلایل به ظاهر کوچک در کنار جذب سرمایه‌های جدی و جدیت در کار، موجب شد که استارتاپ دیوار که در سال‌۹۲ روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ آگهی داشت، به ۵۰۰هزار آگهی روزانه در سال‌۹۹ برسد و شرکتی بزرگ به شمار آید. الان اشکان بعد از ۳سال از ورودش به دیوار، مدیرعامل و عضو هیات مدیره این کسب‌وکار بزرگ است. در این گزارش شرحی از زندگی تحصیلی و کاری مدیرعامل دیوار و سابقه کاری‌اش قبل از دیوار ارائه کرده‌ایم.

اشکان میرآرمندهی - divar

هنوز مقطع ارشد را تمام نکرده‌ام!

بعد از سال 92 برای مقطع فوق‌لیسانس اقدام کرده و دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد تهران جنوب هم بوده اما به گفته خودش هنوز این مقطع را تمام نکرده است. می‌گوید واحدهای درسی را گذرانده‌ام اما برای پایان‌نامه و گرفتن مدرک اقدامی نکرده‌ام.

کار در کنار درس‌خواندن اشکان قرار داشته و یک سال بعد از ورود به دانشگاه یعنی در سال ۸۷، وارد بازار کار شده و در شرکت پرداخت الکترونیک بانک پاسارگاد به صورت پاره‌وقت و در بخش امداد مشتریان فعالیت کرده و این همکاری تجارب خوبی در زمینه‌های مالی و مسائل مربوط به مشتریان برایش ایجاد کرده است.

پیش پدرم کار می‌کردم

تا سال‌۸۹ در شرکت پرداخت الکترونیک بانک پاسارگاد کار کرده و در بخش‌های مختلف چون پشتیبانی پایانه‌های فروش و امداد مشتریان فعال بوده است. از ۸۹ تا ۹۱، همزمان در کسب‌وکار پدرش که تامین‌کننده نیروی انسانی بوده و در دپارتمان حقوق و دستمزد، مشغول به کار می‌شود.

در این ۲سال اطلاعات زیادی در زمینه ارتباطات، پرداخت‌ها، مالیات، بیمه و… به دست می‌آورد. به واسطه تجربه‌ای که طی ۲سال در شرکت پرداخت الکترونیک به دست آورده بود، در شرکت‌های مختلفی که به نوعی کارگزاری خدمات‌دهنده در حوزه پرداخت بودند، فعالیت کرده است.

تیم دیوار الان چند‌نفره است؟

دیوار در حال حاضر بیش از ۹۵۰ نفر پرسنل دارد که متشکل از تیم‌های فنی و غیرفنی است.
یک تصور وجود دارد که دیوار در ابتدا یک کار جانبی برای بنیانگذار کافه‌‌بازار بوده و شاید تصوری از کسب‌وکاری که امروز می‌بینیم، نداشتند؛ این تصور چقدر درست است؟ فکر می‌کردید یا برنامه‌ای داشتید که دیوار را تا این اندازه بزرگ کنید که به لحاظ ارزشی حتی از کافه‌بازار هم جلوتر برود؟

مستندات و تصاویر مربوط به تیم سه چهار نفره‌ای که دیوار را راه‌اندازی کردند، موجود است. آنها روی کاغذ آورده بودند که می‌خواهند به ۳۰میلیون کاربر برسند. اینها مستند است و به امید ۳۰میلیون کاربر، دیوار را راه‌اندازی کردند. با توجه به حوزه‌ای که دیوار در آن فعالیت می‌کند یعنی حوزه نیازمندی‌ها، از ابتدا بازار بزرگی برای آن تصور می‌کردیم. الان هم متوقف نشده‌ایم و هر روز باید بخش‌های مختلف دیوار را بهبود بدهیم و پیش برویم؛ یعنی دیوار بزرگ‌تر هم خواهد شد.

اگر سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری در کنار ما حضور نداشتند که بخواهند به جای اینکه‌ در حوزه‌هایی چون ساخت‌وساز، طلا و دلار سرمایه‌گذاری کنند، سرمایه‌شان را به حوزه الکترونیک بیاورند، امکان بقا وجود نداشت و حتی اکوسیستم استارتاپی ایران بدون چنین سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری شکل نمی‌گرفت. همچنین بدون چنین سرمایه‌هایی، در حوزه تجارت الکترونیک حرفی برای گفتن نداشتیم و هیچ کدام از مردم ایران نمی‌توانستند از مزایای اقتصاد دیجیتال بهره‌مند شوند.

گوش کنید به پادکست گفتگو با اشکان میرآرمندهی


منبع: هفته نامه شنبه - startup360.irاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است