آموزش مرحله به مرحله مدل مو دردلاک + فیلم

۴,۸۷۹
۲
۰
پنج شنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۲۷

دردلاک چیست ؟بافت دردلاک موهای به هم چسبیده و گره خورده در یکدیگر است.

دردلاک ( DreadLock ) را امروزه بیشتر با جنبش رستفاری در دنیا می شناسند ولی بسیاری از اقوام و نژاد های مختلف در طول تاریخ از جمله مردم شمال و شرق افریقا (اروموها در اتیوپی و ماسایی در کنیا) مذهبیان غرب آسیا ، مردم هندو، اروپایی اروپا و جنوب آسیا ، صوفیان و… قبل از رستاها دردلاک در بینشان رایج بود.

اولین نمونه شناخته شده ی دردلاک به شمال آفریقا یعنی شاخ آفریقا و مصر باستان بر میگردد. نمونه های موهای به هم گره خورده و به اصطلاح لاک شده در مجسمه ها و آثار به جا مانده از آن دوران از جمله بقایای مومیایی هایی با موهای لاک شده و کلاه گیس های لاک شده کشف گردیده است.

محبوبیت و رواج دردلاک در زمان ها و فرهنگ ها و عقاید مختلف از مسائل بسیار جالب در مورد دردلاک می باشد. ماسایی ها اعتقاد داشتند دردلاک حافظ جان آنها بوده و آنها را از خطر دور نگه میدارند.

الهه هندی °شیوا° و پیروانش در کتاب های مقدس به نام «موهای در هم لاک شده» توصیف شده اند .

یونانیان و گرایشات فکری و نژادی مختلف در زمان های گذشته من جمله صوفیان کلیسای تواهدوی اورتودوکس های اتیوپی ، نازیرایت یهودی، صوفی های قلندری ، سدهو های هندو ، دراویش اسلام همگی موهایشان را دردلاک می کردند .

دلایل مختلفی در فرهنگ های مختلف برای دردلاک کردن وجود دارد که میتوان به اعتقادات عمیق به مسائل مذهبی و روحانی تا مسائل سیاسی و مد و فشن می توان اشاره کرد

divider

نحوه بستن دردلاک کردن مو فیلم آموزشی :


آموزش مرحله به مرحله دردلاک کردن مو :


1-وسایل موردنیاز:

شانه پوش-شامپوی قبل از دردلاک-موم مخصوص دردلاک یا چسب مو-قلاب-کش ژله ای

2-شستشوی موها:

قبل از شروع بافت موهایتان را یک یا دوبار بشویید دقت کنید که از نرم کننده استفاده نکنید و البته میتوانید با صابون و یاشامپوی مخصوص قبل از دردلاک موهایتان را بشوئید.

3-خشک کردن موها:

موهایتان را بطور کامل خشک کنید میتوانید از سشوار استفاده کنید وقتی از سشوار استفاده میکنید موها را سر جای خودشان خشک کنید یعنی مثلا موهای جلو را به جلو موهای پشت سر را به عقب و .....

4-شانه کردن موها:

بعد از اینکه موهایتان را خشک کردید حتما آنها را شانه کنید تا هیچ گره و در هم پیچیدگی در موها باقی نماند.

5-تقسیم بندی موها:

از پشت سر بالای گردن شروع کنید و یک لایه به صورت افقی(باعرض2.5سانتیمتر) جدا کنید و بقیه موهای بالا را با گیره جمع کنید بعد یک دسته مربعی(به اندازه 1در 1اینچ و یا 2.5در2.5 سانتیمتر) از این لایه افقی جدا کنید و بقیه موهای ردیف را گیره بزنید(میتوانید این دسته مربعی را کش بزنید) و البته اندازه این دسته به خواست مشتری میتواند متفاوت باشد بعنوان مثال دسته های کوچکتر دردلاک های بیشتر-اما اندازه دسته ها کمتر از 1 سانتیمتر نمیتواند باشد.

فقط دقت داشته باشید یک ردیف که تمام شد قسمتهای ردیف بالایی را میان قسمتهای ردیف پایینی یعنی به بصورت آجرچین جدا کنید تا دردلاک ها پرتر بنظر برسند.

دردلاک کردن مو 9 مرحله دارد

6-پوش دادن:

دسته اول را بردارید و بطور اصولی از ریشه تا نوک مو پوش بدهید تا موها درهم گره بخورند دقت داشته باشید که گره ی محکم در ریشه خیلی مهم هست.

7-پیچ و تاب دادن مو:

بعداز پوش دادن مو را در دستتان بگیرید و از ریشه تا نوک آن بصورت استوانه ای دور خودش بتابانید بعد از این مرحله میبینید که طول آن به اندازه تقریبا یک سوم کوتاهترشده است.

8-استفاده از موم:

برای اینکه پیچ و تاب مو باز نشود و البته دردلاکها ماندگار شوند به اندازه یک نخود موم(میتونید ازچسب موی مایع هم استفاده کنید)بردارید و از ریشه تا نوک مو را به آن آغشته کنید و همزمان مو را هم پیچ بدهید موم یا چسب باعث میشود که موهای پیچ بهم بچسبند.

9-رول کردن مو:

در مرحله آخر مو را بین دو دست خود بگیرید و در جهت پیچهایی که مرحله قبل دادید از ریشه تا نوک آن بغلطانید اینکار بافت شما را یکدست میکند و باعث میشود موم خیلی خوب به موها بچسبد.میتوانید انتهای مو را کش بیاندازید.

وقتی از موم یا چسب استفاده میکنید ریزه های مو گرفته می شوند اما اگر بعد از ایحاد دردلاک دیدید که کمی ریزه مو نمایان است میتوانید با سوزن و یا قلاب بافتنی این ریزه موها را بگیرید به این صورت که قلاب را داخل دردلاک فروببرید و در جهت های مختلف حرکت دهید تا مو ریزه داخل قلاب گیر بیفتند سپس قلاب را به همره مو ریزه ها داخل دردلاک بکشید دقت کافی را در این کار به خرج دهید.

یک روش ساده برای دردلاک کردن مو :

در این روش دردلاکها را فقط با پوش ایجاد میکنیم به این صورت که ابتدا مو را از2سانتیمتر به ریشه محکم پوش میدهیم بعد کمی مو را پیچ میدهیم تقریبا به اندازه یک یا 2 دور –بعد دوباره مو را محکم پوش می دهیم تا با پوشهای قبلی گره بخورد دوباره مو را کمی پیچ میدهیم و بعد پوش می دهیم و همینطور تا انتهای مو اینکار را انجام می دهیم.

در واقع در این روش برای ایجاد دردلاک مورا به تدریج پوش و بعد پیچ می دهیم تا به انتهای مو برسیم انتهای مو را کش میزنیم.این روش بخاطر پوش زیادی که دارد خیلی ماندگارتر است و همچنین ریزه موها در این روش خیلی بیشتر از روش قبل است که میتوانیم از قلاب برای آنها استفاده کنیم و یا اینکه آنها را کات کنیم.

نکته مهم : ناگفته نماند که باز کردن موها در این روش سختتر از روش قبل می باشد.

divider


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter